Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Kullanılabilirlik - Usability

2 753 vues

Publié le

Usability (Kullanılabilirlik) Testing Eğitimi - Bilge Adam Kurumsal

Nielsen Norman Group’un 863 proje üzerinden yaptığı bir araştırmaya göre, kullanılabilirliğe toplam proje maliyetinin %8 - %13’ü arasında bir bütçe ayırdığınızda satışlar %100, trafik %150, verimlilik %161, sistemin kullanım oranı %202 oranlarına kadar artabiliyor.
Geliştirdiğiniz uygulama ve uygulamanın özellikleri kullanıcıyla/müşteriyle doğru şekilde buluşuyor mu? Kullanıcılar/müşteriler uygulamanız üzerinde bir şey yapmak istediklerinde önlerine ne tür engeller çıkıyor? Uygulamanız ne kadar kullanıcı/müşteri odaklı? Ne kadar kullanılabilir?
Kullanıcılarınız, müşterilerinizin uygulamanızı terk ettiği / terk edeceği noktalar nereler?
Yukarıdaki sorulara cevap arıyorsanız bu eğitim sizin için tasarlandı. Bu eğitimi tamamladığınızda aşağıdaki kazanımları elde edeceksiniz:
Kullanılabilirlik testinin ne olduğunu, neden gerektiğini ve yapılmazsa nelere mal olabileceğini kavramak
Kendi projeleriniz ve uygulamalarınız için kullanılabilirlik testini tasarlama, planlama ve uygulama bilgi ve becerisini elde etmek
Kullanılabilirlik testi sonuçlarını ve bulguları analiz ederek iyileştirme önerileri geliştirme becerisi geliştirmek

Eğitim Modülleri

Modül 1 : Kullanılabilirlik Testine Giriş
Modül 2 : Kullanılabilirlik Test Tasarımı ve Planlama
Modül 3 : Test Materyallerinin ve Ortamın Hazırlanması
Modül 4 : Katılımcıların Bulunması ve Seçilmesi
Modül 5 : Testlerin Gerçekleştirilmesi ve Moderatörlük
Modül 6 : Veri ve Gözlemlerin Analizi ve Bulgularla Birlikte Raporlanması
Modül 7 : Kullanılabilirlik Testi Laboratuvarları ve Kurulumu

Detaylı bilgi almak ve eğitime kayıt olmak için https://goo.gl/l4X2m0
kurumsal.iletisim@bilgeadam.com

444 33 30 | Egitimtakvimi.com

Publié dans : Formation
 • Identifiez-vous pour voir les commentaires

Kullanılabilirlik - Usability

 1. 1. 0 Kullanılabilirlik (Usability)
 2. 2. İçerik •  Kullanılabilirlik Kavramı •  Kullanılabilirliğin Önemi •  İyi & Kötü Kullanılabilirlik Örnekleri •  Kullanılabilirliğin Şirke8nize Kazandırdıkları
 3. 3. Kullanılabilirlik - Usability Bir ürünün, potansiyel kullanıcı kitlesi taraAndan rahat, kolay, anlaşılabilir ve etkili bir biçimde kullanılmasını ifade eder.
 4. 4. Kullanılabilirliğin Önemi •  Kullanılabilirlik net gelirinizi etkiler. •  Online alışveriş sırasında, kötü tasarım yüzünden kullanıcıların; %85’i sitenizden ayrılıyor %62’si bir ürünü aramaktan vazgeçiyor %40’ı kullanılamaz içerik nedeniyle web sitenize asla geri dönmüyor. SaLşların %50’si kayboluyor çünkü kullanıcılar aradıkları içeriği bulamıyorlar.
 5. 5. Kötü Kullanılabilirlik Örneği LINGSCARS.COM
 6. 6. Kötü Kullanılabilirlik Örneği HAVENWORKS.COM
 7. 7. Kötü Kullanılabilirlik Örneği
 8. 8. Kötü Kullanılabilirlik Örneği
 9. 9. İyi Kullanılabilirlik Örneği ROLEX.COM
 10. 10. İyi Kullanılabilirlik Örneği DR.COM
 11. 11. İyi Kullanılabilirlik Örneği NIKE.COM
 12. 12. Kullanılabilirliğin ŞirkeDnize Kazandırdıkları •  Verimlilik artar •  Eği8m ve destek maliyetlerini azalLr •  SaLş ve gelirler artar •  Geliş8rme süresini ve maliyetlerini azalLr •  Bakım maliyetlerini azalLr •  Müşteri memnuniye8ni ar[rır
 13. 13. İlgili Eği8mlerimiz Eği8m Kodu Eği8m Adı USEAB Usability (Kullanılabilirlik) Tes8ng SCRUM Scrum Fundamentals CBAP CBAP İş Analizi Ser8fikası Hazırlık PMP PMP Ser8fikası Hazırlık CTFA AGILE ISTQB Agile Test Uzmanı PMI-F Proje Yöne8minin Temelleri, PMI Uyumlu REQ Gereksinim Mühendisliği BPM101 Süreç Yöne8mi Üre8ci Ser8fika Adı PMI PMI Agile Cer8fied Prac88oner (PMI-ACP) PMI PMP (Project Management Professional) CBAP CBAP (Cer8fied Business Analysis Professional) CCBA CCBA (Cer8fica8on of Competency in Business Analysis) İlgili Ser8fikalar

×