Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Raport z ankiety drzewa we Wleniu

Raport z przeprowadzonej ankiety dotyczącej wycinania drzew we Wleniu.

  • Identifiez-vous pour voir les commentaires

  • Soyez le premier à aimer ceci

Raport z ankiety drzewa we Wleniu

  1. 1. Raport z przeprowadzenia ankiety internetowej dotyczącej drzew we Wleniu Jacek Gładysz www.facebook.com/radnyJacek
  2. 2. Raport z przeprowadzenia ankiety internetowej dotyczącej wysokości wynagrodzenia dla burmistrza Jacek Gładysz www.facebook.com/radnyJacek 1. Informacje wstępne Grupa badawcza: w badaniu wzięło udział 37 dobrowolnie zgłaszających się osób. Czas trwania: ankieta została przeprowadzona na przełomie lutego i marca 2016-tego roku. Kwestionariusz zwierał trzy pytania: Czy jesteś ogólnie za wycinką drzew we Wleniu?  Tak, za dużo tych drzew, potem gałęzie spadają i jeszcze komuś stanie się krzywda  Nie! To jest głupota! Drzewa są wartością Wlenia!  Nie popadajmy w skrajności – w niektórych miejscach można wyciąć... Jakie masz zdanie odnośnie wycinania drzew na drodze na cmentarz?  Jestem za  Jestem przeciw Pytanie otwarte, w którym można napisać swoje żale, życzenia, opinie, itd. (niekoniecznie dotyczące drzew, choć byłoby to wskazane) 2. Motywacja W związku z tym, że ostatnio gdzie się we Wleniu nie spojrzy, wycina się drzewa, zdecydowałem się przeprowadzić tą ankietę. Nie ukrywam, że ta sytuacja mi się nie podoba – uważam, że drzewa są wartością Wlenia i nie należy ich kaleczyć tak, jak to ma miejsce. Ktoś może powiedzieć, że moja postawa ma wpływ na wynik ankiety. Ale z kolei ktoś inny mógłby uznać, że na jej wynik ma wpływ kolejność pojawiania się odpowiedzi w pierwszych dwóch pytaniach. Dla równowagi zdecydowałem się umieścić odpowiedzi przeciwstawne do moich poglądów w pierwszej kolejności – żeby możliwie zminimalizować wpływ obu czynników. Tak czy inaczej zakładam, że ludzie myślą samodzielnie i potrafią się do swojego zdania przyznać, tym bardziej, gdy są anonimowi. Odpowiedzi na pytanie trzecie zdają się potwierdzać moje przypuszczenie.
  3. 3. Raport z przeprowadzenia ankiety internetowej dotyczącej wysokości wynagrodzenia dla burmistrza Jacek Gładysz www.facebook.com/radnyJacek 3. Wyniki Wyniki ankiety są następujące: Czy jesteś ogólnie za wycinką drzew we Wleniu? odpowiedź liczba odpowiedzi udział Tak, za dużo tych drzew, potem gałęzie spadają i jeszcze komuś stanie się krzywda 5 13,5% Nie! To jest głupota! Drzewa są wartością Wlenia! 21 56,8% Nie popadajmy w skrajności - w niektórych miejscach można wyciąć... 11 29,7% Czy jesteś ogólnie za wycinką drzew we Wleniu? 0 5 10 15 20 25 Tak, za dużo tych drzew, potem gałęzie spadają i jeszcze komuś stanie się krzywda Nie! To jest głupota! Drzewa są wartością Wlenia! Nie popadajmy w skrajności – w niektórych miejscach można wyciąć... liczbaodpowiedzi Wynik nie wymaga komentarza.
  4. 4. Raport z przeprowadzenia ankiety internetowej dotyczącej wysokości wynagrodzenia dla burmistrza Jacek Gładysz www.facebook.com/radnyJacek Jakie masz zdanie odnośnie wycinania drzew na drodze na cmentarz? odpowiedź liczba odpowiedzi udział Jestem za 11 29,7% Jestem przeciw 26 70,3% Jakie masz zdanie odnośnie wycinania drzew na drodze na cmentarz? 0 5 10 15 20 25 30 Jestem za Jestem przeciw liczbaodpowiedzi Jak wyżej – wyniku nie skomentuję. Komentarza oszczędzam sobie w tych dwóch pytaniach także z innego powodu – mianowicie z powodu zainteresowania, jakim cieszyło się trzecie z postawionych przeze mnie pytań. Kilkakrotnie przeprowadzałem internetową ankietę, zawsze starałem się umieszczać w niej otwarte pytanie, żeby dać ludziom możliwość wypowiedzenia się. Nigdy do tej pory pytanie to nie cieszyło się aż takim powodzeniem. Słowa tam napisane mówią wszystko, czego sam tutaj nie napiszę, bo inni zrobili to za mnie. Wypowiedzi zamieszczam bez jakiejkolwiek ingerencji w ich treść i formę. Pominąłem sześć z nich: cztery świadczyły o niezrozumieniu pytania – odpowiadający doradzali mi, w którym miejscu mogę napisać swoje żale, itd., podczas gdy ja pytałem o ich żale, a nie szukałem miejsca na swoje. Jedna osoba odpowiedziała wysyłając kropkę. Jedna odpowiedź zawierała uśmiechnięte emoty, za co serdecznie odpowiadającego pozdrawiam.
  5. 5. Raport z przeprowadzenia ankiety internetowej dotyczącej wysokości wynagrodzenia dla burmistrza Jacek Gładysz www.facebook.com/radnyJacek Wypowiedzi mieszkańców: Jestem przeciw wycinaniu drzew, nie chodzi tylko o drogę na cmentarz . Jest wiele dróg, które aż proszą się o naprawę więc proszę rozważyć to, że inne drogi po których chodzą ludzie, jeżdżą auta jest bardziej potrzebna. Mówię stanowcze nie wycinku drzew Zrobi się pustynia we Wleniu,nie pozwólmy na wycinkę,tym bardziej że tam jest bardzo mały ruch drogowy.Dbajmy o piękno Wlenia żal mi .... Nie mamy żadnych zagospodarowanych "zielonych miejsc", zostawmy chociaż to co jest, niż wyharatać wszystko piękne co nam pozostało. Koło mostu drzewa zostały wycięte i ulica straciła na swoim uroku. Drzewa powinniśmy zasadzać a nie wycinać. Droga na cmentarz dzięki tym drzewom ma swój wyjątkowy urok. Zostawić naszą piekną przyrode w spokoju,nie chcemy pustyni a przecież wystarczy fachowa pielęgnacja jak trzeba przyciąć stare konary Uważam, że masowa wycinka drzew we Wleniu jest zupełnie nie potrzebna. Drzewa zdobiące ścieżkę we Wleniu na drodze na cmentarz są z nami od lat i nie zgadzam się z tym, że trzeba je usunąć. W parku przy Ogrodowej trzeba wyciąć , stanowią zagrożenie Zamiast kłaść asfalt, lepiej byłoby po prostu porobić wysepki do wymijania się autami - taniej i bez konieczności niszczenia wartościowych drzew. Bez tych drzew przestaniemy oddychać!!!! Kategorycznie NIE!!! To tak jakby żywej rybie wodę zabrać. Dziś pozwolimy na wycinkę drzew, jutro powiedzą że zasypują rzekę Bóbr i co? Też"dadzą" nam wybór. Kto ma takie ciekawe pomysły???.
  6. 6. Raport z przeprowadzenia ankiety internetowej dotyczącej wysokości wynagrodzenia dla burmistrza Jacek Gładysz www.facebook.com/radnyJacek Co się stanie z pozyskanym drewnem? Wyciąć stare drzewa, zbudować nową drogę, na miejsce wyciętych drzew posadzić nowe. Z kazdym rokiem jest co raz mniej zieleni (2x) Drzewa na cmentarz robią swoją robotę to właśnie Wleń słynie z malowniczych krajobrazów nie zabierajmy temu miastu jedyny atut turystyki ZA Szkoda, że jednak nie znajdą się pieniądze na odnowę kolei na trasie Jelenia Góra- Lwówek Śl. to piękna trasa, położona wśród zielonych łąk i lasów, z bogatym krajobrazem. Gdyby ten pociąg jechał chociaż 50-60 km/h... Nie powiem, żeby Wleń był w całkowitej stagnacji, jak jeszcze parę lat temu. Z różnych stron można dojrzeć intensywniejsze, bądź mniej intensywne działania. Nie wszystkie niestety odnoszą pożądany skutek. Wycinanie drzew, to nic innego jak zdejmowanie korony, która jest pięknem tego miasta, podkreśla jego, przez wielu lekceważony majestat i daje nam poczucie bycia mieszkańcem "Parku Krajobrazowego Doliny Bobru". Wytnijmy w ogóle wszystkie lasy dookoła, drwale zarobią, a my zostaniemy wreszcie wśród obskurnych budynków, alkoholizmu, plot, życzenia sobie nawzajem jak najgorzej i może, na tym wypizdowiu, które sobie stworzymy, załamani tym, że nawet nie ma gdzie pójść na spacer się odstresować "zajebiemy się" wszyscy razem i będzie git. Szkada krajobrazu ... Uważam, że należy zachowywać rozsądek. Owszem, drzewa są stare, ale już wielokrotnie narzekano, że gałęzie leca na ludzi. Można w zamian za drzewa wycięte posadzić nowe. A droga wymaga dobrego remontu. nalezy oczyścić punkty widokowe na Gorze zamkowej
  7. 7. Raport z przeprowadzenia ankiety internetowej dotyczącej wysokości wynagrodzenia dla burmistrza Jacek Gładysz www.facebook.com/radnyJacek Totalnie nie rozumiem chęci wycięcia większości drzew. Całkowite zniszczenie krajobrazu i uroku uliczek. Wystarczy, że nie mamy żadnego pielęgnowanego parku, zostawmy chociaż to co jest. Zostawcie drzewa Na przeciw cmentarza przy domku który tam stoi należało by zrobić wycinkę (krzaków) i zrobić punkt widokowy na wleń może z małą ławeczka to piękne miejsce ale nie stety zarośnięte samosiejkami Pozdro Jacek : D Moim zdaniem droga nie jest aż w tak krytycznym stanie że wymaga remontu, a co dopiero jeszcze kosztem takich pięknych drzew, przecież to głupota. Drzewa, które są zaniedbane można przecież ładnie odnowić, niepotrzebne wyciąć. W zamian posadzić drzewa w miejsca gdzie przyozdobią Wleń WYCINANIE ;;''STARYCH DRZEW ''TO BARBARZYŃSTWO... SETKI LAT TRZEBA CZEKAĆ ,BY UROSŁY...NIE POZWÓL,MY NISZCZYĆ NASZEJ HISTORII,PIĘKNYCH DRZEW ,NIE OKRADAJMY HISTORII, ~~~ koniec ~~~
  8. 8. Raport z przeprowadzenia ankiety internetowej dotyczącej wysokości wynagrodzenia dla burmistrza Jacek Gładysz www.facebook.com/radnyJacek 4. Podsumowanie Można mieć zarzuty odnośnie tego jakim narzędziem poznawania zdania mieszkańców jest ankieta, można wnosić (najpewniej słuszne) wnioski odnośnie złego doboru próby, można skrytykować postawione przeze mnie pytania i moją stronniczość – ale nie można zignorować oczywistego faktu, że mamy tutaj wypowiedzi większej liczby osób niż liczba radnych naszego miasta. Chciałbym, żeby pytano nas o wycięcie drzew. Taka sytuacja nie ma miejsca. Pyta się nas o nieistotne durnoty, a ważne decyzje podejmowane są gdzie indziej. Sprzeciwiam się wycinaniu drzew w ogóle, ale wycinaniu tych na drodze prowadzącej na cmentarz sprzeciwiam się dziś w szczególności. Jak pokazują powyższe dane – osób myślących podobnie jest więcej.

×