SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  4
Тема: Астрід Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха”
Мета:

навчальна: зацікавити учнів творчістю шведської
письменниці; осягнути своєрідність та фантастичний
зміст казки "Пеппі Довгапанчоха”;
розвивати навички стислого переказу тексту,
розгорнутих усних відповідей на запитання за змістом
тексту (кількох епізодів);
виховна: виховувати любов до книги, гармонійно
розвинену особистість.

Обладнання: виставка творів А. Ліндгрен, портрет А. Ліндгрен,
учнівські малюнки до казки, плакат з кросвордом.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Епіграф:

Двері відчинено для проханих
і непроханих.
О. Грибоєдов
Хід уроку

І. Організаційний момент.
Доброго дня, шановні учні. Сьогодні ми з вами здійснимо нову подорож
у світ казки. Країна, якою ми будемо подорожувати – Швеція. Я гадаю, що ви
вже дещо знаєте про неї. А щоб знати більше, нам допоможе учениця
з творчої групи ("географ”).
Відповідь учениці про Швецію (загальні відомості)
ІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Слово вчителя про А. Ліндгрен
Матеріал для вчителя: "У Стокгольмі, столиці Швеції, на вулиці
Давлаган стоїть старий будинок, вікна якого дивляться на великий міський
парк. Про цей будинок у Швеції, та й у багатьох країнах світу, знає чимало
дітей і дорослих, бо більше 60 років (1941 по 2002) на другому поверсі тут
мешкала Астрід Ліндгрен, десятки книжок якої перекладено майже
півсотнею мов світу. "Народилася майбутня письменниця 14 листопада 1907
року, у шведській провінції Смоланд, у звичайній селянській родині, і
назвали її Астрід Анна Емілія Еріксон. Зрозуміло, батьки й гадки не мали, що
їхня донечка стане у майбутньому всесвітньовідомою письменницею. І
"Першою жінкою Швеції”, як її шанебливо вивчають земляки. Вона була
ніби таке ж, як і її ровесники, але відзначалась тим, що майже ніколи не
розлучалась з книгами, була найзапеклішим читачем шкільної та сільської
бібліотек, де читала все підряд! А ще вона краще за всіх писала шкільні
твори. Один із них – "Життя у нашій садибі” – не лише отримав першу
шкільну нагороду, я й був надрукований у місцевій газеті, через що
однокласники дражнили Астрід малою "Сельмою Лагерлеф”. І хто міг тоді
подумати, що ця маленька непосида дійсно прославиться на весь світ…
Справжню славу письменниці принесла вже її перша книга – про
невсидющу, на перший погляд розбишакувату і ні на кого не схожу, але
водночас і схожу на багатьох її ровесників, та і саму письменницю, до речі,
дівчинку з дивним ім’ям – Пеппі Довгапанчоха.
Як це дівчисько з’явилось в уяві письменниці ? Тут можна відповісти
прислів’ям: "Не було б щастя, та нещастя допомогло…”.
2. Про історію створення казки "Пеппі Довгапанчоха” розповідає
учениця з творчої групи.
Коли маленькій Карін, доньці Астрід Ліндгрен, було сім років, вона тяжко
захворіла і лежала в ліжку кілька довгих місяців… Щовечора вона просила,
аби мама розповіла їй якісь історії. Астрід Лінгрен уже й не знала, про що
розповідати, й доня сказала: "А ти розкажи про Пеппі Довгапанчоха!”.
Як згадує сама письменниця, вона тоді, "не спитала, хто це, і почала
вигадувати дивовижні пригоди, які б відповідали незвичайному імені
дівчинки”. Отак народилися ці історії, а згодом, наче й забулися. Та якось у
зимку письменниця … зламала ногу! Щоб якось розрадитись, вона почала
пригадувати й записувати пригоди Пеппі, розказані доньці. Потім
передрукувала їх і подарувала Карін на день народження, а один примірник
надіслала до видавництва. Та невдовзі рукопис повернувся з відмовою.
Але ця відмова не образила письменницю, й вона через рік надіслала
рукопис в інше видавництво, де пригоди Пеппі Довгапанчоха і побачили світ,
одразу ж отримавши першу премію на конкурсі книг для дітей.
І відтоді Пеппі Довгапанчоха, незвичайно вигадниця, фантазерка та
мрійниця, чудовий, надійний друг, кмітливе розбишакувате руде дівчисько,
переможно закрекувало планетою. Книгу перекладали, малювали комікси,
робили радіопередачі і випускали кінофільми…” (Костецький А. "Не хочу
писати для дорослих!” //Початкова школа .-2000. - № 7. с. 60-61).
3. Робота над темою, епіграфом.
Отже, як ви вже зрозуміли, темою нашого уроку буде творчість А.
Лінгрен, та зокрема її казка "Пеппі Довгапанчоха”. Епігрофом до уроку
будуть слова російського письменника Олександра Сергійовича Грибоєдова:
"Двері відчинено для проханих і не проханих”. Саме ці слова якнайкраще
ілюструють власницю вілли "Хованка” Пеппі Довгапнчоха.
4. Інсценізація уривку з казки (Зустріч і перше знайомство Пеппі
з Томом та Анікою).
Перед інсценізацією вчитель задає настрій: А тепер на миттєвість закриємо
оченята руками і уявимо друзів Пеппі Томмі та Аніку й саму головну
героїню твору. Отож…
5. Бесіда за змістом казки
(Частина 1. "Пеппі оселяється на віллі "Хованка”, Частина 2. "Пеппі вишукує
речі і встряє в бійку).
- Хто оселяється на віллі "Хованка?”
- Прочитайте, як виглядає Пеппі.
Чому дівчинка живе одна ?
Розкажіть про друзів Пеппі.
Чому Том і Аніка щоранку поспішали до Пеппі?
Які ігри вигадувала дівчинка?
Що означає, у розумінні Пеппі, бути пошуковцем?
Що знайшли Том і Аніка, коли були пошуковцями ? Як ви гадаєте, діти
знайшли речі випадково?
Чому Пеппі встряє в бійку?
6. Стислий переказ розділів (працює група "Літературознавців”) Пеппі
стає рятівницею (ч.5), "Пеппі ходить до крамниць” (ч.6), "Пеппі пише листа і
йде до школи, але тільки ненадовго” (ч.7), "Пеппі не хоче бути великою”
(ч.10).
7. Словесне малювання "Пеппі Довнапанчоха – найдивовижніша дівчинка
у в світі”.
8. Розв’язання кросворда "Яка вона Пепппі?”. Остаточно зрозуміти, яка
вона насправді, Пеппі нам допоможе розв’язання кросворду. Але від вас,
діти, вимагатиметься уважність і кмітливість. Згодні? Тоді ми визначатимемо
риси характеру Пеппі за цитатною характеристикою і записуватимемо: я на
дошці, а ви у зошити.
1. "Пеппі дуже дивна дитина”. (Дивна)
2. Але ж мій день народження сьогодні! Хіба я не маю права теж давати
іменинні подарунки?” (Добра).
3. Вона підняла його вгору своїми дужими руками, понесла до берези, що
росла неподалік, і перевісила через гілляку. Потім узяла другого хлопця й
перевісила через іншу гілку, третього посадила на стовпчик хвіртки,
четвертого перекинула через огорожу… а останнього розбишаку вмостила в
малесенький іграшковий візочок..." (Смілива).
4. "Пошуковець – це той, то дає всьому лад і вишукує різні речі, які лежать не
там, де слід… На світі скрізь валяється повно речей, і треба ж їх комусь
вишукувати”.(Вигадниця).
5. "А найдавніше в неї те, що вона напрочуд дужа… Вона могла б підняти
навіть коня, якби захотіла. І Пеппі таки піднімала коня” (Дужа)
6. ”Коли злодії були вже на порозі, Пеппі наздогнала їх, дала кожному по
золотій монеті й сказала: - Беріть, ви їх чесно заробили” (Справедлива).
7. І коли Пеппі скінчила купувати, в крамниці майже не лишилося іграшок.
На пашцях лежало тільки трохи книжкових закладок та дерев’яних кубиків.
Собі Пеппі нічого не купила…” (Щедра).
8.”…Пеппі досягла крони, поклала дошку на товсту гілляку й почала
обережно посувати її в напрямку вікна… Пеппі стала на дошку… Швидко
побігла… і стрибнула у вікно…” (Відважна).
9.”Пеппі підійшла до графині, що знеможено опустилася на садову лавку, й
лагідно мовила: - Приходь до мене і житимеш у віллі "Хованка” скільки
схочеш!” (Співчутлива).
10.”… їй дев’ять років, і мешкає, вона… сама… Нема в неї ані мами, ані
тата” (Самостійна).
11.”Ох, я знов брешу? Дивно, але брехня з мене так і рветься, ніяк я не можу
її стримати” (Брехлива).
12.”На дереві Пеппі прив’язала один кінець мотузки до гілляки, а другим
обв’язала одного хлопчика і бережно опустила його вниз на руки матері…”
(Кмітлива).
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Аналіз учнівських малюнків.
2. Підсумкова бесіда.
- Назвіть повне ім’я героїні, з якою ми сьогодні познайомилися.
- Чи подобається вам Пеппі?
- Доведіть, що Пеппі – найдивовижніша дівчинка в світі.
- Чи хотіли б ви бути схожими на Пеппі? Чим саме?
- Чи хотіли б ви мати такого друга, як Пеппі? Чому?
- Як ви розумієте слова Астрід Ліндгрен: "Ні, я не хочу писати для дорослих.
Я хочу писати для таких читачів, які здатні творити дива. А дива творять
діти, коли читають книги”.
Отож, сьогодні ми подорожували сторінками казки шведської письменниці
А.Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха”. Я сподіваюсь, що подорож вам
сподобалася. До нових зустрічей!
3. Оцінювання.
ІV. Домашнє завдання. Прочитати повість-казку «Вінні Пух і всі-всі-всі»
А. Мілна

Contenu connexe

Tendances

Презентація до уроку за твором Кіплінга "Мауглі"
Презентація до уроку за твором Кіплінга "Мауглі"Презентація до уроку за твором Кіплінга "Мауглі"
Презентація до уроку за твором Кіплінга "Мауглі"
ninakysman
 
марк твен порівняльна характеристика героїв
марк твен порівняльна характеристика героївмарк твен порівняльна характеристика героїв
марк твен порівняльна характеристика героїв
Snezhana Pshenichnaya
 
Презентація до уроку "Лонгфелло "Пісня про Гайавату"
Презентація до уроку "Лонгфелло "Пісня про Гайавату"Презентація до уроку "Лонгфелло "Пісня про Гайавату"
Презентація до уроку "Лонгфелло "Пісня про Гайавату"
dtamara123
 
Презентація Динаміка образу Елайзи Дулітл
Презентація Динаміка образу Елайзи ДулітлПрезентація Динаміка образу Елайзи Дулітл
Презентація Динаміка образу Елайзи Дулітл
dtamara123
 

Tendances (20)

Пригоди Синдбада-мореплавця. Презентація
Пригоди Синдбада-мореплавця. ПрезентаціяПригоди Синдбада-мореплавця. Презентація
Пригоди Синдбада-мореплавця. Презентація
 
Дивовижний світ мрій і пригод Астрід Ліндгрен
Дивовижний світ мрій і пригод Астрід ЛіндгренДивовижний світ мрій і пригод Астрід Ліндгрен
Дивовижний світ мрій і пригод Астрід Ліндгрен
 
Презентація до уроку за твором Кіплінга "Мауглі"
Презентація до уроку за твором Кіплінга "Мауглі"Презентація до уроку за твором Кіплінга "Мауглі"
Презентація до уроку за твором Кіплінга "Мауглі"
 
Робочі картки 5 клас укр літ І семестр (1).pdf
Робочі картки 5 клас укр літ І семестр (1).pdfРобочі картки 5 клас укр літ І семестр (1).pdf
Робочі картки 5 клас укр літ І семестр (1).pdf
 
марк твен порівняльна характеристика героїв
марк твен порівняльна характеристика героївмарк твен порівняльна характеристика героїв
марк твен порівняльна характеристика героїв
 
Презентація до уроку "Лонгфелло "Пісня про Гайавату"
Презентація до уроку "Лонгфелло "Пісня про Гайавату"Презентація до уроку "Лонгфелло "Пісня про Гайавату"
Презентація до уроку "Лонгфелло "Пісня про Гайавату"
 
Календарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.Ковбасенка
Календарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.КовбасенкаКалендарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.Ковбасенка
Календарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.Ковбасенка
 
Презентация К. Нестлінгер - австрійська письменниця
Презентация К. Нестлінгер - австрійська письменницяПрезентация К. Нестлінгер - австрійська письменниця
Презентация К. Нестлінгер - австрійська письменниця
 
«Виховуємо граючи, граючи виховуємо» (презентація)
«Виховуємо граючи, граючи виховуємо» (презентація)«Виховуємо граючи, граючи виховуємо» (презентація)
«Виховуємо граючи, граючи виховуємо» (презентація)
 
А. Міцкевич. Світязь.Фольклорна основа та національні мотиви.
А. Міцкевич. Світязь.Фольклорна основа та національні мотиви.А. Міцкевич. Світязь.Фольклорна основа та національні мотиви.
А. Міцкевич. Світязь.Фольклорна основа та національні мотиви.
 
Презентація Леся Українка.ppt
Презентація Леся Українка.pptПрезентація Леся Українка.ppt
Презентація Леся Українка.ppt
 
Мандрівка у долину мумі-тролів Туве Янсон. Презентація
Мандрівка у долину мумі-тролів Туве Янсон. ПрезентаціяМандрівка у долину мумі-тролів Туве Янсон. Презентація
Мандрівка у долину мумі-тролів Туве Янсон. Презентація
 
Осінь - окраса року
Осінь - окраса рокуОсінь - окраса року
Осінь - окраса року
 
цікаві методи роботи на уроці читання
цікаві методи роботи на уроці читанняцікаві методи роботи на уроці читання
цікаві методи роботи на уроці читання
 
Презентація Динаміка образу Елайзи Дулітл
Презентація Динаміка образу Елайзи ДулітлПрезентація Динаміка образу Елайзи Дулітл
Презентація Динаміка образу Елайзи Дулітл
 
Трагедія "Ромео і Джульєтта". Презентація
Трагедія "Ромео і Джульєтта". ПрезентаціяТрагедія "Ромео і Джульєтта". Презентація
Трагедія "Ромео і Джульєтта". Презентація
 
У.Старк. Біографія
У.Старк. БіографіяУ.Старк. Біографія
У.Старк. Біографія
 
Збірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docx
Збірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docxЗбірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docx
Збірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docx
 
План виховної роботи 2023-2024 н. р..docx
План виховної роботи 2023-2024 н. р..docxПлан виховної роботи 2023-2024 н. р..docx
План виховної роботи 2023-2024 н. р..docx
 
Образ Гобсека. Презентація
Образ Гобсека. ПрезентаціяОбраз Гобсека. Презентація
Образ Гобсека. Презентація
 

Similaire à Астрід ліндгрен. Пеппі довга панчоха

урок української літератури у 6 клас1
урок української літератури у 6 клас1урок української літератури у 6 клас1
урок української літератури у 6 клас1
hit1999
 

Similaire à Астрід ліндгрен. Пеппі довга панчоха (20)

81
8181
81
 
Сценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класів
Сценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класівСценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класів
Сценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класів
 
конкурс юний читайлик. додаток є.
конкурс юний читайлик. додаток є.конкурс юний читайлик. додаток є.
конкурс юний читайлик. додаток є.
 
Сікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана ВалентинівнаСікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана Валентинівна
 
Відкритий урок 2016
Відкритий урок 2016 Відкритий урок 2016
Відкритий урок 2016
 
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2
 
Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2
 
Книжки, які можна не читати?
Книжки, які можна не читати?Книжки, які можна не читати?
Книжки, які можна не читати?
 
конспект уроку позакласного читання . і. роздобудько
конспект уроку  позакласного читання . і. роздобудькоконспект уроку  позакласного читання . і. роздобудько
конспект уроку позакласного читання . і. роздобудько
 
Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"
 
Українська мова 2 клас частина 2
Українська мова  2 клас частина 2Українська мова  2 клас частина 2
Українська мова 2 клас частина 2
 
1
11
1
 
1
11
1
 
федорова в.в.
федорова в.в.федорова в.в.
федорова в.в.
 
4 klas-ukrainska-mova-ishchenko-2021-2
4 klas-ukrainska-mova-ishchenko-2021-24 klas-ukrainska-mova-ishchenko-2021-2
4 klas-ukrainska-mova-ishchenko-2021-2
 
5_uzl_y_2022-1.pdf
5_uzl_y_2022-1.pdf5_uzl_y_2022-1.pdf
5_uzl_y_2022-1.pdf
 
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
 
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття  казкова майстерня маленьких фантазерівЗаняття  казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
 
153
153153
153
 
урок української літератури у 6 клас1
урок української літератури у 6 клас1урок української літератури у 6 клас1
урок української літератури у 6 клас1
 

Plus de olyasmetyukh

Як написати успішне есе
Як написати успішне есеЯк написати успішне есе
Як написати успішне есе
olyasmetyukh
 
Ситуація успіху на уроці світової літератури
Ситуація успіху на уроці світової літературиСитуація успіху на уроці світової літератури
Ситуація успіху на уроці світової літератури
olyasmetyukh
 
Світ.л ра і культура .посібник
Світ.л ра і культура .посібникСвіт.л ра і культура .посібник
Світ.л ра і культура .посібник
olyasmetyukh
 
Виразне читання
Виразне читанняВиразне читання
Виразне читання
olyasmetyukh
 
Suchasnyj urok.О.Пометун
Suchasnyj urok.О.ПометунSuchasnyj urok.О.Пометун
Suchasnyj urok.О.Пометун
olyasmetyukh
 
Збірка крилатих висловів
Збірка крилатих висловівЗбірка крилатих висловів
Збірка крилатих висловів
olyasmetyukh
 
У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.
olyasmetyukh
 
Перлини народних звичаїв
Перлини народних звичаївПерлини народних звичаїв
Перлини народних звичаїв
olyasmetyukh
 
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. ГоголяПарад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
olyasmetyukh
 
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
olyasmetyukh
 
Літературний вечір до дня святого Валентина
Літературний вечір до дня святого ВалентинаЛітературний вечір до дня святого Валентина
Літературний вечір до дня святого Валентина
olyasmetyukh
 
Конкурс робінзонів
Конкурс робінзонівКонкурс робінзонів
Конкурс робінзонів
olyasmetyukh
 
Великий день великдень
Великий день великденьВеликий день великдень
Великий день великдень
olyasmetyukh
 
Шоу роксолана, 5 клас
Шоу роксолана, 5 класШоу роксолана, 5 клас
Шоу роксолана, 5 клас
olyasmetyukh
 
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел ЮліїТвір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
olyasmetyukh
 
Відгук на прочитану книгу Тарасюк Тетяни
Відгук на  прочитану книгу Тарасюк ТетяниВідгук на  прочитану книгу Тарасюк Тетяни
Відгук на прочитану книгу Тарасюк Тетяни
olyasmetyukh
 
Ф. Тютчев Поезії
Ф. Тютчев ПоезіїФ. Тютчев Поезії
Ф. Тютчев Поезії
olyasmetyukh
 
Творче наслідування поем Гомера
Творче наслідування поем ГомераТворче наслідування поем Гомера
Творче наслідування поем Гомера
olyasmetyukh
 
Рей Бредбері Усмішка
Рей Бредбері УсмішкаРей Бредбері Усмішка
Рей Бредбері Усмішка
olyasmetyukh
 
О. Пушкін. Лірика
О. Пушкін. ЛірикаО. Пушкін. Лірика
О. Пушкін. Лірика
olyasmetyukh
 

Plus de olyasmetyukh (20)

Як написати успішне есе
Як написати успішне есеЯк написати успішне есе
Як написати успішне есе
 
Ситуація успіху на уроці світової літератури
Ситуація успіху на уроці світової літературиСитуація успіху на уроці світової літератури
Ситуація успіху на уроці світової літератури
 
Світ.л ра і культура .посібник
Світ.л ра і культура .посібникСвіт.л ра і культура .посібник
Світ.л ра і культура .посібник
 
Виразне читання
Виразне читанняВиразне читання
Виразне читання
 
Suchasnyj urok.О.Пометун
Suchasnyj urok.О.ПометунSuchasnyj urok.О.Пометун
Suchasnyj urok.О.Пометун
 
Збірка крилатих висловів
Збірка крилатих висловівЗбірка крилатих висловів
Збірка крилатих висловів
 
У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.
 
Перлини народних звичаїв
Перлини народних звичаївПерлини народних звичаїв
Перлини народних звичаїв
 
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. ГоголяПарад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
 
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
 
Літературний вечір до дня святого Валентина
Літературний вечір до дня святого ВалентинаЛітературний вечір до дня святого Валентина
Літературний вечір до дня святого Валентина
 
Конкурс робінзонів
Конкурс робінзонівКонкурс робінзонів
Конкурс робінзонів
 
Великий день великдень
Великий день великденьВеликий день великдень
Великий день великдень
 
Шоу роксолана, 5 клас
Шоу роксолана, 5 класШоу роксолана, 5 клас
Шоу роксолана, 5 клас
 
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел ЮліїТвір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
 
Відгук на прочитану книгу Тарасюк Тетяни
Відгук на  прочитану книгу Тарасюк ТетяниВідгук на  прочитану книгу Тарасюк Тетяни
Відгук на прочитану книгу Тарасюк Тетяни
 
Ф. Тютчев Поезії
Ф. Тютчев ПоезіїФ. Тютчев Поезії
Ф. Тютчев Поезії
 
Творче наслідування поем Гомера
Творче наслідування поем ГомераТворче наслідування поем Гомера
Творче наслідування поем Гомера
 
Рей Бредбері Усмішка
Рей Бредбері УсмішкаРей Бредбері Усмішка
Рей Бредбері Усмішка
 
О. Пушкін. Лірика
О. Пушкін. ЛірикаО. Пушкін. Лірика
О. Пушкін. Лірика
 

Dernier

Dernier (10)

Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 

Астрід ліндгрен. Пеппі довга панчоха

  • 1. Тема: Астрід Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха” Мета: навчальна: зацікавити учнів творчістю шведської письменниці; осягнути своєрідність та фантастичний зміст казки "Пеппі Довгапанчоха”; розвивати навички стислого переказу тексту, розгорнутих усних відповідей на запитання за змістом тексту (кількох епізодів); виховна: виховувати любов до книги, гармонійно розвинену особистість. Обладнання: виставка творів А. Ліндгрен, портрет А. Ліндгрен, учнівські малюнки до казки, плакат з кросвордом. Тип уроку: вивчення нового матеріалу Епіграф: Двері відчинено для проханих і непроханих. О. Грибоєдов Хід уроку І. Організаційний момент. Доброго дня, шановні учні. Сьогодні ми з вами здійснимо нову подорож у світ казки. Країна, якою ми будемо подорожувати – Швеція. Я гадаю, що ви вже дещо знаєте про неї. А щоб знати більше, нам допоможе учениця з творчої групи ("географ”). Відповідь учениці про Швецію (загальні відомості) ІІ. Вивчення нового матеріалу 1. Слово вчителя про А. Ліндгрен Матеріал для вчителя: "У Стокгольмі, столиці Швеції, на вулиці Давлаган стоїть старий будинок, вікна якого дивляться на великий міський парк. Про цей будинок у Швеції, та й у багатьох країнах світу, знає чимало дітей і дорослих, бо більше 60 років (1941 по 2002) на другому поверсі тут мешкала Астрід Ліндгрен, десятки книжок якої перекладено майже півсотнею мов світу. "Народилася майбутня письменниця 14 листопада 1907 року, у шведській провінції Смоланд, у звичайній селянській родині, і назвали її Астрід Анна Емілія Еріксон. Зрозуміло, батьки й гадки не мали, що їхня донечка стане у майбутньому всесвітньовідомою письменницею. І "Першою жінкою Швеції”, як її шанебливо вивчають земляки. Вона була ніби таке ж, як і її ровесники, але відзначалась тим, що майже ніколи не розлучалась з книгами, була найзапеклішим читачем шкільної та сільської бібліотек, де читала все підряд! А ще вона краще за всіх писала шкільні твори. Один із них – "Життя у нашій садибі” – не лише отримав першу шкільну нагороду, я й був надрукований у місцевій газеті, через що
  • 2. однокласники дражнили Астрід малою "Сельмою Лагерлеф”. І хто міг тоді подумати, що ця маленька непосида дійсно прославиться на весь світ… Справжню славу письменниці принесла вже її перша книга – про невсидющу, на перший погляд розбишакувату і ні на кого не схожу, але водночас і схожу на багатьох її ровесників, та і саму письменницю, до речі, дівчинку з дивним ім’ям – Пеппі Довгапанчоха. Як це дівчисько з’явилось в уяві письменниці ? Тут можна відповісти прислів’ям: "Не було б щастя, та нещастя допомогло…”. 2. Про історію створення казки "Пеппі Довгапанчоха” розповідає учениця з творчої групи. Коли маленькій Карін, доньці Астрід Ліндгрен, було сім років, вона тяжко захворіла і лежала в ліжку кілька довгих місяців… Щовечора вона просила, аби мама розповіла їй якісь історії. Астрід Лінгрен уже й не знала, про що розповідати, й доня сказала: "А ти розкажи про Пеппі Довгапанчоха!”. Як згадує сама письменниця, вона тоді, "не спитала, хто це, і почала вигадувати дивовижні пригоди, які б відповідали незвичайному імені дівчинки”. Отак народилися ці історії, а згодом, наче й забулися. Та якось у зимку письменниця … зламала ногу! Щоб якось розрадитись, вона почала пригадувати й записувати пригоди Пеппі, розказані доньці. Потім передрукувала їх і подарувала Карін на день народження, а один примірник надіслала до видавництва. Та невдовзі рукопис повернувся з відмовою. Але ця відмова не образила письменницю, й вона через рік надіслала рукопис в інше видавництво, де пригоди Пеппі Довгапанчоха і побачили світ, одразу ж отримавши першу премію на конкурсі книг для дітей. І відтоді Пеппі Довгапанчоха, незвичайно вигадниця, фантазерка та мрійниця, чудовий, надійний друг, кмітливе розбишакувате руде дівчисько, переможно закрекувало планетою. Книгу перекладали, малювали комікси, робили радіопередачі і випускали кінофільми…” (Костецький А. "Не хочу писати для дорослих!” //Початкова школа .-2000. - № 7. с. 60-61). 3. Робота над темою, епіграфом. Отже, як ви вже зрозуміли, темою нашого уроку буде творчість А. Лінгрен, та зокрема її казка "Пеппі Довгапанчоха”. Епігрофом до уроку будуть слова російського письменника Олександра Сергійовича Грибоєдова: "Двері відчинено для проханих і не проханих”. Саме ці слова якнайкраще ілюструють власницю вілли "Хованка” Пеппі Довгапнчоха. 4. Інсценізація уривку з казки (Зустріч і перше знайомство Пеппі з Томом та Анікою). Перед інсценізацією вчитель задає настрій: А тепер на миттєвість закриємо оченята руками і уявимо друзів Пеппі Томмі та Аніку й саму головну героїню твору. Отож… 5. Бесіда за змістом казки (Частина 1. "Пеппі оселяється на віллі "Хованка”, Частина 2. "Пеппі вишукує речі і встряє в бійку). - Хто оселяється на віллі "Хованка?” - Прочитайте, як виглядає Пеппі.
  • 3. Чому дівчинка живе одна ? Розкажіть про друзів Пеппі. Чому Том і Аніка щоранку поспішали до Пеппі? Які ігри вигадувала дівчинка? Що означає, у розумінні Пеппі, бути пошуковцем? Що знайшли Том і Аніка, коли були пошуковцями ? Як ви гадаєте, діти знайшли речі випадково? Чому Пеппі встряє в бійку? 6. Стислий переказ розділів (працює група "Літературознавців”) Пеппі стає рятівницею (ч.5), "Пеппі ходить до крамниць” (ч.6), "Пеппі пише листа і йде до школи, але тільки ненадовго” (ч.7), "Пеппі не хоче бути великою” (ч.10). 7. Словесне малювання "Пеппі Довнапанчоха – найдивовижніша дівчинка у в світі”. 8. Розв’язання кросворда "Яка вона Пепппі?”. Остаточно зрозуміти, яка вона насправді, Пеппі нам допоможе розв’язання кросворду. Але від вас, діти, вимагатиметься уважність і кмітливість. Згодні? Тоді ми визначатимемо риси характеру Пеппі за цитатною характеристикою і записуватимемо: я на дошці, а ви у зошити. 1. "Пеппі дуже дивна дитина”. (Дивна) 2. Але ж мій день народження сьогодні! Хіба я не маю права теж давати іменинні подарунки?” (Добра). 3. Вона підняла його вгору своїми дужими руками, понесла до берези, що росла неподалік, і перевісила через гілляку. Потім узяла другого хлопця й перевісила через іншу гілку, третього посадила на стовпчик хвіртки, четвертого перекинула через огорожу… а останнього розбишаку вмостила в малесенький іграшковий візочок..." (Смілива). 4. "Пошуковець – це той, то дає всьому лад і вишукує різні речі, які лежать не там, де слід… На світі скрізь валяється повно речей, і треба ж їх комусь вишукувати”.(Вигадниця). 5. "А найдавніше в неї те, що вона напрочуд дужа… Вона могла б підняти навіть коня, якби захотіла. І Пеппі таки піднімала коня” (Дужа) 6. ”Коли злодії були вже на порозі, Пеппі наздогнала їх, дала кожному по золотій монеті й сказала: - Беріть, ви їх чесно заробили” (Справедлива). 7. І коли Пеппі скінчила купувати, в крамниці майже не лишилося іграшок. На пашцях лежало тільки трохи книжкових закладок та дерев’яних кубиків. Собі Пеппі нічого не купила…” (Щедра). 8.”…Пеппі досягла крони, поклала дошку на товсту гілляку й почала обережно посувати її в напрямку вікна… Пеппі стала на дошку… Швидко побігла… і стрибнула у вікно…” (Відважна). 9.”Пеппі підійшла до графині, що знеможено опустилася на садову лавку, й лагідно мовила: - Приходь до мене і житимеш у віллі "Хованка” скільки схочеш!” (Співчутлива). 10.”… їй дев’ять років, і мешкає, вона… сама… Нема в неї ані мами, ані тата” (Самостійна).
  • 4. 11.”Ох, я знов брешу? Дивно, але брехня з мене так і рветься, ніяк я не можу її стримати” (Брехлива). 12.”На дереві Пеппі прив’язала один кінець мотузки до гілляки, а другим обв’язала одного хлопчика і бережно опустила його вниз на руки матері…” (Кмітлива). ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу 1. Аналіз учнівських малюнків. 2. Підсумкова бесіда. - Назвіть повне ім’я героїні, з якою ми сьогодні познайомилися. - Чи подобається вам Пеппі? - Доведіть, що Пеппі – найдивовижніша дівчинка в світі. - Чи хотіли б ви бути схожими на Пеппі? Чим саме? - Чи хотіли б ви мати такого друга, як Пеппі? Чому? - Як ви розумієте слова Астрід Ліндгрен: "Ні, я не хочу писати для дорослих. Я хочу писати для таких читачів, які здатні творити дива. А дива творять діти, коли читають книги”. Отож, сьогодні ми подорожували сторінками казки шведської письменниці А.Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха”. Я сподіваюсь, що подорож вам сподобалася. До нових зустрічей! 3. Оцінювання. ІV. Домашнє завдання. Прочитати повість-казку «Вінні Пух і всі-всі-всі» А. Мілна