Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Soběstačná, produkční a znalostní města.

371 vues

Publié le

Prezentace Adriána Podskľana, kterou jako zástupce nadace ZET prof. Milana Zeleného prezentoval dne 5.10.2016 na konferenci "České škola 21. století: Průmyslová města, města vzdělávání – Chytrá města"

 • Login to see the comments

 • Soyez le premier à aimer ceci

Soběstačná, produkční a znalostní města.

 1. 1. 1 Soběstačná, produkční a znalostní města.
 2. 2. Adrián Podskľan a Nadace ZET Adrián Podskľan jako specialista na adaptivní organizace s lokálním ekosystémem zastupuje nadaci ZET prof. Milana Zeleného, která je ustavena za účelem rozvoje národního podnikatelství. www.milanzeleny.com www.adaptivniorganizace.cz www.sites.google.com/site/adrianpodsklan/
 3. 3. 3 Co se dějě? Proč se to dějě? A jak to řešit?
 4. 4. Stagnace a její dopady na život  Nestabilní podnikatelské prostředí.  Jedna krize střídá druhou a Industry 4.0 není revoluce.  Významnou charakteristikou doby je nejistota.  Probíhá celosvětová transformace a metamorfóza.  Stagnace se stala novou normálou na příštích 50 let. 4
 5. 5. 5 Nízká schopnost sloužit veřejnosti . POMALÁ SMRT RYCHLÁ SMRT VysokáNízká Nízká Vysoká PŘEŽITÍ PROSPERITA Účelnost Účinnost / Efekt Poměr všech výstupů ke všem vstupům v % Dělánísprávnýchvěcí–schopnostprodukovat užitekumožňujícívytvořitzákazníka J. A. Baťa – link na projev “Proč letím kolem světa?
 6. 6. 6 SOBĚSTAČNOST a její způsob realizace ŽIVOTNÍ POHODA a její hledání ŽIVITELSTVÍ a její sebeudržitělnost VZDĚLÁVÁNÍ a její systém učení praxí VYLADĚNOST a její triangulace spolupráce Soběstačná, produkční a znalostní města
 7. 7. 7 J. A. Baťa: „Průmyslové město” (1939) (DNES: ZNALOSTNÍ) Zdroj: M. Zelený.
 8. 8. Produkční komplexy podle M. Zeleného Moderní města, nezávislá energeticky i z hlediska výroby potravin, s vlastním vzdělávacím systémem a všemi dalšími potřebami.
 9. 9. Energetická a potravinová soběstačnost?  Fotovoltaika, vodné a větrné elektrárny, bioplyny, LED světla, uhlíkové vlákna, GPS, brownfieldy, RFID sensory, 3D tiskárny, drony.  Transformace odpadu na čisté energie z bioCNG.  Vertikální farmy, systém “Flexibuild”, digitalizace a IoT.  Samodprodukce potravin a energie.  Prodej a redistribuce přebytků.  Lokální ekonomika, e-government a vylaďování pomocí IoT.  Vytváření, obnova a adaptace lokálního podnikatelského ekosystému.
 10. 10. Náš národ a jeho cesta školou Čsl. škola nové doby musí tedy býti škola podnikatelská, živitelská. Škola, která si vytkne za úkol pěstovati, vzdělávati a vychovávati jako nejvyšší hodnost v národě živitele, podnikatele – nebo chcete-li v dosavadních termínech socialistických – kapitalistu, národního a možná i mezinárodního.
 11. 11. Jan A. Baťa: Živitelství Nejkrásnější úděl, který může ruka osudu komukoli na tom našem světě dát, je živitelská cesta, která mu vtiskla živitelství jako úkol svatý i lidský: prací dávat žití, k vyšší metě lidi vést. To bylo vždy třeba dělat – a bude taky navždy. J. A. Baťa – link na projev: Výchova k soběstačnosti a podnikání
 12. 12. Triangulace sítě ZET-NET 12 ZET FOSFA FoU TRITON SAMBA SIC 20/80 VŠO AA OBEC Názvy jsou ilustrativní Rádio ZET Mlejn Media ZET Zdroj: M. Zelený.
 13. 13. Rychlostí myšlenky … 13 Namísto globální logistiky fyzických produktů a objektů, je místní relokalizovaná produkce podpořena toky digitálních informací (software, algorithmy, recepty, programy, methody, atp.) Zdroj: M. Zelený.
 14. 14. 14 Pochopit Přizpůsobit se využít Příležitostí
 15. 15. Kontakt pro více informací 15 Infolinka: 607 698 339 Adrián Podskľan, Nadace ZET E-mail: podsklan@yahoo.com Znalostní služba veřejnosti při rozvoji národního podnikatelství www,milanzeleny.com│www.AdaptivniOrganizace.cz │www.sites.google.com/site/adrianpodsklan/

×