SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
Інтегрований урок у 3 класі
Тема : Які рослини – квіткові ? Однорічні та багаторічні рослини. Практичне завдання :
розпізнавання квіткових рослин за наочністю.
Практична робота : виготовлення квітів технікою квілінг.
Мета:
формування предметних компетентностей: розширити й поглибити уявлення знання дітей
про квіткові рослини, як живі організми та їх різноманітність ; продемонструвати характерні
ознаки квіткових рослин; розвивати увагу, спостережливість , логічне мислення, корегувати
вимову слів та уявлення про навколишній світ; уміння робити узагальнення та висновки ;
виховувати пізнавальний інтерес до вивчення природознавства.
формування ключових компетентностей :
уміння вчитися: розвивати вміння під керівництвом учителя визначати мету роботи і план її
виконання ;
комунікативної : удосконалювати вміння виділяти під час читання і слухання важливі за
змістом слова, робити висновок-узагальнення за допомогою вчителя, відповідати « своїми
словами», зв’язно й послідовно описувати побачене ; знаходити у тексті конкретні відомості;
здоров’язбережувальної : удосконалювати вміння розпізнавати правильне і неправильне
сидіння за партою ;
соціальної : удосконалити навички продуктивної співпраці під час роботи в парі ; підвищувати
пізнавальний інтерес до предмета.
Тип уроку : інтегрований урок – подорож ( природознавство та трудове навчання)
Мета (трудове навчання ): учити учнів виготовляти квіти технікою квілінг ; удосконалювати
вміння розміщувати деталі у певній послідовності та на певній площині ; розвивати окомір під
час наклеювання до основи ; виховувати акуратність під час роботи.
Основні терміни : гербарій, квілінг .
Об’є кти праці : квіти технікою квілінг відповідно до пори року.
Обладнання: відеофільм « Квіткові рослини» , музична фізхвилинка «Бедрик», галявина
квітів ; аудіо запис пісні « Диво осінь»; заготовки деталей квітів , гербарні зразки квіткових
рослин ; « Вальс квітів» П. І. Чайковського ; мелодія для прогнозу погоди , комаха Бедрик ;
конверти із завданнями ; плоди до рослин ; презентація до уроку ….
Хід уроку
I Вступна частина
I Організація класу до уроку
Вчитель Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі
Привітаймо ж разом їх
Побажаймо щастя й миру!
Учениця Ми вам раді, наші гості,
Ми давно чекаєм вас
І запрошуєм ласкаво
На урок у 3 клас!
II. Актуалізація опорних знань. 3слайд
1.Вправа «Асоціативний кущ»
- Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте слово рослини?
Варіанти відповідей учнів :
1. Рослини відносяться до живої природи.
2. Вони поділяються на кущі , дерева , трав’янисті рослини.
3. Рослинам властиві живлення, дихання , розмноження., ріст, розвиток.
4. Для живлення їм потрібні : сонячне світло , повітря, вода і поживні речовини з
грунту.
5. Рослини виділяють кисень , а поглинають вуглекислий газ.
6. Вони бувають однорічними та багаторічними……
7. Рослини є : продуктами харчування , ліками , будівельний матеріал , косметика ,
тканина , вітаміни
Отже , рослини ми зустрічаємо кожного дня , коли йдемо в школу чи повертаємось
додому , ми бачимо їх скрізь , навіть у класі .За ними спостерігаємо та доглядаємо. А
зараз , як традиційно кожен урок природознавства почнемо з хвилинки спостережень.
2. Хвилинка спостережень. Прогнози синоптиків. 4 слайд
Вправа «Мікрофон» ( звучить музика для прогнозу погоди )
На нашому уроці синоптиком буде ..... Він нам проведе спостереження за планом
- Який місяць?
- Яка зараз пора року?
- Яка температура повітря?
- Що можна сказати про стан неба? Опади
- Чи є на дворі вітер?
- Яка висота сонця над горизонтом?
- Яка тривалість дня і ночі восени?
- Що відбувається з листям на деревах і кущах?
- Висновок: Зміни в житті рослин, тварин і праці людей залежать від стану неживої
природи.
Варіант відповіді учня
Рослини
Сьогодні 16 листопада, четвер. Пора року – осінь. Температура повітря становить…;
небо … , опади.., вітер (слабкий, помірний чи сильний)
- За неживою природою:
· Яка висота сонця над горизонтом? (Сонце низько над землею).
· Яка тривалість дня і ночі восени? (Восени день зменшується, а ніч
збільшується).
· Які опади випадають восени? (Восени випадає велика кількість дощу, також
туман, роса, іній).
- За живою природою:
- · Які зміни відбулися у рослинному світі? (Рослини припиняють ріст, листки
жовтіють і опадають, все навкруги стає жовтим).
- Зміни в житті рослин, тварин і праці людей залежать від стану неживої природи.
- Дякуємо за цікаве спостереження. Молодець. Продовжуємо вести спостереження
кожного дня.
- Бажаю , щоб на сьогоднішньому уроці було тільки сонячно, а й затишно і тепло.
Пам’ятайте: найважливіша – погода у вашому домі!
- А зараз проведемо тестування по темі « Як «упізнати» рослини? У кожного на парті є
таблиця. Я читаю завдання з варіантами відповідей , а ви повинні у верхньому рядку
записати правильний варіант відповіді буквою. Нижній рядок залишаємо порожнім.
1 2 3 4 5 6
3.Тестування. 5 слайд
ЯК «УПІЗНАТИ» РОСЛИНИ?
1 Вкажи назву газу, яким дихають рослини.
А. Кисень
Б . Вуглекислий газ
В. Азот
2. Вкажи, у яку пору доби рослини живляться.
А. Вдень
Б. Вночі
В. Вдень і вночі
3. , .Вкажи назву газу який рослини поглинають при живленні
А. Кисень
Б. Вуглекислий газ
В. Азот
4. Знайди правильне твердження.
А. Рослини не можуть самі утворювати поживні речовини.
Б. Рослини, як і тварини, живляться тільки готовими поживними речовинами.
В. Рослини утворюють з води й вуглекислого газу за допомогою енергії
Сонця поживні речовини.
5. Яке значення рослин для живої природи?
А. Є окрасою Землі.
Б. Утворюють кисень, який необхідний для дихання живим організмам.
В. Ніяке.
6. Вчені поділяють царство рослин на :
А. 6 груп
Б. 5 груп
В.4 групи.
Взаємоперевірка Гра « Учитель»
А тепер помінялися таблицею і звіримо правильні відповіді
6 слайд
1 2 3 4 5 6
Б. А. Б. В. Б. А.
- Молодці , діти ...... впорались із завданням ! На більшість запитань найкраще відповіли....
III Мотивація навчальної діяльності.
Щоб дізнатися : які рослини називаються квітковими , яка у них будова, ознайомитися з
різноманітністю цих рослин , плодів, насіння ; дізнатися що таке гербарій і для чого їх
збирають ; порівняти їх у природі та на малюнку , спостерігати за ними протягом року ; і все
це використати у будь якій ситуації.
II Основна частина
IV Повідомлення теми та мети уроку . слайд 7
Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтесь , чому квіткових рослин на Землі найбільше . Урок
проведемо незвичайний , адже ми всі полюбляємо подорожувати та спостерігати за живою
та неживою природою. А допоможе нам у цьому незвичайна гостя нашого уроку Казкова
комаха ….А дізнатись яка потрібно відгадати загадку
У червоного малятка
на спині краплинки – цятки.
Чорні вуса , голова ,
любить лагідні слова.
Бедрик , Сонечко. Божа корівка
V. Вивчення нового матеріалу.
-- Діти , що вам відомо про цю комашку ?
Варіанти відповіді дітей :
Чому «сонечко» символ добра із газети «Колосочок» (демонструє ) я дізналася , що за
давніми легендами, Бедрик живе на небі і прилітає на землю за Божим наказом , щоб
принести радісну звістку. Люди вірили що цей жучок приносить гарну погоду. Хороший
врожай , сповіщає про народження дитини. Кажуть , що якщо загадати бажання і жучок
злетить з долоні , то воно обов’язково збудеться. Слайд 8
-- Отже вирушаємо у подорож. Наш жучок прилетів на чудову квітучу галявину, залиту
сонячним світлом. Давайте виростимо на ній свій кущик знань. І першою зупинкою нашої
подорожі є зупинка « Розумників» . Подорожувати почнемо весною , коли після зимового
сну пробуджується природа. Ось ми з вами зупинимось на…
1 зупинка « Розумників» галявина підсніжників 9 слайд
На цій зупинці ми переглянемо відеофільм ( додаток)
Перегляд відеофільму « Квіткові рослини….»
- Що цікавого ви дізналися із почутого ?
- Скільки видів квіткових рослин є на Землі?
- Що є органом квіткових рослин ?
- Хто запилює квіти?
- А які квіткові рослини ростуть у вас вдома , в школі ?
- Де вони ростуть? Чи всі однакові за ростом?
Висновок: Отже , квіткових рослин є дуже багато . І всі вони мають однакову будову. Різні
за розміром , тривалістю життя…..
Подорож наша продовжується і наш Бедрик перелітає на квіточку, щоб навчитись чогось ,
тому що наступна зупинка « Навчальна»
2 зупинка « Навчальна» галявина нарцисів 10слайд
А зараз ми попрацюємо в парах. Завдання буде таким . У кожної пари є на парті конверт.
Вам потрібно :
1.Робота в парах (слова в конвертах)
Головоломка «Склади слова»
З’єднати за кольором склади і утворити слова.
Кожне слово починається з великої літери.
Утворені слова
(Ко-рінь., Сте-бло. Лис-ток . Кві-тка. Пло-ди . На-сін-ня )
-- Із завданням впорались. Зачитаємо ,що вийшло у кожної пари.
Висновок : Отже , що це за слова у нас вийшли ? (Органи рослини)
2. Будова квіткової рослини 11 слайд
2.Робота з підручником. ( с. 85)
- Як називають такі рослини ?
- Якими життєвими формами вони представлені?
- Завдяки чому вони поширилися ?
3. Робота в зошиті с.43
Записати назви органів квіткових рослин
4. Хвилинка - цікавинка. Учні розповідають про рослини з додаткових джерел
(енциклопедії ; Вікіпедії ; з газети «Колосочок»
1 .У нас на городі ростуть ягоди , які не поміщаються у рот. Це баклажан, помідор ,
гарбуз. Коли розріжемо їх , то побачимо в м’якоті багато дрібного насіння , так само , як у
смородини, чорниці та інших ягід.
2 . У 1920 р відомий австрійський біолог Рауль Франсе винайшов сільничку. А
допоміг йому у цьому мак ! Саме спосіб поширення насінин маку і наштовхнув вченого на
ідею створення сільнички.
3. Нещодавно науковці вивели новий сорт помідорів завбільшки з горошину . Смак у
них такий самий, як у звичайних помідорів , а вітамінів і корисних речовин—більше.
4. У Національному природничому парку « Голосіївський» в Києві Олена
Крижанівська сфотографувала дивовижні дерева : схоже на літеру « Я» , на вісімку ,сусідів ,
Що сваряться , на очі . на серце . на мізки і вухо . (демонструє у газеті «Колосочок»)
А чи знаєте ви, що……… у світі рослин Най –най – най слайд 12 ,13
- Ось ми з вами працювали , а тепер час відпочити
5. Музична фізхвилинка « Бедрик» ( додаток)
VI .Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
Ось ми з вами відпочили , а тепер зупиняється наш Бедрик на ….
3 зупинка « Ігрова» галявина дзвіночків слайд 14
Отож працюємо граючись. У вас на партах є плоди різних рослин . Ваше завдання таке :
коли на екрані появиться зображення рослини , ви повинні показати відповідний плід .
Робота в парах. Слайд 15 .16
1. Гра « Де чий плід?»
Наступна гра …..
2. Гра « Коли цвіте ця квітка» слайд 17
3. На екрані буде з’являтися фотографія квітки, а ви піднімаєте картинку відповідного
кольору
Весна - зеленого;
Літо - жовтого;
Осінь - оранжевого;
Зима - синього.
4. Відгадування загадки.
В жовте лист пофарбувала,
Урожай з полів зібрала.
Золотила вербам коси
Чарівна цариця — …
(Осінь)
Молодці , а як на вашу думку , чому відгадка була Осінь?
Тому , що за вікном у нас ця пора року.
Подорож наша продовжується , і наш герой зупиняється на зупинці ….
4.Зупинка « Музична» галявина ромашок слайд 18
Виконання пісні «Диво осінь»
- Як на вашу думку , коли відбувалися події у пісні.? ( Вересень, жовтень)
Наступна зупинка нашої комашки …
5 Зупинка « Дослідницька» галявина хризантем слайд 19
-- Чи знаєте ви , що таке гербарій ? Прочитайте тлумачення цього слова на с.87.
Практична робота
Ознайомлення з гербарними зразками квіткових рослин.
Бесіда. - Ось у мене колекція гербарних зразків квіткових рослин. ( Ознайомлюю з
назвами рослин )
Завдання для практичної роботи :
Роздаю на парту по 1 зразку , а учні повинні: роздивитися рослину, розрізнити чи це
дерево , чи кущ….; знайти опис цієї рослини , повідомити це одноліткам , сказати , де вона
росте .
 Чи зустрічали ви їх у природі ? Де саме ?
 Як на вашу думку для чого гербарії?
 Висновок : Для наукового вивчення рослин збирають гербарії . слайд 20
III. Заключна частина
VII. Узагальнення і систематизація знань
-- Із гербаріями ми ознайомились , і зупиняємось на квіточці …
6 Зупинка «Скарбничка знань» галявина жоржин слайд 21
1. Діти , послухайте вірш про квіти та зробіть з цього висновок
Хай живуть квіти!
Зрізати квіти – це значить убити,
У вазі вони неживі.
Живі – що на волі,
В саду чи у полі,
У лузі рясніють, в траві.
Дивитися сумно,
Як мертві красуні
Схиляють голівоньки вниз.
Коли б моя воля,
Була б у них доля –
Тягнутись до сонечка ввись.
- Якби квіти могли б говорити, то вони звернулися б до вас з проханням:
Ви на клумбах, вдома, в школі
Висівайте нас доволі,
Доглядайте, поливайте.
Без потреби не зривайте.
Якби ви нас не топтали,
Ми б красу вам дарували.
- Які квіточці краще жити ?
- Що ми повинні робити для того , щоб квіткові рослини жили у нас в різні пори року ?
( висівати , насаджувати на квітнику, в саду , на городі ; доглядати за ними і не зривати їх з
корінням )
- У кожної пори року є свої квіткові рослини , а яка пора року не була згаданою у
сьогоднішній подорожі? ( зима )
- Чому? Які квіти у зими ? ( Ті , що малює мороз на вікні )
- А ще? Які квіти ростуть у вас удома , в класі ? ( Кімнатні рослини)
- Які квіти ростуть у нас на підвіконні ? ( традесканція ,, пеларгонія , бегонія ,
кислиця….)
- Де ми зустрічали цікавинки про кімнатні рослини ? ( у мережі Інтернет ; у газеті Колосочок
(демонструє учень) « Кімнатні рослини і твоє здоров’я », « Сад на підвіконні »…
Кислиця (Оксаліс) - рослина досить не примхлива і дуже красива. У соку кислиці присутній
щавлева кислота, тому вона і має таку назву. Її можна вирощувати і в кімнаті, і в саду.
Ірландці вибрали листок кислиці в якості національного символу і розмістили на своєму
гербі.
Хлорофітум
На кухні з газовою плитою та у спальні добре тримати Хлорофітум. Він поглинає
газоподібні забруднювачі . Якщо в приміщенні є кілька хлорофітумів, вам не знадобиться
встановлювати дорогі очищувачі повітря: за добу ці рослини поглинають майже всі шкідливі
бактерії в приміщенні. Не дарма хлорофітум ніколи не уражається шкідниками. Вазон буде
дуже доречним на кухні: позбавить повітря від шкідливих газів і неприємних запахів за
кілька годин. Та й в офісі не буде зайвим. У народі хлорофітум називають рослиною щастя і
спокою в сім’ї.
Сансев’єра (або «тещин язик»)
«Тещин язик» входить у десятку найбільш корисних для людини рослин. Сансев’єра
здатна підвищувати імунітет, поглинати запахи (наприклад, на кухні), позитивно впливати
на людей, що хворіють на діабет і гіпертонію.
Щоб не образити жодну з пір року ми виготовимо квіти технікою квілінг.
- Пригадаємо , що таке Квілінг ?
Квілінг – це мистецтво скручування довгих та вузьких смужок паперу. слайд 22
Квіти в техніці квілінг – гарний та неперевершений подарунок, який завжди буде
створювати гарний настрій.
( поняття «Квілінг» на дошці зразки робіт учнів у техніці під назвою «Галерея дитячих
робіт»
2.Технологія виготовлення виробу.
-Для того, аби створити зображення квітів у техніці квілінг необхідно:
- чітко уявити собі, яку квітку зобразити;
-подумати , які базові форми можна використати для її виготовлення;
-виготовити необхідну кількість базових форм;
-використовуючи базові форми квілінгу, викласти та охайно наклеїти на картон-основу
композицію з квітів та листочків
Оскільки , у нас готові різні квілінгові форми , то нам потрібно викласти та охайно
наклеїти на картон - основу композицію з квітів та листочків.
-- Які саме квіти ми будемо виготовляти , дізнаємось відгадавши загадки
3. Гра « Загадки – добавлянки» ( загадки про квіти )
Тонка ніжка . наче спис,
Жовта квітка , це – (нарцис)
Не збирають мед комашки
З білосніжної ….( ромашки)
Жовтий , в смужечку сміливець,
Це не джміль, а ….( чорнобривець)
Подивіться – на горбочку
Он біліє дивне очко.
Хто ж це дивиться так ніжно?
Дитинча весни – … (Підсніжник)
Де галявина й пеньочок –
Задзвенить до нас…. (дзвіночок)
Ой, зима все посріблила,
Світ весь ковдрою накрила.
З неба вже летять пушинки,
Всім відомо – це…( сніжинки)
4.Правила роботи з клеєм . слайд 22
Щоб розпочати роботу нам потрібно пригадати ….
ПРАВИЛА РОБОТИ З КЛЕЄМ
1. 1. Для нанесення клею на деталь потрібно використовувати підкладний аркуш,
щоб не забруднити парту, стіл.
2. Наносити пензликом від середини деталі до країв.
3.При потраплянні на одяг негайно змити водою.
4. Для притискання деталей або витирання рук треба користуватися матер’яною
серветкою. 5. Закінчивши роботу, клей щільно закрити, пензлик і посуд для клею
помити.
5. Робота в парах (Під музику П.І.Чайковського «Вальс квітів») додаток
Під музику учні та гості виготовляють квіти .
Ось , ми впорались із завданням і зупиняється наш Бедрик на галявині чорнобривців….
7 Зупинка « Творча» галявина чорнобривців слайд 23
Виставка квітів Вправа « Мікрофон»
Коротенький захист роботи ( наприклад : це квітка весни , її потрібно охороняти. Вона
росте на моєму квітнику.)
VIII. Підбиття підсумків . Рефлексія
- Ось і наша подорож закінчується . Подорожував наш Бедрик від ранньої весни до осені
по квіткових рослинах . Десь працював , творив , відпочивав , танцював та напевно ця
подорож йому і вам запам’ятається і залишить гарні враження.
--- А які враження від сьогоднішнього уроку у вас ми зараз дізнаємось. На дошці
малюнок дерева , у тарілках квіти 3 кольорів . Ваше завдання ….
1. На дошці рефлексія «Дерево натхнення»
Учням потрібно вибрати з трьох різнокольорових квітів одну, яка відповідає їх
враженню від уроку і розташувати її на дереві
Зелена квітка – урок не сподобався;
Оранжева квітка - урок сподобався не дуже ;
Рожева квітка - урок дуже сподобався.
Ви гарно усі працювали, я вам дякую,
2 . Вправа «Акваріум»
-- Кожна пора року має свої квіти , а яка квітка цвіте протягом цілого року ?
Квіти прикрашають наше життя. Тож нехай на Землі їх буде більше. І хай серед них будуть
не тільки квіти, які ви намалювали, виготовляли , і виростили самі. А вам бажаю багато сонця у
житті, міцного здоров’я, великого щастя і отримувати квіти на всі свята.
IX . Домашнє завдання
С. 85-87.
- Підготувати цікаву інформацію про улюблену квіткову рослину , щоб зацікавити
однокласників , скориставшись додатковими джерелами інформації . Чому у неї така
назва ? Де її батьківщина ? Яка роль її у житті ?
Додаток до уроку
Божа корівка інколи називають Сонечко чи БЕДРИК - «райська комаха», і не
просто райська, а навіть свята, бо на спинці сім темних плямок (святе число!),
як сім кольорів у веселки, як сім днів у тижні. Її не можна не тільки вбивати, а й
навіть ображати, бо вона є зв'язковим між людьми і Небом: передає Богу
людські прохання, а людям - повідомлення про врожай, про радощі і прикрощі
їх життя. Отож, посягнути на «Божу корівку» - Сонечко - це посягнути або й
розірвати свій зв'язок з Небом.
Рух «Божої корівки» - тільки вгору, до Неба: як би ми не повертали стеблину
чи свій палець, де вона сидить, рухається ця комаха тільки вверх...

More Related Content

What's hot

Тести з природознавства 1 клас
Тести з природознавства 1 класТести з природознавства 1 клас
Тести з природознавства 1 класalyonka24112
 
природа+музика2
природа+музика2природа+музика2
природа+музика2Cshkilniy
 
природознавче заняття з пріоритетом
природознавче  заняття з пріоритетомприродознавче  заняття з пріоритетом
природознавче заняття з пріоритетомSvitlana_Koltunova
 
Pryrodoznavstvo gilberg 1klas
Pryrodoznavstvo gilberg 1klasPryrodoznavstvo gilberg 1klas
Pryrodoznavstvo gilberg 1klaskopeykin1991
 
Екологічний проект як тварини готуються до зими
Екологічний проект як тварини готуються до зимиЕкологічний проект як тварини готуються до зими
Екологічний проект як тварини готуються до зимиkovalishinsvitlana
 
природознавство
природознавствоприродознавство
природознавствоOlesea_Moldovan
 
3 yds l_2020-2
3 yds l_2020-23 yds l_2020-2
3 yds l_2020-24book
 
рослини хижаки
рослини   хижакирослини   хижаки
рослини хижакиnatalibio
 
видозміни пагона
видозміни пагонавидозміни пагона
видозміни пагонаlily_zbar
 
Trudove 1klas tymenko
Trudove 1klas tymenkoTrudove 1klas tymenko
Trudove 1klas tymenkokopeykin1991
 

What's hot (14)

буду я природі другом
буду я природі другомбуду я природі другом
буду я природі другом
 
1
11
1
 
Тести з природознавства 1 клас
Тести з природознавства 1 класТести з природознавства 1 клас
Тести з природознавства 1 клас
 
природа+музика2
природа+музика2природа+музика2
природа+музика2
 
природознавче заняття з пріоритетом
природознавче  заняття з пріоритетомприродознавче  заняття з пріоритетом
природознавче заняття з пріоритетом
 
Pryrodoznavstvo gilberg 1klas
Pryrodoznavstvo gilberg 1klasPryrodoznavstvo gilberg 1klas
Pryrodoznavstvo gilberg 1klas
 
Екологічний проект як тварини готуються до зими
Екологічний проект як тварини готуються до зимиЕкологічний проект як тварини готуються до зими
Екологічний проект як тварини готуються до зими
 
природознавство
природознавствоприродознавство
природознавство
 
3 yds l_2020-2
3 yds l_2020-23 yds l_2020-2
3 yds l_2020-2
 
1
11
1
 
рослини хижаки
рослини   хижакирослини   хижаки
рослини хижаки
 
1
11
1
 
видозміни пагона
видозміни пагонавидозміни пагона
видозміни пагона
 
Trudove 1klas tymenko
Trudove 1klas tymenkoTrudove 1klas tymenko
Trudove 1klas tymenko
 

Similar to 42

Різноманітність рослин у природі
Різноманітність рослин у природіРізноманітність рослин у природі
Різноманітність рослин у природіКовпитська ЗОШ
 
Як різняться рослини за тривалістю життя
Як різняться рослини за тривалістю життяЯк різняться рослини за тривалістю життя
Як різняться рослини за тривалістю життяКовпитська ЗОШ
 
1_yds2_v_2018.pdf
1_yds2_v_2018.pdf1_yds2_v_2018.pdf
1_yds2_v_2018.pdf4book
 
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-2
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-23 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-2
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-2NoName520
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-lomakovska-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-lomakovska-2020-2Ja doslidzhuju-svit-3-klas-lomakovska-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-lomakovska-2020-2kreidaros1
 
виховний захід
виховний західвиховний захід
виховний західpr1nc1k
 
квітка
квіткаквітка
квіткаlily_zbar
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2KnijekNet
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2kreidaros1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2NoName520
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2KnijekNet
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-2kreidaros1
 

Similar to 42 (20)

урок
урокурок
урок
 
277
277277
277
 
Різноманітність рослин у природі
Різноманітність рослин у природіРізноманітність рослин у природі
Різноманітність рослин у природі
 
49
4949
49
 
Як різняться рослини за тривалістю життя
Як різняться рослини за тривалістю життяЯк різняться рослини за тривалістю життя
Як різняться рослини за тривалістю життя
 
3
33
3
 
1_yds2_v_2018.pdf
1_yds2_v_2018.pdf1_yds2_v_2018.pdf
1_yds2_v_2018.pdf
 
Які зміни відбуваються в природі восени
Які зміни відбуваються в природі восениЯкі зміни відбуваються в природі восени
Які зміни відбуваються в природі восени
 
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-2
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-23 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-2
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-2
 
плод
плодплод
плод
 
1
11
1
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-lomakovska-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-lomakovska-2020-2Ja doslidzhuju-svit-3-klas-lomakovska-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-lomakovska-2020-2
 
виховний захід
виховний західвиховний захід
виховний захід
 
Prezupr2018
Prezupr2018Prezupr2018
Prezupr2018
 
квітка
квіткаквітка
квітка
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-2
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-2
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 

Recently uploaded (13)

Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 

42

  • 1. Інтегрований урок у 3 класі Тема : Які рослини – квіткові ? Однорічні та багаторічні рослини. Практичне завдання : розпізнавання квіткових рослин за наочністю. Практична робота : виготовлення квітів технікою квілінг. Мета: формування предметних компетентностей: розширити й поглибити уявлення знання дітей про квіткові рослини, як живі організми та їх різноманітність ; продемонструвати характерні ознаки квіткових рослин; розвивати увагу, спостережливість , логічне мислення, корегувати вимову слів та уявлення про навколишній світ; уміння робити узагальнення та висновки ; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення природознавства. формування ключових компетентностей : уміння вчитися: розвивати вміння під керівництвом учителя визначати мету роботи і план її виконання ; комунікативної : удосконалювати вміння виділяти під час читання і слухання важливі за змістом слова, робити висновок-узагальнення за допомогою вчителя, відповідати « своїми словами», зв’язно й послідовно описувати побачене ; знаходити у тексті конкретні відомості; здоров’язбережувальної : удосконалювати вміння розпізнавати правильне і неправильне сидіння за партою ; соціальної : удосконалити навички продуктивної співпраці під час роботи в парі ; підвищувати пізнавальний інтерес до предмета. Тип уроку : інтегрований урок – подорож ( природознавство та трудове навчання) Мета (трудове навчання ): учити учнів виготовляти квіти технікою квілінг ; удосконалювати вміння розміщувати деталі у певній послідовності та на певній площині ; розвивати окомір під час наклеювання до основи ; виховувати акуратність під час роботи. Основні терміни : гербарій, квілінг . Об’є кти праці : квіти технікою квілінг відповідно до пори року. Обладнання: відеофільм « Квіткові рослини» , музична фізхвилинка «Бедрик», галявина квітів ; аудіо запис пісні « Диво осінь»; заготовки деталей квітів , гербарні зразки квіткових рослин ; « Вальс квітів» П. І. Чайковського ; мелодія для прогнозу погоди , комаха Бедрик ; конверти із завданнями ; плоди до рослин ; презентація до уроку …. Хід уроку I Вступна частина I Організація класу до уроку Вчитель Любі діти, у наш клас Завітали гості щирі Привітаймо ж разом їх Побажаймо щастя й миру! Учениця Ми вам раді, наші гості, Ми давно чекаєм вас І запрошуєм ласкаво На урок у 3 клас! II. Актуалізація опорних знань. 3слайд 1.Вправа «Асоціативний кущ» - Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте слово рослини?
  • 2. Варіанти відповідей учнів : 1. Рослини відносяться до живої природи. 2. Вони поділяються на кущі , дерева , трав’янисті рослини. 3. Рослинам властиві живлення, дихання , розмноження., ріст, розвиток. 4. Для живлення їм потрібні : сонячне світло , повітря, вода і поживні речовини з грунту. 5. Рослини виділяють кисень , а поглинають вуглекислий газ. 6. Вони бувають однорічними та багаторічними…… 7. Рослини є : продуктами харчування , ліками , будівельний матеріал , косметика , тканина , вітаміни Отже , рослини ми зустрічаємо кожного дня , коли йдемо в школу чи повертаємось додому , ми бачимо їх скрізь , навіть у класі .За ними спостерігаємо та доглядаємо. А зараз , як традиційно кожен урок природознавства почнемо з хвилинки спостережень. 2. Хвилинка спостережень. Прогнози синоптиків. 4 слайд Вправа «Мікрофон» ( звучить музика для прогнозу погоди ) На нашому уроці синоптиком буде ..... Він нам проведе спостереження за планом - Який місяць? - Яка зараз пора року? - Яка температура повітря? - Що можна сказати про стан неба? Опади - Чи є на дворі вітер? - Яка висота сонця над горизонтом? - Яка тривалість дня і ночі восени? - Що відбувається з листям на деревах і кущах? - Висновок: Зміни в житті рослин, тварин і праці людей залежать від стану неживої природи. Варіант відповіді учня Рослини
  • 3. Сьогодні 16 листопада, четвер. Пора року – осінь. Температура повітря становить…; небо … , опади.., вітер (слабкий, помірний чи сильний) - За неживою природою: · Яка висота сонця над горизонтом? (Сонце низько над землею). · Яка тривалість дня і ночі восени? (Восени день зменшується, а ніч збільшується). · Які опади випадають восени? (Восени випадає велика кількість дощу, також туман, роса, іній). - За живою природою: - · Які зміни відбулися у рослинному світі? (Рослини припиняють ріст, листки жовтіють і опадають, все навкруги стає жовтим). - Зміни в житті рослин, тварин і праці людей залежать від стану неживої природи. - Дякуємо за цікаве спостереження. Молодець. Продовжуємо вести спостереження кожного дня. - Бажаю , щоб на сьогоднішньому уроці було тільки сонячно, а й затишно і тепло. Пам’ятайте: найважливіша – погода у вашому домі! - А зараз проведемо тестування по темі « Як «упізнати» рослини? У кожного на парті є таблиця. Я читаю завдання з варіантами відповідей , а ви повинні у верхньому рядку записати правильний варіант відповіді буквою. Нижній рядок залишаємо порожнім. 1 2 3 4 5 6 3.Тестування. 5 слайд ЯК «УПІЗНАТИ» РОСЛИНИ? 1 Вкажи назву газу, яким дихають рослини. А. Кисень Б . Вуглекислий газ В. Азот 2. Вкажи, у яку пору доби рослини живляться. А. Вдень Б. Вночі В. Вдень і вночі 3. , .Вкажи назву газу який рослини поглинають при живленні А. Кисень Б. Вуглекислий газ В. Азот 4. Знайди правильне твердження. А. Рослини не можуть самі утворювати поживні речовини. Б. Рослини, як і тварини, живляться тільки готовими поживними речовинами. В. Рослини утворюють з води й вуглекислого газу за допомогою енергії Сонця поживні речовини. 5. Яке значення рослин для живої природи? А. Є окрасою Землі. Б. Утворюють кисень, який необхідний для дихання живим організмам.
  • 4. В. Ніяке. 6. Вчені поділяють царство рослин на : А. 6 груп Б. 5 груп В.4 групи. Взаємоперевірка Гра « Учитель» А тепер помінялися таблицею і звіримо правильні відповіді 6 слайд 1 2 3 4 5 6 Б. А. Б. В. Б. А. - Молодці , діти ...... впорались із завданням ! На більшість запитань найкраще відповіли.... III Мотивація навчальної діяльності. Щоб дізнатися : які рослини називаються квітковими , яка у них будова, ознайомитися з різноманітністю цих рослин , плодів, насіння ; дізнатися що таке гербарій і для чого їх збирають ; порівняти їх у природі та на малюнку , спостерігати за ними протягом року ; і все це використати у будь якій ситуації. II Основна частина IV Повідомлення теми та мети уроку . слайд 7 Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтесь , чому квіткових рослин на Землі найбільше . Урок проведемо незвичайний , адже ми всі полюбляємо подорожувати та спостерігати за живою та неживою природою. А допоможе нам у цьому незвичайна гостя нашого уроку Казкова комаха ….А дізнатись яка потрібно відгадати загадку У червоного малятка на спині краплинки – цятки. Чорні вуса , голова , любить лагідні слова. Бедрик , Сонечко. Божа корівка V. Вивчення нового матеріалу. -- Діти , що вам відомо про цю комашку ? Варіанти відповіді дітей : Чому «сонечко» символ добра із газети «Колосочок» (демонструє ) я дізналася , що за давніми легендами, Бедрик живе на небі і прилітає на землю за Божим наказом , щоб принести радісну звістку. Люди вірили що цей жучок приносить гарну погоду. Хороший врожай , сповіщає про народження дитини. Кажуть , що якщо загадати бажання і жучок злетить з долоні , то воно обов’язково збудеться. Слайд 8 -- Отже вирушаємо у подорож. Наш жучок прилетів на чудову квітучу галявину, залиту сонячним світлом. Давайте виростимо на ній свій кущик знань. І першою зупинкою нашої подорожі є зупинка « Розумників» . Подорожувати почнемо весною , коли після зимового сну пробуджується природа. Ось ми з вами зупинимось на…
  • 5. 1 зупинка « Розумників» галявина підсніжників 9 слайд На цій зупинці ми переглянемо відеофільм ( додаток) Перегляд відеофільму « Квіткові рослини….» - Що цікавого ви дізналися із почутого ? - Скільки видів квіткових рослин є на Землі? - Що є органом квіткових рослин ? - Хто запилює квіти? - А які квіткові рослини ростуть у вас вдома , в школі ? - Де вони ростуть? Чи всі однакові за ростом? Висновок: Отже , квіткових рослин є дуже багато . І всі вони мають однакову будову. Різні за розміром , тривалістю життя….. Подорож наша продовжується і наш Бедрик перелітає на квіточку, щоб навчитись чогось , тому що наступна зупинка « Навчальна» 2 зупинка « Навчальна» галявина нарцисів 10слайд А зараз ми попрацюємо в парах. Завдання буде таким . У кожної пари є на парті конверт. Вам потрібно : 1.Робота в парах (слова в конвертах) Головоломка «Склади слова» З’єднати за кольором склади і утворити слова. Кожне слово починається з великої літери. Утворені слова (Ко-рінь., Сте-бло. Лис-ток . Кві-тка. Пло-ди . На-сін-ня ) -- Із завданням впорались. Зачитаємо ,що вийшло у кожної пари. Висновок : Отже , що це за слова у нас вийшли ? (Органи рослини) 2. Будова квіткової рослини 11 слайд 2.Робота з підручником. ( с. 85) - Як називають такі рослини ? - Якими життєвими формами вони представлені? - Завдяки чому вони поширилися ? 3. Робота в зошиті с.43 Записати назви органів квіткових рослин 4. Хвилинка - цікавинка. Учні розповідають про рослини з додаткових джерел (енциклопедії ; Вікіпедії ; з газети «Колосочок» 1 .У нас на городі ростуть ягоди , які не поміщаються у рот. Це баклажан, помідор , гарбуз. Коли розріжемо їх , то побачимо в м’якоті багато дрібного насіння , так само , як у смородини, чорниці та інших ягід. 2 . У 1920 р відомий австрійський біолог Рауль Франсе винайшов сільничку. А допоміг йому у цьому мак ! Саме спосіб поширення насінин маку і наштовхнув вченого на ідею створення сільнички. 3. Нещодавно науковці вивели новий сорт помідорів завбільшки з горошину . Смак у них такий самий, як у звичайних помідорів , а вітамінів і корисних речовин—більше.
  • 6. 4. У Національному природничому парку « Голосіївський» в Києві Олена Крижанівська сфотографувала дивовижні дерева : схоже на літеру « Я» , на вісімку ,сусідів , Що сваряться , на очі . на серце . на мізки і вухо . (демонструє у газеті «Колосочок») А чи знаєте ви, що……… у світі рослин Най –най – най слайд 12 ,13 - Ось ми з вами працювали , а тепер час відпочити 5. Музична фізхвилинка « Бедрик» ( додаток) VI .Сприймання та усвідомлення нового матеріалу. Ось ми з вами відпочили , а тепер зупиняється наш Бедрик на …. 3 зупинка « Ігрова» галявина дзвіночків слайд 14 Отож працюємо граючись. У вас на партах є плоди різних рослин . Ваше завдання таке : коли на екрані появиться зображення рослини , ви повинні показати відповідний плід . Робота в парах. Слайд 15 .16 1. Гра « Де чий плід?» Наступна гра ….. 2. Гра « Коли цвіте ця квітка» слайд 17 3. На екрані буде з’являтися фотографія квітки, а ви піднімаєте картинку відповідного кольору Весна - зеленого; Літо - жовтого; Осінь - оранжевого; Зима - синього. 4. Відгадування загадки. В жовте лист пофарбувала, Урожай з полів зібрала. Золотила вербам коси Чарівна цариця — … (Осінь) Молодці , а як на вашу думку , чому відгадка була Осінь? Тому , що за вікном у нас ця пора року. Подорож наша продовжується , і наш герой зупиняється на зупинці …. 4.Зупинка « Музична» галявина ромашок слайд 18 Виконання пісні «Диво осінь» - Як на вашу думку , коли відбувалися події у пісні.? ( Вересень, жовтень) Наступна зупинка нашої комашки … 5 Зупинка « Дослідницька» галявина хризантем слайд 19 -- Чи знаєте ви , що таке гербарій ? Прочитайте тлумачення цього слова на с.87. Практична робота Ознайомлення з гербарними зразками квіткових рослин.
  • 7. Бесіда. - Ось у мене колекція гербарних зразків квіткових рослин. ( Ознайомлюю з назвами рослин ) Завдання для практичної роботи : Роздаю на парту по 1 зразку , а учні повинні: роздивитися рослину, розрізнити чи це дерево , чи кущ….; знайти опис цієї рослини , повідомити це одноліткам , сказати , де вона росте .  Чи зустрічали ви їх у природі ? Де саме ?  Як на вашу думку для чого гербарії?  Висновок : Для наукового вивчення рослин збирають гербарії . слайд 20 III. Заключна частина VII. Узагальнення і систематизація знань -- Із гербаріями ми ознайомились , і зупиняємось на квіточці … 6 Зупинка «Скарбничка знань» галявина жоржин слайд 21 1. Діти , послухайте вірш про квіти та зробіть з цього висновок Хай живуть квіти! Зрізати квіти – це значить убити, У вазі вони неживі. Живі – що на волі, В саду чи у полі, У лузі рясніють, в траві. Дивитися сумно, Як мертві красуні Схиляють голівоньки вниз. Коли б моя воля, Була б у них доля – Тягнутись до сонечка ввись. - Якби квіти могли б говорити, то вони звернулися б до вас з проханням: Ви на клумбах, вдома, в школі Висівайте нас доволі, Доглядайте, поливайте. Без потреби не зривайте. Якби ви нас не топтали, Ми б красу вам дарували. - Які квіточці краще жити ? - Що ми повинні робити для того , щоб квіткові рослини жили у нас в різні пори року ? ( висівати , насаджувати на квітнику, в саду , на городі ; доглядати за ними і не зривати їх з корінням ) - У кожної пори року є свої квіткові рослини , а яка пора року не була згаданою у сьогоднішній подорожі? ( зима ) - Чому? Які квіти у зими ? ( Ті , що малює мороз на вікні )
  • 8. - А ще? Які квіти ростуть у вас удома , в класі ? ( Кімнатні рослини) - Які квіти ростуть у нас на підвіконні ? ( традесканція ,, пеларгонія , бегонія , кислиця….) - Де ми зустрічали цікавинки про кімнатні рослини ? ( у мережі Інтернет ; у газеті Колосочок (демонструє учень) « Кімнатні рослини і твоє здоров’я », « Сад на підвіконні »… Кислиця (Оксаліс) - рослина досить не примхлива і дуже красива. У соку кислиці присутній щавлева кислота, тому вона і має таку назву. Її можна вирощувати і в кімнаті, і в саду. Ірландці вибрали листок кислиці в якості національного символу і розмістили на своєму гербі. Хлорофітум На кухні з газовою плитою та у спальні добре тримати Хлорофітум. Він поглинає газоподібні забруднювачі . Якщо в приміщенні є кілька хлорофітумів, вам не знадобиться встановлювати дорогі очищувачі повітря: за добу ці рослини поглинають майже всі шкідливі бактерії в приміщенні. Не дарма хлорофітум ніколи не уражається шкідниками. Вазон буде дуже доречним на кухні: позбавить повітря від шкідливих газів і неприємних запахів за кілька годин. Та й в офісі не буде зайвим. У народі хлорофітум називають рослиною щастя і спокою в сім’ї. Сансев’єра (або «тещин язик») «Тещин язик» входить у десятку найбільш корисних для людини рослин. Сансев’єра здатна підвищувати імунітет, поглинати запахи (наприклад, на кухні), позитивно впливати на людей, що хворіють на діабет і гіпертонію. Щоб не образити жодну з пір року ми виготовимо квіти технікою квілінг. - Пригадаємо , що таке Квілінг ? Квілінг – це мистецтво скручування довгих та вузьких смужок паперу. слайд 22 Квіти в техніці квілінг – гарний та неперевершений подарунок, який завжди буде створювати гарний настрій. ( поняття «Квілінг» на дошці зразки робіт учнів у техніці під назвою «Галерея дитячих робіт» 2.Технологія виготовлення виробу. -Для того, аби створити зображення квітів у техніці квілінг необхідно: - чітко уявити собі, яку квітку зобразити;
  • 9. -подумати , які базові форми можна використати для її виготовлення; -виготовити необхідну кількість базових форм; -використовуючи базові форми квілінгу, викласти та охайно наклеїти на картон-основу композицію з квітів та листочків Оскільки , у нас готові різні квілінгові форми , то нам потрібно викласти та охайно наклеїти на картон - основу композицію з квітів та листочків. -- Які саме квіти ми будемо виготовляти , дізнаємось відгадавши загадки 3. Гра « Загадки – добавлянки» ( загадки про квіти ) Тонка ніжка . наче спис, Жовта квітка , це – (нарцис) Не збирають мед комашки З білосніжної ….( ромашки) Жовтий , в смужечку сміливець, Це не джміль, а ….( чорнобривець) Подивіться – на горбочку Он біліє дивне очко. Хто ж це дивиться так ніжно? Дитинча весни – … (Підсніжник) Де галявина й пеньочок – Задзвенить до нас…. (дзвіночок) Ой, зима все посріблила, Світ весь ковдрою накрила. З неба вже летять пушинки, Всім відомо – це…( сніжинки) 4.Правила роботи з клеєм . слайд 22 Щоб розпочати роботу нам потрібно пригадати …. ПРАВИЛА РОБОТИ З КЛЕЄМ 1. 1. Для нанесення клею на деталь потрібно використовувати підкладний аркуш, щоб не забруднити парту, стіл. 2. Наносити пензликом від середини деталі до країв. 3.При потраплянні на одяг негайно змити водою. 4. Для притискання деталей або витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою. 5. Закінчивши роботу, клей щільно закрити, пензлик і посуд для клею помити. 5. Робота в парах (Під музику П.І.Чайковського «Вальс квітів») додаток Під музику учні та гості виготовляють квіти . Ось , ми впорались із завданням і зупиняється наш Бедрик на галявині чорнобривців…. 7 Зупинка « Творча» галявина чорнобривців слайд 23 Виставка квітів Вправа « Мікрофон»
  • 10. Коротенький захист роботи ( наприклад : це квітка весни , її потрібно охороняти. Вона росте на моєму квітнику.) VIII. Підбиття підсумків . Рефлексія - Ось і наша подорож закінчується . Подорожував наш Бедрик від ранньої весни до осені по квіткових рослинах . Десь працював , творив , відпочивав , танцював та напевно ця подорож йому і вам запам’ятається і залишить гарні враження. --- А які враження від сьогоднішнього уроку у вас ми зараз дізнаємось. На дошці малюнок дерева , у тарілках квіти 3 кольорів . Ваше завдання …. 1. На дошці рефлексія «Дерево натхнення» Учням потрібно вибрати з трьох різнокольорових квітів одну, яка відповідає їх враженню від уроку і розташувати її на дереві Зелена квітка – урок не сподобався; Оранжева квітка - урок сподобався не дуже ; Рожева квітка - урок дуже сподобався. Ви гарно усі працювали, я вам дякую, 2 . Вправа «Акваріум» -- Кожна пора року має свої квіти , а яка квітка цвіте протягом цілого року ? Квіти прикрашають наше життя. Тож нехай на Землі їх буде більше. І хай серед них будуть не тільки квіти, які ви намалювали, виготовляли , і виростили самі. А вам бажаю багато сонця у житті, міцного здоров’я, великого щастя і отримувати квіти на всі свята. IX . Домашнє завдання С. 85-87. - Підготувати цікаву інформацію про улюблену квіткову рослину , щоб зацікавити однокласників , скориставшись додатковими джерелами інформації . Чому у неї така назва ? Де її батьківщина ? Яка роль її у житті ? Додаток до уроку Божа корівка інколи називають Сонечко чи БЕДРИК - «райська комаха», і не просто райська, а навіть свята, бо на спинці сім темних плямок (святе число!), як сім кольорів у веселки, як сім днів у тижні. Її не можна не тільки вбивати, а й навіть ображати, бо вона є зв'язковим між людьми і Небом: передає Богу людські прохання, а людям - повідомлення про врожай, про радощі і прикрощі їх життя. Отож, посягнути на «Божу корівку» - Сонечко - це посягнути або й розірвати свій зв'язок з Небом. Рух «Божої корівки» - тільки вгору, до Неба: як би ми не повертали стеблину чи свій палець, де вона сидить, рухається ця комаха тільки вверх...