SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  4
Télécharger pour lire hors ligne
Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю
Запорізької міської ради Запорізької області
КОНСПЕКТ УРОКУ
З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
на тему: "Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у
збереженні минулого України"
5 КЛАС
Автор: Болотіна Тетяна Вікторівна,
вчитель історії та правознавства,
кваліфікаційна категорія
"спеціаліст вищої категорії",
педагогічнезвання
"учитель-методист"
2015 р.
Тема уроку: "Роль громадян, історичноїнауки, музеївта архівів у
збереженніминулогоУкраїни"
Мета:
 Узагальнити вивчений матеріал, повторити поняття теми;
 Пояснити, що таке історія і що є предметом вивчення історії як науки;
 Сформувати уявлення про роль громадян, історичної науки, музеїв,
архівів у збереженні минулого;
 Розвити інтерес до історичних знань;
 Виховати повагу до культурної спадщини.
Тип уроку: узагальнення
Обладнання: Мультимедійна система, презентація до уроку, підручник
Власова В. "Вступ до історії України", 2013 року.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Учні працюють, виконуючи завдання, розташовані на слайдах презентації, в
кінці уроку заповнюють картку самооцінки.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Слово вчителя. Історія України давня і цікава, як і історія людства. Україна
багата на талановитих людей, в різний пріод тут проживали різні діячі, які по
собі залишили помітний слід. Хто ж вони і чим займалися ми дізналися
вивчаючи курс історії України. А сьогодні узагальнимо свої знання,
виконуючи завдання, використовуючи презентацію, повторимо поняття.
ІІІ. Основний зміст уроку. Узагальнення знань за тему (використання
презентації "Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у
збереженні минулого України").
Завдання № 1. ( Слайд 3)
(із поданихслівдайте визначенняпоняття "історія " та назвіть предмет
вивчення історії)
*минуле, наука, про, це, людства;
*вивчає, всілякі, вона. Великі, досліджує, й малі, Від найдавніших, події, до
дня, часів, вчорашнього, встановлює, Людське, як і чому, життя, як тепер,
змінилося, й удосконалювалося, ставши, таким.
Завдання № 2. (Слайд 4)
(Коли та в якій країні жив історичний діяч, які умови вплинули на його
діяльність?)
Завдання № 3. (Слайді 5)
(З поданих малюнків та слів визначте роль козацтва в історії)
Чайка, Кафа, лоцман, Гетьманщина,Богдан Хмельницький, булава
Завдання № 4. (Слайді 6)
(впізнайте особу і визначте її роль в історії)
Завдання № 5. (Слайд 7)
(З поданих слів та малюнків вгадайте поняття)
* Писемні пам’ятки, установа, збирання, зберегання – це...
Завдання № 6. (Слайд 8)
(визначте де зберігаються історичні пам’ятки та їх види)
*В…..
*М…. ї бувають……:
Завдання № 7. (Слайд 9)
(Уважно роздивіться портрети діячів і спробуйте відповісти на питання:
*Хто це?
*Яку роль в історії України вони відіграли?)
Завдання № 8. (Слайд 10)
(Роздивіться фото і зробить висновок:
*Яку роль в історичних подіях різного часу відіграли громадяни країни?)
Завдання № 9. (Слайд 11)
(Роздивіться фото, визначте, що це завинаходи та зробить висновок
про їх роль у житті суспільства)
ІV. Підсумок уроку.
Учні роблять висновки та заповнюють картки самооцінки.
Картка самооцінки
Завдання Бали Підсумок
"Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України"

Contenu connexe

Tendances

історія як наука 4
історія як наука 4історія як наука 4
історія як наука 418galina25
 
звіт факультативу Дячишин Л.С
звіт факультативу Дячишин Л.Сзвіт факультативу Дячишин Л.С
звіт факультативу Дячишин Л.СОлена Шийка
 
Тема № 3 "Що історичні пам’ятки розповідають про минуле" (5 клас)
Тема № 3 "Що історичні пам’ятки розповідають про минуле" (5 клас) Тема № 3 "Що історичні пам’ятки розповідають про минуле" (5 клас)
Тема № 3 "Що історичні пам’ятки розповідають про минуле" (5 клас) School 20, Zaporizhzhya
 
середньовічні зання і освіта
середньовічні зання і освітасередньовічні зання і освіта
середньовічні зання і освітаmnbvcxz654321
 
Що таке речові історичні джерела
Що таке речові історичні джерелаЩо таке речові історичні джерела
Що таке речові історичні джерела160289yfnfif
 
скорботний календар української мови
скорботний календар української мовискорботний календар української мови
скорботний календар української мовиОльга Никонорова
 
тиждень науки
тиждень наукитиждень науки
тиждень наукиponinka
 
11 додаток №31 п. 2
11 додаток №31 п. 211 додаток №31 п. 2
11 додаток №31 п. 2kzsh22
 

Tendances (20)

урок № 2 історія і час
урок № 2 історія і часурок № 2 історія і час
урок № 2 історія і час
 
Вступ до історії пропедевтичний курс
Вступ до історії пропедевтичний курсВступ до історії пропедевтичний курс
Вступ до історії пропедевтичний курс
 
історія як наука 4
історія як наука 4історія як наука 4
історія як наука 4
 
звіт факультативу Дячишин Л.С
звіт факультативу Дячишин Л.Сзвіт факультативу Дячишин Л.С
звіт факультативу Дячишин Л.С
 
5 клас
5 клас 5 клас
5 клас
 
Тема № 3 "Що історичні пам’ятки розповідають про минуле" (5 клас)
Тема № 3 "Що історичні пам’ятки розповідають про минуле" (5 клас) Тема № 3 "Що історичні пам’ятки розповідають про минуле" (5 клас)
Тема № 3 "Що історичні пам’ятки розповідають про минуле" (5 клас)
 
О.В.Дудар. Утвердження патріотичних цінностей і переконань учнів засобами муз...
О.В.Дудар. Утвердження патріотичних цінностей і переконань учнів засобами муз...О.В.Дудар. Утвердження патріотичних цінностей і переконань учнів засобами муз...
О.В.Дудар. Утвердження патріотичних цінностей і переконань учнів засобами муз...
 
С.М.Бойко. Досвід упровадження українознавства в освітній простір України
С.М.Бойко. Досвід упровадження українознавства в освітній простір УкраїниС.М.Бойко. Досвід упровадження українознавства в освітній простір України
С.М.Бойко. Досвід упровадження українознавства в освітній простір України
 
Grafik roboti
Grafik robotiGrafik roboti
Grafik roboti
 
середньовічні зання і освіта
середньовічні зання і освітасередньовічні зання і освіта
середньовічні зання і освіта
 
Що таке речові історичні джерела
Що таке речові історичні джерелаЩо таке речові історичні джерела
Що таке речові історичні джерела
 
О.В.Дудар. Українознавство як засіб консолідації українського суспільства
О.В.Дудар. Українознавство як засіб консолідації українського суспільстваО.В.Дудар. Українознавство як засіб консолідації українського суспільства
О.В.Дудар. Українознавство як засіб консолідації українського суспільства
 
30
3030
30
 
скорботний календар української мови
скорботний календар української мовискорботний календар української мови
скорботний календар української мови
 
тиждень науки
тиждень наукитиждень науки
тиждень науки
 
Т.О.Борушевич. Напрямки діяльності щодо забезпечення взаємодії ПНЗ та ЗНЗ (із...
Т.О.Борушевич. Напрямки діяльності щодо забезпечення взаємодії ПНЗ та ЗНЗ (із...Т.О.Борушевич. Напрямки діяльності щодо забезпечення взаємодії ПНЗ та ЗНЗ (із...
Т.О.Борушевич. Напрямки діяльності щодо забезпечення взаємодії ПНЗ та ЗНЗ (із...
 
урок 3 історичні джерела
урок 3 історичні джерелаурок 3 історичні джерела
урок 3 історичні джерела
 
С.М.Бойко. Українознавство в реалізації гуманістичної та державницько-патріот...
С.М.Бойко. Українознавство в реалізації гуманістичної та державницько-патріот...С.М.Бойко. Українознавство в реалізації гуманістичної та державницько-патріот...
С.М.Бойко. Українознавство в реалізації гуманістичної та державницько-патріот...
 
Шорт-лист "Етнічний образ Криму: дослідження в літературі" Випуск IV
Шорт-лист "Етнічний образ Криму: дослідження в літературі"  Випуск IVШорт-лист "Етнічний образ Криму: дослідження в літературі"  Випуск IV
Шорт-лист "Етнічний образ Криму: дослідження в літературі" Випуск IV
 
11 додаток №31 п. 2
11 додаток №31 п. 211 додаток №31 п. 2
11 додаток №31 п. 2
 

Similaire à "Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України"

7 iu sor_2020
7 iu sor_20207 iu sor_2020
7 iu sor_20204book
 
Istoriia ukrainy-7-klas-sorochynska-2020
Istoriia ukrainy-7-klas-sorochynska-2020Istoriia ukrainy-7-klas-sorochynska-2020
Istoriia ukrainy-7-klas-sorochynska-2020kreidaros1
 
Образи лицарів-оборонців рідної землі – Б. Хмельницького та С. Морозенка в ук...
Образи лицарів-оборонців рідної землі – Б. Хмельницького та С. Морозенка в ук...Образи лицарів-оборонців рідної землі – Б. Хмельницького та С. Морозенка в ук...
Образи лицарів-оборонців рідної землі – Б. Хмельницького та С. Морозенка в ук...snizhanagur
 
7 iu g
7 iu g7 iu g
7 iu g7klas
 
Istorija ukrainy 7klas_gisem_2015
Istorija ukrainy 7klas_gisem_2015Istorija ukrainy 7klas_gisem_2015
Istorija ukrainy 7klas_gisem_2015Svinka Pepa
 
7 ист укр_гісем_2015_укр
7 ист укр_гісем_2015_укр7 ист укр_гісем_2015_укр
7 ист укр_гісем_2015_укрAira_Roo
 
Історія України 7 клас Гісем 2015 от Freegdz.com
Історія України 7 клас Гісем 2015 от Freegdz.comІсторія України 7 клас Гісем 2015 от Freegdz.com
Історія України 7 клас Гісем 2015 от Freegdz.comfreegdz
 
7 iu gi_2015_ua_bogdan
7 iu gi_2015_ua_bogdan7 iu gi_2015_ua_bogdan
7 iu gi_2015_ua_bogdanSvinka Pepa
 
Istoriya ukrajini-5-klas-pometun
Istoriya ukrajini-5-klas-pometunIstoriya ukrajini-5-klas-pometun
Istoriya ukrajini-5-klas-pometunfreegdz
 
5 iu p_u_2013
5 iu p_u_20135 iu p_u_2013
5 iu p_u_20135klas
 
Istorija ukrainy-5-klas-pometun
Istorija ukrainy-5-klas-pometunIstorija ukrainy-5-klas-pometun
Istorija ukrainy-5-klas-pometunkreidaros1
 
5 ист укр_пометун_костюк_2013_укр
5 ист укр_пометун_костюк_2013_укр5 ист укр_пометун_костюк_2013_укр
5 ист укр_пометун_костюк_2013_укрAira_Roo
 
5 iu p_u_2013
5 iu p_u_20135 iu p_u_2013
5 iu p_u_2013UA4-6
 
6 vi s_2019
6 vi s_20196 vi s_2019
6 vi s_20194book
 

Similaire à "Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України" (20)

7
77
7
 
7 iu sor_2020
7 iu sor_20207 iu sor_2020
7 iu sor_2020
 
Istoriia ukrainy-7-klas-sorochynska-2020
Istoriia ukrainy-7-klas-sorochynska-2020Istoriia ukrainy-7-klas-sorochynska-2020
Istoriia ukrainy-7-klas-sorochynska-2020
 
1
11
1
 
Образи лицарів-оборонців рідної землі – Б. Хмельницького та С. Морозенка в ук...
Образи лицарів-оборонців рідної землі – Б. Хмельницького та С. Морозенка в ук...Образи лицарів-оборонців рідної землі – Б. Хмельницького та С. Морозенка в ук...
Образи лицарів-оборонців рідної землі – Б. Хмельницького та С. Морозенка в ук...
 
129
129129
129
 
7 iu g
7 iu g7 iu g
7 iu g
 
Istorija ukrainy 7klas_gisem_2015
Istorija ukrainy 7klas_gisem_2015Istorija ukrainy 7klas_gisem_2015
Istorija ukrainy 7klas_gisem_2015
 
7 ист укр_гісем_2015_укр
7 ист укр_гісем_2015_укр7 ист укр_гісем_2015_укр
7 ист укр_гісем_2015_укр
 
Історія України 7 клас Гісем 2015 от Freegdz.com
Історія України 7 клас Гісем 2015 от Freegdz.comІсторія України 7 клас Гісем 2015 от Freegdz.com
Історія України 7 клас Гісем 2015 от Freegdz.com
 
7 iu gi_2015_ua_bogdan
7 iu gi_2015_ua_bogdan7 iu gi_2015_ua_bogdan
7 iu gi_2015_ua_bogdan
 
Istoriya ukrajini-5-klas-pometun
Istoriya ukrajini-5-klas-pometunIstoriya ukrajini-5-klas-pometun
Istoriya ukrajini-5-klas-pometun
 
5 iu p_u_2013
5 iu p_u_20135 iu p_u_2013
5 iu p_u_2013
 
5 iu p_u_2013
5 iu p_u_20135 iu p_u_2013
5 iu p_u_2013
 
Istorija ukrainy-5-klas-pometun
Istorija ukrainy-5-klas-pometunIstorija ukrainy-5-klas-pometun
Istorija ukrainy-5-klas-pometun
 
5 ист укр_пометун_костюк_2013_укр
5 ист укр_пометун_костюк_2013_укр5 ист укр_пометун_костюк_2013_укр
5 ист укр_пометун_костюк_2013_укр
 
5 iu p_u_2013
5 iu p_u_20135 iu p_u_2013
5 iu p_u_2013
 
5 iu p_u_2013
5 iu p_u_20135 iu p_u_2013
5 iu p_u_2013
 
1
11
1
 
6 vi s_2019
6 vi s_20196 vi s_2019
6 vi s_2019
 

Plus de School 20, Zaporizhzhya

Досвід Манюрової А.Р. (КОНКУРС 2016)
Досвід Манюрової А.Р.  (КОНКУРС 2016)Досвід Манюрової А.Р.  (КОНКУРС 2016)
Досвід Манюрової А.Р. (КОНКУРС 2016)School 20, Zaporizhzhya
 
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії Рафаїлівні
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії РафаїлівніДодатки до досвіду вчителя Манюрової Алії Рафаїлівні
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії РафаїлівніSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...School 20, Zaporizhzhya
 
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 61. Результативність роботи вчителя манюрової А.Р.
Додаток 61.  Результативність роботи вчителя манюрової А.Р. Додаток 61.  Результативність роботи вчителя манюрової А.Р.
Додаток 61. Результативність роботи вчителя манюрової А.Р. School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівня
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівняДодаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівня
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівняSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 54. Дидактичне завдання для учнів Т- схема
Додаток 54.  Дидактичне завдання для учнів  Т- схема Додаток 54.  Дидактичне завдання для учнів  Т- схема
Додаток 54. Дидактичне завдання для учнів Т- схема School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 49. Рефлексія для учасників проекту
Додаток 49. Рефлексія для учасників проектуДодаток 49. Рефлексія для учасників проекту
Додаток 49. Рефлексія для учасників проектуSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проекту
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проектуДодаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проекту
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проектуSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 класДодаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 класSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 класДодаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 класSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас School 20, Zaporizhzhya
 
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі..."Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...School 20, Zaporizhzhya
 

Plus de School 20, Zaporizhzhya (20)

Outreach Project Tool
Outreach Project Tool Outreach Project Tool
Outreach Project Tool
 
Досвід Манюрової А.Р. (КОНКУРС 2016)
Досвід Манюрової А.Р.  (КОНКУРС 2016)Досвід Манюрової А.Р.  (КОНКУРС 2016)
Досвід Манюрової А.Р. (КОНКУРС 2016)
 
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії Рафаїлівні
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії РафаїлівніДодатки до досвіду вчителя Манюрової Алії Рафаїлівні
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії Рафаїлівні
 
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...
 
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
 
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...
 
Додаток 61. Результативність роботи вчителя манюрової А.Р.
Додаток 61.  Результативність роботи вчителя манюрової А.Р. Додаток 61.  Результативність роботи вчителя манюрової А.Р.
Додаток 61. Результативність роботи вчителя манюрової А.Р.
 
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.
 
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"
 
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівня
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівняДодаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівня
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівня
 
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
 
Додаток 54. Дидактичне завдання для учнів Т- схема
Додаток 54.  Дидактичне завдання для учнів  Т- схема Додаток 54.  Дидактичне завдання для учнів  Т- схема
Додаток 54. Дидактичне завдання для учнів Т- схема
 
Додаток 49. Рефлексія для учасників проекту
Додаток 49. Рефлексія для учасників проектуДодаток 49. Рефлексія для учасників проекту
Додаток 49. Рефлексія для учасників проекту
 
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проекту
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проектуДодаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проекту
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проекту
 
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 класДодаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 клас
 
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 класДодаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 клас
 
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
 
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
 
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас
 
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі..."Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...
 

Dernier

Портфоліо Кравченко Тетяна Феодосіївна.pdf
Портфоліо Кравченко Тетяна Феодосіївна.pdfПортфоліо Кравченко Тетяна Феодосіївна.pdf
Портфоліо Кравченко Тетяна Феодосіївна.pdfssuserd1824d
 
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2022 році
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2022 роціІнформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2022 році
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2022 роціschool_inform72
 
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2023 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2023 рікКошторис Криворізької гімназії № 72 на 2023 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2023 рікschool_inform72
 
Архітектура музею хлібопекарських виробів. Огляд світових брендів «музей при ...
Архітектура музею хлібопекарських виробів. Огляд світових брендів «музей при ...Архітектура музею хлібопекарських виробів. Огляд світових брендів «музей при ...
Архітектура музею хлібопекарських виробів. Огляд світових брендів «музей при ...tetiana1958
 
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2023-2024.pdf
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2023-2024.pdfШтатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2023-2024.pdf
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2023-2024.pdfschool_inform72
 
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2021-2022 н.р..pdf
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2021-2022 н.р..pdfШтатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2021-2022 н.р..pdf
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2021-2022 н.р..pdfschool_inform72
 
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2021 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2021 рікКошторис Криворізької гімназії № 72 на 2021 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2021 рікschool_inform72
 
Відкритий бюджет (благодійні внескі) за 2024 рік по закладам освіти за січень...
Відкритий бюджет (благодійні внескі) за 2024 рік по закладам освіти за січень...Відкритий бюджет (благодійні внескі) за 2024 рік по закладам освіти за січень...
Відкритий бюджет (благодійні внескі) за 2024 рік по закладам освіти за січень...school_inform72
 
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2024 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2024 рікКошторис Криворізької гімназії № 72 на 2024 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2024 рікschool_inform72
 
Архітектура Індії
Архітектура ІндіїАрхітектура Індії
Архітектура ІндіїCupCakeDoo
 
Рей Бредбері "Усмішка". Презентація (6 клас)
Рей Бредбері "Усмішка". Презентація (6 клас)Рей Бредбері "Усмішка". Презентація (6 клас)
Рей Бредбері "Усмішка". Презентація (6 клас)Adriana Himinets
 

Dernier (13)

Портфоліо Кравченко Тетяна Феодосіївна.pdf
Портфоліо Кравченко Тетяна Феодосіївна.pdfПортфоліо Кравченко Тетяна Феодосіївна.pdf
Портфоліо Кравченко Тетяна Феодосіївна.pdf
 
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2022 році
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2022 роціІнформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2022 році
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2022 році
 
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2023 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2023 рікКошторис Криворізької гімназії № 72 на 2023 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2023 рік
 
205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)
205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)
205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)
 
Архітектура музею хлібопекарських виробів. Огляд світових брендів «музей при ...
Архітектура музею хлібопекарських виробів. Огляд світових брендів «музей при ...Архітектура музею хлібопекарських виробів. Огляд світових брендів «музей при ...
Архітектура музею хлібопекарських виробів. Огляд світових брендів «музей при ...
 
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2023-2024.pdf
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2023-2024.pdfШтатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2023-2024.pdf
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2023-2024.pdf
 
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2021-2022 н.р..pdf
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2021-2022 н.р..pdfШтатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2021-2022 н.р..pdf
Штатний розпис Криворізької гімназії № 72 на 2021-2022 н.р..pdf
 
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2021 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2021 рікКошторис Криворізької гімназії № 72 на 2021 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2021 рік
 
Відкритий бюджет (благодійні внескі) за 2024 рік по закладам освіти за січень...
Відкритий бюджет (благодійні внескі) за 2024 рік по закладам освіти за січень...Відкритий бюджет (благодійні внескі) за 2024 рік по закладам освіти за січень...
Відкритий бюджет (благодійні внескі) за 2024 рік по закладам освіти за січень...
 
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2024 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2024 рікКошторис Криворізької гімназії № 72 на 2024 рік
Кошторис Криворізької гімназії № 72 на 2024 рік
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
Архітектура Індії
Архітектура ІндіїАрхітектура Індії
Архітектура Індії
 
Рей Бредбері "Усмішка". Презентація (6 клас)
Рей Бредбері "Усмішка". Презентація (6 клас)Рей Бредбері "Усмішка". Презентація (6 клас)
Рей Бредбері "Усмішка". Презентація (6 клас)
 

"Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України"

  • 1. Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю Запорізької міської ради Запорізької області КОНСПЕКТ УРОКУ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ на тему: "Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України" 5 КЛАС Автор: Болотіна Тетяна Вікторівна, вчитель історії та правознавства, кваліфікаційна категорія "спеціаліст вищої категорії", педагогічнезвання "учитель-методист" 2015 р.
  • 2. Тема уроку: "Роль громадян, історичноїнауки, музеївта архівів у збереженніминулогоУкраїни" Мета:  Узагальнити вивчений матеріал, повторити поняття теми;  Пояснити, що таке історія і що є предметом вивчення історії як науки;  Сформувати уявлення про роль громадян, історичної науки, музеїв, архівів у збереженні минулого;  Розвити інтерес до історичних знань;  Виховати повагу до культурної спадщини. Тип уроку: узагальнення Обладнання: Мультимедійна система, презентація до уроку, підручник Власова В. "Вступ до історії України", 2013 року. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент Учні працюють, виконуючи завдання, розташовані на слайдах презентації, в кінці уроку заповнюють картку самооцінки. ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Слово вчителя. Історія України давня і цікава, як і історія людства. Україна багата на талановитих людей, в різний пріод тут проживали різні діячі, які по собі залишили помітний слід. Хто ж вони і чим займалися ми дізналися вивчаючи курс історії України. А сьогодні узагальнимо свої знання, виконуючи завдання, використовуючи презентацію, повторимо поняття. ІІІ. Основний зміст уроку. Узагальнення знань за тему (використання презентації "Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України"). Завдання № 1. ( Слайд 3) (із поданихслівдайте визначенняпоняття "історія " та назвіть предмет вивчення історії) *минуле, наука, про, це, людства; *вивчає, всілякі, вона. Великі, досліджує, й малі, Від найдавніших, події, до дня, часів, вчорашнього, встановлює, Людське, як і чому, життя, як тепер, змінилося, й удосконалювалося, ставши, таким. Завдання № 2. (Слайд 4) (Коли та в якій країні жив історичний діяч, які умови вплинули на його діяльність?)
  • 3. Завдання № 3. (Слайді 5) (З поданих малюнків та слів визначте роль козацтва в історії) Чайка, Кафа, лоцман, Гетьманщина,Богдан Хмельницький, булава Завдання № 4. (Слайді 6) (впізнайте особу і визначте її роль в історії) Завдання № 5. (Слайд 7) (З поданих слів та малюнків вгадайте поняття) * Писемні пам’ятки, установа, збирання, зберегання – це... Завдання № 6. (Слайд 8) (визначте де зберігаються історичні пам’ятки та їх види) *В….. *М…. ї бувають……: Завдання № 7. (Слайд 9) (Уважно роздивіться портрети діячів і спробуйте відповісти на питання: *Хто це? *Яку роль в історії України вони відіграли?) Завдання № 8. (Слайд 10) (Роздивіться фото і зробить висновок: *Яку роль в історичних подіях різного часу відіграли громадяни країни?) Завдання № 9. (Слайд 11) (Роздивіться фото, визначте, що це завинаходи та зробить висновок про їх роль у житті суспільства) ІV. Підсумок уроку. Учні роблять висновки та заповнюють картки самооцінки. Картка самооцінки Завдання Бали Підсумок