Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Kişisel ve Profesyonel Yaşamda Mükemmelliğin Sırrı Intro

469 vues

Publié le

Eğitim sisteminin ve iş yaşamının mutluluk ve başarıyı bizlere öğretmediği kesin.

“Ben zeki doğmuştum, beni eğitim mahvetti." Mark Twain

Yaşadığımız tüm sorunların sebebi başrolde hepimizin olduğu bir hikayede saklı……

• Neden insanların %95’i mutsuz ve başarısız?
• Para neden mutluluk getirmiyor?
• Neden Türkiye dünya mutluluk endeksinde 78. sırada?
• Mutluluğu neden gelecekte arıyoruz? (Emeklilik, kariyer, mezuniyet)
• Beynimizin günde 5-6 saat çalıştığını ve sadece %2 sini kullandığımızı biliyor muydunuz?
• Nazi kamplarında hayatta kalma oranının %2 olduğunu biliyor muydunuz? Peki o insanları farklı kılan neydi?

Bu eğitimde bu soruların cevaplarını öğrenip hayallerinize ulaşmanızı engelleyen tüm unsurları ortadan kaldırabilirsiniz.

Publié dans : Développement personnel
 • Identifiez-vous pour voir les commentaires

Kişisel ve Profesyonel Yaşamda Mükemmelliğin Sırrı Intro

 1. 1. Kişisel ve Profesyonel Yaşamda Mükemmelliğin Sırrı Ferhan BUGAY 1
 2. 2. UYARI Bu eğitim sizde rahatsızlık uyandırmak üzere tasarlanmıştır. Eğitimi dinlerken doğru bilinen yanlışları ve yanlış bilinen doğruları fark edebilirsiniz. Moraliniz bozulabilir, yaşadıklarınızı düşünebilirsiniz. Bu durum eğitimden sonra birçok şeyi yeniden sorgulamanıza sebep olacaktır. (Bilinçdışı süreç). Artık bazı kararlar vermeniz gerektiğini düşünebilirsiniz ve bazı pişmanlıklar yaşayabilirsiniz. Eğer bu duygu ve düşünceleri yaşarsanız eğitim amacına ulaşmış olacak ve içinizdeki değişim fitili ateşlenmiş olacaktır. 2
 3. 3. 3 Hayallerinizi neden öteliyorsunuz? Bu sizin açınızdan çok önemli, yaşam şeklinizi değiştirmediğinizde başarısız ve mutsuz olarak hayatınızı sonlandıracaksınız. Türkiye’de insanların, %2’si psikiyatrik, % 40’ı ise psikolojik tedavi veya koçluk hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Bir de bunlara hiç ihtiyacı olmadığını düşünenler var.
 4. 4. Hayatta ilerlemezseniz gerilersiniz. Eğer değişmezseniz anneniz babanız gibi ölürsünüz. (Aile Dizimi Yasası, Bert Hellinger) Çocuklarınıza ve sevdiklerinize örnek olamazsanız onlar da sizin gibi ölür. 4
 5. 5. Bu eğitimde aşağıdaki soruların cevaplarını öğrenip hayallerinize ulaşmanızı engelleyen tüm unsurları ortadan kaldırabilirsiniz. 1. Neden insanların %95’i mutsuz ve başarısız? 2. Para neden mutluluk getirmiyor? 3. Neden Türkiye dünya mutluluk endeksinde 78. sırada? 4. Mutluluğu neden gelecekte arıyoruz? (Emeklilik, kariyer, mezuniyet) 5. Beynimizin günde 5-6 saat çalıştığını ve sadece %2 sini kullandığımızı biliyor muydunuz? 6. Nazi kamplarında hayatta kalma oranının %2 olduğunu biliyor muydunuz? Peki o insanları farklı kılan neydi? 7. Neden Türkiye’de şirketlerin karlılık oranları (%5-%6) giderek azalıyor? 8. Yeni kurulan şirketler neden ortalama 11 yılda batıyor? 9. Milyar dolarlık şirketler nasıl birden batıyor? 10. İç dinamikleri zayıf şirketlerin operasyonel performanslarının diğer şirketlere göre %100 düşük olduğunu biliyor musunuz? 5
 6. 6. 6 Neden Mutlu ve Başarılı Olamıyoruz? Çünkü BAĞIMLI olarak Yetiştiriliyoruz Yapamazsın!, düşersin!, sen anlamazsın! Sana söylenenleri yap, öğretmenini dinle! Türkiye, her şeyin ailede babadan, iş yerinde patrondan, inançta şeyhten, okulda öğretmenden, ekonomik hayatta ise devletten beklenmesi diye bir geleneğin olduğu ülkedir. Bu durum “özgürlükten kaçış” olarak nitelendirir: “Kişinin kendi bireysel özünün bağımsızlığından vazgeçmesi ve kendi özünü kendi dışındaki bir insanla ya da bir şeyle kaynaştırma eğilimi” içine girmesidir. Süreç yüzyıllar süren hem maddi hem de manevi yönden kendine özgü bir nevi zihinsel gen, yaşam ve düşünce biçimleri üretmiştir.
 7. 7. 7 Ben de BAĞIMLI olarak yetiştirildim. Hatta; Berbat bir çocukluk geçirdim 5 yaşımda Anne ve Babamdan ayrıldım 11 Yaşımda ölümden döndüm 25 Yaşıma kadar hiç mutlu olmadım Kendimi hep şanssız hissettim En güvendiğim iki insan tarafından hayal kırıklığına uğratıldım Sürekli mutlu gelecek hayali kurdum Mutluluğu hep kendi dışımda aradım Sıkıntıları içime atarak çeşitli rahatsızlıklar yaşadım
 8. 8. 8 SONRA NE Mİ OLDU? Yaşadığım durum beni fazlasıyla rahatsız, huzursuz ve mutsuz etmeye başladı. Mutluluğun zihnimde var olan bir durum olduğunu ve mutsuzluğumun sebebini kendi dışında aramamam gerektiğini öğrendim. Geç olsa da değişmem gerektiğini anladım.
 9. 9. 9 Kişisel ve profesyonel yaşamınızdaki isteklerinizi gerçekleştirmek istiyor musunuz? Daha mutlu ve daha başarılı bir yaşam mı sürmek istiyorsunuz? O zaman size rehberlik etmeme izin verin.
 10. 10. 10 Beni öldürmeyen şey güçlendirir. Friedrich Nietzsche Size bir iyi bir de kötü haberim var. İsteklerinizi gerçekleştirmek çok basit ancak basit davranabilmek kolay değildir. Değişimin tek koşulu kendine meydan okumaktır.
 11. 11. 11 Hiç Düşündünüz mü? Ne kadar mutluluğa dayanabilirsiniz? veya, Kariyerinizde ne kadar başarıya dayanabilirsiniz?
 12. 12. 12 Eğitim sisteminin ve iş yaşamının mutluluk ve başarıyı bizlere öğretmediği kesin. “Ben zeki doğmuştum, beni eğitim mahvetti." Mark Twain
 13. 13. Yaşadığımız tüm sorunların sebebi başrolde hepimizin olduğu bir hikayede saklı…… 13
 14. 14. Şimdi tanıdığınız mutsuz veya başarısız birisini düşünmenizi istiyorum. Zaman zaman bu kişi siz de olabilirsiniz. Bulduğunuzda hikayeye başlayacağım. 14
 15. 15. durduramadığı tek şey düşünceleri ve bitmeyen karşılanamayan istekleri var 15
 16. 16. Etrafındaki her şeye yada gücü yettiklerine kızıyor 16
 17. 17. Kendi haklılığını görmek için başkalarının hata yapmasından hoşlanıyor… 17
 18. 18. Amaçsız çalışıyor, işini sevmiyor ancak değişim için enerjisi yok 18
 19. 19. Zamanının çoğunu boşa harcıyor 19
 20. 20. Düşünmeden çalışıyor, az üretiyor 20
 21. 21. Herkesle kavgalı 21
 22. 22. olumsuz düşünüp, tartışarak çalışıyor 22
 23. 23. Hayatta her zaman kısa yollar arıyor 23
 24. 24. Her konuda haklı. Müdür haksız, çocuklar haksız, eş haksız 24
 25. 25. Bilgi toplamıyor, annesinden öğrendikleri ile yetiniyor 25
 26. 26. Değişim istiyor ama korkuyor, yine de etrafındakileri değiştirmeye çalışıyor 26
 27. 27. Her tutumu bildiğini ve anladığını sanıyor 27
 28. 28. Başkalarını suçluyor 28
 29. 29. Dinlemek yerine sürekli konuşuyor 29
 30. 30. Öğrenmeye kapalı, zaten kusursuz 30
 31. 31. İnsanları eleştiriyor, çünkü kendisi mükemmel 31
 32. 32. Egosunu beslemek için başkalarına zarar veriyor 32
 33. 33. Hiçbir anın tadını çıkaramıyor 33
 34. 34. Sürekli insanların ne düşündüğünü sorguluyor 34
 35. 35. Her an geçmiş ve geleceği yaşıyor 35
 36. 36. Her gün karar alıyor ama karasızlık yaşıyor 36
 37. 37. Ölürken bile kendinden başka herkesi suçluyor… 37
 38. 38. Bu insanlar her yerde. Zaman zaman kendi bedenimizde. 38 Hikayenin Sonu
 39. 39. 39 Bu sunumda verilen mesajları dikkate alırsanız etrafınızdaki her şey o kadar kolay değişecek ki inanamayacaksınız.
 40. 40. 40 ŞİMDİ BİR SANİYE DURUN Şu an nasıl hissediyorsunuz?
 41. 41. 41 İnsanların birçoğu yaptıkları şeyden farklı şeyler düşünüyor. İnsanlar anı yaşamıyor. Gelecek ve geçmiş bir türlü yakamızı bırakmıyor. Oysaki mutluluk anda olabilmekte saklıdır. Bütün dinler ve spiritüel inanışlar insanları anda tutmayı hedefler. Mutlu olmak için bir şey düşünmemek gerekiyor. (Mindfullness, flow, trance)
 42. 42. 42 Yeryüzünde 7 milyar insan kayıtsız olmaya programlanmıştır. Sizden ricam bir süreliğine kayıtsız olmayı bırakıp vereceğim çok önemli mesajları sorgulamanızdır.
 43. 43. 43 Beni dinlerken; -içgüdülerinizi kontrol eder, -egonuzu dinlemezseniz, -söylediklerimi yargılamazsanız, -sadece vereceğim mesajlara odaklanabilirseniz aileniz, akrabalarınız, sevdikleriniz ve işiniz için harika fikirler üretebilirsiniz. Yada hayatınızda çok önemli fırsatları kaçırmış olursunuz. Not: Eğitimi sonuna kadar dinlediğinizde içgüdülerinizi nasıl kontrol edebileceğinizi ve bunun yaşamınıza nasıl katkı sağlayacağını öğrenmiş olacaksınız.
 44. 44. BEN KİMİM 16 Yaşıma kadar doğayı ve canlıları gözlemledim, ardından insanları gözlemlemeye başladım. Size aktaracağım bilgiler 63 ülkede 200’ün üzerinde şehirde gözlemlediğim 3 Milyonun üzerinde insana ait değerlendirme ve bu alandaki araştırma sonuçlarına dayanmaktadır. 44
 45. 45. Amerikan Health Institute, ASQ, APQC, NZ, KALDER, AKUT, TSE, ARÇ, KLM, LifeCoachesBlog.com , Baumeister Lab, fight mediocrity, Steve Jobs, Tony Robbins, A. J. Hoge, Sir Ken Robinson, Turgay Evren, Scott Geller, Seth Godin, Paul Bragg, John Robbins, Patti Dobrowolski, Hakan Arsman, Julian Treasure, Amy Cuddy, David Allen, Mark Bowden, Dan Pink, D. Arielly, U. Gneezy, G. Lowenstein, N. Mazar, Davut Atay, Dr. Bernd Irlenbursh, Adam Leipzig, Dan Gilbert, Mathieu Ricard, Michael Shermer, Idriz Zogaj, Clio Cresswell, Luke Durward, Ingrid Vanderveldt, Tony Horton , Dimis Michaelides, Tai Lopez, Carrie Green , Brene Brown, David Deida, Stephan Cavey, DALE CARNEGIE , Robert Kiyosaki, Warren Buffet, Victor Frankl, Sun Tzu, Robert Maurer, Henry David Thoreau, Henry David Thoreau, Alan Watts, Dennis Littky, Seymour Sarason, E.F. Schumacher, Stu Mittleman, Tom Peters, Joe Vitale, John Robbins , Larry Scherwitz, Thich Nhat Hanh, Tim Ferriss, George Leonard , Viktor Frankl, Karen Martin, Manley Hopkinson , DouglasMcGregor, W. Edwards Deming, Hakim Bey, Katherine Hepburn, John Tierney, Christopher Ryan, Kelly Mc Gonical,Gerry Keller, David Perlmutter, Ryan Holiday, MJ De Marco, Nir Eyal, Stu Mittleman, Richard Bandler , Mark Herrman, Jack Canfield , Tiger Woods, Michael Jordan , Hakim Bey, Eric Guenther, Dieter Herrman, Ali Faruk Bugay, Necla Atifet Haktanır, Danny Garcia, Deniz Bugay, Muzeyyen Bugay, Diane Arbus, Goldian VandenBroek, Benjamin Disraeli, Seneca, George Bernard Shaw, Peter Drucker, Stevenwright, Ed Zschau, Marcus Aurelius, Oprah Winfrey, Albert Einstein, Ralphwaldo Emerson, Robert J. SAWYER, Crosby, Juran, Ishikawa, Edward W. Deming, Confucius, Laszlo Bock, Joseph M. Juran, Ralph Charell, Dave Barry, Dan Gable, WARREN G. BENNIS, Richard Tedlow, HENRY WARD BEECHER, MIKE MAPLES, Joseph Sugarman, CLINT EASTWOOD, CHARLES ATLAS, Larry Smith, GEORGE BERNARD SHAW, NICCOLOMACHIAVELLI, COLIN WILSON, THOMAS J.WATSON, OSCARWILDE, Robert T. Kiyosaki, Dale Carnegie, Mel Robbins, Milton Ericson, Richard Bandler, Nalan Üçer, Metin Çınaroğlu, Davut Çolak, Taner Şahin, Güner Pekkan, Ertan Alpay, Serhat Tatlı 45 Esinlendiğim Bazı Referanslar
 46. 46. Haydi şimdi eğitime başlayalım… 46
 47. 47. 1. Bölüm Kişisel Yaşamda Mükemmellik 2. Bölüm Profesyonel Yaşamda Mükemmellik Not: Şu ana kadar izlediğiniz bölüm eğitimin tanıtım ve giriş (INTRO) kısmıdır. Eğitimin devamı toplam 32 altbölümden 64 saatten iki saate süzülmüş konsantre bilgi içeren bir eğitimdir. Eğitim içerik detayı eğitim planlaması ile birlikte paylaşılacaktır. 47
 48. 48. Eğitimin devamını aşağıdaki iletişim adresinden talep edebilirsiniz. Değerli zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkürler, olumlu olumsuz tüm geri bildirimlerinizi bekliyor olacağım… Eğitim Yeri: İş yeriniz veya herhangi bir tesis Süre: 2 Saat + 1 Saat Soru Cevap Katılımcı Sayısı: En az 50 Katılımcı Profili: Her seviyeden çalışanın karma olarak katılması tavsiye edilmektedir. iletişim ferhanbugay@gmail.com 0505 374 40 95 48

×