SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  8
Elektronikus médiumok és
tananyagok
német óravázlat
2013.10.08.
Oktató: Dr. Forgó Sándor
Készítette:Vancsikné Debreceni Anett
Név: Vancsikné Debreceni Anett Neptun Kód: YQFAC2
Kitöltendő óravázlat
A) Óravázlat fejrésze
I. ALAPADATOK
Iskola típusa : középiskola
Osztály: 10.
Óra helye a tantervben: 18.
Tantárgy: német
Óra típusa: vegyes (ismétlő és új ismeret feldolgozó)
Elsajátítandó fogalmak jegyzéke:egészségmegőrzés, táplálkozás, rendszeresség, sportágak nevei…
II. FEJLESZTÉSI CÉLOK
Az ismeretek, ismeretkörök tudása: A tanulók ismerjék meg az egészséggel kapcsolatos német nyelvű
szavakat, kifejezéseket.
A képességek, készségek: számítógépes ismeretek, önálló szövegértés, szókincsbővítés, nyelvtani
készségek, idegen nyelvi olvasás-írás képességének fejlesztése, kommunikációs készségfejlesztés
Az attitűdök, viselkedésbeli jellemzők: precíz, gyors feladatmegoldás, a konnektivista módszerek
alkalmazásának erősítése, motiváció az idegennyelvű kommunikáció irányába
III. MÓDSZEREK ALKALMAZOTT MUNKAFORMÁK
gyűjtőmunka, csoportos megbeszélés, tanári magyarázat, vita, frontális és egyéni osztálymunka,
egyéni véleményalkotás
A számítógéppel segített kooperatív tanulási módszerek: egyéni kutatás, probléma- és felfedező alapú
tanulás
Tervezett hálózatalapú konnektivista tanulási módszerek
közösségi terek használata /internet/
szavak, kifejezések /interaktív tábla/
tartalom aggregálás
iskolai hálózat, számítógépek használata
tanári inspiráció /utasítás, segítségnyújtás/
IV. FORRÁSOK ESZKÖZÖK
Hagyományos források: füzet, feladatlap
Digitális források: interaktív feladat, ppt diák, internet, számítógép
Tantermi eszközök: tankönyv, munkafüzet, képek, illusztrációk, projektor, interaktív tábla, hálózatba
kötött tanári számítógép, a tanulók saját használatú számítógépei (internet hozzáféréssel)
Konkrét hálózati (közösségi média) eszköz: www.gmail.com, www.freemail.hu
www.google.com, www.picasa.com ………
Tanulói szemléltető eszközök: tankönyv, munkafüzet, munkalap, hálózati eszközök: böngésző,
weboldalak, interaktív tábla
Tanári szemléltetőeszközök: iskolai hálózat, projektor, számítógép, internetes online weboldalak,
V. FELHASZNÁLT IRODALOM
Hagyományos, papíralapú: Unterwegs Lehr- und Arbeitsbuch
Elektronikus (offline, online): saját készítésű ppt-n való képek
használt weboldalak:http://www.kup.at/journals/abbildungen/3802.html
http://www.testedich.de/quiz30/quiz/1324934633/Lebe-ich-gesund
B) Az óra logikai felépítése (menete) és a tevékenységek (időarány, módszer eszközök,
szemléltetés, számonkérés) különös tekinetetl a hálózatalapú módszerek alklamazásáara
Id
ő
Tartalom Az órai tevékenység
0-
45
Gondolatm
enet,
részfeladat
Adat
,
név,
fogal
om,
jelen
ség
Módszer
ei,
tevéken
ységei
formái
Eszközei
http://www.
Szemlé
ltetés
5-
6p
.
I.
Motiváci
ó
üdvözlés,
sport kvíz
Jó napot
kívánok!
Egy totóval
kezdjük a
mai órát.
A kivetítőn
láthatjátok a
kérdéseket,
a füzetbe
csak az
általatok
helyesnek
tartott
válasz
betűjelét
írjátok le!
frontális
m.,
egyéni
m.,
közös
ellenőrzé
s
http://www.testedich.de/quiz30/quiz/1324934633/Lebe-
ich-gesund
számító
gép,
projekto
r,
füzet
5p
.
II.
Korábbi
ismerete
k
felelevení
tése
motiváció
új téma
bevezeté
se
Szókincs
feleleveníté
s céljából az
alábbi
feladatot
csináljuk
meg:
az előző
órákon
tanult téma /
az étkezés/
anyagából
hoztam
nektek pár
képet.
„A mi jut
eszedbe?”
játék
lényege,
hogy a
padszomsz
édotokkal
kettesben
dolgoztok.
Mutatok egy
képet 10
cleve
r
touch
aktív
tábla
frontális
m.,
páros m.
http://claudigoesvegan.blogspot.hu/2013_09_01_archiv
e.html
http://schnuppschnuess.typepad.com/.a/6a00e39824770
08833017d3f1a9545970c-popup
http://www.villa-lacus.de/1Rest/Stn/biergarten.html
interaktí
v tábla
másodperci
g. Egyikőtök
annyi
melléknevet
ír fel a
képről,
amennyi
csak eszébe
jut, míg a
másik
igékkel teszi
ugyanezt. 1
példát
szemléltetü
nk közösen.
1
p.
aktivizálá
sa
Kik
szeretnék
felolvasni?
Jelentkezés
alapján
választok ki
minden
csoportból 1
párt.
frontális
m.,
5p
.
részellen
őrzés,
Nyissa ki
mindenki a
számítógép
ét!
Küldjetek el
egy
egészségge
l
kapcsolatos,
a múlt órán
gyakorolt
nyelvtani
szerkezettel
írt mondatot
az interaktív
táblán
látható
közös fiók-
címre!
cleve
r
touch
tábla
MS
Offic
e
web-
mail
frontális
m.,
egyéni
m.,
www.gmail.com
számító
gép
3p
.
visszacsa
tolás /
megerősít
és
Itt
láthatjátok a
mondatokat.
Ki szeretné
felolvasni a
sajátját?
cleve
r
touch
tábla
MS.
Offic
e
web-
mail
frontális
m.,
egyéni
m.,
tantermi
interaktí
v tábla,
számító
gép,
projekto
r
20
p.
III. Új
ismerete
k
feldolgoz
ása
Téma:
sport,
egészség
Most, hogy
ráhangolódt
unk a mai
óra
témájára,
feladataira,
3 csoportot
alkotunk. 3
csoport,
három
sportág:
„úszás”,
„futás”,
„kerékpároz
ás”. Kap
minden
csoport egy
feladatlapot,
ezen fognak
dolgozni a
hátra levő
időben. A
kivetítőn is
láthatjátok
képekkel
illusztrálva
ezt a három
sportágat. A
csoportokon
belül is
alkossunk 2
kisebb
csoportot,
egyik fele az
egészséges
életmód
mellett
érvel, a
másik felét
pedig meg
kell győzni a
sportolás,
egészséges
életmód
előnyeiről.
Alakítsatok
ki
vitafórumot,
pro/kontra.
Ehhez
használhatj
átok a
számítógép
kereső-
motorjait.
proje
ktor
frontális
m.,
csoport
munka
http://polpix.sueddeutsche.com/bild/1.1425178.1355257
902/860x860/olympiaentscheidungen-schwimmen.jpg
http://www.experto.de/schneller-laufen-1280px-
855px0.jpg
http://s1.germany.travel/media/hintergrundbilder/erholu
ng/radfahren/Radfahren_BG3.jpg
számító
gép
projekto
r
feladatl
ap
(google-
yahoo),
valamint a
tankönyvete
ket.
ha készen
vagytok,
előre jöttök
és
prezentálját
ok a csoport
előtt a
munkát.
célkitűzés
,
problémaf
elvetés
A mai órán
nemcsak
egy új
témakörrel
ismerkedün
k meg
(sport,
egészséges
életmód),
hanem egy
már tanult
nyelvtani
részt is
felelevenítü
nk.
Nézzetek az
interaktív
táblára, ott
láthatjátok
összefoglalv
a,
példamonda
tokkal a
feltételes
módú,
egyszerű
múlt időben
lévő
mondatokat.
Clev
er
touch
aktív
tábla
frontális
m.
tantermi
interaktí
v tábla
ellenőrzé
s,
visszacsa
tolás
Van-e ezzel
kapcsolatba
n kérdése
valakinek,
van-e olyan,
aki számára
nem világos
ez a
nyelvtani
szerkezet
frontális
m.
tantermi
5p
.
IV.
Összefog
Végezetül
az interaktív
Clev
er
egyéni
m.,
http://www.mein-
deutschbuch.de/lernen.php?menu_id=147
Számít
ógép,
lalás táblán
feltűntetett
címszavak
segítségéve
l foglaljuk
össze, mit
tanultunk a
mai órán?
Itt
láthatjátok a
házi
feladatot is,
egy
nyelvtani
tesztet, amit
mindenkine
k elküldtem
az email
címére is.
Ellenőrizzük
, hogy
megkaptáto
k-e!
Következő
órára
küldjétek
vissza
kitöltve a
csoport
közös email
címére!
Köszönöm a
figyelmetek
et, jól
dolgoztatok
a mai órán
is!
Készültem
egy kis
meglepetés
sel nektek.
Az órai
munkálatok
közben
készítettem
pár képet
rólatok,
hogyan
dolgoztok.
Délutántól
megtekinthe
tőek lesznek
a picasa
oldalán.
touch
aktív
tábla
MS
Offic
e
web
–mail
frontális
m www.gmail.com
www.freemail.com
www.picasa.com
interakí
v tábla

Contenu connexe

En vedette

Nov 15 krg presentation slides wright
Nov 15 krg presentation slides wrightNov 15 krg presentation slides wright
Nov 15 krg presentation slides wrightYinglingV
 
Conducting research that counts dr.gould
Conducting research that counts dr.gouldConducting research that counts dr.gould
Conducting research that counts dr.gouldYinglingV
 
CSU East Bay Talk: Dr Wughalter
CSU East Bay Talk: Dr WughalterCSU East Bay Talk: Dr Wughalter
CSU East Bay Talk: Dr WughalterYinglingV
 
Krg presentation oct 4 2013
Krg presentation   oct 4 2013Krg presentation   oct 4 2013
Krg presentation oct 4 2013YinglingV
 
5 professionalism isms
5 professionalism isms5 professionalism isms
5 professionalism ismsYinglingV
 
Tabel penghitung manfaat yang diperoleh dengan nilai biaya yang dikeluarkan (...
Tabel penghitung manfaat yang diperoleh dengan nilai biaya yang dikeluarkan (...Tabel penghitung manfaat yang diperoleh dengan nilai biaya yang dikeluarkan (...
Tabel penghitung manfaat yang diperoleh dengan nilai biaya yang dikeluarkan (...helmut simamora
 
Mesajului domnului deputat Angel Tîlvăr, președinte al COMISIEI PENTRU ÎNVĂŢĂ...
Mesajului domnului deputat Angel Tîlvăr, președinte al COMISIEI PENTRU ÎNVĂŢĂ...Mesajului domnului deputat Angel Tîlvăr, președinte al COMISIEI PENTRU ÎNVĂŢĂ...
Mesajului domnului deputat Angel Tîlvăr, președinte al COMISIEI PENTRU ÎNVĂŢĂ...Gabriel BREZOIU
 
CS Liu-final presentaion-information cascades
CS Liu-final presentaion-information cascadesCS Liu-final presentaion-information cascades
CS Liu-final presentaion-information cascadesChengShu Liu
 
Global physical activity questionnaire sundeep b-spring2014
Global physical activity questionnaire sundeep b-spring2014Global physical activity questionnaire sundeep b-spring2014
Global physical activity questionnaire sundeep b-spring2014YinglingV
 

En vedette (10)

Nov 15 krg presentation slides wright
Nov 15 krg presentation slides wrightNov 15 krg presentation slides wright
Nov 15 krg presentation slides wright
 
Conducting research that counts dr.gould
Conducting research that counts dr.gouldConducting research that counts dr.gould
Conducting research that counts dr.gould
 
CSU East Bay Talk: Dr Wughalter
CSU East Bay Talk: Dr WughalterCSU East Bay Talk: Dr Wughalter
CSU East Bay Talk: Dr Wughalter
 
Krg presentation oct 4 2013
Krg presentation   oct 4 2013Krg presentation   oct 4 2013
Krg presentation oct 4 2013
 
Apparel growth
Apparel growthApparel growth
Apparel growth
 
5 professionalism isms
5 professionalism isms5 professionalism isms
5 professionalism isms
 
Tabel penghitung manfaat yang diperoleh dengan nilai biaya yang dikeluarkan (...
Tabel penghitung manfaat yang diperoleh dengan nilai biaya yang dikeluarkan (...Tabel penghitung manfaat yang diperoleh dengan nilai biaya yang dikeluarkan (...
Tabel penghitung manfaat yang diperoleh dengan nilai biaya yang dikeluarkan (...
 
Mesajului domnului deputat Angel Tîlvăr, președinte al COMISIEI PENTRU ÎNVĂŢĂ...
Mesajului domnului deputat Angel Tîlvăr, președinte al COMISIEI PENTRU ÎNVĂŢĂ...Mesajului domnului deputat Angel Tîlvăr, președinte al COMISIEI PENTRU ÎNVĂŢĂ...
Mesajului domnului deputat Angel Tîlvăr, președinte al COMISIEI PENTRU ÎNVĂŢĂ...
 
CS Liu-final presentaion-information cascades
CS Liu-final presentaion-information cascadesCS Liu-final presentaion-information cascades
CS Liu-final presentaion-information cascades
 
Global physical activity questionnaire sundeep b-spring2014
Global physical activity questionnaire sundeep b-spring2014Global physical activity questionnaire sundeep b-spring2014
Global physical activity questionnaire sundeep b-spring2014
 

Similaire à Dr. forgó sándor

óRavázlat
óRavázlatóRavázlat
óRavázlatVB93148
 
Vincze Beatrix: A projektszeminárium értékelési gyakorlata a bajor gimnáziumo...
Vincze Beatrix: A projektszeminárium értékelési gyakorlata a bajor gimnáziumo...Vincze Beatrix: A projektszeminárium értékelési gyakorlata a bajor gimnáziumo...
Vincze Beatrix: A projektszeminárium értékelési gyakorlata a bajor gimnáziumo...tudostanar
 
Digit oravzlat minta saci
Digit oravzlat minta saciDigit oravzlat minta saci
Digit oravzlat minta saciVargasaci
 
Hálózatalapú óravázlat
Hálózatalapú óravázlatHálózatalapú óravázlat
Hálózatalapú óravázlatkiss76t
 
Facskó Anett - Hálózatalapú óravázlat
Facskó Anett - Hálózatalapú óravázlatFacskó Anett - Hálózatalapú óravázlat
Facskó Anett - Hálózatalapú óravázlatAnett Facskó
 
Slideshare angol óravázlat
Slideshare angol óravázlatSlideshare angol óravázlat
Slideshare angol óravázlatDebreceni Adrian
 
C:\documents and settings\zsolt\dokumentumok\ikt\információs és kommunikációs...
C:\documents and settings\zsolt\dokumentumok\ikt\információs és kommunikációs...C:\documents and settings\zsolt\dokumentumok\ikt\információs és kommunikációs...
C:\documents and settings\zsolt\dokumentumok\ikt\információs és kommunikációs...SUBAMARIANNA
 
Otibevez EgyéNi TanuláSra
Otibevez EgyéNi TanuláSraOtibevez EgyéNi TanuláSra
Otibevez EgyéNi TanuláSraszabogabi
 
Otibevez EgyéNi TanuláSra
Otibevez EgyéNi TanuláSraOtibevez EgyéNi TanuláSra
Otibevez EgyéNi TanuláSraguest6187c2
 
Elektronikus médiumok és tananyagok.EKF
Elektronikus médiumok és tananyagok.EKFElektronikus médiumok és tananyagok.EKF
Elektronikus médiumok és tananyagok.EKFmihalyieva
 
Médiumok Az Oktatásban Lakosné Kiss Katalin
Médiumok Az Oktatásban  Lakosné  Kiss  KatalinMédiumok Az Oktatásban  Lakosné  Kiss  Katalin
Médiumok Az Oktatásban Lakosné Kiss Katalinlakoskatikiss
 
MéDiumok Az OktatáSban Lakosné Kiss Katalin
MéDiumok Az OktatáSban Lakosné Kiss KatalinMéDiumok Az OktatáSban Lakosné Kiss Katalin
MéDiumok Az OktatáSban Lakosné Kiss Katalinguest88383e
 
Digitális pedagógia kern zoltán_4
Digitális pedagógia kern zoltán_4Digitális pedagógia kern zoltán_4
Digitális pedagógia kern zoltán_4Zoltán Kern
 
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-line
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-lineTananyag tartfejl-digi-tanyag-on-line
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-linepedmie2011osz
 
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-line
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-lineTananyag tartfejl-digi-tanyag-on-line
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-linepedmie2011osz
 
Remete-project beszámoló
Remete-project beszámolóRemete-project beszámoló
Remete-project beszámolóreverr
 
Access óravázlat
Access óravázlatAccess óravázlat
Access óravázlathica59
 

Similaire à Dr. forgó sándor (20)

óRavázlat
óRavázlatóRavázlat
óRavázlat
 
óRavázlat
óRavázlatóRavázlat
óRavázlat
 
Vincze Beatrix: A projektszeminárium értékelési gyakorlata a bajor gimnáziumo...
Vincze Beatrix: A projektszeminárium értékelési gyakorlata a bajor gimnáziumo...Vincze Beatrix: A projektszeminárium értékelési gyakorlata a bajor gimnáziumo...
Vincze Beatrix: A projektszeminárium értékelési gyakorlata a bajor gimnáziumo...
 
Digit oravzlat minta saci
Digit oravzlat minta saciDigit oravzlat minta saci
Digit oravzlat minta saci
 
Hálózatalapú óravázlat
Hálózatalapú óravázlatHálózatalapú óravázlat
Hálózatalapú óravázlat
 
Facskó Anett - Hálózatalapú óravázlat
Facskó Anett - Hálózatalapú óravázlatFacskó Anett - Hálózatalapú óravázlat
Facskó Anett - Hálózatalapú óravázlat
 
Slideshare angol óravázlat
Slideshare angol óravázlatSlideshare angol óravázlat
Slideshare angol óravázlat
 
Dk prezentáció
Dk prezentációDk prezentáció
Dk prezentáció
 
C:\documents and settings\zsolt\dokumentumok\ikt\információs és kommunikációs...
C:\documents and settings\zsolt\dokumentumok\ikt\információs és kommunikációs...C:\documents and settings\zsolt\dokumentumok\ikt\információs és kommunikációs...
C:\documents and settings\zsolt\dokumentumok\ikt\információs és kommunikációs...
 
Otibevez EgyéNi TanuláSra
Otibevez EgyéNi TanuláSraOtibevez EgyéNi TanuláSra
Otibevez EgyéNi TanuláSra
 
Otibevez EgyéNi TanuláSra
Otibevez EgyéNi TanuláSraOtibevez EgyéNi TanuláSra
Otibevez EgyéNi TanuláSra
 
úTban A SztráDáRa
úTban A SztráDáRaúTban A SztráDáRa
úTban A SztráDáRa
 
Elektronikus médiumok és tananyagok.EKF
Elektronikus médiumok és tananyagok.EKFElektronikus médiumok és tananyagok.EKF
Elektronikus médiumok és tananyagok.EKF
 
Médiumok Az Oktatásban Lakosné Kiss Katalin
Médiumok Az Oktatásban  Lakosné  Kiss  KatalinMédiumok Az Oktatásban  Lakosné  Kiss  Katalin
Médiumok Az Oktatásban Lakosné Kiss Katalin
 
MéDiumok Az OktatáSban Lakosné Kiss Katalin
MéDiumok Az OktatáSban Lakosné Kiss KatalinMéDiumok Az OktatáSban Lakosné Kiss Katalin
MéDiumok Az OktatáSban Lakosné Kiss Katalin
 
Digitális pedagógia kern zoltán_4
Digitális pedagógia kern zoltán_4Digitális pedagógia kern zoltán_4
Digitális pedagógia kern zoltán_4
 
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-line
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-lineTananyag tartfejl-digi-tanyag-on-line
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-line
 
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-line
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-lineTananyag tartfejl-digi-tanyag-on-line
Tananyag tartfejl-digi-tanyag-on-line
 
Remete-project beszámoló
Remete-project beszámolóRemete-project beszámoló
Remete-project beszámoló
 
Access óravázlat
Access óravázlatAccess óravázlat
Access óravázlat
 

Dr. forgó sándor

  • 1. Elektronikus médiumok és tananyagok német óravázlat 2013.10.08. Oktató: Dr. Forgó Sándor Készítette:Vancsikné Debreceni Anett
  • 2. Név: Vancsikné Debreceni Anett Neptun Kód: YQFAC2 Kitöltendő óravázlat A) Óravázlat fejrésze I. ALAPADATOK Iskola típusa : középiskola Osztály: 10. Óra helye a tantervben: 18. Tantárgy: német Óra típusa: vegyes (ismétlő és új ismeret feldolgozó) Elsajátítandó fogalmak jegyzéke:egészségmegőrzés, táplálkozás, rendszeresség, sportágak nevei… II. FEJLESZTÉSI CÉLOK Az ismeretek, ismeretkörök tudása: A tanulók ismerjék meg az egészséggel kapcsolatos német nyelvű szavakat, kifejezéseket. A képességek, készségek: számítógépes ismeretek, önálló szövegértés, szókincsbővítés, nyelvtani készségek, idegen nyelvi olvasás-írás képességének fejlesztése, kommunikációs készségfejlesztés Az attitűdök, viselkedésbeli jellemzők: precíz, gyors feladatmegoldás, a konnektivista módszerek alkalmazásának erősítése, motiváció az idegennyelvű kommunikáció irányába III. MÓDSZEREK ALKALMAZOTT MUNKAFORMÁK gyűjtőmunka, csoportos megbeszélés, tanári magyarázat, vita, frontális és egyéni osztálymunka, egyéni véleményalkotás A számítógéppel segített kooperatív tanulási módszerek: egyéni kutatás, probléma- és felfedező alapú tanulás Tervezett hálózatalapú konnektivista tanulási módszerek közösségi terek használata /internet/ szavak, kifejezések /interaktív tábla/ tartalom aggregálás iskolai hálózat, számítógépek használata tanári inspiráció /utasítás, segítségnyújtás/ IV. FORRÁSOK ESZKÖZÖK Hagyományos források: füzet, feladatlap Digitális források: interaktív feladat, ppt diák, internet, számítógép Tantermi eszközök: tankönyv, munkafüzet, képek, illusztrációk, projektor, interaktív tábla, hálózatba kötött tanári számítógép, a tanulók saját használatú számítógépei (internet hozzáféréssel) Konkrét hálózati (közösségi média) eszköz: www.gmail.com, www.freemail.hu www.google.com, www.picasa.com ……… Tanulói szemléltető eszközök: tankönyv, munkafüzet, munkalap, hálózati eszközök: böngésző, weboldalak, interaktív tábla Tanári szemléltetőeszközök: iskolai hálózat, projektor, számítógép, internetes online weboldalak, V. FELHASZNÁLT IRODALOM Hagyományos, papíralapú: Unterwegs Lehr- und Arbeitsbuch Elektronikus (offline, online): saját készítésű ppt-n való képek
  • 4. B) Az óra logikai felépítése (menete) és a tevékenységek (időarány, módszer eszközök, szemléltetés, számonkérés) különös tekinetetl a hálózatalapú módszerek alklamazásáara Id ő Tartalom Az órai tevékenység 0- 45 Gondolatm enet, részfeladat Adat , név, fogal om, jelen ség Módszer ei, tevéken ységei formái Eszközei http://www. Szemlé ltetés 5- 6p . I. Motiváci ó üdvözlés, sport kvíz Jó napot kívánok! Egy totóval kezdjük a mai órát. A kivetítőn láthatjátok a kérdéseket, a füzetbe csak az általatok helyesnek tartott válasz betűjelét írjátok le! frontális m., egyéni m., közös ellenőrzé s http://www.testedich.de/quiz30/quiz/1324934633/Lebe- ich-gesund számító gép, projekto r, füzet 5p . II. Korábbi ismerete k felelevení tése motiváció új téma bevezeté se Szókincs feleleveníté s céljából az alábbi feladatot csináljuk meg: az előző órákon tanult téma / az étkezés/ anyagából hoztam nektek pár képet. „A mi jut eszedbe?” játék lényege, hogy a padszomsz édotokkal kettesben dolgoztok. Mutatok egy képet 10 cleve r touch aktív tábla frontális m., páros m. http://claudigoesvegan.blogspot.hu/2013_09_01_archiv e.html http://schnuppschnuess.typepad.com/.a/6a00e39824770 08833017d3f1a9545970c-popup http://www.villa-lacus.de/1Rest/Stn/biergarten.html interaktí v tábla
  • 5. másodperci g. Egyikőtök annyi melléknevet ír fel a képről, amennyi csak eszébe jut, míg a másik igékkel teszi ugyanezt. 1 példát szemléltetü nk közösen. 1 p. aktivizálá sa Kik szeretnék felolvasni? Jelentkezés alapján választok ki minden csoportból 1 párt. frontális m., 5p . részellen őrzés, Nyissa ki mindenki a számítógép ét! Küldjetek el egy egészségge l kapcsolatos, a múlt órán gyakorolt nyelvtani szerkezettel írt mondatot az interaktív táblán látható közös fiók- címre! cleve r touch tábla MS Offic e web- mail frontális m., egyéni m., www.gmail.com számító gép 3p . visszacsa tolás / megerősít és Itt láthatjátok a mondatokat. Ki szeretné felolvasni a sajátját? cleve r touch tábla MS. Offic e web- mail frontális m., egyéni m., tantermi interaktí v tábla, számító gép, projekto r
  • 6. 20 p. III. Új ismerete k feldolgoz ása Téma: sport, egészség Most, hogy ráhangolódt unk a mai óra témájára, feladataira, 3 csoportot alkotunk. 3 csoport, három sportág: „úszás”, „futás”, „kerékpároz ás”. Kap minden csoport egy feladatlapot, ezen fognak dolgozni a hátra levő időben. A kivetítőn is láthatjátok képekkel illusztrálva ezt a három sportágat. A csoportokon belül is alkossunk 2 kisebb csoportot, egyik fele az egészséges életmód mellett érvel, a másik felét pedig meg kell győzni a sportolás, egészséges életmód előnyeiről. Alakítsatok ki vitafórumot, pro/kontra. Ehhez használhatj átok a számítógép kereső- motorjait. proje ktor frontális m., csoport munka http://polpix.sueddeutsche.com/bild/1.1425178.1355257 902/860x860/olympiaentscheidungen-schwimmen.jpg http://www.experto.de/schneller-laufen-1280px- 855px0.jpg http://s1.germany.travel/media/hintergrundbilder/erholu ng/radfahren/Radfahren_BG3.jpg számító gép projekto r feladatl ap
  • 7. (google- yahoo), valamint a tankönyvete ket. ha készen vagytok, előre jöttök és prezentálját ok a csoport előtt a munkát. célkitűzés , problémaf elvetés A mai órán nemcsak egy új témakörrel ismerkedün k meg (sport, egészséges életmód), hanem egy már tanult nyelvtani részt is felelevenítü nk. Nézzetek az interaktív táblára, ott láthatjátok összefoglalv a, példamonda tokkal a feltételes módú, egyszerű múlt időben lévő mondatokat. Clev er touch aktív tábla frontális m. tantermi interaktí v tábla ellenőrzé s, visszacsa tolás Van-e ezzel kapcsolatba n kérdése valakinek, van-e olyan, aki számára nem világos ez a nyelvtani szerkezet frontális m. tantermi 5p . IV. Összefog Végezetül az interaktív Clev er egyéni m., http://www.mein- deutschbuch.de/lernen.php?menu_id=147 Számít ógép,
  • 8. lalás táblán feltűntetett címszavak segítségéve l foglaljuk össze, mit tanultunk a mai órán? Itt láthatjátok a házi feladatot is, egy nyelvtani tesztet, amit mindenkine k elküldtem az email címére is. Ellenőrizzük , hogy megkaptáto k-e! Következő órára küldjétek vissza kitöltve a csoport közös email címére! Köszönöm a figyelmetek et, jól dolgoztatok a mai órán is! Készültem egy kis meglepetés sel nektek. Az órai munkálatok közben készítettem pár képet rólatok, hogyan dolgoztok. Délutántól megtekinthe tőek lesznek a picasa oldalán. touch aktív tábla MS Offic e web –mail frontális m www.gmail.com www.freemail.com www.picasa.com interakí v tábla