Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
DÖRDÜNCÜ
BOYUT
AKADEMİ
Koçluk modelleri... Grow Modeli
Derleyen: Çağlar Çabuk
8 haftada,
8 koçluk modeli!
Amacımız, profesyonel olarak koçluk yapan veya koçluğu
merak eden herkese bu sistemik yaklaşım...
KOÇLUK MODELLERİ
Grow Modeli
Clear Modeli
Power Modeli
Gains Modeli
Steer Modeli
Oscar Modeli
Cigar Modeli
4B Modeli
GROW MODELİ nedir?
amaç...
GROW-G-GOAL (AMAÇ)
❏
❏
❏
❏
❏
❏
❏
❏

Konuşmanın amacı ne?
Uzun vadede ne başarmak istiyorsun?
Başarı neye benziyor?
Hedefin...
gerçeklik...
GROW-R-REALITY (GERÇEKLİK)
❏ Şu anda ne oluyor? (Ne, Ne Zaman, Nerede, Ne Kadar,
Ne Sıklıkla)
❏ Neler dahil (Doğrudan ve D...
seçenekler...
GROW-O-OPTIONS (SEÇENEKLER)
❏
❏
❏
❏
❏

Elinde nasıl seçenekler var?
Başka ne yapabilirdin?
… olursa, ne olur? (Zaman, güç,...
istek...
GROW-W-WILL (İSTEK)
❏
❏
❏
❏
❏
❏
❏
❏

Hangi seçenek ya da seçenekleri seçersin?
Bu tüm hedeflerini ne ölçüde yerine getirir...
GROW-W-WILL (İSTEK)
❏ Kimden ve nasıl bir destek alman gerekiyor?
❏ O desteği almak için ne yapacaksın ve kimden alacaksın...
Dördüncü Boyut Akademi olarak...
• Bu sunumda, koçlukta ‘Grow Modeli’nin ne
olduğunu ve ne işe yaradığını sizin için
aktar...
Tanışalım
• Her türlü soru ve öneriniz için bizimle
iletişime geçmenizden mutlu oluruz.
“4 Boyutlu Koçluk” yaklaşımıyla,
k...
Prochain SlideShare
Chargement dans…5
×

Kocluk Modelleri - GROW

8 417 vues

Publié le

Sizlere 8 haftada, 8 koçluk modeli sunacağız.
4B Akademi olarak amacımız, profesyonel olarak koçluk yapan veya koçluğu merak eden herkese bu sistemik yaklaşımları tanıtmak ve bu vesileyle mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak.


Publié dans : Formation
 • Identifiez-vous pour voir les commentaires

Kocluk Modelleri - GROW

 1. 1. DÖRDÜNCÜ BOYUT AKADEMİ Koçluk modelleri... Grow Modeli Derleyen: Çağlar Çabuk
 2. 2. 8 haftada, 8 koçluk modeli! Amacımız, profesyonel olarak koçluk yapan veya koçluğu merak eden herkese bu sistemik yaklaşımları tanıtmak ve bu vesileyle mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak.
 3. 3. KOÇLUK MODELLERİ Grow Modeli Clear Modeli Power Modeli Gains Modeli Steer Modeli Oscar Modeli Cigar Modeli 4B Modeli
 4. 4. GROW MODELİ nedir?
 5. 5. amaç...
 6. 6. GROW-G-GOAL (AMAÇ) ❏ ❏ ❏ ❏ ❏ ❏ ❏ ❏ Konuşmanın amacı ne? Uzun vadede ne başarmak istiyorsun? Başarı neye benziyor? Hedefin üzerinde ne kadar kişisel kontrol ya da etkiye sahipsin? Yol üzerindeki dönüm noktası ne olurdu? Bunu ne zaman başarmak istiyorsun? Olumlu, zorlayıcı ve elde edilebilir mi? Nasıl ölçeceksin?
 7. 7. gerçeklik...
 8. 8. GROW-R-REALITY (GERÇEKLİK) ❏ Şu anda ne oluyor? (Ne, Ne Zaman, Nerede, Ne Kadar, Ne Sıklıkla) ❏ Neler dahil (Doğrudan ve Dolaylı olarak)? ❏ Bu konuda neler kötü gidiyor, sana ne oluyor? ❏ Doğrudan dahil olan diğerlerine ne oluyor? ❏ Diğerleri üzerindeki etki ne? ❏ Bu konu hakkında şu ana kadar ne yaptın? ❏ Nasıl sonuçlar getirdi? ❏ İleriye yönelik çözüm bulma konusunda seni ne engelliyor? ❏ Gerçekte olan biten ne? (Sezgi)
 9. 9. seçenekler...
 10. 10. GROW-O-OPTIONS (SEÇENEKLER) ❏ ❏ ❏ ❏ ❏ Elinde nasıl seçenekler var? Başka ne yapabilirdin? … olursa, ne olur? (Zaman, güç, para vs.) Başka bir öneri ister miydin? Her birinin fayda ve maliyetleri nelerdir?
 11. 11. istek...
 12. 12. GROW-W-WILL (İSTEK) ❏ ❏ ❏ ❏ ❏ ❏ ❏ ❏ Hangi seçenek ya da seçenekleri seçersin? Bu tüm hedeflerini ne ölçüde yerine getirir? Başarı için kriter ve ölçütlerin neler? Her eylem adımına tam olarak ne zaman başlayacak ve bitireceksin? Bu adımları atmanda seni engelleyecek ne meydana gelebilir? Varsa, bu adımlara karşı gösterdiğin kişisel dirençler neler? Bu dış ve iç etmenleri ortadan kaldırmak için ne yapacaksın? Planlarını kimin bilmesi gerekiyor?
 13. 13. GROW-W-WILL (İSTEK) ❏ Kimden ve nasıl bir destek alman gerekiyor? ❏ O desteği almak için ne yapacaksın ve kimden alacaksın? ❏ O desteği almak için ne yapacaksın ve ne zaman yapacaksın? ❏ Seni desteklemek için ben ne yapabilirim? ❏ Bu eylemleri gerçekleştirirken kendini adama seviyeni 10 üzerinden kaç görüyorsun? ❏ Bunun 10 olmasını ne engelliyor? ❏ Kendini adama seviyeni 10’a yaklaştırmak için ne yapabilir ya da neyi değiştirebilirsin? ❏ Şu anda konuşmak istediğin başka bir şey var mı yoksa hepsi bu mu?
 14. 14. Dördüncü Boyut Akademi olarak... • Bu sunumda, koçlukta ‘Grow Modeli’nin ne olduğunu ve ne işe yaradığını sizin için aktardık. • İlerleyen slaytlarımızda, sizlere dünyada ve ülkemizde kullanılan diğer koçluk modellerini de aktaracağız. • Amacımız, profesyonel olarak koçluk yapan veya koçluğu merak eden herkese bu sistemik yaklaşımları tanıtmak ve bu vesileyle mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak.
 15. 15. Tanışalım • Her türlü soru ve öneriniz için bizimle iletişime geçmenizden mutlu oluruz. “4 Boyutlu Koçluk” yaklaşımıyla, kendinize ve takımlarınıza hedefler belirlemek isterseniz, tanışalım! bilgi@4bakademi.com www.4bakademi.com

×