SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  8
Предмет
разред
Свет око нас
први
Наставна тема Свет у коме се крећеш
Крећеш се у простору
Наставна јединица Покрени ... , промени правац
Тип часа : обрада Наставни облици: фронтални, групни, индивидуални
Наставне методе -вербална метода ( дијалог, описивање, објашњавање,
постављање питања)
-илустративно-демонстративна метода ( мултимедијална
презентација, демонстрација-шутирање, бацање, одбијање,
ударање..)
Наставна средства: рачунар, пројектор, видеобим, интернет,
мултимедијална презентација, лопте,
Фудбал ( презентација), блог.
Наставна објекат: Дигитални кабинет, учионица
Корелација: физичко васпитање- кретање, спортска секција- фудбал
Циљ часа: Разјаснити променљивост кретања :покретање,
заустављање, промена правца
Упоредити :
брзину кретања на различитим подлогама .
Задаци часа
образовни:
Уочавање: променљивост кретања
Закључују да брзина кретања зависи од врсте подлоге( песак,
вода, трава)
практични:
Оспособљавање ученика за практичну примену
усвојених знања
Разматрају значај пажљивог кретања у школи, на улици.
васпитни: Развијање радозналости, интересовања и способности
за рекреативно бављење спортом.
Значај физичког ангажовања за раст и развој.
Активности
наставника:
Усмерава ученике :
-на кретање лопте и заустављање као и на покретање
играча
-објашњава
-покреће презентацију
-мотивише ученике
Активности
ученика:
-посматрају презентацију
-дискутују
-демонстрирају кретање, дриблинг, штоповање
Евалуација часа: - Праћењем укључивања ученика током часа у дијалог,
кроз питања која постављају током часа, кроз одговоре
које дају, праћењем посећености блога, израдом
домаћих задатака
Мотивација за
часове :
Министарство омладине и спорта прогласило је 2013.
годину за годину толеранције и фер-плеја у спорту.
Акцијом под
називом "Фер-плеј је победа" која треба да буде прихваћена
од свих националних гранских спортских савеза и других
спортских удружења, клубова и спортских организација.
Развој и неговање толеранције међу децом, одраслима,
у свим ситуацијама и на сваком месту. Улога учитеља у
одрастању и сазревању ученика је велика, покушајмо
да уградимо чврст темељ за даље школовање и
васпитање. Улагање у васпитање вишеструко се
исплати. Да се више никада не изгуби ни један живот на
спорским догађајима! Спорт међу децом развија
позитивне вибрације!
Т о к ч а с а
ТОК ЧАСА:
Уводни део :
10 минута
Fudbal.ppt
- Посматрање презентације .
(Различитији начини кретања лопте. Повремено заустављам
снимак и коментаришем).
Главни део :
30 минута
Лопта се не покреће. (покажем лопту) Зашто? Како се може
покренути лопта? Покажи.
-Да се покрене лопта морамо је шутнути, одбацити, ударити.
Шта је дриблинг?
(Онај ко поседује лопту изводи увежбане варке лоптом да му
не би одузели лопту- промена кретања)
Демонстрација -дриблинг,
ученици који су на предходном часу физичког добро извели.
Зашто је настао „судар“? . Потрчали за лоптом и пали , нису
мога да се зауставе.
Шта је штоповање?
(примање, заустављање лопте ногама, грудима, главом.)
Један ученик демонстрира.
Да ли је брзина кретања важна код фудбала? Зашто?
Где се лакше игра фудбал: на песку, трави или паркету?
Зажмурите, замислите да исту дужину морате да пређете :
да сте у реци( прва група)
да сте на клизалишту (друга група)
на улици сте (трећа група)!
Која група ће прва стићи на циљ? Како?
-Брзина кретања зависи од подлоге.(записујемо)
Упамти:
-Увек гледај испред себе, не трчи тротоаром!
Завршни део :
5 минута
Подела диска са презентацијом.
Домаћи задатак:
На блогу Дечији кутак,
http://ankarasdotcom.wordpress.com/osnovna-skola/prvi-razred-2/svet-
oko-nas/
Коришћене
рачунарске
апликације:
- Microsoft Officce: Word, Power Point,
- - Претраживач (Google Chrome)
- Гугл(Google)
- Википедија
- Škola fudbala.com
Коришћена
литература:
-„Пустоловине кроз свет око нас“1. Део, Б. Животић и О.
Рамовић, Кlett
Предмет
разред
Српски језик
први
Наставна тема Ветар сејач
Наставна јединица „Зашто се навија на утакмицама“, Бранимир Просеник
Тип часа : обрада Наставни облици: фронтални, групни, индивидуални
Наставне методе -вербална метода ( дијалог, описивање, објашњавање,
постављање питања)
-илустративно-демонстративна метода (илустрација
мултимедијалном презентацијом, демонстрација)
Наставна средства: рачунар, пројектор, видеобим, интернет,
мултимедијална презентација
Наставна објекат: Дигитални кабинет, учионица
Стандарди: 1 СЈ.1.3.1.; 1 СЈ.2.2.1.
Корелација: физичко васпитање, грађанско васпитање, ваннаставне
активности, спортска секција-фудбал, слободне активности,
лепо писање
Задаци часа
образовни:
Развијање аналитичког посматрања
Усавршавање читања
практични:
Развој и неговање толерантног понашања играча,
навијача супарничких тимова.
васпитни: Развој толеранције навијача , интересовања и
способности за рекреативно бављење спортом.
Подстицај родитеља ученика на неговање толеранције
на стадионима.
Активности
наставника:
Усмерава ученике :
-навођење на одговор о загонетним личностима
-усмеравање пажње ученика на презентацију
-читање текста
-дискутујемо о правилима понашања
-подела материјала ученицима
-задати домаћи задатак
Активности
ученика:
-погађају загонетне личности
-дискутују
-читају текст
-слободно износе своје мишљење
Евалуација часа: - Праћењем укључивања ученика током часа у дијалог,
кроз питања која постављају током часа, кроз одговоре
које дају, праћењем посећености блога, израдом
домаћих задатака
ТОК ЧАСА:
Уводни део :
10 минута
Prva grupa-
pogađawe ličnosti.pptx
- Игра, погађање загонетних личности, подељени су у три
групе. Свака група има свој слајд, ако они не знају одговор
друге групе се могу јавити. Група која погоди личност добија
10 поена.
Главни део :
30 минута
Branimir Prosenik-
Prsa.pptx
Фер плеј.pptx
Покажем ученицима слику без текста. Шта видите? ( птицу,
цвет, срце са крилима).
Сви смо исту слику гледали а различито доживели. Такве
ситуације се дешавају и у животу. Не доносимо закључке док
све чињенице не знамо.
-Министарство омладине и спорта прогласило је 2013. годину
за годину толеранције и фер-плеја у спорту. Акцијом под
називом "Фер-плеј је победа" која треба да буде прихваћена
од свих националних гранских спортских савеза и других
спортских удружења, клубова и спортских организација.
-Зашто се навија на утакмицама?
Одговор је написао Бранмир Просек, наш сликар, дизајнер и
калиграф. Шта је то калиграф? Калиграфија је уметност
лепог писања, краснопис, а човек који се бави је калиграф.
Ученицима усмеравам пажњу на презентацију.
Гледамо презентацију.
-Учитељица чита текст, потом ученици у себи читају текст.
Има ли непознатих речи? Записујемо наслов и име аутора.
Ученици ( четворо- петоро) читају текст. Ко су навијачи?
Како ви помажете навијањем? Да ли се навијач навија
против супарничког тима? Када репрезентација Србије игра,
за кога навјамо?
Како се понашају навијачи супарничког тима?
-Правила понашања гледалаца и слова са фејсбука
(калиграфија) које добија сваки ученик .
ПРАВИЛА ПОНАШАЊА ГЛЕДАЛАЦА:
- да се понашају коректно према свим учесницима
спортског такмичења;
- да навијају без омаловажавања и вређања противника
или судија;
- да поштују судујске одлуке;
- да поштују права, достојанство и личност сваког
учесника спортског догађаја;
- да спрече и осуде свако неспортско и насилничко
понашање;
- да знају да награде сваки прави спортски потез или
достигнуће и буду позитивни и мотивишући навијачи.
Завршни део :
5 минута
За домаћи задатак:
Два правила понашања написати краснописом, добили су на
папиру,
Ученици имају задатак да попуне анкету
http://sdrv.ms/117TStt
Коришћене
рачунарске
апликације:
- Microsoft Officce: Word, Power Point,
- - Претраживач (Google Chrome)
- Гугл(Google)
- Јутјуб (YouTube),
- Калиграф Бојан
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=sT-
ZuLEi_Xs
-фејсбук (Facebook)
Испричаше ми слова, калиграфија
-SkyDrive, anketa
-http://pixir.com/editor , slike
Коришћена
литература:
„Игра речи“, Радмила Жежаљ-Ралић
Klett
„ИНТЕГРИСАНА НАСТАВА У ПЕДАГОШКОЈ ТЕОРИЈИ И
НАСТАВНОЈ ПРАКСИ“, Мр Драгица Ожеговић
„Фудбал“, Момир Томић, Божа Марковић , ЈРЈ Земун, 1998.
Naziv rada:
Фер-плеј , интегрисана настава
Razred:
1 .razred
Nastavni predmet:
Свет око нас
Nastavna jedinica:
Покрени ... , промени правац
Vreme za realizaciju:
2 školska časa
Predmeti u korelaciji:
физичко васпитање, српски језик, грађанско
васпитање, ваннаставне активности, спортска
секција-фудбал, слободне активности, лепо писање,
Opis rada:
- Интегрисаном наставом се јача хоризонтално и
вертикално повезивање предмета. Променом
активности ученици су мотивисани и активнији.
Интеракцијом предмета долази се до сагледавања
различитих димензија једног проблема. Искуство
које су ученици стекли ван школе прихвата, ствара
позитивни став ученика према школи. Брже се
усвајају наставни садржај, повезаност градива у
целину. Ученик је способан да знање примени на
нове тематске склопове.
-Министарство омладине и спорта прогласило је
2013. годину за годину толеранције и фер-плеја у
спорту. Акцијом под називом "Фер-плеј је победа".
-Развој и неговање толеранције међу децом,
одраслима, у свим ситуацијама и на сваком месту.
Улога учитеља у одрастању и сазревању ученика је
велика, покушајмо да уградимо чврст темељ за даље
школовање и васпитање. Развијамо и негујемо
спортску културу ученика.
Rad:
1. Navijači- Anka Rašić.docx
Prilog rada:
1. Navijači- Anka Rašić.docx
Autori:
Ime i prezime autora: Анка Рашић
Opština škole: ЗАЈЕЧАР
Naziv škole: ОСНОВНА ШКОЛА ЉУБА НЕШИЋ
Podsećamo Vas da je nagradni konkurs otvoren za
podnošenje prijava i radova
do 9. maja 2013. godine i da do tog datuma možete
menjati sadržaj
svoje prijave i/ili priloge.
Sačuvajte ovaj mail.
Za sva dodatna pitanja, stojimo Vam na raspolaganju.
Želimo Vam uspešno učešće na našem nagradnom
konkursu
Tim za realizaciju nagradnog konkursa Digitalni čas

Contenu connexe

Similaire à 1. navijači anka rašić

Ђачка реч број 1
Ђачка реч број 1Ђачка реч број 1
Ђачка реч број 1Ivanovic mladen
 
Digitalni cas putovanja kroz izvore znanja, 2015
Digitalni cas   putovanja kroz izvore znanja, 2015Digitalni cas   putovanja kroz izvore znanja, 2015
Digitalni cas putovanja kroz izvore znanja, 2015Verica Grujcic Ex Petrovski
 
семинарски методологија
семинарски методологијасеминарски методологија
семинарски методологијаssuser697a9f
 
Боја твог шешира – радионица за подстицање каријерних компетенција наставника...
Боја твог шешира – радионица за подстицање каријерних компетенција наставника...Боја твог шешира – радионица за подстицање каријерних компетенција наставника...
Боја твог шешира – радионица за подстицање каријерних компетенција наставника...Fondacija Tempus - Euroguidance centar u Srbiji
 
Radionica 1 školski list u funkciji razvijanja kompetencija ucenika - primer ...
Radionica 1 školski list u funkciji razvijanja kompetencija ucenika - primer ...Radionica 1 školski list u funkciji razvijanja kompetencija ucenika - primer ...
Radionica 1 školski list u funkciji razvijanja kompetencija ucenika - primer ...Natasa Turuntas
 
Радионица за изградњу професионалног идентитета и значаја кооперативности у к...
Радионица за изградњу професионалног идентитета и значаја кооперативности у к...Радионица за изградњу професионалног идентитета и значаја кооперативности у к...
Радионица за изградњу професионалног идентитета и значаја кооперативности у к...Fondacija Tempus - Euroguidance centar u Srbiji
 
Prezentacije - Razvionica Konferencija 2015
Prezentacije - Razvionica Konferencija 2015Prezentacije - Razvionica Konferencija 2015
Prezentacije - Razvionica Konferencija 2015Razvionica
 

Similaire à 1. navijači anka rašić (20)

Ђачка реч број 1
Ђачка реч број 1Ђачка реч број 1
Ђачка реч број 1
 
Govorne vezbe
Govorne vezbeGovorne vezbe
Govorne vezbe
 
Ppt metode i tehnike ucenja
Ppt metode i tehnike ucenjaPpt metode i tehnike ucenja
Ppt metode i tehnike ucenja
 
Digitalni cas putovanja kroz izvore znanja, 2015
Digitalni cas   putovanja kroz izvore znanja, 2015Digitalni cas   putovanja kroz izvore znanja, 2015
Digitalni cas putovanja kroz izvore znanja, 2015
 
семинарски методологија
семинарски методологијасеминарски методологија
семинарски методологија
 
Radionice.pdf
Radionice.pdfRadionice.pdf
Radionice.pdf
 
M.K.Misic, B.Vasiljevic i D.Mijailovic_Vasse dete treba da maturira.pdf
M.K.Misic, B.Vasiljevic i D.Mijailovic_Vasse dete treba da maturira.pdfM.K.Misic, B.Vasiljevic i D.Mijailovic_Vasse dete treba da maturira.pdf
M.K.Misic, B.Vasiljevic i D.Mijailovic_Vasse dete treba da maturira.pdf
 
T.Kostic_Saveti za uspessno ucenje.pdf
T.Kostic_Saveti za uspessno ucenje.pdfT.Kostic_Saveti za uspessno ucenje.pdf
T.Kostic_Saveti za uspessno ucenje.pdf
 
Боја твог шешира – радионица за подстицање каријерних компетенција наставника...
Боја твог шешира – радионица за подстицање каријерних компетенција наставника...Боја твог шешира – радионица за подстицање каријерних компетенција наставника...
Боја твог шешира – радионица за подстицање каријерних компетенција наставника...
 
Ponovo radi bioskop film kao podsticajno sredstvo u cilju samoistrazivanja is...
Ponovo radi bioskop film kao podsticajno sredstvo u cilju samoistrazivanja is...Ponovo radi bioskop film kao podsticajno sredstvo u cilju samoistrazivanja is...
Ponovo radi bioskop film kao podsticajno sredstvo u cilju samoistrazivanja is...
 
Kaca ivanovic domaci 2
Kaca ivanovic domaci 2Kaca ivanovic domaci 2
Kaca ivanovic domaci 2
 
Planiranje u funkciji ostvarenja cilja
Planiranje u funkciji ostvarenja ciljaPlaniranje u funkciji ostvarenja cilja
Planiranje u funkciji ostvarenja cilja
 
Izvori informisanja
Izvori informisanjaIzvori informisanja
Izvori informisanja
 
Priprema - Radionica - Rešavanje konflikata
Priprema - Radionica -  Rešavanje konflikataPriprema - Radionica -  Rešavanje konflikata
Priprema - Radionica - Rešavanje konflikata
 
Koriscenje obrazovnih igara
Koriscenje obrazovnih igaraKoriscenje obrazovnih igara
Koriscenje obrazovnih igara
 
Radionica 1 školski list u funkciji razvijanja kompetencija ucenika - primer ...
Radionica 1 školski list u funkciji razvijanja kompetencija ucenika - primer ...Radionica 1 školski list u funkciji razvijanja kompetencija ucenika - primer ...
Radionica 1 školski list u funkciji razvijanja kompetencija ucenika - primer ...
 
Ko sam ja samoprocena interesovanja
Ko sam ja samoprocena interesovanjaKo sam ja samoprocena interesovanja
Ko sam ja samoprocena interesovanja
 
Ko sam ja samoprocena interesovanja
Ko sam ja samoprocena interesovanjaKo sam ja samoprocena interesovanja
Ko sam ja samoprocena interesovanja
 
Радионица за изградњу професионалног идентитета и значаја кооперативности у к...
Радионица за изградњу професионалног идентитета и значаја кооперативности у к...Радионица за изградњу професионалног идентитета и значаја кооперативности у к...
Радионица за изградњу професионалног идентитета и значаја кооперативности у к...
 
Prezentacije - Razvionica Konferencija 2015
Prezentacije - Razvionica Konferencija 2015Prezentacije - Razvionica Konferencija 2015
Prezentacije - Razvionica Konferencija 2015
 

Plus de Ana Rasic

Veliki izvor
Veliki izvorVeliki izvor
Veliki izvorAna Rasic
 
Dan planete Zemlje
Dan planete ZemljeDan planete Zemlje
Dan planete ZemljeAna Rasic
 
Правилник о оцењивању
Правилник о оцењивањуПравилник о оцењивању
Правилник о оцењивањуAna Rasic
 
Pišemo razglednice drugarima
Pišemo razglednice drugarima Pišemo razglednice drugarima
Pišemo razglednice drugarima Ana Rasic
 
Osnove medijske pismenosti_-_nastavnici
Osnove medijske pismenosti_-_nastavniciOsnove medijske pismenosti_-_nastavnici
Osnove medijske pismenosti_-_nastavniciAna Rasic
 
dr Ricard Šulc -lecenje-neizlecivih_bolesti
dr Ricard Šulc -lecenje-neizlecivih_bolestidr Ricard Šulc -lecenje-neizlecivih_bolesti
dr Ricard Šulc -lecenje-neizlecivih_bolestiAna Rasic
 
Priručnik+ +program+prevencije+vršnjačkog+nasilja+u+školama
Priručnik+ +program+prevencije+vršnjačkog+nasilja+u+školamaPriručnik+ +program+prevencije+vršnjačkog+nasilja+u+školama
Priručnik+ +program+prevencije+vršnjačkog+nasilja+u+školamaAna Rasic
 
Recnik srpskoga jezika (2011) ms
Recnik srpskoga jezika (2011)   msRecnik srpskoga jezika (2011)   ms
Recnik srpskoga jezika (2011) msAna Rasic
 
Sta bi-svaki-prosvetni-radnik-trebalo-da-zna
Sta bi-svaki-prosvetni-radnik-trebalo-da-znaSta bi-svaki-prosvetni-radnik-trebalo-da-zna
Sta bi-svaki-prosvetni-radnik-trebalo-da-znaAna Rasic
 
1 sva-tela-padajuklize-i-kotrljaju-se-nanic5bee
1 sva-tela-padajuklize-i-kotrljaju-se-nanic5bee1 sva-tela-padajuklize-i-kotrljaju-se-nanic5bee
1 sva-tela-padajuklize-i-kotrljaju-se-nanic5beeAna Rasic
 
Vodič - kako do penzije po novom zakonu
Vodič - kako do penzije po novom zakonuVodič - kako do penzije po novom zakonu
Vodič - kako do penzije po novom zakonuAna Rasic
 
Zakonferenciju2 121202152618-phpapp02
Zakonferenciju2 121202152618-phpapp02Zakonferenciju2 121202152618-phpapp02
Zakonferenciju2 121202152618-phpapp02Ana Rasic
 
Koraci za razvijanje intuicije
Koraci za razvijanje intuicijeKoraci za razvijanje intuicije
Koraci za razvijanje intuicijeAna Rasic
 
50 savjeta za zdravlje
50 savjeta za zdravlje50 savjeta za zdravlje
50 savjeta za zdravljeAna Rasic
 
Individualizacija nastave
Individualizacija nastaveIndividualizacija nastave
Individualizacija nastaveAna Rasic
 
POLAZAK U ŠKOLU
POLAZAK U ŠKOLUPOLAZAK U ŠKOLU
POLAZAK U ŠKOLUAna Rasic
 
свети сава школска слава
свети сава  школска славасвети сава  школска слава
свети сава школска славаAna Rasic
 
1 kako-merimo-vreme
1 kako-merimo-vreme1 kako-merimo-vreme
1 kako-merimo-vremeAna Rasic
 
Ogledni cas-iz-srpskog-jezika3
Ogledni cas-iz-srpskog-jezika3Ogledni cas-iz-srpskog-jezika3
Ogledni cas-iz-srpskog-jezika3Ana Rasic
 
Dušan Silni
Dušan Silni Dušan Silni
Dušan Silni Ana Rasic
 

Plus de Ana Rasic (20)

Veliki izvor
Veliki izvorVeliki izvor
Veliki izvor
 
Dan planete Zemlje
Dan planete ZemljeDan planete Zemlje
Dan planete Zemlje
 
Правилник о оцењивању
Правилник о оцењивањуПравилник о оцењивању
Правилник о оцењивању
 
Pišemo razglednice drugarima
Pišemo razglednice drugarima Pišemo razglednice drugarima
Pišemo razglednice drugarima
 
Osnove medijske pismenosti_-_nastavnici
Osnove medijske pismenosti_-_nastavniciOsnove medijske pismenosti_-_nastavnici
Osnove medijske pismenosti_-_nastavnici
 
dr Ricard Šulc -lecenje-neizlecivih_bolesti
dr Ricard Šulc -lecenje-neizlecivih_bolestidr Ricard Šulc -lecenje-neizlecivih_bolesti
dr Ricard Šulc -lecenje-neizlecivih_bolesti
 
Priručnik+ +program+prevencije+vršnjačkog+nasilja+u+školama
Priručnik+ +program+prevencije+vršnjačkog+nasilja+u+školamaPriručnik+ +program+prevencije+vršnjačkog+nasilja+u+školama
Priručnik+ +program+prevencije+vršnjačkog+nasilja+u+školama
 
Recnik srpskoga jezika (2011) ms
Recnik srpskoga jezika (2011)   msRecnik srpskoga jezika (2011)   ms
Recnik srpskoga jezika (2011) ms
 
Sta bi-svaki-prosvetni-radnik-trebalo-da-zna
Sta bi-svaki-prosvetni-radnik-trebalo-da-znaSta bi-svaki-prosvetni-radnik-trebalo-da-zna
Sta bi-svaki-prosvetni-radnik-trebalo-da-zna
 
1 sva-tela-padajuklize-i-kotrljaju-se-nanic5bee
1 sva-tela-padajuklize-i-kotrljaju-se-nanic5bee1 sva-tela-padajuklize-i-kotrljaju-se-nanic5bee
1 sva-tela-padajuklize-i-kotrljaju-se-nanic5bee
 
Vodič - kako do penzije po novom zakonu
Vodič - kako do penzije po novom zakonuVodič - kako do penzije po novom zakonu
Vodič - kako do penzije po novom zakonu
 
Zakonferenciju2 121202152618-phpapp02
Zakonferenciju2 121202152618-phpapp02Zakonferenciju2 121202152618-phpapp02
Zakonferenciju2 121202152618-phpapp02
 
Koraci za razvijanje intuicije
Koraci za razvijanje intuicijeKoraci za razvijanje intuicije
Koraci za razvijanje intuicije
 
50 savjeta za zdravlje
50 savjeta za zdravlje50 savjeta za zdravlje
50 savjeta za zdravlje
 
Individualizacija nastave
Individualizacija nastaveIndividualizacija nastave
Individualizacija nastave
 
POLAZAK U ŠKOLU
POLAZAK U ŠKOLUPOLAZAK U ŠKOLU
POLAZAK U ŠKOLU
 
свети сава школска слава
свети сава  школска славасвети сава  школска слава
свети сава школска слава
 
1 kako-merimo-vreme
1 kako-merimo-vreme1 kako-merimo-vreme
1 kako-merimo-vreme
 
Ogledni cas-iz-srpskog-jezika3
Ogledni cas-iz-srpskog-jezika3Ogledni cas-iz-srpskog-jezika3
Ogledni cas-iz-srpskog-jezika3
 
Dušan Silni
Dušan Silni Dušan Silni
Dušan Silni
 

Dernier (6)

OIR11-L2.pptx
OIR11-L2.pptxOIR11-L2.pptx
OIR11-L2.pptx
 
OIR-V9.pptx
OIR-V9.pptxOIR-V9.pptx
OIR-V9.pptx
 
OIR11-L1.pptx
OIR11-L1.pptxOIR11-L1.pptx
OIR11-L1.pptx
 
OIR11-L3.pptx
OIR11-L3.pptxOIR11-L3.pptx
OIR11-L3.pptx
 
OIR11-L4.pptx
OIR11-L4.pptxOIR11-L4.pptx
OIR11-L4.pptx
 
OIR-V8.pptx
OIR-V8.pptxOIR-V8.pptx
OIR-V8.pptx
 

1. navijači anka rašić

  • 1. Предмет разред Свет око нас први Наставна тема Свет у коме се крећеш Крећеш се у простору Наставна јединица Покрени ... , промени правац Тип часа : обрада Наставни облици: фронтални, групни, индивидуални Наставне методе -вербална метода ( дијалог, описивање, објашњавање, постављање питања) -илустративно-демонстративна метода ( мултимедијална презентација, демонстрација-шутирање, бацање, одбијање, ударање..) Наставна средства: рачунар, пројектор, видеобим, интернет, мултимедијална презентација, лопте, Фудбал ( презентација), блог. Наставна објекат: Дигитални кабинет, учионица Корелација: физичко васпитање- кретање, спортска секција- фудбал Циљ часа: Разјаснити променљивост кретања :покретање, заустављање, промена правца Упоредити : брзину кретања на различитим подлогама . Задаци часа образовни: Уочавање: променљивост кретања Закључују да брзина кретања зависи од врсте подлоге( песак, вода, трава) практични: Оспособљавање ученика за практичну примену усвојених знања Разматрају значај пажљивог кретања у школи, на улици. васпитни: Развијање радозналости, интересовања и способности за рекреативно бављење спортом. Значај физичког ангажовања за раст и развој. Активности наставника: Усмерава ученике : -на кретање лопте и заустављање као и на покретање играча -објашњава -покреће презентацију -мотивише ученике Активности ученика: -посматрају презентацију -дискутују -демонстрирају кретање, дриблинг, штоповање Евалуација часа: - Праћењем укључивања ученика током часа у дијалог, кроз питања која постављају током часа, кроз одговоре које дају, праћењем посећености блога, израдом домаћих задатака
  • 2. Мотивација за часове : Министарство омладине и спорта прогласило је 2013. годину за годину толеранције и фер-плеја у спорту. Акцијом под називом "Фер-плеј је победа" која треба да буде прихваћена од свих националних гранских спортских савеза и других спортских удружења, клубова и спортских организација. Развој и неговање толеранције међу децом, одраслима, у свим ситуацијама и на сваком месту. Улога учитеља у одрастању и сазревању ученика је велика, покушајмо да уградимо чврст темељ за даље школовање и васпитање. Улагање у васпитање вишеструко се исплати. Да се више никада не изгуби ни један живот на спорским догађајима! Спорт међу децом развија позитивне вибрације! Т о к ч а с а ТОК ЧАСА: Уводни део : 10 минута Fudbal.ppt - Посматрање презентације . (Различитији начини кретања лопте. Повремено заустављам снимак и коментаришем). Главни део : 30 минута Лопта се не покреће. (покажем лопту) Зашто? Како се може покренути лопта? Покажи. -Да се покрене лопта морамо је шутнути, одбацити, ударити. Шта је дриблинг? (Онај ко поседује лопту изводи увежбане варке лоптом да му не би одузели лопту- промена кретања) Демонстрација -дриблинг, ученици који су на предходном часу физичког добро извели. Зашто је настао „судар“? . Потрчали за лоптом и пали , нису мога да се зауставе. Шта је штоповање? (примање, заустављање лопте ногама, грудима, главом.) Један ученик демонстрира. Да ли је брзина кретања важна код фудбала? Зашто?
  • 3. Где се лакше игра фудбал: на песку, трави или паркету? Зажмурите, замислите да исту дужину морате да пређете : да сте у реци( прва група) да сте на клизалишту (друга група) на улици сте (трећа група)! Која група ће прва стићи на циљ? Како? -Брзина кретања зависи од подлоге.(записујемо) Упамти: -Увек гледај испред себе, не трчи тротоаром! Завршни део : 5 минута Подела диска са презентацијом. Домаћи задатак: На блогу Дечији кутак, http://ankarasdotcom.wordpress.com/osnovna-skola/prvi-razred-2/svet- oko-nas/ Коришћене рачунарске апликације: - Microsoft Officce: Word, Power Point, - - Претраживач (Google Chrome) - Гугл(Google) - Википедија - Škola fudbala.com Коришћена литература: -„Пустоловине кроз свет око нас“1. Део, Б. Животић и О. Рамовић, Кlett
  • 4. Предмет разред Српски језик први Наставна тема Ветар сејач Наставна јединица „Зашто се навија на утакмицама“, Бранимир Просеник Тип часа : обрада Наставни облици: фронтални, групни, индивидуални Наставне методе -вербална метода ( дијалог, описивање, објашњавање, постављање питања) -илустративно-демонстративна метода (илустрација мултимедијалном презентацијом, демонстрација) Наставна средства: рачунар, пројектор, видеобим, интернет, мултимедијална презентација Наставна објекат: Дигитални кабинет, учионица Стандарди: 1 СЈ.1.3.1.; 1 СЈ.2.2.1. Корелација: физичко васпитање, грађанско васпитање, ваннаставне активности, спортска секција-фудбал, слободне активности, лепо писање Задаци часа образовни: Развијање аналитичког посматрања Усавршавање читања практични: Развој и неговање толерантног понашања играча, навијача супарничких тимова. васпитни: Развој толеранције навијача , интересовања и способности за рекреативно бављење спортом. Подстицај родитеља ученика на неговање толеранције на стадионима. Активности наставника: Усмерава ученике : -навођење на одговор о загонетним личностима -усмеравање пажње ученика на презентацију -читање текста -дискутујемо о правилима понашања -подела материјала ученицима -задати домаћи задатак Активности ученика: -погађају загонетне личности -дискутују -читају текст -слободно износе своје мишљење Евалуација часа: - Праћењем укључивања ученика током часа у дијалог, кроз питања која постављају током часа, кроз одговоре које дају, праћењем посећености блога, израдом домаћих задатака
  • 5. ТОК ЧАСА: Уводни део : 10 минута Prva grupa- pogađawe ličnosti.pptx - Игра, погађање загонетних личности, подељени су у три групе. Свака група има свој слајд, ако они не знају одговор друге групе се могу јавити. Група која погоди личност добија 10 поена. Главни део : 30 минута Branimir Prosenik- Prsa.pptx Фер плеј.pptx Покажем ученицима слику без текста. Шта видите? ( птицу, цвет, срце са крилима). Сви смо исту слику гледали а различито доживели. Такве ситуације се дешавају и у животу. Не доносимо закључке док све чињенице не знамо. -Министарство омладине и спорта прогласило је 2013. годину за годину толеранције и фер-плеја у спорту. Акцијом под називом "Фер-плеј је победа" која треба да буде прихваћена од свих националних гранских спортских савеза и других спортских удружења, клубова и спортских организација. -Зашто се навија на утакмицама? Одговор је написао Бранмир Просек, наш сликар, дизајнер и калиграф. Шта је то калиграф? Калиграфија је уметност лепог писања, краснопис, а човек који се бави је калиграф. Ученицима усмеравам пажњу на презентацију. Гледамо презентацију. -Учитељица чита текст, потом ученици у себи читају текст. Има ли непознатих речи? Записујемо наслов и име аутора. Ученици ( четворо- петоро) читају текст. Ко су навијачи? Како ви помажете навијањем? Да ли се навијач навија против супарничког тима? Када репрезентација Србије игра, за кога навјамо? Како се понашају навијачи супарничког тима?
  • 6. -Правила понашања гледалаца и слова са фејсбука (калиграфија) које добија сваки ученик . ПРАВИЛА ПОНАШАЊА ГЛЕДАЛАЦА: - да се понашају коректно према свим учесницима спортског такмичења; - да навијају без омаловажавања и вређања противника или судија; - да поштују судујске одлуке; - да поштују права, достојанство и личност сваког учесника спортског догађаја; - да спрече и осуде свако неспортско и насилничко понашање; - да знају да награде сваки прави спортски потез или достигнуће и буду позитивни и мотивишући навијачи. Завршни део : 5 минута За домаћи задатак: Два правила понашања написати краснописом, добили су на папиру, Ученици имају задатак да попуне анкету http://sdrv.ms/117TStt Коришћене рачунарске апликације: - Microsoft Officce: Word, Power Point, - - Претраживач (Google Chrome) - Гугл(Google) - Јутјуб (YouTube), - Калиграф Бојан http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=sT- ZuLEi_Xs -фејсбук (Facebook) Испричаше ми слова, калиграфија -SkyDrive, anketa -http://pixir.com/editor , slike Коришћена литература: „Игра речи“, Радмила Жежаљ-Ралић Klett „ИНТЕГРИСАНА НАСТАВА У ПЕДАГОШКОЈ ТЕОРИЈИ И НАСТАВНОЈ ПРАКСИ“, Мр Драгица Ожеговић „Фудбал“, Момир Томић, Божа Марковић , ЈРЈ Земун, 1998.
  • 7. Naziv rada: Фер-плеј , интегрисана настава Razred: 1 .razred Nastavni predmet: Свет око нас Nastavna jedinica: Покрени ... , промени правац Vreme za realizaciju: 2 školska časa Predmeti u korelaciji: физичко васпитање, српски језик, грађанско васпитање, ваннаставне активности, спортска секција-фудбал, слободне активности, лепо писање, Opis rada: - Интегрисаном наставом се јача хоризонтално и вертикално повезивање предмета. Променом активности ученици су мотивисани и активнији. Интеракцијом предмета долази се до сагледавања различитих димензија једног проблема. Искуство које су ученици стекли ван школе прихвата, ствара позитивни став ученика према школи. Брже се усвајају наставни садржај, повезаност градива у целину. Ученик је способан да знање примени на нове тематске склопове. -Министарство омладине и спорта прогласило је 2013. годину за годину толеранције и фер-плеја у спорту. Акцијом под називом "Фер-плеј је победа". -Развој и неговање толеранције међу децом, одраслима, у свим ситуацијама и на сваком месту. Улога учитеља у одрастању и сазревању ученика је велика, покушајмо да уградимо чврст темељ за даље школовање и васпитање. Развијамо и негујемо спортску културу ученика.
  • 8. Rad: 1. Navijači- Anka Rašić.docx Prilog rada: 1. Navijači- Anka Rašić.docx Autori: Ime i prezime autora: Анка Рашић Opština škole: ЗАЈЕЧАР Naziv škole: ОСНОВНА ШКОЛА ЉУБА НЕШИЋ Podsećamo Vas da je nagradni konkurs otvoren za podnošenje prijava i radova do 9. maja 2013. godine i da do tog datuma možete menjati sadržaj svoje prijave i/ili priloge. Sačuvajte ovaj mail. Za sva dodatna pitanja, stojimo Vam na raspolaganju. Želimo Vam uspešno učešće na našem nagradnom konkursu Tim za realizaciju nagradnog konkursa Digitalni čas