SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  2
TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus
KLASS: 5E
TUNNI TEEMA: Loodusmustrid
EESMÄRGID: Õpilane oskab märgata erinevaid looduses olevaid mustreid ja need joonistada paberile. Ning oskab ka ise välja mõelda
mustreid, mis võivad looduses eksisteerida ja nendest kombineerida kokku ühe joontest kujundatud pildi.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: fotod erinevatest loomade mustritest, loodusobjektidest jne, piklikud paberid, harilikud
pliiatsid.


TUNNI KÄIK:
Tunni etapid                           Aeg      Õpetaja tegevus                         Õpilaste tegevus                   Pedagoogiline põhjendus
   1. Häälestus                        12. 15   Tunni alustamine       püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks
    •   Tunni organiseerimine                   „Tere, istuge“                         õpetja märguande peale                tunni algusest.
    •   Eesmärgi püstitamine           12.17    Räägin õpilastele, mis täna tunnis Õpilased        kuulavad,    mis   tunnis Õpilased saavad teadlikuks,
    •   Õpilaste motiveerimine                  toimuma hakkab.                        toimuma hakkab ja saavad küsida ja mis hakkab tunnis toimuma,
    •   Eelteadmiste, huvide                    Et   nad    jätkavad   eelmise   tunni küsimusi.                             et   ei     tekiks   ootamatuid
        aktiveerimine                           mustreid, ja need kes eelmine kord                                           olukordi.
    •   Iseseisvale tööle tagasideme            puudusid saavad ka kohe puhtandi
        andmine
                                                paberi ja saavad ka kujundama hakata
    •   sissejuhatus
                                                mustreid.




                                                                                                                                                           1
2. Õppimine                        12. 18   Lasen paaril õpilasel eelmise tunni Õpilased saavad kanadi ja puhta Õpilased saavad nüüd oma
•   Huvi hoidmine                           kavandid laiali jagada, et saaksid paberi, ning seejärel saavad hakata oskused rakendada puhtandi
•   Õpilaste          toetamine,            meelde tuletada, mis nad eelmine kord     kujundama mustreid.                  paberile.
    julgustamine                            välja mõtlesid. Ning saavad neid ideid
•   Uue        info     sidumine            puhtandi paberil kasutada.
    varasema teadmisega
                                   12. 35   Seejärel        jagan        õpilastele Õpilased joonistavad ja küsivad nõu,
•   Seoste loomine
                                            puhtandipaberid, et nad saaksid hakata kui on vaja.
•   Mõistmine
                                            joonistama nüüd puhtalt paberile.
•   Tähenduse loomine
                                            Käin klassis ringi ja annan õpilastele
                                            tagasisidet nende tööde kohta.
3. Reflektsioon                    12.58    Tund hakkab lõppema ja              ütlen Õpilased     kõigepealt   kuulavad Õpilased saavad teadlikuks
•   Millised    on    võimalused            õpilastele, et nad saavad järgmine tund   õpetajat ja siis hakkavad oma töid   tunni lõpust ja hakkavad
    teadmiste rakendamiseks                 lõpetada oma tööd.                        õpetaja lauale tooma.                tunni lõpetamiseks vajalikke
•   Tervikpildi loomine            13.00    Seejärel lõpetan tunni.                                                        tegevusi tegema.
•   Kokkuvõtted, hinded
•   Tagasisedeme andmine
•   Iseseisev töö põhjendusega
•   Uute              eesmärkide
    püstitamine




                                                                                                                                                      2

Contenu connexe

Similaire à Mustrid2

Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektkadriart
 
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektkadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Punktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bPunktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bkadriart
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1kadriart
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängudkadriart
 
Ruumilahendus koolis
Ruumilahendus koolisRuumilahendus koolis
Ruumilahendus koolisbirgylorenz
 
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märtstoomehelbed
 
5 a loomaterj.mask (17.veeb ja 3.märts)
5 a   loomaterj.mask (17.veeb ja 3.märts)5 a   loomaterj.mask (17.veeb ja 3.märts)
5 a loomaterj.mask (17.veeb ja 3.märts)toomehelbed
 
4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linntoomehelbed
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1kadriart
 
Stuudioring keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)
Stuudioring   keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)Stuudioring   keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)
Stuudioring keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)toomehelbed
 
Opistiilid
OpistiilidOpistiilid
OpistiilidKai Pata
 
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veeb
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku  plakati loomine  16. veeb7 a , piktogrammid, piltsõnastiku  plakati loomine  16. veeb
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veebtoomehelbed
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Loodusmustrid
LoodusmustridLoodusmustrid
Loodusmustridkadriart
 

Similaire à Mustrid2 (19)

Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
 
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Punktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bPunktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 b
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängud
 
Ruumilahendus koolis
Ruumilahendus koolisRuumilahendus koolis
Ruumilahendus koolis
 
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
 
Mobiil
MobiilMobiil
Mobiil
 
5 a loomaterj.mask (17.veeb ja 3.märts)
5 a   loomaterj.mask (17.veeb ja 3.märts)5 a   loomaterj.mask (17.veeb ja 3.märts)
5 a loomaterj.mask (17.veeb ja 3.märts)
 
4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1
 
6 a ( 8.veeb)
6 a  ( 8.veeb)6 a  ( 8.veeb)
6 a ( 8.veeb)
 
Stuudioring keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)
Stuudioring   keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)Stuudioring   keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)
Stuudioring keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)
 
Opistiilid
OpistiilidOpistiilid
Opistiilid
 
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veeb
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku  plakati loomine  16. veeb7 a , piktogrammid, piltsõnastiku  plakati loomine  16. veeb
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veeb
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Loodusmustrid
LoodusmustridLoodusmustrid
Loodusmustrid
 

Plus de kadriart

Emotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamineEmotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistaminekadriart
 
Suurendatud putukad
Suurendatud putukadSuurendatud putukad
Suurendatud putukadkadriart
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)kadriart
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustriddkadriart
 
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)kadriart
 
Loodushelid maastikul
Loodushelid maastikulLoodushelid maastikul
Loodushelid maastikulkadriart
 
Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)kadriart
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power pointkadriart
 

Plus de kadriart (11)

Emotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamineEmotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamine
 
Suurendatud putukad
Suurendatud putukadSuurendatud putukad
Suurendatud putukad
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustridd
 
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
 
Loodushelid maastikul
Loodushelid maastikulLoodushelid maastikul
Loodushelid maastikul
 
Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power point
 

Mustrid2

  • 1. TUNNIKONSPEKT AINE: Kunstiõpetus KLASS: 5E TUNNI TEEMA: Loodusmustrid EESMÄRGID: Õpilane oskab märgata erinevaid looduses olevaid mustreid ja need joonistada paberile. Ning oskab ka ise välja mõelda mustreid, mis võivad looduses eksisteerida ja nendest kombineerida kokku ühe joontest kujundatud pildi. HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid. VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: fotod erinevatest loomade mustritest, loodusobjektidest jne, piklikud paberid, harilikud pliiatsid. TUNNI KÄIK: Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus 1. Häälestus 12. 15 Tunni alustamine püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks • Tunni organiseerimine „Tere, istuge“ õpetja märguande peale tunni algusest. • Eesmärgi püstitamine 12.17 Räägin õpilastele, mis täna tunnis Õpilased kuulavad, mis tunnis Õpilased saavad teadlikuks, • Õpilaste motiveerimine toimuma hakkab. toimuma hakkab ja saavad küsida ja mis hakkab tunnis toimuma, • Eelteadmiste, huvide Et nad jätkavad eelmise tunni küsimusi. et ei tekiks ootamatuid aktiveerimine mustreid, ja need kes eelmine kord olukordi. • Iseseisvale tööle tagasideme puudusid saavad ka kohe puhtandi andmine paberi ja saavad ka kujundama hakata • sissejuhatus mustreid. 1
  • 2. 2. Õppimine 12. 18 Lasen paaril õpilasel eelmise tunni Õpilased saavad kanadi ja puhta Õpilased saavad nüüd oma • Huvi hoidmine kavandid laiali jagada, et saaksid paberi, ning seejärel saavad hakata oskused rakendada puhtandi • Õpilaste toetamine, meelde tuletada, mis nad eelmine kord kujundama mustreid. paberile. julgustamine välja mõtlesid. Ning saavad neid ideid • Uue info sidumine puhtandi paberil kasutada. varasema teadmisega 12. 35 Seejärel jagan õpilastele Õpilased joonistavad ja küsivad nõu, • Seoste loomine puhtandipaberid, et nad saaksid hakata kui on vaja. • Mõistmine joonistama nüüd puhtalt paberile. • Tähenduse loomine Käin klassis ringi ja annan õpilastele tagasisidet nende tööde kohta. 3. Reflektsioon 12.58 Tund hakkab lõppema ja ütlen Õpilased kõigepealt kuulavad Õpilased saavad teadlikuks • Millised on võimalused õpilastele, et nad saavad järgmine tund õpetajat ja siis hakkavad oma töid tunni lõpust ja hakkavad teadmiste rakendamiseks lõpetada oma tööd. õpetaja lauale tooma. tunni lõpetamiseks vajalikke • Tervikpildi loomine 13.00 Seejärel lõpetan tunni. tegevusi tegema. • Kokkuvõtted, hinded • Tagasisedeme andmine • Iseseisev töö põhjendusega • Uute eesmärkide püstitamine 2