SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  14
Télécharger pour lire hors ligne
Урок алгебри у 8 класі
Вчитель: Павлова Т.Л.
Тема. Теорема Вієта
Мета:
навчальна домогтися засвоєння учнями змісту теореми Вієта для
зведеного квадратного рівняння та для квадратного
рівняння загального виду; сформувати вміння
відтворювати вивчені твердження, використовувати їх
для розв'язування завдань, передбачених програмою з
математики;
розвиваюча удосконалювати обчислювальні навички; розвивати
пам'ять , увагу , творче та логічне мислення учнів ;
розвивати уміння коментувати свої дії та аргументу-
вати свою точку зору; комунікабельність;
виховна виховувати в учнів самостійність, акуратність ,
патріотичні почуття , підвищувати інтерес учнів до
вивчення алгебри на основі впровадження сучасних
інформаційних технологій та їх використання.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок .
Наочність та обладнання: інтерактивна дошка, комп’ютер, опорний
конспект, валеологічний аудіозапис.
План уроку:
І. Організаційний етап (1 хв).
II. Перевірка домашнього завдання ( 2 хв) .
III. Мотивація. Формулювання мети і завдань уроку (5 хв).
IV. Актуалізація опорних знань та вмінь (4 хв).
V. Засвоєння знань (10 хв).
VI. Формування вмінь (17 хв).
VІІ. Валеологічна пауза (1 хв).
VIІІ. Підсумки уроку(2 хв).
ІХ. Рефлексія (2 хв).
Х. Домашнє завдання (1 хв).
Хід уроку
На перерві перед уроком звучить валеологічна мелодія. Клас провітрений.
Учні розсаджуються.
І. Організаційний етап
Привітання учнів. Створення сприятливої психоемоційної обстановки
на уроці.
II. Перевірка домашнього завдання
Прийом « Ідеальне опитування»
III. Мотивація. Формулювання мети і завдань уроку.
Для створення позитивної мотивації навчальної діяльності учнів під час
проведення самостійної роботи вчитель пропонує учням виконати
випереджальне завдання: розв'язати квадратні рівняння і для кожного з тих,
що мають корені, знайти їхню суму і добуток.
(див. додаток. сторінка 1, інтерактивна дошка)
На етапі корекції вчитель замінює порожню таблицю заповненою
( сторінка 2, інтерактивна дошка), перевіряє правильність виконання
завдань, слід запропонувати учням не просто порівняти свої відповіді з
правильними, але й порівняти отримані відповіді (суми та добутки коренів) з
коефіцієнтами квадратних рівнянь. Учні помітять певні закономірності самі.
Вчитель формулює проблему: необхідно дослідити існування загальних
властивостей коренів будь-якого квадратного рівняння та виразити ці
властивості у вигляді формул, сформувати вміння застосовувати ці
властивості в розв'язуванні типових завдань.
IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
Для успішного сприйняття навчального матеріалу уроку слід
активізувати такі знання і вміння учнів: означення квадратного рівняння,
неповних квадратних рівнянь та зведених квадратних рівнянь, визначення
коефіцієнтів квадратного рівняння, формул для розв'язування квадратних
рівнянь (дискримінанта та коренів), виконання арифметичних дій з дійсними
числами.
1. Виконання вправ на повторення.
Прийом «Ланцюжок» з використанням інтерактивної дошки
(див. додаток, сторінка 3, інтерактивна дошка )
2. Використання таблиці-конспекту попереднього уроку
(див. додаток, сторінка 4, інтерактивна дошка )
V. Засвоєння знань
План вивчення нового матеріалу
• Теорема Вієта для зведеного квадратного рівняння: формулювання і
доведення.
• Теорема Вієта для квадратного рівняння загального виду:
формулювання і доведення:
1) теорема, обернена до теореми Вієта.
2) приклади застосування вивчених теорем.
Учні самостійно працюють за підручником § 22 ст. 140-143
Формулювання і доведення теореми Вієта для зведеного квадратного
рівняння учні зазвичай сприймають досить легко. Єдине, в чому часто
помиляються, – це запис значення суми коренів квадратного рівняння:
замість числа, протилежного другому коефіцієнту, учні часто вказують
другий коефіцієнт.
Щоб попередити ці помилки пропонується прийом
« Знайди помилку » (див. додаток, сторінка 5,6, інтерактивна дошка )
Останній пункт плану показує практичну значимість вивчених теорем: на
цьому етапі вивчення матеріалу слід продемонструвати учням застосування
теореми Вієта та оберненої до неї теореми для відшукання коренів зведеного
квадратного рівняння з цілими коефіцієнтами без обчислення дискримінанта
(підбором). Коментуючи дії, що супроводжують пошук коренів зведеного
квадратного рівняння з цілими коефіцієнтами із використанням вивчених
теорем, вчитель показує учням послідовність міркувань, яка допоможе
знайти корені «методом підбору».
VI. Формування вмінь
Виконання усних вправ
• Складіть зведене квадратне рівняння, в якому сума р і добуток q його
коренів дорівнюють:
а) р = - 5; q = 4; б) р = 15; q = -6; в) р = - 5; q = 0; г) p = 0; q = -2.
• Один із коренів квадратного рівняння х2
+ 4х – 21 = 0 дорівнює - 7.
Знайдіть другий корінь.
(Розв'язати задачу різними способами.)
Історична довідка. Чимало населених пунктів Кіровоградської області
пов’язані з козацькою славою. Село Торговиця було центром Торговицького
козацькогополку (1669-1674), Крилов і Власівка – сотенними містечками
Миргородськогополку. 6 травня 1648 року біля урочища Княжі Байраки
(поблизу с.Попельнастого Олександрійського району) повним розгромом
польського загону
Стефана Потоцького завершилася Жовтоводська битва – перша
перемогаповсталого козацького війська під проводом гетьмана Богдана
Хмельницького.
Задача . Розв’яжіть за теоремою Вієта квадратні рівняння у строгій
послідовності, з додатних коренів складіть чотиризначне число і ви
дізнаєтесь вякому році завершилася Жовтоводська битва під проводом
гетьманаБ.Хмельницького
1) х2
+ 4х – 5=0 ( корені рівняння х=1 і х= -5);
2) х2
– 3х–18= 0 (корені рівняння х = 6 і х= -3);
3) х2
– 2х – 8 = 0 (корені рівняння х = 4 і х= -2);
4) х2
– 7х – 8=0 (корені рівняння х = 8 і х= -1);
ВІДПОВІДЬ: 1648 рік
VІІ. Валеологічна пауза ( супроводжується тихою музикою, що збільшує
релаксацію і створює масу позитивних емоцій).
Вчитель проводить урок крапкового масажу біологічно активних точок
обличчя і голови, щоб задати відповідний робочий настрій. При масажі
активізується кровообіг у кінчиках пальчиків, що запобігає застою крові не
тільки в руках, а й у всьому тілі, так як кінчики пальців безпосередньо
пов'язані з мозком.
Масаж проводиться в такій послідовності:
1) точка на лобі між бровами («третє око»);
2) парні точки по краях крил носа (допомагає відновити обоняння );
3) точка посередині верхнього краю підборіддя;
4) парні точки в скроневих ямках;
5) три точки на потилиці в поглибленнях;
6) парні точки в області козелка вуха.
(див. додаток, сторінка 7, інтерактивна дошка )
VIІІ. Підсумки уроку
Тест (див. додаток, сторінка 8, інтерактивна дошка )
ІХ. Рефлексія.
Висловити свої думки і почуття за сьогоднішнім уроком, вживши тільки одну
пропозицію або словосполучення.
(Учитель бажає всім здоров'я і дякує за роботу на уроці).
Х. Домашнє завдання
(див. додаток, сторінка 9, інтерактивна дошка )
1. Опрацювати: §22.
2. Розв'язати вправи на застосування вивчених теорем.
Прийом « Вибери собі завдання сам»:
І рівень: № 780, №782, № 784, № 792, № 801(на повт.)
ІІ рівень: № 780, №782, № 784, № 801(на повт.)
ІІІ рівень: № 780, №782, № 784(1) , № 801(на повт.)
Додаток до уроку
( використовується для інтерактивної дошки)
Сторінка 1
Заповніть таблицю
Рівняння: х1 х2 х1+ х2 х1∙ х2 -
а) х2
- 4x + 3 = 0;
б) 2у2
– 3у + 1 = 0;
в) 8х2
- 2х - 1 = 0;
г) х2
+ 6x - 27 = 0;
Сторінка 2
Перівір себе!
Рівняння: х1 х2 х1+ х2 х1∙ х2 -
а) х2
- 4x + 3 = 0;
1 3 4 3 4 3
б) 2у2
– 3у + 1 = 0; 0,5 1 1,5 0.5 1,5 0,5
в) 8х2
- 2х - 1 = 0; -0,25 0,5
0,25
-0,125 0,25 -0,125
г) х2
+ 6x - 27 =
0;
-9 3 -6 -27 -6 -27
Сторінка 3
Запишіть правильну відповідь:
• Розв'яжіть рівняння:
а) х2
– 25 = 0;
б) а2
– 5а = 0;
в) у2
+ 9 = 0;
г) п2
– 19 = 0;
д) 5х2
= 0,2.
• Запишіть перший, другий коефіцієнти і
вільний член квадратного рівняння:
а) а2
+ 4а – 1 = 0; а=… ;b =... ; с=…
б) у2
– 3 = 0;
в) 2b2
– 5b = 0;
г) 3 – 2х2
– х = 0;
д) 3с2
= 0
Сторінка 4
Понови в пам’яті !
Квадратні рівняння загального вигляду:
ах2
+ bх + с = 0, а ≠ 0
↓
Дискримінант
D = b2
– 4ac
↓ ↓ ↓
Якщо D < 0 Якщо D = 0 Якщо D > 0
дійсних
коренів немає
Якщо а =1, маємо зведене квадратне рівняння
х2
+ рх + q = 0
Сторінка 5
В таблиці є помилка! Знайди її !
Теорема Вієта
1.
Для зведеного квадратного рівняння:
Якщо х2
+ рх + q = 0 має корені х1 і х2 (D > 0),
то
х1 + х2 = р; х1 · х2 = -q
2.
Для квадратних рівнянь загального вигляду:
Якщо ах2
+ bх + с =0 має корені х, і х2 (D
>0), то
;
3. Обернена теорема:
Якщо числа т і п такі, що m + n = -
p, mn = q, то
т і п — корені рівняння х2
+ pх + q
= 0
4. Застосування:
Розв'язування зведених квадратних рівнянь
«підбором»?
х2
– 2х – 3 = 0:
х1 + х2 = 2, х1 · х2 = -3 х1 = 3, х2 = -1.
Сторінка 6
Правильно!!!
Теорема Вієта
1.
Для зведеного квадратного рівняння:
Якщо х2
+ рх + q = 0 має корені х1 і х2 (D > 0),
то
х1 + х2 = -р; х1 · х2 = q
2.
Для квадратних рівнянь загального вигляду:
Якщо ах2
+ bх + с =0 має корені х, і х2 (D
>0), то
;
3. Обернена теорема:
Якщо числа т і п такі, що m + n = -
p, mn = q, то
т і п — корені рівняння х2
+ pх + q
= 0
4. Застосування:
Розв'язування зведених квадратних рівнянь
«підбором»?
х2
– 2х – 3 = 0:
х1 + х2 = 2, х1 · х2 = -3 х1 = 3, х2 = -1.
Сторінка 7
Час для відпочинку!!!
Масаж проводиться в такій
послідовності:
1) точка на лобі між бровами
(«третє око»);
2) парні точки по краях крил носа
(допомагає відновити обоняння );
3) точка посередині верхнього краю
підборіддя;
4) парні точки в скроневих ямках;
5) три точки на потилиці в
поглибленнях;
6) парні точки в області козелка вуха.
Сторінка 8
Підсумки уроку
ТЕСТ
В якому з випадків правильно виконано дію?
• Сума коренів рівняння 5х2
– 9х – 2 = 0
дорівнює:
а) -9; б) 1,8; г) -1,8; д) ;
2) добуток коренів рівняння 5х2
+ 3x – 2 = 0
дорівнює:
а) -2; б) 2; в) 0,4; г) інша відповідь
Сторінка 9
Домашнє завдання
• Опрацювати: §22.
• Розв'язати вправи на застосування вивчених
теорем:
І рівень: № 780,№ 782, № 784, №792,
№801(на повторення)
ІІ рівень: № 780,№ 782, № 784,
№801(на повторення)
ІІІ рівень: № 780,№ 782, № 784(1),
№801(на повторення)

Contenu connexe

Tendances

10 алг мерзляк_номіровський_углубл_2010_укр
10 алг мерзляк_номіровський_углубл_2010_укр10 алг мерзляк_номіровський_углубл_2010_укр
10 алг мерзляк_номіровський_углубл_2010_укрAira_Roo
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.sveta7940
 
Matematyka 10-klas-merzljak-2018
Matematyka 10-klas-merzljak-2018Matematyka 10-klas-merzljak-2018
Matematyka 10-klas-merzljak-2018kreidaros1
 
властивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного коренявластивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного кореняГергель Ольга
 
8118 відкритий урок 7 кл.
8118 відкритий  урок  7  кл.8118 відкритий  урок  7  кл.
8118 відкритий урок 7 кл.jasperwtf
 
1.формули скороченого множення 7 клас
1.формули скороченого множення 7 клас1.формули скороченого множення 7 клас
1.формули скороченого множення 7 класhadmatem
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3valia55
 
алгебра 9 клас
алгебра 9 класалгебра 9 клас
алгебра 9 класvalia55
 
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік) Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік) 12Балів ГДЗ
 
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні коренітотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні кореніГергель Ольга
 
7 алг кравчук_янченко_2007_укр
7 алг кравчук_янченко_2007_укр7 алг кравчук_янченко_2007_укр
7 алг кравчук_янченко_2007_укрAira_Roo
 
6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класіurvlan
 

Tendances (19)

55
5555
55
 
10 алг мерзляк_номіровський_углубл_2010_укр
10 алг мерзляк_номіровський_углубл_2010_укр10 алг мерзляк_номіровський_углубл_2010_укр
10 алг мерзляк_номіровський_углубл_2010_укр
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
 
алгебра 8 клас
алгебра 8 класалгебра 8 клас
алгебра 8 клас
 
Matematyka 10-klas-merzljak-2018
Matematyka 10-klas-merzljak-2018Matematyka 10-klas-merzljak-2018
Matematyka 10-klas-merzljak-2018
 
1
11
1
 
властивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного коренявластивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного кореня
 
9
99
9
 
8118 відкритий урок 7 кл.
8118 відкритий  урок  7  кл.8118 відкритий  урок  7  кл.
8118 відкритий урок 7 кл.
 
1.формули скороченого множення 7 клас
1.формули скороченого множення 7 клас1.формули скороченого множення 7 клас
1.формули скороченого множення 7 клас
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3
 
1
11
1
 
1
11
1
 
алгебра 9 клас
алгебра 9 класалгебра 9 клас
алгебра 9 клас
 
Урок АЛГЕБРА 7 клас
Урок АЛГЕБРА 7 клас Урок АЛГЕБРА 7 клас
Урок АЛГЕБРА 7 клас
 
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік) Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
 
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні коренітотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
 
7 алг кравчук_янченко_2007_укр
7 алг кравчук_янченко_2007_укр7 алг кравчук_янченко_2007_укр
7 алг кравчук_янченко_2007_укр
 
6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі
 

Similaire à розробка уроку інтерактивна дошка

3642 цикл уроків 7 кл.
3642 цикл уроків 7 кл.3642 цикл уроків 7 кл.
3642 цикл уроків 7 кл.jasperwtf
 
Urok4
Urok4Urok4
Urok4cz27
 
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурЗастосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурСветлана Олейник
 
урок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівнянняурок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівнянняLyubow Bondar
 
Liniyn rivnyannya
Liniyn rivnyannyaLiniyn rivnyannya
Liniyn rivnyannyaSifman
 
пропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. пректпропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. пректviksol
 
Urok3
Urok3Urok3
Urok3cz27
 
11308 9 клас
11308 9 клас11308 9 клас
11308 9 класjasperwtf
 
авторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняавторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняOlena Davidenko
 
8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас8056 математика 5 клас
8056 математика 5 класurvlan
 
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"sveta7940
 
f9acb10009c54c7df6a3a4aedec387ef.ppt
f9acb10009c54c7df6a3a4aedec387ef.pptf9acb10009c54c7df6a3a4aedec387ef.ppt
f9acb10009c54c7df6a3a4aedec387ef.pptдом
 
конспекты на атестацию
конспекты на атестациюконспекты на атестацию
конспекты на атестациюnina1953
 
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихрозвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихLyubow Bondar
 
Мартинюк Н.І
Мартинюк Н.ІМартинюк Н.І
Мартинюк Н.ІSchoolno1Kovel
 
уроки кучерявої
уроки кучерявоїуроки кучерявої
уроки кучерявоїolenafab
 
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.sveta7940
 

Similaire à розробка уроку інтерактивна дошка (20)

3642 цикл уроків 7 кл.
3642 цикл уроків 7 кл.3642 цикл уроків 7 кл.
3642 цикл уроків 7 кл.
 
Urok4
Urok4Urok4
Urok4
 
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурЗастосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
 
54
5454
54
 
урок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівнянняурок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівняння
 
Liniyn rivnyannya
Liniyn rivnyannyaLiniyn rivnyannya
Liniyn rivnyannya
 
розробка теми.
розробка теми.розробка теми.
розробка теми.
 
пропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. пректпропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. прект
 
Urok3
Urok3Urok3
Urok3
 
11308 9 клас
11308 9 клас11308 9 клас
11308 9 клас
 
авторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняавторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівняння
 
8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас
 
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"
 
f9acb10009c54c7df6a3a4aedec387ef.ppt
f9acb10009c54c7df6a3a4aedec387ef.pptf9acb10009c54c7df6a3a4aedec387ef.ppt
f9acb10009c54c7df6a3a4aedec387ef.ppt
 
конспекты на атестацию
конспекты на атестациюконспекты на атестацию
конспекты на атестацию
 
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихрозвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
 
Мартинюк Н.І
Мартинюк Н.ІМартинюк Н.І
Мартинюк Н.І
 
уроки кучерявої
уроки кучерявоїуроки кучерявої
уроки кучерявої
 
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
 
1
11
1
 

Plus de school11_dp

Batkivska rada 03_2018
Batkivska rada 03_2018Batkivska rada 03_2018
Batkivska rada 03_2018school11_dp
 
Plan zimovih kanikul
Plan zimovih kanikulPlan zimovih kanikul
Plan zimovih kanikulschool11_dp
 
батьківська рада 30.11 (1)
батьківська рада 30.11 (1)батьківська рада 30.11 (1)
батьківська рада 30.11 (1)school11_dp
 
територія обслуговування закладу
територія обслуговування закладутериторія обслуговування закладу
територія обслуговування закладуschool11_dp
 
загальношкільна конференція 13.09.17
загальношкільна конференція 13.09.17загальношкільна конференція 13.09.17
загальношкільна конференція 13.09.17school11_dp
 
статут 2017 2021
статут 2017 2021статут 2017 2021
статут 2017 2021school11_dp
 
цілі і завдання
цілі і завданняцілі і завдання
цілі і завданняschool11_dp
 
звіт керівника 2016 2017
звіт керівника 2016 2017звіт керівника 2016 2017
звіт керівника 2016 2017school11_dp
 
план шшнпв
план шшнпвплан шшнпв
план шшнпвschool11_dp
 
шн штаб нпв
шн штаб нпвшн штаб нпв
шн штаб нпвschool11_dp
 
план канікул
план канікулплан канікул
план канікулschool11_dp
 
звіт керівника
звіт керівниказвіт керівника
звіт керівникаschool11_dp
 
Звіт керівника 2015-2016
Звіт керівника 2015-2016Звіт керівника 2015-2016
Звіт керівника 2015-2016school11_dp
 
Павлова Т.Л. презентація досвід роботи
Павлова Т.Л.  презентація досвід роботиПавлова Т.Л.  презентація досвід роботи
Павлова Т.Л. презентація досвід роботиschool11_dp
 
Презентація до уроку (5 клас)
Презентація до уроку (5 клас)Презентація до уроку (5 клас)
Презентація до уроку (5 клас)school11_dp
 
Павлова Т.Л. Досвыд роботи
Павлова Т.Л. Досвыд роботиПавлова Т.Л. Досвыд роботи
Павлова Т.Л. Досвыд роботиschool11_dp
 
Ми - патріоти своєї країни
Ми - патріоти своєї країниМи - патріоти своєї країни
Ми - патріоти своєї країниschool11_dp
 
Методична карта
Методична картаМетодична карта
Методична картаschool11_dp
 
1 павлова т.л. презентація
1 павлова т.л.  презентація1 павлова т.л.  презентація
1 павлова т.л. презентаціяschool11_dp
 

Plus de school11_dp (20)

Batkivska rada 03_2018
Batkivska rada 03_2018Batkivska rada 03_2018
Batkivska rada 03_2018
 
Jpg2pdf
Jpg2pdfJpg2pdf
Jpg2pdf
 
Plan zimovih kanikul
Plan zimovih kanikulPlan zimovih kanikul
Plan zimovih kanikul
 
батьківська рада 30.11 (1)
батьківська рада 30.11 (1)батьківська рада 30.11 (1)
батьківська рада 30.11 (1)
 
територія обслуговування закладу
територія обслуговування закладутериторія обслуговування закладу
територія обслуговування закладу
 
загальношкільна конференція 13.09.17
загальношкільна конференція 13.09.17загальношкільна конференція 13.09.17
загальношкільна конференція 13.09.17
 
статут 2017 2021
статут 2017 2021статут 2017 2021
статут 2017 2021
 
цілі і завдання
цілі і завданняцілі і завдання
цілі і завдання
 
звіт керівника 2016 2017
звіт керівника 2016 2017звіт керівника 2016 2017
звіт керівника 2016 2017
 
план шшнпв
план шшнпвплан шшнпв
план шшнпв
 
шн штаб нпв
шн штаб нпвшн штаб нпв
шн штаб нпв
 
план канікул
план канікулплан канікул
план канікул
 
звіт керівника
звіт керівниказвіт керівника
звіт керівника
 
Звіт керівника 2015-2016
Звіт керівника 2015-2016Звіт керівника 2015-2016
Звіт керівника 2015-2016
 
Павлова Т.Л. презентація досвід роботи
Павлова Т.Л.  презентація досвід роботиПавлова Т.Л.  презентація досвід роботи
Павлова Т.Л. презентація досвід роботи
 
Презентація до уроку (5 клас)
Презентація до уроку (5 клас)Презентація до уроку (5 клас)
Презентація до уроку (5 клас)
 
Павлова Т.Л. Досвыд роботи
Павлова Т.Л. Досвыд роботиПавлова Т.Л. Досвыд роботи
Павлова Т.Л. Досвыд роботи
 
Ми - патріоти своєї країни
Ми - патріоти своєї країниМи - патріоти своєї країни
Ми - патріоти своєї країни
 
Методична карта
Методична картаМетодична карта
Методична карта
 
1 павлова т.л. презентація
1 павлова т.л.  презентація1 павлова т.л.  презентація
1 павлова т.л. презентація
 

Dernier

psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptOlgaDidenko6
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищOleksii Voronkin
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 

Dernier (10)

psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 

розробка уроку інтерактивна дошка

  • 1. Урок алгебри у 8 класі Вчитель: Павлова Т.Л. Тема. Теорема Вієта Мета: навчальна домогтися засвоєння учнями змісту теореми Вієта для зведеного квадратного рівняння та для квадратного рівняння загального виду; сформувати вміння відтворювати вивчені твердження, використовувати їх для розв'язування завдань, передбачених програмою з математики; розвиваюча удосконалювати обчислювальні навички; розвивати пам'ять , увагу , творче та логічне мислення учнів ; розвивати уміння коментувати свої дії та аргументу- вати свою точку зору; комунікабельність; виховна виховувати в учнів самостійність, акуратність , патріотичні почуття , підвищувати інтерес учнів до вивчення алгебри на основі впровадження сучасних інформаційних технологій та їх використання. Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок . Наочність та обладнання: інтерактивна дошка, комп’ютер, опорний конспект, валеологічний аудіозапис. План уроку: І. Організаційний етап (1 хв). II. Перевірка домашнього завдання ( 2 хв) . III. Мотивація. Формулювання мети і завдань уроку (5 хв). IV. Актуалізація опорних знань та вмінь (4 хв). V. Засвоєння знань (10 хв). VI. Формування вмінь (17 хв). VІІ. Валеологічна пауза (1 хв). VIІІ. Підсумки уроку(2 хв). ІХ. Рефлексія (2 хв). Х. Домашнє завдання (1 хв). Хід уроку
  • 2. На перерві перед уроком звучить валеологічна мелодія. Клас провітрений. Учні розсаджуються. І. Організаційний етап Привітання учнів. Створення сприятливої психоемоційної обстановки на уроці. II. Перевірка домашнього завдання Прийом « Ідеальне опитування» III. Мотивація. Формулювання мети і завдань уроку. Для створення позитивної мотивації навчальної діяльності учнів під час проведення самостійної роботи вчитель пропонує учням виконати випереджальне завдання: розв'язати квадратні рівняння і для кожного з тих, що мають корені, знайти їхню суму і добуток. (див. додаток. сторінка 1, інтерактивна дошка) На етапі корекції вчитель замінює порожню таблицю заповненою ( сторінка 2, інтерактивна дошка), перевіряє правильність виконання завдань, слід запропонувати учням не просто порівняти свої відповіді з правильними, але й порівняти отримані відповіді (суми та добутки коренів) з коефіцієнтами квадратних рівнянь. Учні помітять певні закономірності самі. Вчитель формулює проблему: необхідно дослідити існування загальних властивостей коренів будь-якого квадратного рівняння та виразити ці властивості у вигляді формул, сформувати вміння застосовувати ці властивості в розв'язуванні типових завдань. IV. Актуалізація опорних знань та вмінь Для успішного сприйняття навчального матеріалу уроку слід активізувати такі знання і вміння учнів: означення квадратного рівняння, неповних квадратних рівнянь та зведених квадратних рівнянь, визначення коефіцієнтів квадратного рівняння, формул для розв'язування квадратних рівнянь (дискримінанта та коренів), виконання арифметичних дій з дійсними числами.
  • 3. 1. Виконання вправ на повторення. Прийом «Ланцюжок» з використанням інтерактивної дошки (див. додаток, сторінка 3, інтерактивна дошка ) 2. Використання таблиці-конспекту попереднього уроку (див. додаток, сторінка 4, інтерактивна дошка ) V. Засвоєння знань План вивчення нового матеріалу • Теорема Вієта для зведеного квадратного рівняння: формулювання і доведення. • Теорема Вієта для квадратного рівняння загального виду: формулювання і доведення: 1) теорема, обернена до теореми Вієта. 2) приклади застосування вивчених теорем. Учні самостійно працюють за підручником § 22 ст. 140-143 Формулювання і доведення теореми Вієта для зведеного квадратного рівняння учні зазвичай сприймають досить легко. Єдине, в чому часто помиляються, – це запис значення суми коренів квадратного рівняння: замість числа, протилежного другому коефіцієнту, учні часто вказують другий коефіцієнт. Щоб попередити ці помилки пропонується прийом « Знайди помилку » (див. додаток, сторінка 5,6, інтерактивна дошка ) Останній пункт плану показує практичну значимість вивчених теорем: на цьому етапі вивчення матеріалу слід продемонструвати учням застосування теореми Вієта та оберненої до неї теореми для відшукання коренів зведеного квадратного рівняння з цілими коефіцієнтами без обчислення дискримінанта (підбором). Коментуючи дії, що супроводжують пошук коренів зведеного квадратного рівняння з цілими коефіцієнтами із використанням вивчених теорем, вчитель показує учням послідовність міркувань, яка допоможе знайти корені «методом підбору». VI. Формування вмінь Виконання усних вправ • Складіть зведене квадратне рівняння, в якому сума р і добуток q його коренів дорівнюють: а) р = - 5; q = 4; б) р = 15; q = -6; в) р = - 5; q = 0; г) p = 0; q = -2. • Один із коренів квадратного рівняння х2 + 4х – 21 = 0 дорівнює - 7. Знайдіть другий корінь. (Розв'язати задачу різними способами.)
  • 4. Історична довідка. Чимало населених пунктів Кіровоградської області пов’язані з козацькою славою. Село Торговиця було центром Торговицького козацькогополку (1669-1674), Крилов і Власівка – сотенними містечками Миргородськогополку. 6 травня 1648 року біля урочища Княжі Байраки (поблизу с.Попельнастого Олександрійського району) повним розгромом польського загону Стефана Потоцького завершилася Жовтоводська битва – перша перемогаповсталого козацького війська під проводом гетьмана Богдана Хмельницького. Задача . Розв’яжіть за теоремою Вієта квадратні рівняння у строгій послідовності, з додатних коренів складіть чотиризначне число і ви дізнаєтесь вякому році завершилася Жовтоводська битва під проводом гетьманаБ.Хмельницького 1) х2 + 4х – 5=0 ( корені рівняння х=1 і х= -5); 2) х2 – 3х–18= 0 (корені рівняння х = 6 і х= -3); 3) х2 – 2х – 8 = 0 (корені рівняння х = 4 і х= -2); 4) х2 – 7х – 8=0 (корені рівняння х = 8 і х= -1); ВІДПОВІДЬ: 1648 рік VІІ. Валеологічна пауза ( супроводжується тихою музикою, що збільшує релаксацію і створює масу позитивних емоцій). Вчитель проводить урок крапкового масажу біологічно активних точок обличчя і голови, щоб задати відповідний робочий настрій. При масажі активізується кровообіг у кінчиках пальчиків, що запобігає застою крові не тільки в руках, а й у всьому тілі, так як кінчики пальців безпосередньо пов'язані з мозком. Масаж проводиться в такій послідовності: 1) точка на лобі між бровами («третє око»); 2) парні точки по краях крил носа (допомагає відновити обоняння ); 3) точка посередині верхнього краю підборіддя; 4) парні точки в скроневих ямках; 5) три точки на потилиці в поглибленнях; 6) парні точки в області козелка вуха. (див. додаток, сторінка 7, інтерактивна дошка )
  • 5. VIІІ. Підсумки уроку Тест (див. додаток, сторінка 8, інтерактивна дошка ) ІХ. Рефлексія. Висловити свої думки і почуття за сьогоднішнім уроком, вживши тільки одну пропозицію або словосполучення. (Учитель бажає всім здоров'я і дякує за роботу на уроці). Х. Домашнє завдання (див. додаток, сторінка 9, інтерактивна дошка ) 1. Опрацювати: §22. 2. Розв'язати вправи на застосування вивчених теорем. Прийом « Вибери собі завдання сам»: І рівень: № 780, №782, № 784, № 792, № 801(на повт.) ІІ рівень: № 780, №782, № 784, № 801(на повт.) ІІІ рівень: № 780, №782, № 784(1) , № 801(на повт.) Додаток до уроку ( використовується для інтерактивної дошки) Сторінка 1 Заповніть таблицю Рівняння: х1 х2 х1+ х2 х1∙ х2 - а) х2 - 4x + 3 = 0;
  • 6. б) 2у2 – 3у + 1 = 0; в) 8х2 - 2х - 1 = 0; г) х2 + 6x - 27 = 0; Сторінка 2 Перівір себе! Рівняння: х1 х2 х1+ х2 х1∙ х2 - а) х2 - 4x + 3 = 0; 1 3 4 3 4 3 б) 2у2 – 3у + 1 = 0; 0,5 1 1,5 0.5 1,5 0,5 в) 8х2 - 2х - 1 = 0; -0,25 0,5 0,25 -0,125 0,25 -0,125 г) х2 + 6x - 27 = 0; -9 3 -6 -27 -6 -27
  • 7. Сторінка 3 Запишіть правильну відповідь: • Розв'яжіть рівняння: а) х2 – 25 = 0; б) а2 – 5а = 0; в) у2 + 9 = 0; г) п2 – 19 = 0; д) 5х2 = 0,2. • Запишіть перший, другий коефіцієнти і вільний член квадратного рівняння:
  • 8. а) а2 + 4а – 1 = 0; а=… ;b =... ; с=… б) у2 – 3 = 0; в) 2b2 – 5b = 0; г) 3 – 2х2 – х = 0; д) 3с2 = 0 Сторінка 4 Понови в пам’яті ! Квадратні рівняння загального вигляду: ах2 + bх + с = 0, а ≠ 0 ↓ Дискримінант D = b2 – 4ac ↓ ↓ ↓ Якщо D < 0 Якщо D = 0 Якщо D > 0 дійсних коренів немає Якщо а =1, маємо зведене квадратне рівняння
  • 9. х2 + рх + q = 0 Сторінка 5 В таблиці є помилка! Знайди її ! Теорема Вієта 1. Для зведеного квадратного рівняння: Якщо х2 + рх + q = 0 має корені х1 і х2 (D > 0), то х1 + х2 = р; х1 · х2 = -q 2. Для квадратних рівнянь загального вигляду: Якщо ах2 + bх + с =0 має корені х, і х2 (D >0), то ;
  • 10. 3. Обернена теорема: Якщо числа т і п такі, що m + n = - p, mn = q, то т і п — корені рівняння х2 + pх + q = 0 4. Застосування: Розв'язування зведених квадратних рівнянь «підбором»? х2 – 2х – 3 = 0: х1 + х2 = 2, х1 · х2 = -3 х1 = 3, х2 = -1. Сторінка 6 Правильно!!! Теорема Вієта 1. Для зведеного квадратного рівняння: Якщо х2 + рх + q = 0 має корені х1 і х2 (D > 0), то х1 + х2 = -р; х1 · х2 = q 2. Для квадратних рівнянь загального вигляду: Якщо ах2 + bх + с =0 має корені х, і х2 (D >0), то ; 3. Обернена теорема:
  • 11. Якщо числа т і п такі, що m + n = - p, mn = q, то т і п — корені рівняння х2 + pх + q = 0 4. Застосування: Розв'язування зведених квадратних рівнянь «підбором»? х2 – 2х – 3 = 0: х1 + х2 = 2, х1 · х2 = -3 х1 = 3, х2 = -1. Сторінка 7 Час для відпочинку!!! Масаж проводиться в такій послідовності: 1) точка на лобі між бровами («третє око»); 2) парні точки по краях крил носа (допомагає відновити обоняння );
  • 12. 3) точка посередині верхнього краю підборіддя; 4) парні точки в скроневих ямках; 5) три точки на потилиці в поглибленнях; 6) парні точки в області козелка вуха. Сторінка 8 Підсумки уроку ТЕСТ В якому з випадків правильно виконано дію? • Сума коренів рівняння 5х2 – 9х – 2 = 0 дорівнює: а) -9; б) 1,8; г) -1,8; д) ; 2) добуток коренів рівняння 5х2 + 3x – 2 = 0
  • 13. дорівнює: а) -2; б) 2; в) 0,4; г) інша відповідь Сторінка 9 Домашнє завдання • Опрацювати: §22. • Розв'язати вправи на застосування вивчених теорем: І рівень: № 780,№ 782, № 784, №792, №801(на повторення)
  • 14. ІІ рівень: № 780,№ 782, № 784, №801(на повторення) ІІІ рівень: № 780,№ 782, № 784(1), №801(на повторення)