Publicité

RD-AyinOnemliGunleri-Nisan23.pdf

29 Mar 2023
Publicité

Contenu connexe

Publicité

RD-AyinOnemliGunleri-Nisan23.pdf

 1. NİSAN AYINDA DİJİTAL PAZARLAMA KAMPANYALARINIZDA DEĞERLENDİREBİLECEĞİNİZ ÖNEMLİ GÜN ÖNERİLERİ
 2. 2 Nisan ayı hızlı bir şekilde ısınan havalar, uzayan günler ve bahar dallarıyla birlikte umudun da yeşermesiyle hayatlarımıza giriyor. Özellikle de ülkece yaşadığımız büyük acılar ve kayıpların sonrasında ümit duymaya ihtiyaç duyduğunu açık bir şekilde görebiliyoruz. Bu nedenle de ilkbaharın neşesini ve huzurunu yansıtan fakat aynı zamanda da gerçeklikten çok da kopuk olmayan kampanyalarla bu ayı verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. 2023 yılında Nisan ayı Ramazan Bayramı ve Paskalya gibi dini bayramların yanı sıra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi milli bayramlara ev sahipliği yapıyor. Bunlar gibi herkesçe kutlanan bayramların yanında kendi müşteri kitlenize özel keyifli ya da anlamlı önemli günlerden de seçerek Nisanı ayını başarıyla tamamlayabilirsiniz. İşte Related Digital olarak sizin için derlediğimiz günler ve haftalar.
 3. 2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ Otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlarına çözüm üretebilmek adına dünyada her yıl 2 Nisan Günü otizme yönelik çalışmalar yapılmakta. Siz de bu konuya pazarlama kampanyalarınızda yer vererek farkındalık yaratabilirsiniz. 3 1 NİSAN ŞAKA GÜNÜ Nisan ayına eğlenceli bir şekilde başlamamızı sağlayan 1 Nisan Şaka Günü’nde hazırlayacağınız pazarlama kampanyalarında esprili ve yaratıcı içerikler üretip indirim kampanyaları oluşturarak abonelerinizin dikkatini çekebilmeniz mümkün.
 4. 3 1-7 NİSAN ULUSAL KANSER HAFTASI Kanser günümüzde gittikçe artış gösteren önemli sağlık sorunlarından biri. Ülkemizde her yıl 1- 7 Nisan haftasında kanser hastalığına karşı farkındalık yaratmak, toplum ve bireyleri kanser hakkında bilinçlendirmek adına etkinlikler düzenleniyor. Kanserin belirtilerini bilmek ve erken teşhis edilmek kanser ile mücadele konusunda büyük önem taşıyor. Siz de bu konu ile ilgili farkındalık yaratmak için kampanya oluşturabilirsiniz. Hassas bir konu olduğu için dilinize ve hitap şeklinize ekstra dikkat etmeyi de unutmamalısınız.
 5. 4 2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ Otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlarına çözüm üretebilmek adına dünyada her yıl 2 Nisan Günü otizme yönelik çalışmalar yapılmakta. Siz de bu konuya pazarlama kampanyalarınızda yer vererek farkındalık yaratabilirsiniz.
 6. 4 5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ Ülkemizde 100 binden fazla avukat bulunuyor. 5 Nisan Avukatlar Günü’nde meslek odaklı indirim kampanyaları oluşturabilir, markanız için değerlendirebilirsiniz. E-posta listenizi meslek odaklı segmente ettiğiniz takdirde bu gibi meslek odaklı günleri fırsata çevirebilirsiniz.
 7. 5 7-13 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ VE SAĞLIK HAFTASI Dünya Sağlık Günü ve Sağlık Haftası sigorta şirketleri, ilaç firmaları ve hastaneler gibi birçok önemli sağlık sektörü için kampanya fırsatları sunarken perakendeden teknoloji şirketlerine kadar diğer tüm sektörlerden firmaların da bu özel gün ve haftada markalarına uygun kampanyalar geliştirmeleri mümkün.
 8. 6 9-16-17 NİSAN PASKALYA BAYRAMI Dünya genelindeki Hıristiyan nüfus tarafından yaygın bir şekilde kutlanan bu bayram müşterilerinizin bulundukları lokasyona göre pazarlama kampanyalarınızın odağına alınabilir. Paskalya özellikle de yumuşak pastel renklerin ve bahar temalarının sıklıkla kullanıldığı kampanyalara açık olduğu için yüksek verim elde etme şansını kaçırmamalısınız. Paskalya, Katolik ve Protestan kesim için bu yıl 9 Nisan’da kutlanacakken Ortodoks kesim içinse 16 Nisan Pazar tarihine denk geliyor.
 9. 6 9 NİSAN TURİZM HAFTASI Her yıl 15-22 Nisan, ülkemizde Turizm Haftası olarak kutlanıyor. İç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amaçlı çeşitli etkinliklerle kutlanan bu güne özel kampanya hazırlamanızı, özellikle de turizm sektöründe olanlar için tavsiye ederiz.
 10. 7 20-23 NİSAN RAMAZAN BAYRAMI Bu Ramazan Bayramı’nda yine sevgiyi, aile ilişkilerini, tatlı gelenekleri hatırlatan paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Dini bayramlarda marka kimliğinizi bir adım geride bırakarak ve insanların hassasiyetlerine önem vererek nötral bir dil kullanmanızı ve her kesime saygılı kampanyalar oluşturmanızı öneririz.
 11. DÜNYA ÜZERİNDE NİSAN AYINDA KUTLANAN İLGİNÇ ÖNEMLİ GÜNLER 1 NİSAN Dünya Şaka Günü 2 NİSAN Dünya Çocuk Kitapları Günü/Dünya Otizm Farkındalık Günü 2 NİSAN Dünya Yastık Savaşı Günü 3 NİSAN Dünya Parti Günü/ Umut Etme Günü 4 NİSAN C Vitamini Günü 4 NİSAN Dünya Sokak Hayvanları Günü 5 NİSAN Avukatlar Günü 9 NİSAN Paskalya Bayramı 10 NİSAN Polis Günü 11 NİSAN Dünya Parkinson Günü/ Evcil Hayvan Günü 12/18 NİSAN Kalp Sağlığı Haftası 13 NİSAN Dünya Scrabble Günü 14 NİSAN Gökyüzüne Bakma Günü 17 NİSAN Dünya Hemofili Günü 18 NİSAN Köşe Yazaları Günü 19 NİSAN Bisiklet Günü 21 NİSAN Yaratıcılık ve İnovasyon Günü 21-28 NİSAN Ebeler Haftası 22 NİSAN Dünya Günü 23 NİSAN Dünya Kitap Günü Pek çoğuna şaşıracağınız, kulağa hem eğlenceli hem de komik gelebilecek ilginç günleri sizinle paylaşıyoruz. Bazılarının temasından ilham alarak belki siz de ilginç kampanyalar oluşturabilirsiniz. 23 NİSAN Çocuk Bayramı 25 NİSAN Dünya Sıtma Günü 26 NİSAN Dünya Pilotlar Günü 28 NİSAN Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü 29 NİSAN Dünya Veteriner Hekimler Günü 29 NİSAN Dünya Dans Günü
Publicité