Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Wielka brytania

847 vues

Publié le

Publié dans : Voyages
 • Soyez le premier à commenter

 • Soyez le premier à aimer ceci

Wielka brytania

 1. 1. Wielka BrytaniaWielka Brytania
 2. 2. Historia flagiHistoria flagibrytyjskiejbrytyjskiej
 3. 3. CiekawostkiCiekawostkiZZwielkiej brytaniwielkiej brytani
 4. 4. 1 na 8 osób zamieszkujących Anglię mieszka w Londynie1 na 8 osób zamieszkujących Anglię mieszka w LondynieNajwiększą temperaturą zanotowaną w Anglii było 38.5°CNajwiększą temperaturą zanotowaną w Anglii było 38.5°Cw Brogdale, Kent 10 sierpnia 2003w Brogdale, Kent 10 sierpnia 2003W Londynie żyje 12 milionów ludzi - jest to największeW Londynie żyje 12 milionów ludzi - jest to największeeuropejskie miastoeuropejskie miastoNajwyższą górą w Wielkiej Brytanii jest Ben Nevis wNajwyższą górą w Wielkiej Brytanii jest Ben Nevis wSzkocji - ma wysokość 1343 metrówSzkocji - ma wysokość 1343 metrówAnglicy co nie trudno się dziwić piją najwięcej na świecieAnglicy co nie trudno się dziwić piją najwięcej na świecieherbaty - 2,5 raza więcej niż Japończycy i 22 razy więcej niżherbaty - 2,5 raza więcej niż Japończycy i 22 razy więcej niżFrancuzi czy amerykanie.Francuzi czy amerykanie.97 % anglików posiada samochód.97 % anglików posiada samochód.Policja w Wielkiej Brytanii nie nosi broni palnej - jedynie wPolicja w Wielkiej Brytanii nie nosi broni palnej - jedynie wnagłych wypadkach.nagłych wypadkach.Najstarsze publiczne ZOO otwarto w Londynie w 1828Najstarsze publiczne ZOO otwarto w Londynie w 1828rokuroku
 5. 5. KrólowaKrólowaWielka Brytania to kraj bardzo nowoczesny,Wielka Brytania to kraj bardzo nowoczesny,a jednocześnie wielce przywiązany doa jednocześnie wielce przywiązany dotradycji. Dowodem na to jest znaczącetradycji. Dowodem na to jest znacząceprzywiązanie Brytyjczyków do rodzinyprzywiązanie Brytyjczyków do rodzinykrólewskiej, która mimo wielu skandalów wciążkrólewskiej, która mimo wielu skandalów wciążjest wielce szanowana. Zgodnie z tradycją,jest wielce szanowana. Zgodnie z tradycją,każdego roku w dniu 8 czerwca obchodzonekażdego roku w dniu 8 czerwca obchodzonesą urodziny królowej. Podczas tego świętasą urodziny królowej. Podczas tego świętaodbywa się pokaz Straży Konnej (Troopingodbywa się pokaz Straży Konnej (Troopingthe Colour). Warto dodać, że w ciągu roku wthe Colour). Warto dodać, że w ciągu roku wWielkiej Brytanii obchodzonych jest wieleWielkiej Brytanii obchodzonych jest wieleświąt.świąt.
 6. 6. Elżbieta IIElżbieta II
 7. 7. PosiłkiPosiłkiJedzenie w Wielkiej Brytanii dzieli się na 3Jedzenie w Wielkiej Brytanii dzieli się na 3posiłki. Tradycyjne śniadanie składa się z:posiłki. Tradycyjne śniadanie składa się z:pomidorów, jajek, bekonu,pomidorów, jajek, bekonu, kiełbasykiełbasy i prażonegoi prażonegochleba. W niedzielę spożywa się najczęściejchleba. W niedzielę spożywa się najczęściejRoast dinner, w którego skład wchodzi:Roast dinner, w którego skład wchodzi:pieczone mięso, pieczone ziemniaki, warzywa ipieczone mięso, pieczone ziemniaki, warzywa ipudding Yorkshire. Każdego dnia o 17.00pudding Yorkshire. Każdego dnia o 17.00odbywa się Tea Time, czyli rytuał picia herbatyodbywa się Tea Time, czyli rytuał picia herbaty(przeciętny Brytyjczyk wypija dziennie około 8(przeciętny Brytyjczyk wypija dziennie około 8filiżanek herbaty).filiżanek herbaty).
 8. 8. LondynLondynLondyn to stolica Zjednoczonego Królestwa iLondyn to stolica Zjednoczonego Królestwa inajwiększe miasto w Unii Europejskiej. Jest onnajwiększe miasto w Unii Europejskiej. Jest onjednym z najważniejszych światowych centrówjednym z najważniejszych światowych centrówbiznesowych, finansowych i kulturalnych.biznesowych, finansowych i kulturalnych.Centrum Londynu (the City) jest miejscem gdzieCentrum Londynu (the City) jest miejscem gdzieswoje główne siedziby mają największeswoje główne siedziby mają największemiędzynarodowe banki i firmy. Jest on równieżmiędzynarodowe banki i firmy. Jest on równieżmiastem, w którym znajdują się cztery obiektymiastem, w którym znajdują się cztery obiektywpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,mianowicie: the Tower of London, obserwatoriummianowicie: the Tower of London, obserwatoriumastronomiczne w Greenwich, Królewskie Ogrodyastronomiczne w Greenwich, Królewskie OgrodyBotaniczne i obszar obejmujący PałacBotaniczne i obszar obejmujący PałacWestminster, Westminster Abbey i KościółWestminster, Westminster Abbey i KościółŚwiętej Małgorzaty.Świętej Małgorzaty.
 9. 9. Dziękuję za uwagęDziękuję za uwagę

×