SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  7
PISANA PRIPRAVAZA IZVEDBU NASTAVNOG SATANA STRUČNOM ISPITU<br />Pristupnik:Mentor na stručnome ispitu:<br />Škola:<br />Nadnevak:<br />725805898525PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVE00PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVEŠkola:Mjesto: <br />Nastavni  predmet:  Razred:<br />Nastavna cijelina:  Smjer:<br />Nastavna tema:   Zanimanje:<br />Pristupnik: <br />Datum izvođenja oglednog sata: <br />Podjela:<br /> nastavne cjeline na teme: <br /> <br /> nastavne teme na jedinice:<br />Nastavna tema/jedinica: <br />Vrsta metodičke jedinice (tip sata): (označi)<br />obrada novih nastavnih sadržaja<br />ponavljanje<br />vježbanje<br />provjeravanje<br />Obrazovna postignuća: <br />Ključni pojmovi:  <br />Cilj nastavne teme/jedinice: <br />Obrazovna postignuća: <br />Kognitivna (spoznajna – materijalna)Psihomotorička (funkcionalna)Afektivna (odgojna)Učenici će:Učenici će:Razvijati kod učenika: <br />Oblici rada: <br />Nastavne metode: <br />Nastavna sredstva i pomagala: <br />Korelacija: <br />Literatura i izvori:<br /> a) za učenike <br /> b) za nastavnika: <br />8782051050925ORGANIZACIJA NASTAVNOG SATA (detaljno razraditi)00ORGANIZACIJA NASTAVNOG SATA (detaljno razraditi)<br />Etapa nastavnogasataARTIKULACIJA NASTAVNOG SATANastavne metode nastavna sredstva i pomagalaVrijeme  (min)SadržajAktivnost nastavnikaAktivnost učenikaPRIPREMAMaterijalno – tehnička pripremaSadržajna pripremaPsihološka priprema učenika (motivacija)Obrada novih nastavnih sadržajaVježbanjePonavljanjeProvjeravanje<br />5695951049655TIJEK IZVOĐENJA NASTAVE(detaljna razrada – „scenarij“ nastavnog procesa) 00TIJEK IZVOĐENJA NASTAVE(detaljna razrada – „scenarij“ nastavnog procesa) <br />292105754370Iza detaljne razrade sata slijedi PLAN PLOČE, a nakon njega slijede PRILOZI koje koristite tijekom sata (npr. fotografije, karte, tablice, grafikoni, prezentacije, ...)00Iza detaljne razrade sata slijedi PLAN PLOČE, a nakon njega slijede PRILOZI koje koristite tijekom sata (npr. fotografije, karte, tablice, grafikoni, prezentacije, ...)6540501132840PLAN PLOČE 00PLAN PLOČE <br />7169151058545ZAPAŽANJA O ODRŽANOM SATU00ZAPAŽANJA O ODRŽANOM SATU<br />2927357352665Nakon održanoga sata, ovdje upisati svoja zapažanja, primjedbe, prijedloge za promjenu - kako bi sljedeći sat bio uspješniji.  Na temelju zapažanja o satu, na usmenome dijelu ispita,  moguće je izvršiti analizu održanoga sata.00Nakon održanoga sata, ovdje upisati svoja zapažanja, primjedbe, prijedloge za promjenu - kako bi sljedeći sat bio uspješniji.  Na temelju zapažanja o satu, na usmenome dijelu ispita,  moguće je izvršiti analizu održanoga sata.<br />
Pisana priprava za stručni ispit 2010
Pisana priprava za stručni ispit 2010
Pisana priprava za stručni ispit 2010
Pisana priprava za stručni ispit 2010
Pisana priprava za stručni ispit 2010
Pisana priprava za stručni ispit 2010

Contenu connexe

Plus de Agencija za odgoj i obrazovanje - Education and Teacher Training Agency

Plus de Agencija za odgoj i obrazovanje - Education and Teacher Training Agency (20)

IzbornaNastava-TK-5.raz
IzbornaNastava-TK-5.razIzbornaNastava-TK-5.raz
IzbornaNastava-TK-5.raz
 
IzbornaNastava-TK-6.raz.
IzbornaNastava-TK-6.raz.IzbornaNastava-TK-6.raz.
IzbornaNastava-TK-6.raz.
 
IzbornaNastava-TK-8.raz
IzbornaNastava-TK-8.razIzbornaNastava-TK-8.raz
IzbornaNastava-TK-8.raz
 
IzbornaNastava-TK-7.raz
IzbornaNastava-TK-7.razIzbornaNastava-TK-7.raz
IzbornaNastava-TK-7.raz
 
Info@Edu 4_Trogir_2015
Info@Edu 4_Trogir_2015Info@Edu 4_Trogir_2015
Info@Edu 4_Trogir_2015
 
DaniTehnickeKulture_Trogir_2015.
DaniTehnickeKulture_Trogir_2015.DaniTehnickeKulture_Trogir_2015.
DaniTehnickeKulture_Trogir_2015.
 
Ucenje kroz igru (Maja Barbic)
Ucenje kroz igru (Maja Barbic)Ucenje kroz igru (Maja Barbic)
Ucenje kroz igru (Maja Barbic)
 
Sat kodiranja hour of code (Davor Banovic)
Sat kodiranja   hour of code (Davor Banovic)Sat kodiranja   hour of code (Davor Banovic)
Sat kodiranja hour of code (Davor Banovic)
 
Projekt karijernog savjetovanja ucenika (Renato Barisic)
Projekt karijernog savjetovanja ucenika (Renato Barisic)Projekt karijernog savjetovanja ucenika (Renato Barisic)
Projekt karijernog savjetovanja ucenika (Renato Barisic)
 
Pocetnica proogramiranja (Marina Cicin Sain i Snjezana Babic)
Pocetnica proogramiranja (Marina Cicin Sain i Snjezana Babic)Pocetnica proogramiranja (Marina Cicin Sain i Snjezana Babic)
Pocetnica proogramiranja (Marina Cicin Sain i Snjezana Babic)
 
Office mix (Zeljka Knezovic)
Office mix (Zeljka Knezovic)Office mix (Zeljka Knezovic)
Office mix (Zeljka Knezovic)
 
Office 365 za os i ss (Zeljka Knezovic)
Office 365 za os i ss (Zeljka Knezovic)Office 365 za os i ss (Zeljka Knezovic)
Office 365 za os i ss (Zeljka Knezovic)
 
Mema (Marina icin Sain i Snjezana Babic)
Mema (Marina icin Sain i Snjezana Babic)Mema (Marina icin Sain i Snjezana Babic)
Mema (Marina icin Sain i Snjezana Babic)
 
Ict4 scf (Darko Vencl)
Ict4 scf (Darko Vencl)Ict4 scf (Darko Vencl)
Ict4 scf (Darko Vencl)
 
Ict curricula (Viktorija Hrzica)
Ict curricula (Viktorija Hrzica)Ict curricula (Viktorija Hrzica)
Ict curricula (Viktorija Hrzica)
 
Code eu (Ivana Ruzic)
Code eu (Ivana Ruzic)Code eu (Ivana Ruzic)
Code eu (Ivana Ruzic)
 
Jezicni savjeti strucni ispit
Jezicni savjeti    strucni ispitJezicni savjeti    strucni ispit
Jezicni savjeti strucni ispit
 
GOO u nastavnim temama iz informatike u srednjoj skoli
GOO u nastavnim temama iz informatike u srednjoj skoliGOO u nastavnim temama iz informatike u srednjoj skoli
GOO u nastavnim temama iz informatike u srednjoj skoli
 
GOO u nastavnim temama iz informatike u osnovnoj skoli
GOO u nastavnim temama iz informatike u osnovnoj skoliGOO u nastavnim temama iz informatike u osnovnoj skoli
GOO u nastavnim temama iz informatike u osnovnoj skoli
 
Pisana priprava za polaganje SI primjer
Pisana priprava za polaganje SI primjer Pisana priprava za polaganje SI primjer
Pisana priprava za polaganje SI primjer
 

Pisana priprava za stručni ispit 2010

  • 1. PISANA PRIPRAVAZA IZVEDBU NASTAVNOG SATANA STRUČNOM ISPITU<br />Pristupnik:Mentor na stručnome ispitu:<br />Škola:<br />Nadnevak:<br />725805898525PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVE00PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVEŠkola:Mjesto: <br />Nastavni predmet: Razred:<br />Nastavna cijelina: Smjer:<br />Nastavna tema: Zanimanje:<br />Pristupnik: <br />Datum izvođenja oglednog sata: <br />Podjela:<br /> nastavne cjeline na teme: <br /> <br /> nastavne teme na jedinice:<br />Nastavna tema/jedinica: <br />Vrsta metodičke jedinice (tip sata): (označi)<br />obrada novih nastavnih sadržaja<br />ponavljanje<br />vježbanje<br />provjeravanje<br />Obrazovna postignuća: <br />Ključni pojmovi: <br />Cilj nastavne teme/jedinice: <br />Obrazovna postignuća: <br />Kognitivna (spoznajna – materijalna)Psihomotorička (funkcionalna)Afektivna (odgojna)Učenici će:Učenici će:Razvijati kod učenika: <br />Oblici rada: <br />Nastavne metode: <br />Nastavna sredstva i pomagala: <br />Korelacija: <br />Literatura i izvori:<br /> a) za učenike <br /> b) za nastavnika: <br />8782051050925ORGANIZACIJA NASTAVNOG SATA (detaljno razraditi)00ORGANIZACIJA NASTAVNOG SATA (detaljno razraditi)<br />Etapa nastavnogasataARTIKULACIJA NASTAVNOG SATANastavne metode nastavna sredstva i pomagalaVrijeme (min)SadržajAktivnost nastavnikaAktivnost učenikaPRIPREMAMaterijalno – tehnička pripremaSadržajna pripremaPsihološka priprema učenika (motivacija)Obrada novih nastavnih sadržajaVježbanjePonavljanjeProvjeravanje<br />5695951049655TIJEK IZVOĐENJA NASTAVE(detaljna razrada – „scenarij“ nastavnog procesa) 00TIJEK IZVOĐENJA NASTAVE(detaljna razrada – „scenarij“ nastavnog procesa) <br />292105754370Iza detaljne razrade sata slijedi PLAN PLOČE, a nakon njega slijede PRILOZI koje koristite tijekom sata (npr. fotografije, karte, tablice, grafikoni, prezentacije, ...)00Iza detaljne razrade sata slijedi PLAN PLOČE, a nakon njega slijede PRILOZI koje koristite tijekom sata (npr. fotografije, karte, tablice, grafikoni, prezentacije, ...)6540501132840PLAN PLOČE 00PLAN PLOČE <br />7169151058545ZAPAŽANJA O ODRŽANOM SATU00ZAPAŽANJA O ODRŽANOM SATU<br />2927357352665Nakon održanoga sata, ovdje upisati svoja zapažanja, primjedbe, prijedloge za promjenu - kako bi sljedeći sat bio uspješniji. Na temelju zapažanja o satu, na usmenome dijelu ispita, moguće je izvršiti analizu održanoga sata.00Nakon održanoga sata, ovdje upisati svoja zapažanja, primjedbe, prijedloge za promjenu - kako bi sljedeći sat bio uspješniji. Na temelju zapažanja o satu, na usmenome dijelu ispita, moguće je izvršiti analizu održanoga sata.<br />