SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  10
MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUAL
TAHUN : 4
MODUL 1: MENGGAMBAR
(MOZEK)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 MINGGU
2 WAKTU
4 STANDARD KANDUNGAN
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni
Visual
Masa: 60 minitKelas : Tahun 4
Bidang: Menggambar-mozek Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi-Hidupan Laut
1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3
1.1.2.1, 1.1.2.2
1.2.1.1, 1.2.1.2
1.2.2.1
1.3.1, 1.3.2, 1.3.3 1.4.1, 1.4.2, 1.4.3
1.1 PERSEPSI ESTETIK 1.2 APLIKASI SENI 1.3 EKSPRESI KREATIF 1.4 APRESIASI SENI
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU
BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)
1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek
2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek
3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)
1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek
2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek
3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1)
2.Murid ditunjukkan cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2)
3.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK3) (EK4)
4.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri dan rakan menggunakan bahasa seni visual. (EK5)
1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1)
2.Murid ditunjukkan cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2)
3.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK3) (EK4)
4.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri dan rakan menggunakan bahasa seni visual. (EK5)
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan.1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
Pada Akhir pengajaran
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.
2. Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet)
1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.
2. Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet)
HASIL KARYA AKHIR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
2 MINGGU
MINGGU 1
2 WAKTU
2 STANDARD KANDUNGAN
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni
Visual
Masa: 60 minitKelas : Tahun 4
Bidang : Menggambar-Mozek
Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi-Hidupan Laut
1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3
1.1.2.1, 1.1.2.2
1.2.1.1, 1.2.1.2
1.2.2.1
1.1 PERSEPSI ESTETIK 1.2 APLIKASI SENI
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU
BELAJAR
REFLEKSI
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 2 Standard Kandungan.1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 2 Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
Pada Akhir pengajaran
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.
2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet)
1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.
2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet)
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)
1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek
2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek
3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)
1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek
2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek
3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1)
2.Murid diperkenalkan dengan media berkaitan teknik mozek. (EK1)
3.Murid ditunjukkan cara menghasilkan gambar dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2)
1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1)
2.Murid diperkenalkan dengan media berkaitan teknik mozek. (EK1)
3.Murid ditunjukkan cara menghasilkan gambar dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
2 MINGGU
MINGGU 2
2 WAKTU
4 STANDARD KANDUNGAN
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni
Visual
Masa: 60 minitKelas : Tahun 4
Bidang : Menggambar-Mozek Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi-Hidupan Laut
1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3
1.1.2.1, 1.1.2.2
1.2.1.1, 1.2.1.2
1.2.2.1
1.3.1, 1.3.2, 1.3.3 1.4.1, 1.4.2, 1.4.3
1.1 PERSEPSI ESTETIK 1.2 APLIKASI SENI 1.3 EKSPRESI KREATIF 1.4 APRESIASI SENI
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
PENILAIAN PdP
BAHAN BANTU
BELAJAR
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)
1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visul dalam membuat mozek
2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek
3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)
1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visul dalam membuat mozek
2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek
3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
1.Murid mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas . (EK1)
2.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK2) (EK3) (EK4)
3.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri menggunakan bahasa seni visual. (EK5)
1.Murid mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas . (EK1)
2.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK2) (EK3) (EK4)
3.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri menggunakan bahasa seni visual. (EK5)
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan.1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
Pada Akhir pengajaran
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang
1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.
2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) .
1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan.
2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) .
Menampal kertas warna pada gambarProses mengoyak kertas warna
Menunjukkan contoh gambar
daripada teknik mozek
Mempamerkan hasil karya
LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA
Memperkenalkan media untuk gambar
teknik mozek
Melakar gambar pada kertas lukisan
Menampal kertas warna pada gambarProses mengoyak kertas warna
Menunjukkan contoh gambar
daripada teknik mozek
Mempamerkan hasil karya
LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA
Memperkenalkan media untuk gambar
teknik mozek
Melakar gambar pada kertas lukisan

Contenu connexe

Tendances

Pernyataan profesional
Pernyataan profesionalPernyataan profesional
Pernyataan profesionalSella Yunik
 
Implikasi kepelbagai-sosio-budaya-dalam-bilik-darjah
Implikasi kepelbagai-sosio-budaya-dalam-bilik-darjahImplikasi kepelbagai-sosio-budaya-dalam-bilik-darjah
Implikasi kepelbagai-sosio-budaya-dalam-bilik-darjahAgnes Wong
 
Pengurusan sumber dan bahan bantu mengajar
Pengurusan sumber dan bahan bantu mengajarPengurusan sumber dan bahan bantu mengajar
Pengurusan sumber dan bahan bantu mengajarAngel Spaghcoroni
 
PRKA3012 Pengajaran Makro
PRKA3012 Pengajaran MakroPRKA3012 Pengajaran Makro
PRKA3012 Pengajaran MakroAfifah Yusoff
 
Pendekatan, Kaedah, Teknik Dan Strategi
Pendekatan, Kaedah, Teknik Dan StrategiPendekatan, Kaedah, Teknik Dan Strategi
Pendekatan, Kaedah, Teknik Dan Strategiazirah azizul
 
EDUP3073 - Budaya dan Pembelajaran
EDUP3073 - Budaya dan PembelajaranEDUP3073 - Budaya dan Pembelajaran
EDUP3073 - Budaya dan PembelajaranMohd Suhaimin Isnen
 
Refleksi praktikum 2018
Refleksi praktikum 2018Refleksi praktikum 2018
Refleksi praktikum 2018NANAPOYO
 
Membentuk dan membuat binaan
Membentuk dan membuat binaan Membentuk dan membuat binaan
Membentuk dan membuat binaan Mandy Cheng 92
 
Borang pemerhatian
Borang pemerhatianBorang pemerhatian
Borang pemerhatiannurulshaniza
 
CONTOH RPH MATEMATIK MENAMBAH NILAI WANG
CONTOH RPH MATEMATIK MENAMBAH NILAI WANGCONTOH RPH MATEMATIK MENAMBAH NILAI WANG
CONTOH RPH MATEMATIK MENAMBAH NILAI WANGAinun Bariah Jaafar
 
Kaedah pembelajaran kontekstual
Kaedah pembelajaran kontekstualKaedah pembelajaran kontekstual
Kaedah pembelajaran kontekstualNor Hamizah Sahari
 
5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssr5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssrSharieda Md Dam
 

Tendances (20)

Pernyataan profesional
Pernyataan profesionalPernyataan profesional
Pernyataan profesional
 
RPI murid berkeperluan khas
RPI murid berkeperluan khasRPI murid berkeperluan khas
RPI murid berkeperluan khas
 
4 BIDANG DALAM PSV
4 BIDANG DALAM PSV4 BIDANG DALAM PSV
4 BIDANG DALAM PSV
 
Implikasi kepelbagai-sosio-budaya-dalam-bilik-darjah
Implikasi kepelbagai-sosio-budaya-dalam-bilik-darjahImplikasi kepelbagai-sosio-budaya-dalam-bilik-darjah
Implikasi kepelbagai-sosio-budaya-dalam-bilik-darjah
 
Boneka
BonekaBoneka
Boneka
 
Pengurusan sumber dan bahan bantu mengajar
Pengurusan sumber dan bahan bantu mengajarPengurusan sumber dan bahan bantu mengajar
Pengurusan sumber dan bahan bantu mengajar
 
teknik resis
teknik resisteknik resis
teknik resis
 
PSV 3107
PSV 3107PSV 3107
PSV 3107
 
PRKA3012 Pengajaran Makro
PRKA3012 Pengajaran MakroPRKA3012 Pengajaran Makro
PRKA3012 Pengajaran Makro
 
bidang menggambar
bidang menggambarbidang menggambar
bidang menggambar
 
WARNA MEMPENGARUHI MURID
WARNA MEMPENGARUHI MURIDWARNA MEMPENGARUHI MURID
WARNA MEMPENGARUHI MURID
 
Pendekatan, Kaedah, Teknik Dan Strategi
Pendekatan, Kaedah, Teknik Dan StrategiPendekatan, Kaedah, Teknik Dan Strategi
Pendekatan, Kaedah, Teknik Dan Strategi
 
EDUP3073 - Budaya dan Pembelajaran
EDUP3073 - Budaya dan PembelajaranEDUP3073 - Budaya dan Pembelajaran
EDUP3073 - Budaya dan Pembelajaran
 
Refleksi praktikum 2018
Refleksi praktikum 2018Refleksi praktikum 2018
Refleksi praktikum 2018
 
Kajian pendekatan komunikatif
Kajian pendekatan komunikatifKajian pendekatan komunikatif
Kajian pendekatan komunikatif
 
Membentuk dan membuat binaan
Membentuk dan membuat binaan Membentuk dan membuat binaan
Membentuk dan membuat binaan
 
Borang pemerhatian
Borang pemerhatianBorang pemerhatian
Borang pemerhatian
 
CONTOH RPH MATEMATIK MENAMBAH NILAI WANG
CONTOH RPH MATEMATIK MENAMBAH NILAI WANGCONTOH RPH MATEMATIK MENAMBAH NILAI WANG
CONTOH RPH MATEMATIK MENAMBAH NILAI WANG
 
Kaedah pembelajaran kontekstual
Kaedah pembelajaran kontekstualKaedah pembelajaran kontekstual
Kaedah pembelajaran kontekstual
 
5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssr5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssr
 

En vedette

MEMBUAT CORAK DAN REKAAN Mozek
MEMBUAT CORAK DAN REKAAN MozekMEMBUAT CORAK DAN REKAAN Mozek
MEMBUAT CORAK DAN REKAAN MozekMun Din
 
SOALAN PKSR DUNIA SENI VISUAL TAHUN 1
SOALAN PKSR DUNIA SENI VISUAL TAHUN 1SOALAN PKSR DUNIA SENI VISUAL TAHUN 1
SOALAN PKSR DUNIA SENI VISUAL TAHUN 1Paan Artcreative
 
Contoh rancangan pengajaran harian psv tahun 1
Contoh rancangan pengajaran harian psv tahun 1Contoh rancangan pengajaran harian psv tahun 1
Contoh rancangan pengajaran harian psv tahun 1Sazlina Man
 
RPH Menggambar
RPH MenggambarRPH Menggambar
RPH Menggambaryus iza
 
Rancangan pengajaran harian bidang menggambar
Rancangan pengajaran harian bidang menggambarRancangan pengajaran harian bidang menggambar
Rancangan pengajaran harian bidang menggambarSalihin Leen
 
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capan
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capanRancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capan
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capanSalihin Leen
 
Assgment - seni oum pengurusan bilik seni
Assgment - seni oum pengurusan bilik seniAssgment - seni oum pengurusan bilik seni
Assgment - seni oum pengurusan bilik seniAhmad NazRi
 
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambarRancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambarSalihin Leen
 
Panduan pengajaran kssr pendidikan seni visual tahun 6
Panduan pengajaran kssr pendidikan seni visual tahun 6Panduan pengajaran kssr pendidikan seni visual tahun 6
Panduan pengajaran kssr pendidikan seni visual tahun 6Noraini Che Embong
 
Ds dunia seni visual thn 2
Ds dunia seni visual thn 2Ds dunia seni visual thn 2
Ds dunia seni visual thn 2share with me
 
Skrip cerita tahap 11
Skrip cerita tahap 11Skrip cerita tahap 11
Skrip cerita tahap 11zahorien
 
Buku panduan pengajaran psv tahun 5
Buku panduan pengajaran psv tahun 5Buku panduan pengajaran psv tahun 5
Buku panduan pengajaran psv tahun 5401401401
 
psv Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4
psv Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4psv Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4
psv Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4share with me
 
Tajuk 8 penyerapan baca dan tulis melalui psv
Tajuk 8  penyerapan baca dan tulis melalui psvTajuk 8  penyerapan baca dan tulis melalui psv
Tajuk 8 penyerapan baca dan tulis melalui psvkuliahpismp09
 

En vedette (17)

MEMBUAT CORAK DAN REKAAN Mozek
MEMBUAT CORAK DAN REKAAN MozekMEMBUAT CORAK DAN REKAAN Mozek
MEMBUAT CORAK DAN REKAAN Mozek
 
Pemasangan Jubin
Pemasangan JubinPemasangan Jubin
Pemasangan Jubin
 
SOALAN PKSR DUNIA SENI VISUAL TAHUN 1
SOALAN PKSR DUNIA SENI VISUAL TAHUN 1SOALAN PKSR DUNIA SENI VISUAL TAHUN 1
SOALAN PKSR DUNIA SENI VISUAL TAHUN 1
 
Contoh rancangan pengajaran harian psv tahun 1
Contoh rancangan pengajaran harian psv tahun 1Contoh rancangan pengajaran harian psv tahun 1
Contoh rancangan pengajaran harian psv tahun 1
 
RPH Menggambar
RPH MenggambarRPH Menggambar
RPH Menggambar
 
Rancangan pengajaran harian bidang menggambar
Rancangan pengajaran harian bidang menggambarRancangan pengajaran harian bidang menggambar
Rancangan pengajaran harian bidang menggambar
 
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capan
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capanRancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capan
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capan
 
Assgment - seni oum pengurusan bilik seni
Assgment - seni oum pengurusan bilik seniAssgment - seni oum pengurusan bilik seni
Assgment - seni oum pengurusan bilik seni
 
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambarRancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar
 
Konsep 5p
Konsep 5pKonsep 5p
Konsep 5p
 
Panduan pengajaran kssr pendidikan seni visual tahun 6
Panduan pengajaran kssr pendidikan seni visual tahun 6Panduan pengajaran kssr pendidikan seni visual tahun 6
Panduan pengajaran kssr pendidikan seni visual tahun 6
 
Ds dunia seni visual thn 2
Ds dunia seni visual thn 2Ds dunia seni visual thn 2
Ds dunia seni visual thn 2
 
Skrip cerita tahap 11
Skrip cerita tahap 11Skrip cerita tahap 11
Skrip cerita tahap 11
 
Psv3105
Psv3105Psv3105
Psv3105
 
Buku panduan pengajaran psv tahun 5
Buku panduan pengajaran psv tahun 5Buku panduan pengajaran psv tahun 5
Buku panduan pengajaran psv tahun 5
 
psv Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4
psv Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4psv Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4
psv Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4
 
Tajuk 8 penyerapan baca dan tulis melalui psv
Tajuk 8  penyerapan baca dan tulis melalui psvTajuk 8  penyerapan baca dan tulis melalui psv
Tajuk 8 penyerapan baca dan tulis melalui psv
 

Similaire à psv t4 Mozek

Rph menggambar gosokan psv t4
Rph menggambar gosokan psv t4Rph menggambar gosokan psv t4
Rph menggambar gosokan psv t4share with me
 
Rph pualaman psv thun 4
Rph pualaman psv thun 4Rph pualaman psv thun 4
Rph pualaman psv thun 4share with me
 
Rph psv th 4 ( 2018 )
Rph psv th 4 ( 2018 )Rph psv th 4 ( 2018 )
Rph psv th 4 ( 2018 )saliza_sains
 
Bengkel ikat & celup
Bengkel ikat & celup   Bengkel ikat & celup
Bengkel ikat & celup share with me
 
Bengkel ikat & celup psv t4
Bengkel ikat & celup   psv t4Bengkel ikat & celup   psv t4
Bengkel ikat & celup psv t4share with me
 
PSV T5 RPH2.docx
PSV T5 RPH2.docxPSV T5 RPH2.docx
PSV T5 RPH2.docxZaira641890
 
RPH-D2-KesenianPSV.docx
RPH-D2-KesenianPSV.docxRPH-D2-KesenianPSV.docx
RPH-D2-KesenianPSV.docxAdilah Saridih
 
RPH-D2-KesenianPSV.docx
RPH-D2-KesenianPSV.docxRPH-D2-KesenianPSV.docx
RPH-D2-KesenianPSV.docxssuser25fc10
 
Rpt psv thn 6 2021 by rozayus academy
Rpt psv thn 6 2021 by rozayus academyRpt psv thn 6 2021 by rozayus academy
Rpt psv thn 6 2021 by rozayus academyRoza Yus
 
Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4
Rancangan   pengajaran    harian    kssr   seni   tahun  4Rancangan   pengajaran    harian    kssr   seni   tahun  4
Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4Ahmad NazRi
 
Rancangan pengajaran harian kump 4
Rancangan pengajaran harian kump 4Rancangan pengajaran harian kump 4
Rancangan pengajaran harian kump 4Nor Zairul Hisham
 
TAHUN 4_SEMAKAN RPT PSV.pdf
TAHUN 4_SEMAKAN RPT PSV.pdfTAHUN 4_SEMAKAN RPT PSV.pdf
TAHUN 4_SEMAKAN RPT PSV.pdfIrYantie
 
TEMPLATE M2P.pdf
TEMPLATE M2P.pdfTEMPLATE M2P.pdf
TEMPLATE M2P.pdfMohd Bidin
 

Similaire à psv t4 Mozek (20)

Rph PSV Th 5 2017 m1 m5
Rph PSV Th 5 2017 m1 m5Rph PSV Th 5 2017 m1 m5
Rph PSV Th 5 2017 m1 m5
 
Rph menggambar gosokan psv t4
Rph menggambar gosokan psv t4Rph menggambar gosokan psv t4
Rph menggambar gosokan psv t4
 
1 rpt psv t4 2019
1 rpt psv t4 20191 rpt psv t4 2019
1 rpt psv t4 2019
 
242978723 rph-kaligr afi-2-ppt
242978723 rph-kaligr afi-2-ppt242978723 rph-kaligr afi-2-ppt
242978723 rph-kaligr afi-2-ppt
 
Rph corak dan rekaan
Rph   corak dan rekaanRph   corak dan rekaan
Rph corak dan rekaan
 
Rph pualaman psv thun 4
Rph pualaman psv thun 4Rph pualaman psv thun 4
Rph pualaman psv thun 4
 
Rph psv th 4 ( 2018 )
Rph psv th 4 ( 2018 )Rph psv th 4 ( 2018 )
Rph psv th 4 ( 2018 )
 
Rpt psv th 4 v3
Rpt psv th 4 v3Rpt psv th 4 v3
Rpt psv th 4 v3
 
Bengkel ikat & celup
Bengkel ikat & celup   Bengkel ikat & celup
Bengkel ikat & celup
 
Bengkel ikat & celup psv t4
Bengkel ikat & celup   psv t4Bengkel ikat & celup   psv t4
Bengkel ikat & celup psv t4
 
PSV T5 RPH2.docx
PSV T5 RPH2.docxPSV T5 RPH2.docx
PSV T5 RPH2.docx
 
psv t4 Rph lukisan
psv t4 Rph lukisanpsv t4 Rph lukisan
psv t4 Rph lukisan
 
RPH-D2-KesenianPSV.docx
RPH-D2-KesenianPSV.docxRPH-D2-KesenianPSV.docx
RPH-D2-KesenianPSV.docx
 
RPH-D2-KesenianPSV.docx
RPH-D2-KesenianPSV.docxRPH-D2-KesenianPSV.docx
RPH-D2-KesenianPSV.docx
 
Rpt psv thn 6 2021 by rozayus academy
Rpt psv thn 6 2021 by rozayus academyRpt psv thn 6 2021 by rozayus academy
Rpt psv thn 6 2021 by rozayus academy
 
Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4
Rancangan   pengajaran    harian    kssr   seni   tahun  4Rancangan   pengajaran    harian    kssr   seni   tahun  4
Rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4
 
Rancangan pengajaran harian kump 4
Rancangan pengajaran harian kump 4Rancangan pengajaran harian kump 4
Rancangan pengajaran harian kump 4
 
TAHUN 4_SEMAKAN RPT PSV.pdf
TAHUN 4_SEMAKAN RPT PSV.pdfTAHUN 4_SEMAKAN RPT PSV.pdf
TAHUN 4_SEMAKAN RPT PSV.pdf
 
Topeng muka
Topeng mukaTopeng muka
Topeng muka
 
TEMPLATE M2P.pdf
TEMPLATE M2P.pdfTEMPLATE M2P.pdf
TEMPLATE M2P.pdf
 

Plus de share with me

Soalan ramalan sains upsr 2014
Soalan ramalan sains upsr 2014Soalan ramalan sains upsr 2014
Soalan ramalan sains upsr 2014share with me
 
Tips akhir matematik upsr kertas 2 1
Tips akhir matematik upsr kertas 2 1Tips akhir matematik upsr kertas 2 1
Tips akhir matematik upsr kertas 2 1share with me
 
2014 score a in mathematics paper 2
2014  score  a  in  mathematics  paper  22014  score  a  in  mathematics  paper  2
2014 score a in mathematics paper 2share with me
 
Trial upsr n9 2014 math p2
Trial upsr n9 2014 math p2Trial upsr n9 2014 math p2
Trial upsr n9 2014 math p2share with me
 
Trial upsr 2014 k2-1 johor
Trial upsr 2014 k2-1 johorTrial upsr 2014 k2-1 johor
Trial upsr 2014 k2-1 johorshare with me
 
Trial upsr 2014 k1-1 johor
Trial upsr 2014 k1-1 johorTrial upsr 2014 k1-1 johor
Trial upsr 2014 k1-1 johorshare with me
 
Soalan percubaan negeri kedah 2014 (kertas 2)
Soalan percubaan negeri kedah 2014 (kertas 2)Soalan percubaan negeri kedah 2014 (kertas 2)
Soalan percubaan negeri kedah 2014 (kertas 2)share with me
 
Percubaan upsr math k2 julai 2014 kuantan
Percubaan upsr math k2   julai 2014 kuantanPercubaan upsr math k2   julai 2014 kuantan
Percubaan upsr math k2 julai 2014 kuantanshare with me
 
Percubaan upsr math k1 julai 2014 kuantan
Percubaan upsr math k1   julai 2014 kuantanPercubaan upsr math k1   julai 2014 kuantan
Percubaan upsr math k1 julai 2014 kuantanshare with me
 
Percubaan 2014 terengganu k2
Percubaan 2014 terengganu k2Percubaan 2014 terengganu k2
Percubaan 2014 terengganu k2share with me
 
skema-kertas-1-2-matematik-percubaan-2014-kelantan
skema-kertas-1-2-matematik-percubaan-2014-kelantanskema-kertas-1-2-matematik-percubaan-2014-kelantan
skema-kertas-1-2-matematik-percubaan-2014-kelantanshare with me
 
pulau-pinang-percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-soalan-no-18
pulau-pinang-percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-soalan-no-18pulau-pinang-percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-soalan-no-18
pulau-pinang-percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-soalan-no-18share with me
 
percubaan-upsr-2014-kelantan-matematik-kertas-2
percubaan-upsr-2014-kelantan-matematik-kertas-2percubaan-upsr-2014-kelantan-matematik-kertas-2
percubaan-upsr-2014-kelantan-matematik-kertas-2share with me
 
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-daerah-raub
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-daerah-raubpercubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-daerah-raub
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-daerah-raubshare with me
 
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-1-daerah-raub
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-1-daerah-raubpercubaan-upsr-2014-matematik-kertas-1-daerah-raub
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-1-daerah-raubshare with me
 

Plus de share with me (20)

Soalan ramalan sains upsr 2014
Soalan ramalan sains upsr 2014Soalan ramalan sains upsr 2014
Soalan ramalan sains upsr 2014
 
Zon e3
Zon e3Zon e3
Zon e3
 
Zon e2
Zon e2Zon e2
Zon e2
 
Zone1
Zone1Zone1
Zone1
 
Tips akhir matematik upsr kertas 2 1
Tips akhir matematik upsr kertas 2 1Tips akhir matematik upsr kertas 2 1
Tips akhir matematik upsr kertas 2 1
 
2014 score a in mathematics paper 2
2014  score  a  in  mathematics  paper  22014  score  a  in  mathematics  paper  2
2014 score a in mathematics paper 2
 
Trial upsr n9 2014 math p2
Trial upsr n9 2014 math p2Trial upsr n9 2014 math p2
Trial upsr n9 2014 math p2
 
Trial upsr 2014 k2-1 johor
Trial upsr 2014 k2-1 johorTrial upsr 2014 k2-1 johor
Trial upsr 2014 k2-1 johor
 
Trial upsr 2014 k1-1 johor
Trial upsr 2014 k1-1 johorTrial upsr 2014 k1-1 johor
Trial upsr 2014 k1-1 johor
 
Trial penang mt k2
Trial penang mt k2Trial penang mt k2
Trial penang mt k2
 
Trial penang mt k1
Trial penang mt k1Trial penang mt k1
Trial penang mt k1
 
Soalan percubaan negeri kedah 2014 (kertas 2)
Soalan percubaan negeri kedah 2014 (kertas 2)Soalan percubaan negeri kedah 2014 (kertas 2)
Soalan percubaan negeri kedah 2014 (kertas 2)
 
Percubaan upsr math k2 julai 2014 kuantan
Percubaan upsr math k2   julai 2014 kuantanPercubaan upsr math k2   julai 2014 kuantan
Percubaan upsr math k2 julai 2014 kuantan
 
Percubaan upsr math k1 julai 2014 kuantan
Percubaan upsr math k1   julai 2014 kuantanPercubaan upsr math k1   julai 2014 kuantan
Percubaan upsr math k1 julai 2014 kuantan
 
Percubaan 2014 terengganu k2
Percubaan 2014 terengganu k2Percubaan 2014 terengganu k2
Percubaan 2014 terengganu k2
 
skema-kertas-1-2-matematik-percubaan-2014-kelantan
skema-kertas-1-2-matematik-percubaan-2014-kelantanskema-kertas-1-2-matematik-percubaan-2014-kelantan
skema-kertas-1-2-matematik-percubaan-2014-kelantan
 
pulau-pinang-percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-soalan-no-18
pulau-pinang-percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-soalan-no-18pulau-pinang-percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-soalan-no-18
pulau-pinang-percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-soalan-no-18
 
percubaan-upsr-2014-kelantan-matematik-kertas-2
percubaan-upsr-2014-kelantan-matematik-kertas-2percubaan-upsr-2014-kelantan-matematik-kertas-2
percubaan-upsr-2014-kelantan-matematik-kertas-2
 
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-daerah-raub
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-daerah-raubpercubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-daerah-raub
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-2-daerah-raub
 
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-1-daerah-raub
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-1-daerah-raubpercubaan-upsr-2014-matematik-kertas-1-daerah-raub
percubaan-upsr-2014-matematik-kertas-1-daerah-raub
 

psv t4 Mozek

  • 1. MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN : 4 MODUL 1: MENGGAMBAR (MOZEK)
  • 2. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 1 MINGGU 2 WAKTU 4 STANDARD KANDUNGAN
  • 3. Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa: 60 minitKelas : Tahun 4 Bidang: Menggambar-mozek Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi-Hidupan Laut 1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3 1.1.2.1, 1.1.2.2 1.2.1.1, 1.2.1.2 1.2.2.1 1.3.1, 1.3.2, 1.3.3 1.4.1, 1.4.2, 1.4.3 1.1 PERSEPSI ESTETIK 1.2 APLIKASI SENI 1.3 EKSPRESI KREATIF 1.4 APRESIASI SENI STANDARD PEMBELAJARAN OBJEKTIF PEMBELAJARAN AKTIVITI PdP EMK PENILAIAN PdP BAHAN BANTU BELAJAR REFLEKSI Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek 2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek 2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari 1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1) 2.Murid ditunjukkan cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2) 3.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK3) (EK4) 4.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri dan rakan menggunakan bahasa seni visual. (EK5) 1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1) 2.Murid ditunjukkan cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2) 3.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK3) (EK4) 4.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri dan rakan menggunakan bahasa seni visual. (EK5) 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni 1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan.1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan. Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang 1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan. 2. Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) 1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan. 2. Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet)
  • 5. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU 2 STANDARD KANDUNGAN
  • 6. Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa: 60 minitKelas : Tahun 4 Bidang : Menggambar-Mozek Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi-Hidupan Laut 1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3 1.1.2.1, 1.1.2.2 1.2.1.1, 1.2.1.2 1.2.2.1 1.1 PERSEPSI ESTETIK 1.2 APLIKASI SENI STANDARD PEMBELAJARAN OBJEKTIF PEMBELAJARAN AKTIVITI PdP EMK PENILAIAN PdP BAHAN BANTU BELAJAR REFLEKSI 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni 1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 2 Standard Kandungan.1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 2 Standard Kandungan. Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang 1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan. 2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) 1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan. 2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek 2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat mozek 2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari 1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1) 2.Murid diperkenalkan dengan media berkaitan teknik mozek. (EK1) 3.Murid ditunjukkan cara menghasilkan gambar dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2) 1.Murid dipamerkan contoh dan bersoal jawab menggunakan bahasa seni visual (EK1) 2.Murid diperkenalkan dengan media berkaitan teknik mozek. (EK1) 3.Murid ditunjukkan cara menghasilkan gambar dengan mengaplikasikan teknik mozek(EK2)
  • 7. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2 MINGGU MINGGU 2 2 WAKTU 4 STANDARD KANDUNGAN
  • 8. Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa: 60 minitKelas : Tahun 4 Bidang : Menggambar-Mozek Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi-Hidupan Laut 1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3 1.1.2.1, 1.1.2.2 1.2.1.1, 1.2.1.2 1.2.2.1 1.3.1, 1.3.2, 1.3.3 1.4.1, 1.4.2, 1.4.3 1.1 PERSEPSI ESTETIK 1.2 APLIKASI SENI 1.3 EKSPRESI KREATIF 1.4 APRESIASI SENI STANDARD PEMBELAJARAN OBJEKTIF PEMBELAJARAN AKTIVITI PdP EMK PENILAIAN PdP BAHAN BANTU BELAJAR REFLEKSI Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visul dalam membuat mozek 2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visul dalam membuat mozek 2. Menghasilkan gambar hidupan laut dengan menggunakan teknik mozek 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari 1.Murid mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas . (EK1) 2.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK2) (EK3) (EK4) 3.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri menggunakan bahasa seni visual. (EK5) 1.Murid mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas . (EK1) 2.Murid menghasilkan gambar hidupan laut mengunakan teknik mozek (EK2) (EK3) (EK4) 3.Murid mempamerkan dan menceritakan karya sendiri menggunakan bahasa seni visual. (EK5) 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni 1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan.1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan 4 Standard Kandungan. Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang 1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan. 2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) . 1.Media: Gunting, pembaris, kertas warna, kertas lukisan. 2.Bahan Bercetak (Gambar) Komputer (Internet) .
  • 9. Menampal kertas warna pada gambarProses mengoyak kertas warna Menunjukkan contoh gambar daripada teknik mozek Mempamerkan hasil karya LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA Memperkenalkan media untuk gambar teknik mozek Melakar gambar pada kertas lukisan
  • 10. Menampal kertas warna pada gambarProses mengoyak kertas warna Menunjukkan contoh gambar daripada teknik mozek Mempamerkan hasil karya LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA Memperkenalkan media untuk gambar teknik mozek Melakar gambar pada kertas lukisan