SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  10
Департамент освіти і науки молоді та спорту
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ
ступенів
«Сторінками доброти»
Пізнавальна конференція
за творами В. О. Сухомлинського
4 клас
Підготувала та провела
вчитель початкових класів
спеціаліст вищої категорії
Щелованова Т. О.
м. Знам’янка
2013 – 2014 н. р.
Мета:ознайомитидітей з біографією та творчістю В. Сухомлинського;
учити художньо оформлюватисвої думки на папері за допомогоюслів;
оформлюватинайкращі людські риси, бажання жити серед краси i творити
красу та добро,показатироль казки в житті людини; виховувати доброту,
повагу до старших, любов до рідної землі.
Обладнання:комп'ютер, малюнки дітей, портретВ.Сухомлинського,
ілюстрації.
Хід уроку
I. Організаціякласу
Ось i вересень.
Пора достигання яблук.
Час глибоких думок i прозорої мудрості.
Мені зараз урок треба знову почати з Азбуки.
I творити його, як митець творить вірш чи музику.
II. Повідомленнятеми i мети уроку.
- Наш урок - незвичайний. Послухайте запис i скажіть кому він
присвячується.
(Застосування презентації у Movie Маkеr: життєвий шлях В. О.
Сухомлинського)
- Наш урокпро нього, учителя добраi краси, i його тема: «Сторінками
доброти».
- Сьогодніми здійснимо мандрівку творчоюспадщиноювидатного
письменника
педагога, В. Сухомлинського.
- Хто ж він В.О.Сухомлинський?
- Прочитайте про себе біографію В.О. Сухомлинського.(Застосування
презентації у Power Роiпt: біографія) |
Тест-перевірка
1. Коли народився великий педагог?
а)28 вересня 1918р.+
б)28 вересня 1920р.
в) 28 жовтня 1919р.
2. Де народився?
а) с. Веснянка
б) с. Василівці+
в) с. Васильки
3.Скілъки дiтей було в ciм'ї педагога?
а)4+
б)5
в)3
4.. Який iнститут вiн закiнчив?
а) Чернiгiвський
б) Н-Сiверський
в) Полтавський *
5. В якiй середнiй школi вiн працювавдиректором?
а) Н-Сiверськiй
б) Лизунiвськiй
в) Павлиськiй *
6. Коли помер видатний педагог?
а) 2 вересня 1970р. +
б) 2 жовтня 1970р.
в) 2 серпня 1970р.
ключик: абавва
- Творчість В. Сухомлинського сповненалюбов'юдо природи, до рідного
краю, до батьків. Василь Олександрович учив бачити прекрасне,
захоплюватися сонцем, небом, землею, бачити казку.
Учень:
Ми поїдемо до казки
IЦоб в оцю чудову мить
Зрозумiти, як прекрасно
Намна бiлiм cвіті жить.
Хай мине дитинствонаше
У мaєвi лiт
Не забудеться нiколи
Казки дивосвіт.
- Дiти, давайте пригадаємо казки, які ви вже прочитали.
Вiкторина казок
(читання з дошки і відповідний запис у кросворд)
- Якщо правильно вiдгадаєте, прочитаєте прiзвище автора цих казок.
1. Як називається казка, в якiй колюча тваринка знайшла свiтло? («Їжачок i
Свimлячок»)
2. У якiй казцi кiт грiє курча? («Як здuвувався Мурко»)
3. У якiй казцi мама хвалить дівчинку за смачний борщ?(«Чому мама так
хвалить?»)
4. Пiд яким деревом стояв зайчикi просив стиглих ягiд? («Заєць і горобина»)
5. У якiй казцi розповiдаєтьсяпро найдобрішу дочку? («Сьомадочка»)
6. У якiй казцi хлопчик образив маму? («Образливеслово»)
7 . У якiй казцi лелеки прощаються з Україною?(«Лилекі прилетіли»)
8. У якiй казцi аптекар подумав про хлопчика, що у нього недобресерце?
(«Кам'янесерце»)
9. У якiй казцi сестрипринесли яблуко для мами? («Яблуко в осінньому
саду»)
10. Як називається казка, в якiй батько дає настанови життя синам?
(«Батьківський заповіт»)
11. У якiй казцi дiвчатка побачили щось дивне на землi? («Колючка»)
12.У якiй казцi хлопчик сповістив бабусю, що настала весна? («Важлива
звістка»)
13. У якiй казцi тварина спiвчуває птаховi? («Кріт і жайворонок»)
(Ключове слово Сухомлuнськай)
Хвилинка поезії
Вчитель
- З якої казки вiршованi рядки?
Деркач на батьківщину прилетів
Крильця i лапки потрудив,
Дорогаз Африки на північ розстелялась
Для птаха пiвнiч рiдною землею звалась.
(«Деркач і Кріт»)
Лялька Зоя дуже зажурилась
Ручка в неї вiдвалилась
Не журись, моя любима
Зав'яжуїї бинтом.
Будеш ти здоровазнов
(«Лялька з відбитою рукою»)
Жив маленький Горобчик
Був допитливий вiн хлопчик
Маму вiн про все питав
Про траву, дерева, став
Про водицю, землю пташку
I малесеньку комашку.
(«Горобчик і вогонь»)
Ось приїхала вже ненька
Не було її давненько
Дочкирадо її вiтають
Гарнi слова промовляють
(«Сьома дочка»)
Гра «Добрі вчинки»
Вчитель
- Я пропонуювам стати добримичарiвниками. Ви будете одинодному
передавати «мікрофон» і пригадувати, якi добрiсправизробили.
(відповіді учнів)
Робота в парах
- Прочитайте заповіді учнів і виберіть ті, по яким би ви хотіли б житии.
Заповіді учня
1. Я людина, я мушу дбати, щоб цвiла земля.
2. Сторiнки родусвого требазнати і свято оберігати:
- вартий пошани сивий волос i старенькийтихий голос;
- я люблю i шаную мaтip i батька;
- дай, Боже, щоб я виріс, у школі добревчився, щоб я батькові і ненці
добреприслужився.
3. Моя рiдна школа - святиня моя:
- я шаную, поважаю вчителя свого;
- буду гiдним скрiзь i всюди, щоб нести вам радiсть, люди;
4. О слово рiдне, що без тебе я?
5. Без пiснi, що спiвала мати, я навіть дня прожити би не зміг.
6. I рушник цей вишиваний, чи бабусин, а чи мамин, буду довго зберігати, з
ним повернусь я до хати.
7. Людей буду я любити, добро йласку їм чинити.
8. Любов i милосердя хай запанують у душi моїй.
9. Святимидля мене нехай стануть слова: «Людина людинi -друг».
- Скажiть, як треба жити на Землi.
- Запишiть своє€ правило на листочках .(Діти записують на листочках
правило, за якими прагнуть жити на Землi, прикрiплюють листки на дошціi.)
Висновок
- Дiти намагайтеся надалi робитиi примножувати добрiвчинки.
Iнсценiзацiя твору В. О. Сухомлинського
«Все безкоштовно»
Автор: Василько сидить за столом i щось странно записував€усвійзошит.
Мама:Що це ти так старанно пишеш?
Василько:Це я для Вас, мамцю, рахунок.
Мама:О, це вже мене зацiкавило.
Василько:Побачите, коли закiнчу.
Автор: Василько писав i дyмав: «Кожнапраця повинна оцінюватись. Чому я
повинен робити щось безкоштовно?От напишу рахунок, подам мамі і татовi
й стану таким чином грошiзаробляти. Розбагатiюi куплю собiвсе, що
заманеться»
Коли вiн списав цiлий аркуш, то показав мамі. Maма почала вголос читати.
Мама:Рахунок сина Василька мамi:
З рази принiс молоко - 30 коп.;
5 разiв прибрав кухню - 50 коп.;
4 рази повитирав посуд-40 коп.;
7 разiв почистив взуття -70 коп.;
9 разів побавив сестричку- 90 коп.;
5 разiв допомiг бабусi - 50 коп.;
7 разів всiх порадував п'ятiрками -7а коп.;
З рази допомiг татовi ремонтyвати мій велосипед - 30 коп.;
разом iз татом розв'язав аж 5 цiкавюх задач додатково - 50 коп.
Усього разом - 4 грн. 60 коп.
Автор: Мама засміялась, коли прочитала цей дивний рахунок. А потім узяла
ручку і сказала.
Мама:I я тобi напишу свiй рахунок.
Василько:(здивовано).Ваш, мамцю, рахунок? Ви що, теж для мене щось
зробили?
Мама:Та так cобi, трішки...
Автор: Сiла мама за стiл i написала:
Рахунок мами Ганни синовiВасильковi:
9 poкiв для нього - варила їсти - 00 коп.;
9 років прала йому майки, трусики, шкарпетки, сорочки, штанці - 00 коп.;
47 штанів, сорочок,курточок зашила й залатала - 00 коп.;
105 ночейпросидiла коло нього, коли був хворий- 00-коп.;
зв'язала5 шарфів i пар шкарпеток - 00 коп.;
пришила 200гудзиків - 00 коп.;
розказала1000 казок- 00 коп.;
поцiлувала 50000 - 00 коп.
Усе разом - 0 грн. 00 коп.
Автор: Василько уважно прочитав рахунок.
Василько:Але, мамцю, чомуви скрізь написали 0 коп.?
Мама:Тому, що мама для своєї дитинивсе робить просто так, з любовi. Але
я можу тобi заплатити тi 4 грн. 60 коп., якi ти заробив.
Василько:Hi, мамцю, я все зрозумiв. Я не хочу жодної копiйки, бо Ваш
paxyнoк мав бути в мільйони разів більшим від мого. Дякую вам за науку.
Вчитель
- Яка головна мета твору.
- Що ж зрозумiв Василько? (Любов батькiв не вимiрюється грішми. Вона
дорожча за жuття)
- Отже, дiти повиннi любити батькiв , шанувати їх, допомагати їм
безкоштовно, а в старостіпіклуватися про них.
1 учень
Не лiнуйтесь робити добро
Лише зла не бажайте нiкoмy
Бо воно, як велика гора
Стане вам на шляховi земному.
I заступить навколишній cвiт,
Зробить серце жорстоким, холодним.
Ви з любов'ю живiть з юних лiт.
Будьте чуйними, веселими i добрими.
2 учень
I старайтесь робитидобро
День i нiч, i у кожну хвилину,
IЦоб серденько, як сонце цвiло,
Це хорошою робить людину!
Хай душа буде свiтлою в вас
Й променіться завжди добротою
3 учень
Йдіть робити добро! В добрий час!
I живiть в цьому cвiтi з красою.
Правда вcвiтi € дуже проста
Сонце землю теплом зiгрiває
А людину -її доброта
I любов у життiприкрашає.
Фiзкультхвилинка
Поклонися щодня батьковiнизенько,
Бо його серденько до твого близенько.
Поклонися щодня матepi ще нижче,
Бо її серденъко до твойого ближче.
Робота в групах
Складання прислiв'їв про доброту
Вчитель
- Я вважаю, що ви вироститедобримиi чуйними, а не такими, як
Хлопчик із казки В. О. Сухомлинського«Камінь». (застосування
презентаціїї:ілюстрація оповідання)
Учениця
Опустiла навколо земля
Вже не чути пiснi солов'я
I засохла над криницеювербиця
Джерельцев криницiпересталобитись
I вона тепер вже без води
Хто ж такої наробивбiди?
Вчитель
- До чого заклика€казка? (Казка заклика€ любити природу, не
завдавати їй шкоди.)
- А тепер подивiться на малюнок i скажiть, до якої вiн казки? (Застосування
презенmацiiу Power Роiпt: iлюсmрацiя дo оповiдання «Соловей i Жук»)
- Чи правий був соловей, який сказав, що спiв Жука не потрiбний нiкoмy?
l учениця
Соловейко весело в садочку
на камені все спiвав пiснi
Тут Жук рогатий прилетiвй подумав:
«А чи не заспiвать й менi?»
I загyдiв щосили: жу-жу-жу.
Тут Соловейко переставспiвати
I став такейому казати:
2 учениця
Твiй спiв нікому не потрiбний!
А Жук: «Жу-жу! Проце я
Дiвчинцi скажу».
А дiвчинка була кмiтлива
I дуже вipнo розсудила:
- Хай буде пiсня Солов'я,
Але нехай i Жук спiва,
Як же нам можна без Жука!
Вчитель
- Ми з вами пригадали казки В.Сухомлинського якiбули сворені у школi
радостi разом з учнями.
- Заплющить очii уявiть, що ви зараз€знаходитесь на одномуiз ypoків
В. Сухомлинського.Biн вам запропонував створитиказку пiд назвою
«Найрадiснiше i найсумнiше».
- А сонечко (казкове) iз творів Василя Сухомлинськогоiз своїмипромiнцями
буде зiгрiвати вас cвоїм теплом. (Діти самостійно складають казки.
Колективна перевірка)
Вчитель
- Ось i закiнчуєтъся наша невеличка мандрiвка сторiнками творчостi
В. Сухомлинського.
- Хоч цi казки i твори маленькi, але в них багато повчального:мудростi,
добра, чуйностi, справедливостi, високих почуттiв, любовiдо рiдної природи.
Підсумок
- Чомy ж ви навчились сьогоднiна уроцi?
1 учень
Сьогоднi на уроцi нас вчителька навчила
На прикладахвiдомих, як гарними намбуть,
Щоб ми кказки цi знали
I завжди пам'ятали,
Людьми росли старанними iдобрими були.
2 учень
Коли ти будеш добрим,
Про тебе люди скажуть.
Нiколи не забудуть про ввiчливiсть твою.
У школi i удома yciм давно вiдомо
Що добрих не народжують, а добрими стаютъ.
3 учень
А педагог вiдомий, земляк нам всім знайомий
Казок пронас багато хороших написав.
Ми їх читати будем,
Розкажемпро них людям.
Нехай yci навчаться будь добрими завжди.
Вчитель
- В. О. Сухомлинськийсклав десять правил для учнiв. Давайте зараз їx
прочитаємо i запам'ятаємо. (Застосування презенmацiїу Power Роiпt: правила
В. Сухомлинського)
НА ТВОЮ КНИЖКОВУ ПОЛИЦЮ
Бiблiотекар
- Казки - це дитинство людства i його мудрiсть. Читайте i слухайте казки,
легенди, пiснi, прислiв'я, приказки. Вивчайте казки, переказуйте. Нехай вони
iдуть по cвіту, нехай живуть серед нас i пiсля нас, хай виховують синiв i
дочок нашої землi, нашого народу, вчатъ, як треба по правдiжити.
Гра «Мiкрофон»
- Iнтерв'ю для газети «Знам'янський край»;
- Що вас вразило i здивувало у казках В. Сухомлинського.
(Відповіді дітей)
- Мене здивувало ...
- Мене зворушило ...
- Мене вразило ...
(застосування презентацiїу Power Роint: вuслiв)
1 учень
Як учив видатний педагог В. Сухомлинський: «Нехай над кожноюнашою
школою горить зоря любовi, запалювати яку,він навчав. Бо ж любов –
джерело життя».
Дiти (разом)
Хай на cвiтi живе краса
Хай на cвiтi живе любов
Хай на вcix голубi небеса
Сонце свiтить нам знов i знов...
У виконаннiдiтей лунає пiсня
(Застосування презентацiiу Power Роiпt: шкільне життя)
«Джерело життя»
(слова i музика Н. Михальчук)
Нашi дiти - це наша втіха,
Щастя, радiстъ іскорка сміху
Bci ми рiзнi - велика родина
Дай нам, Боже, любовi, терпiння.
Прuспiв
Джерело життя - це любов
Бiля тебе дитя - дай любов
Хай на cвiтi живе доброта
Мир i злагода землю вiтa.
Школа-радостi, мудростi дiм
Тепло й затишно хай буде в нiм
Тут чекають тебе, усмiхнись
Тут любов i надiя злились.

Contenu connexe

Tendances

читання генеза
читання генезачитання генеза
читання генезаRanoUA
 
4 ch koch_2015_ru
4 ch koch_2015_ru4 ch koch_2015_ru
4 ch koch_2015_rubookin777
 
3 литер науменко_2014_укр
3 литер науменко_2014_укр3 литер науменко_2014_укр
3 литер науменко_2014_укрAira_Roo
 
читання богдан
читання богданчитання богдан
читання богданRanoUA
 
виховна година берднікова
виховна година бердніковавиховна година берднікова
виховна година бердніковаЮля Лещишина
 
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...Ulyana_M
 
свято букваря моє
свято букваря моєсвято букваря моє
свято букваря моєElena Bosa
 
Позакласний захід "Свято букваря"
Позакласний захід "Свято букваря"Позакласний захід "Свято букваря"
Позакласний захід "Свято букваря"Богдан Лісовенко
 

Tendances (14)

Уроки позакласного читання. Методичний посібник. (Фрагмент)
Уроки позакласного читання. Методичний посібник. (Фрагмент)Уроки позакласного читання. Методичний посібник. (Фрагмент)
Уроки позакласного читання. Методичний посібник. (Фрагмент)
 
читання генеза
читання генезачитання генеза
читання генеза
 
4 ch koch_2015_ru
4 ch koch_2015_ru4 ch koch_2015_ru
4 ch koch_2015_ru
 
3 литер науменко_2014_укр
3 литер науменко_2014_укр3 литер науменко_2014_укр
3 литер науменко_2014_укр
 
матеріали до сухомлинського
матеріали до сухомлинськогоматеріали до сухомлинського
матеріали до сухомлинського
 
зош №18 о.іваненко
 зош №18 о.іваненко зош №18 о.іваненко
зош №18 о.іваненко
 
Сухомлинський Урок мислення
Сухомлинський Урок мисленняСухомлинський Урок мислення
Сухомлинський Урок мислення
 
читання богдан
читання богданчитання богдан
читання богдан
 
виховна година берднікова
виховна година бердніковавиховна година берднікова
виховна година берднікова
 
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...
 
свято букваря моє
свято букваря моєсвято букваря моє
свято букваря моє
 
Позакласний захід "Свято букваря"
Позакласний захід "Свято букваря"Позакласний захід "Свято букваря"
Позакласний захід "Свято букваря"
 
4 ylch s_2015
4 ylch s_20154 ylch s_2015
4 ylch s_2015
 
урок по сухомлинському
урок по сухомлинськомуурок по сухомлинському
урок по сухомлинському
 

En vedette

Майсетр - клас "Доброта врятує світ"
Майсетр - клас "Доброта врятує світ"Майсетр - клас "Доброта врятує світ"
Майсетр - клас "Доброта врятує світ"olgasnitko
 
людина починається з добра
людина починається з добралюдина починається з добра
людина починається з добраsmarahd
 
Добро починається з тебе
Добро починається з тебеДобро починається з тебе
Добро починається з тебеmmm90
 
проект доброта
проект добротапроект доброта
проект добротаtata360
 
Поспішай творити добро
Поспішай творити доброПоспішай творити добро
Поспішай творити доброglushenko
 
Проект "Добро і милосердя"
Проект "Добро і милосердя" Проект "Добро і милосердя"
Проект "Добро і милосердя" iri23shka
 
16. Людина має творити добро
16. Людина має творити добро16. Людина має творити добро
16. Людина має творити доброIgor Shuvarsky
 

En vedette (11)

уроки доброты
уроки добротыуроки доброты
уроки доброты
 
Майсетр - клас "Доброта врятує світ"
Майсетр - клас "Доброта врятує світ"Майсетр - клас "Доброта врятує світ"
Майсетр - клас "Доброта врятує світ"
 
людина починається з добра
людина починається з добралюдина починається з добра
людина починається з добра
 
доброта
добротадоброта
доброта
 
презентація "Добро врятує світ"
презентація "Добро врятує світ"презентація "Добро врятує світ"
презентація "Добро врятує світ"
 
Добро починається з тебе
Добро починається з тебеДобро починається з тебе
Добро починається з тебе
 
проект доброта
проект добротапроект доброта
проект доброта
 
Поспішай творити добро
Поспішай творити доброПоспішай творити добро
Поспішай творити добро
 
виховна година про добро
виховна година про добровиховна година про добро
виховна година про добро
 
Проект "Добро і милосердя"
Проект "Добро і милосердя" Проект "Добро і милосердя"
Проект "Добро і милосердя"
 
16. Людина має творити добро
16. Людина має творити добро16. Людина має творити добро
16. Людина має творити добро
 

Similaire à стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського

Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"Андрей Виноходов
 
конспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєваконспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєваЮля Лещишина
 
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"Людмила Шведенко
 
4 литер барна_волощенко_2015_укр
4 литер барна_волощенко_2015_укр4 литер барна_волощенко_2015_укр
4 литер барна_волощенко_2015_укрAira_Roo
 
вих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмивих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмиКоваленко Ірина
 
шануймо нашу родину
шануймо нашу родинушануймо нашу родину
шануймо нашу родинуryabich1976
 
Родинами багата Україна
Родинами багата УкраїнаРодинами багата Україна
Родинами багата УкраїнаSemenuk
 
мій перший найкращий зошит(презентація)
мій перший найкращий зошит(презентація)мій перший найкращий зошит(презентація)
мій перший найкращий зошит(презентація)Sveta Pivtorac
 
Готуємось до школи (розробки занять)
Готуємось до школи (розробки занять)Готуємось до школи (розробки занять)
Готуємось до школи (розробки занять)Ковпитська ЗОШ
 
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНАПришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНАOksano4ka410
 
на виставку «інтеграція українознавства»
на виставку «інтеграція українознавства»на виставку «інтеграція українознавства»
на виставку «інтеграція українознавства»Helen Golovina
 

Similaire à стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського (20)

проект 8 березня
проект 8 березняпроект 8 березня
проект 8 березня
 
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
 
1
11
1
 
конспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєваконспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєва
 
Учитель добра і краси
Учитель добра і красиУчитель добра і краси
Учитель добра і краси
 
Шепель Н.В., урок доброти
Шепель Н.В., урок доброти Шепель Н.В., урок доброти
Шепель Н.В., урок доброти
 
виховна година. сахно н.о.
виховна  година. сахно н.о.виховна  година. сахно н.о.
виховна година. сахно н.о.
 
учител добра_i_краси
учител  добра_i_красиучител  добра_i_краси
учител добра_i_краси
 
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
 
4 литер барна_волощенко_2015_укр
4 литер барна_волощенко_2015_укр4 литер барна_волощенко_2015_укр
4 литер барна_волощенко_2015_укр
 
вих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмивих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьми
 
шануймо нашу родину
шануймо нашу родинушануймо нашу родину
шануймо нашу родину
 
Родинами багата Україна
Родинами багата УкраїнаРодинами багата Україна
Родинами багата Україна
 
мій перший найкращий зошит(презентація)
мій перший найкращий зошит(презентація)мій перший найкращий зошит(презентація)
мій перший найкращий зошит(презентація)
 
Готуємось до школи (розробки занять)
Готуємось до школи (розробки занять)Готуємось до школи (розробки занять)
Готуємось до школи (розробки занять)
 
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНАПришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
 
У колі дружної родини
У колі дружної родиниУ колі дружної родини
У колі дружної родини
 
З днем Матері!
З днем Матері!З днем Матері!
З днем Матері!
 
на виставку «інтеграція українознавства»
на виставку «інтеграція українознавства»на виставку «інтеграція українознавства»
на виставку «інтеграція українознавства»
 
41
4141
41
 

Plus de 24111962t

презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power point24111962t
 
ознаки осені (2)
ознаки осені (2)ознаки осені (2)
ознаки осені (2)24111962t
 
чорнобиль
чорнобильчорнобиль
чорнобиль24111962t
 
день перемоги
день перемогидень перемоги
день перемоги24111962t
 
буква щ
буква щбуква щ
буква щ24111962t
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація24111962t
 
ознаки осені
ознаки осеніознаки осені
ознаки осені24111962t
 
казка щеловановой
казка щеловановойказка щеловановой
казка щеловановой24111962t
 
буква щ
буква щбуква щ
буква щ24111962t
 
план вивчення теми
план вивчення темиплан вивчення теми
план вивчення теми24111962t
 
небезпечні тварини
небезпечні тварининебезпечні тварини
небезпечні тварини24111962t
 
дидактичні ігри 2
дидактичні ігри 2дидактичні ігри 2
дидактичні ігри 224111962t
 
кросворд лісові мешканці
кросворд лісові мешканцікросворд лісові мешканці
кросворд лісові мешканці24111962t
 
впізнай і розфарбуй
впізнай і розфарбуйвпізнай і розфарбуй
впізнай і розфарбуй24111962t
 
жжурнал самооцінки роботи групи
жжурнал самооцінки роботи групижжурнал самооцінки роботи групи
жжурнал самооцінки роботи групи24111962t
 
самооцінка учнів на протязі проекту
самооцінка учнів на протязі проектусамооцінка учнів на протязі проекту
самооцінка учнів на протязі проекту24111962t
 

Plus de 24111962t (16)

презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power point
 
ознаки осені (2)
ознаки осені (2)ознаки осені (2)
ознаки осені (2)
 
чорнобиль
чорнобильчорнобиль
чорнобиль
 
день перемоги
день перемогидень перемоги
день перемоги
 
буква щ
буква щбуква щ
буква щ
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
ознаки осені
ознаки осеніознаки осені
ознаки осені
 
казка щеловановой
казка щеловановойказка щеловановой
казка щеловановой
 
буква щ
буква щбуква щ
буква щ
 
план вивчення теми
план вивчення темиплан вивчення теми
план вивчення теми
 
небезпечні тварини
небезпечні тварининебезпечні тварини
небезпечні тварини
 
дидактичні ігри 2
дидактичні ігри 2дидактичні ігри 2
дидактичні ігри 2
 
кросворд лісові мешканці
кросворд лісові мешканцікросворд лісові мешканці
кросворд лісові мешканці
 
впізнай і розфарбуй
впізнай і розфарбуйвпізнай і розфарбуй
впізнай і розфарбуй
 
жжурнал самооцінки роботи групи
жжурнал самооцінки роботи групижжурнал самооцінки роботи групи
жжурнал самооцінки роботи групи
 
самооцінка учнів на протязі проекту
самооцінка учнів на протязі проектусамооцінка учнів на протязі проекту
самооцінка учнів на протязі проекту
 

стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського

  • 1. Департамент освіти і науки молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ ступенів «Сторінками доброти» Пізнавальна конференція за творами В. О. Сухомлинського 4 клас Підготувала та провела вчитель початкових класів спеціаліст вищої категорії Щелованова Т. О. м. Знам’янка 2013 – 2014 н. р.
  • 2. Мета:ознайомитидітей з біографією та творчістю В. Сухомлинського; учити художньо оформлюватисвої думки на папері за допомогоюслів; оформлюватинайкращі людські риси, бажання жити серед краси i творити красу та добро,показатироль казки в житті людини; виховувати доброту, повагу до старших, любов до рідної землі. Обладнання:комп'ютер, малюнки дітей, портретВ.Сухомлинського, ілюстрації. Хід уроку I. Організаціякласу Ось i вересень. Пора достигання яблук. Час глибоких думок i прозорої мудрості. Мені зараз урок треба знову почати з Азбуки. I творити його, як митець творить вірш чи музику. II. Повідомленнятеми i мети уроку. - Наш урок - незвичайний. Послухайте запис i скажіть кому він присвячується. (Застосування презентації у Movie Маkеr: життєвий шлях В. О. Сухомлинського) - Наш урокпро нього, учителя добраi краси, i його тема: «Сторінками доброти». - Сьогодніми здійснимо мандрівку творчоюспадщиноювидатного письменника педагога, В. Сухомлинського. - Хто ж він В.О.Сухомлинський? - Прочитайте про себе біографію В.О. Сухомлинського.(Застосування презентації у Power Роiпt: біографія) | Тест-перевірка 1. Коли народився великий педагог? а)28 вересня 1918р.+ б)28 вересня 1920р. в) 28 жовтня 1919р. 2. Де народився? а) с. Веснянка б) с. Василівці+ в) с. Васильки 3.Скілъки дiтей було в ciм'ї педагога? а)4+ б)5 в)3 4.. Який iнститут вiн закiнчив? а) Чернiгiвський б) Н-Сiверський
  • 3. в) Полтавський * 5. В якiй середнiй школi вiн працювавдиректором? а) Н-Сiверськiй б) Лизунiвськiй в) Павлиськiй * 6. Коли помер видатний педагог? а) 2 вересня 1970р. + б) 2 жовтня 1970р. в) 2 серпня 1970р. ключик: абавва - Творчість В. Сухомлинського сповненалюбов'юдо природи, до рідного краю, до батьків. Василь Олександрович учив бачити прекрасне, захоплюватися сонцем, небом, землею, бачити казку. Учень: Ми поїдемо до казки IЦоб в оцю чудову мить Зрозумiти, як прекрасно Намна бiлiм cвіті жить. Хай мине дитинствонаше У мaєвi лiт Не забудеться нiколи Казки дивосвіт. - Дiти, давайте пригадаємо казки, які ви вже прочитали. Вiкторина казок (читання з дошки і відповідний запис у кросворд) - Якщо правильно вiдгадаєте, прочитаєте прiзвище автора цих казок. 1. Як називається казка, в якiй колюча тваринка знайшла свiтло? («Їжачок i Свimлячок») 2. У якiй казцi кiт грiє курча? («Як здuвувався Мурко») 3. У якiй казцi мама хвалить дівчинку за смачний борщ?(«Чому мама так хвалить?») 4. Пiд яким деревом стояв зайчикi просив стиглих ягiд? («Заєць і горобина») 5. У якiй казцi розповiдаєтьсяпро найдобрішу дочку? («Сьомадочка») 6. У якiй казцi хлопчик образив маму? («Образливеслово») 7 . У якiй казцi лелеки прощаються з Україною?(«Лилекі прилетіли») 8. У якiй казцi аптекар подумав про хлопчика, що у нього недобресерце? («Кам'янесерце») 9. У якiй казцi сестрипринесли яблуко для мами? («Яблуко в осінньому саду») 10. Як називається казка, в якiй батько дає настанови життя синам? («Батьківський заповіт») 11. У якiй казцi дiвчатка побачили щось дивне на землi? («Колючка») 12.У якiй казцi хлопчик сповістив бабусю, що настала весна? («Важлива звістка»)
  • 4. 13. У якiй казцi тварина спiвчуває птаховi? («Кріт і жайворонок») (Ключове слово Сухомлuнськай) Хвилинка поезії Вчитель - З якої казки вiршованi рядки? Деркач на батьківщину прилетів Крильця i лапки потрудив, Дорогаз Африки на північ розстелялась Для птаха пiвнiч рiдною землею звалась. («Деркач і Кріт») Лялька Зоя дуже зажурилась Ручка в неї вiдвалилась Не журись, моя любима Зав'яжуїї бинтом. Будеш ти здоровазнов («Лялька з відбитою рукою») Жив маленький Горобчик Був допитливий вiн хлопчик Маму вiн про все питав Про траву, дерева, став Про водицю, землю пташку I малесеньку комашку. («Горобчик і вогонь») Ось приїхала вже ненька Не було її давненько Дочкирадо її вiтають Гарнi слова промовляють («Сьома дочка»)
  • 5. Гра «Добрі вчинки» Вчитель - Я пропонуювам стати добримичарiвниками. Ви будете одинодному передавати «мікрофон» і пригадувати, якi добрiсправизробили. (відповіді учнів) Робота в парах - Прочитайте заповіді учнів і виберіть ті, по яким би ви хотіли б житии. Заповіді учня 1. Я людина, я мушу дбати, щоб цвiла земля. 2. Сторiнки родусвого требазнати і свято оберігати: - вартий пошани сивий волос i старенькийтихий голос; - я люблю i шаную мaтip i батька; - дай, Боже, щоб я виріс, у школі добревчився, щоб я батькові і ненці добреприслужився. 3. Моя рiдна школа - святиня моя: - я шаную, поважаю вчителя свого; - буду гiдним скрiзь i всюди, щоб нести вам радiсть, люди; 4. О слово рiдне, що без тебе я? 5. Без пiснi, що спiвала мати, я навіть дня прожити би не зміг. 6. I рушник цей вишиваний, чи бабусин, а чи мамин, буду довго зберігати, з ним повернусь я до хати. 7. Людей буду я любити, добро йласку їм чинити. 8. Любов i милосердя хай запанують у душi моїй. 9. Святимидля мене нехай стануть слова: «Людина людинi -друг». - Скажiть, як треба жити на Землi. - Запишiть своє€ правило на листочках .(Діти записують на листочках правило, за якими прагнуть жити на Землi, прикрiплюють листки на дошціi.) Висновок - Дiти намагайтеся надалi робитиi примножувати добрiвчинки. Iнсценiзацiя твору В. О. Сухомлинського «Все безкоштовно» Автор: Василько сидить за столом i щось странно записував€усвійзошит. Мама:Що це ти так старанно пишеш? Василько:Це я для Вас, мамцю, рахунок. Мама:О, це вже мене зацiкавило. Василько:Побачите, коли закiнчу. Автор: Василько писав i дyмав: «Кожнапраця повинна оцінюватись. Чому я повинен робити щось безкоштовно?От напишу рахунок, подам мамі і татовi й стану таким чином грошiзаробляти. Розбагатiюi куплю собiвсе, що заманеться» Коли вiн списав цiлий аркуш, то показав мамі. Maма почала вголос читати. Мама:Рахунок сина Василька мамi: З рази принiс молоко - 30 коп.;
  • 6. 5 разiв прибрав кухню - 50 коп.; 4 рази повитирав посуд-40 коп.; 7 разiв почистив взуття -70 коп.; 9 разів побавив сестричку- 90 коп.; 5 разiв допомiг бабусi - 50 коп.; 7 разів всiх порадував п'ятiрками -7а коп.; З рази допомiг татовi ремонтyвати мій велосипед - 30 коп.; разом iз татом розв'язав аж 5 цiкавюх задач додатково - 50 коп. Усього разом - 4 грн. 60 коп. Автор: Мама засміялась, коли прочитала цей дивний рахунок. А потім узяла ручку і сказала. Мама:I я тобi напишу свiй рахунок. Василько:(здивовано).Ваш, мамцю, рахунок? Ви що, теж для мене щось зробили? Мама:Та так cобi, трішки... Автор: Сiла мама за стiл i написала: Рахунок мами Ганни синовiВасильковi: 9 poкiв для нього - варила їсти - 00 коп.; 9 років прала йому майки, трусики, шкарпетки, сорочки, штанці - 00 коп.; 47 штанів, сорочок,курточок зашила й залатала - 00 коп.; 105 ночейпросидiла коло нього, коли був хворий- 00-коп.; зв'язала5 шарфів i пар шкарпеток - 00 коп.; пришила 200гудзиків - 00 коп.; розказала1000 казок- 00 коп.; поцiлувала 50000 - 00 коп. Усе разом - 0 грн. 00 коп. Автор: Василько уважно прочитав рахунок. Василько:Але, мамцю, чомуви скрізь написали 0 коп.? Мама:Тому, що мама для своєї дитинивсе робить просто так, з любовi. Але я можу тобi заплатити тi 4 грн. 60 коп., якi ти заробив. Василько:Hi, мамцю, я все зрозумiв. Я не хочу жодної копiйки, бо Ваш paxyнoк мав бути в мільйони разів більшим від мого. Дякую вам за науку. Вчитель - Яка головна мета твору. - Що ж зрозумiв Василько? (Любов батькiв не вимiрюється грішми. Вона дорожча за жuття) - Отже, дiти повиннi любити батькiв , шанувати їх, допомагати їм безкоштовно, а в старостіпіклуватися про них. 1 учень Не лiнуйтесь робити добро Лише зла не бажайте нiкoмy Бо воно, як велика гора Стане вам на шляховi земному. I заступить навколишній cвiт,
  • 7. Зробить серце жорстоким, холодним. Ви з любов'ю живiть з юних лiт. Будьте чуйними, веселими i добрими. 2 учень I старайтесь робитидобро День i нiч, i у кожну хвилину, IЦоб серденько, як сонце цвiло, Це хорошою робить людину! Хай душа буде свiтлою в вас Й променіться завжди добротою 3 учень Йдіть робити добро! В добрий час! I живiть в цьому cвiтi з красою. Правда вcвiтi € дуже проста Сонце землю теплом зiгрiває А людину -її доброта I любов у життiприкрашає. Фiзкультхвилинка Поклонися щодня батьковiнизенько, Бо його серденько до твого близенько. Поклонися щодня матepi ще нижче, Бо її серденъко до твойого ближче. Робота в групах Складання прислiв'їв про доброту Вчитель - Я вважаю, що ви вироститедобримиi чуйними, а не такими, як Хлопчик із казки В. О. Сухомлинського«Камінь». (застосування презентаціїї:ілюстрація оповідання)
  • 8. Учениця Опустiла навколо земля Вже не чути пiснi солов'я I засохла над криницеювербиця Джерельцев криницiпересталобитись I вона тепер вже без води Хто ж такої наробивбiди? Вчитель - До чого заклика€казка? (Казка заклика€ любити природу, не завдавати їй шкоди.) - А тепер подивiться на малюнок i скажiть, до якої вiн казки? (Застосування презенmацiiу Power Роiпt: iлюсmрацiя дo оповiдання «Соловей i Жук») - Чи правий був соловей, який сказав, що спiв Жука не потрiбний нiкoмy? l учениця Соловейко весело в садочку на камені все спiвав пiснi Тут Жук рогатий прилетiвй подумав: «А чи не заспiвать й менi?» I загyдiв щосили: жу-жу-жу. Тут Соловейко переставспiвати I став такейому казати: 2 учениця Твiй спiв нікому не потрiбний! А Жук: «Жу-жу! Проце я Дiвчинцi скажу». А дiвчинка була кмiтлива I дуже вipнo розсудила: - Хай буде пiсня Солов'я, Але нехай i Жук спiва, Як же нам можна без Жука! Вчитель - Ми з вами пригадали казки В.Сухомлинського якiбули сворені у школi радостi разом з учнями. - Заплющить очii уявiть, що ви зараз€знаходитесь на одномуiз ypoків В. Сухомлинського.Biн вам запропонував створитиказку пiд назвою «Найрадiснiше i найсумнiше». - А сонечко (казкове) iз творів Василя Сухомлинськогоiз своїмипромiнцями буде зiгрiвати вас cвоїм теплом. (Діти самостійно складають казки. Колективна перевірка) Вчитель - Ось i закiнчуєтъся наша невеличка мандрiвка сторiнками творчостi В. Сухомлинського. - Хоч цi казки i твори маленькi, але в них багато повчального:мудростi, добра, чуйностi, справедливостi, високих почуттiв, любовiдо рiдної природи. Підсумок
  • 9. - Чомy ж ви навчились сьогоднiна уроцi? 1 учень Сьогоднi на уроцi нас вчителька навчила На прикладахвiдомих, як гарними намбуть, Щоб ми кказки цi знали I завжди пам'ятали, Людьми росли старанними iдобрими були. 2 учень Коли ти будеш добрим, Про тебе люди скажуть. Нiколи не забудуть про ввiчливiсть твою. У школi i удома yciм давно вiдомо Що добрих не народжують, а добрими стаютъ. 3 учень А педагог вiдомий, земляк нам всім знайомий Казок пронас багато хороших написав. Ми їх читати будем, Розкажемпро них людям. Нехай yci навчаться будь добрими завжди. Вчитель - В. О. Сухомлинськийсклав десять правил для учнiв. Давайте зараз їx прочитаємо i запам'ятаємо. (Застосування презенmацiїу Power Роiпt: правила В. Сухомлинського) НА ТВОЮ КНИЖКОВУ ПОЛИЦЮ Бiблiотекар - Казки - це дитинство людства i його мудрiсть. Читайте i слухайте казки, легенди, пiснi, прислiв'я, приказки. Вивчайте казки, переказуйте. Нехай вони iдуть по cвіту, нехай живуть серед нас i пiсля нас, хай виховують синiв i дочок нашої землi, нашого народу, вчатъ, як треба по правдiжити. Гра «Мiкрофон» - Iнтерв'ю для газети «Знам'янський край»; - Що вас вразило i здивувало у казках В. Сухомлинського. (Відповіді дітей) - Мене здивувало ... - Мене зворушило ... - Мене вразило ... (застосування презентацiїу Power Роint: вuслiв) 1 учень Як учив видатний педагог В. Сухомлинський: «Нехай над кожноюнашою школою горить зоря любовi, запалювати яку,він навчав. Бо ж любов – джерело життя». Дiти (разом)
  • 10. Хай на cвiтi живе краса Хай на cвiтi живе любов Хай на вcix голубi небеса Сонце свiтить нам знов i знов... У виконаннiдiтей лунає пiсня (Застосування презентацiiу Power Роiпt: шкільне життя) «Джерело життя» (слова i музика Н. Михальчук) Нашi дiти - це наша втіха, Щастя, радiстъ іскорка сміху Bci ми рiзнi - велика родина Дай нам, Боже, любовi, терпiння. Прuспiв Джерело життя - це любов Бiля тебе дитя - дай любов Хай на cвiтi живе доброта Мир i злагода землю вiтa. Школа-радостi, мудростi дiм Тепло й затишно хай буде в нiм Тут чекають тебе, усмiхнись Тут любов i надiя злились.