Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

KocSistem | E-Bulten Haziran 2016

157 vues

Publié le

KoçSistem'i daha yakından tanımak ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültenimiz sizinle.

Publié dans : Données & analyses
 • Identifiez-vous pour voir les commentaires

 • Soyez le premier à aimer ceci

KocSistem | E-Bulten Haziran 2016

 1. 1. KoçSistem Haziran 2016 444 0 262 www.kocsistem.com.tr Çelebi Havacılık Holding A.Ş. Bilgi Teknolojileri Altyapısı KoçSistem’e Emanet! KoçSistem’de Dijital Dönüşüm: NoWNew Opportunities World Atasun Optik, Maximus Kurumsal Bulut Hizmetlerini Tercih Etti!
 2. 2. Yönetimden
 3. 3. Değerli İş Ortağımız, İş ve teknolojinin, yakınsamanın da ötesinde bütün haline geldiği bir dönemdeyiz. Sektörü, iş alanı ne olursa olsun tüm kurumlar teknolojiyi işlerinin, stratejilerinin odağına alarak, iş ihtiyaçlarını ve teknolojiyi bütünsel olarak değerlendirme çabasındalar. Çünkü iş dünyasında başarılı olmanın temel kuralları yeniden yazılıyor ve ilk kural dijitalleşmek! KoçSistem olarak her geçen yıl gündemimizde daha fazla yer ayırdığımız dijital dönüşüm, kurumsal hayatı tepeden tırnağa, hem de önceki değişim başlıklarından çok daha hızlı biçimde değiştiriyor. Dijital dönüşüm ve mega trendler önümüzde sınırsız bir dünya yaratıyor. Bizler yepyeni fırsatlarla dolu bu dünyaya NoW - New Opportunities World adını veriyor ve siz değerli iş ortaklarımızı bu yeni fırsatlardan hemen şimdi, gerçek teknolojiyi yaşayarak faydalanmaya davet ediyoruz. Dijital dönüşüm yolculuğunda sizlerle edindiğimiz tecrübe ve bir sonraki için daha fazla yüreklendiğimiz başarılarımızı paylaştığımız bültenimizi keyifle okumanızı diliyorum. Birlik beraberliğin pekiştiği şeker tadında bir bayram geçirmeniz dileğiyle, Sevgi ve Saygılarımla, Esra BAŞER Stratejik Planlama ve Pazarlama Grup Yöneticisi
 4. 4. Vitrin
 5. 5. 23 ilde 132 noktada kendi mağazaları ile hizmet veren Atasun Optik, BT sistemleri için Maximus Kurumsal Bulut Hizmetini kullanmaya başladı. Hollanda menşeli GrandVision bünyesindeki Atasun Optik, tüm mağazalarında ve merkez ofisinde kullanılan muhasebe, finans ve CRM sistemlerinin barındırması, yönetimi ve felaket kurtarma ihtiyaçları için KoçSistem’den hizmet almaya başladı. Atasun Optik geçmişte barındırma ve sistem yönetimi için farklı hizmet sağlayıcılar ile çalışıyordu. Yurt dışı süreçleri gereğince de felaket kurtarma sistemlerinin kurulması ve bu aşamada ilgili tüm sertifikasyonların sağlanması bekleniyordu. İlk olarak sadece felaket kurtarma ihtiyacı için başlayan görüşmeler daha sonra KoçSistem’in uçtan uca yönetim yaklaşımı ile tüm ihtiyaçları tek bir noktadan karşılayacak şekilde tamamlandı. Bu sayede Atasun Optik’in tüm mağazacılık işlemlerinin kesintisiz olarak ilerlemesi sağlanıyor. Atasun’un bir diğer kazanımı ise Maximus Kurumsal Bulut hizmeti ile mağaza sayılarındaki artışa bağlı olarak kullandığın kadar öde modelinde maliyetlerini yönetebilmesi oldu. Atasun Optik, Maximus Kurumsal Bulut Hizmetlerini Tercih Etti!
 6. 6. Çelebi Havacılık Holding A.Ş. Bilgi Teknolojileri Altyapısı KoçSistem’e Emanet! Vitrin
 7. 7. Türk sivil havacılığının öncü şirketleri arasında yer alan Çelebi Havacılık, Dış Kaynak Hizmetleri Projesinde bilgi teknolojileri operasyonlarının alt yapılarını 5 yıl süreyle KoçSistem’e emanet etti. Şimdiye kadar kendi iç ekipleri ve farklı partilerle BT operasyonunu yürüten Çelebi Havacılık, sistemlerinin daha güncel bir alt yapıya taşınması ve operasyonunun 7/24 tek elden yürütülmesi ile BT bütçelerinde verimliliği yakalarken, özellikle iş kritik uygulamalarında olmak üzere tüm hizmet seviyelerinde de iyileşmeler sağlamayı hedefliyor. Proje ile birlikte Çelebi Havacılık’ın BT sistemleri Istanbul One Veri Merkezi ve Ankara Olağanüstü Durum Merkezi’nde barındırılacak, KoçSistem bulut ortamlarından sanallaştırma, depolama, yedekleme, güvenlik ve erişim katmanlarında hizmet sağlanacak ve bu sistemler yine KoçSistem tarafından yönetilecektir. Veri merkezlerine ek olarak Çelebi Havacılık’ın lokasyonlarında bulunan tüm sunucu, ağ, güvenlik, video konferans sistemleri, son kullanıcıların masaüstü desteği de dahil olacak şekilde donanım sağlama, bakım ve işletim hizmetleri devir alınan BT ekipleriyle birlikte KoçSistem tarafından sağlanacaktır.
 8. 8. DOSYA KONUSU KoçSistem’de Dijital Dönüşüm: NoW | New Opportunities World Dijital Dönüşüm: Fırsatlar Dünyası Dijital dönüşüm, bireylerin hayatını, bunun bir yansıması olarak kurumsal hayatı tepeden tırnağa, hem de önceki değişim başlıklarından çok daha hızlı biçimde değiştiriyor. Bu dijital dönüşüme gerektiği biçimde odaklanan kurumlar ve elde edecekleri faydalar da, ülkeler arasındaki gelişmişlik farkının yeni belirleyicisi olacak. Dijital dönüşüm ve mega trendlerle ilgili önümüzde sınırsız bir dünya var. Öyle ki, gelişen rekabet karşısında ayakta kalmanın zorluğunun da etkisiyle, kurumları bugüne getiren hiçbir unsur, yarın da var olmalarını garanti etmiyor. Tam tersi, değişime ayak uydurmazlarsa kesinlikle yok olacaklar. Bu noktada dijital dönüşümü sadece BT işi olarak görmeyip kurumun her bir bölümünü ilgilendiren bir strateji ürünü, bir iş yapış şekli, bir kurum kültürü olarak ele almak ve tabii ki teknolojinin sunduğu imkânları doğru bir kurgu ile kullanmak kritik önem taşıyor. KoçSistem olarak dijital dönüşümü bir fırsatlar dünyası olarak görüyor ve NoW – New Opportunities World olarak adlandırıyoruz. Müşterilerimizi bu fırsatlardan sunduğumuz gerçek teknoloji ile ŞİMDİ faydalanmaya ve kurumlarını rekabette öne çıkarmaya davet ediyoruz. Zorluklar, Hatalar… Dijital dönüşüm pek çok şirket için oldukça karmaşık bir süreç ve aslında herkesin dönüşümle ilgili pek çok fikri var. Ancak uygun stratejiler olmadan bir fikir havuzuna sahip olmanın çok da anlamı yok. Bu süreçte şirketlerin karşılaştıkları en büyük zorlukların aslında dönüşüm konusunda bir stratejinin oluşturulmamasından ya da yol haritasının yapılmamasından kaynaklandığını görüyoruz. Dijitalleşmek deyince hemen son teknolojiler nelerdir, bunlarla neler yapabiliriz sorularına odaklanan pek çok firma asıl iş ihtiyacını tanımlamadan projeler hayata geçirmeye başlıyor. Ancak herhangi bir ihtiyacı gidermeyen, bir probleme çözüm getirmeyen hiçbir teknoloji çok uzun yaşamıyor. Bu da firmalar da verimsizliğe yol açıyor. Bu zorluğun üstesinden gelmenin yolu, kısaca, şirket stratejilerine uygun bir dijital strateji belirlemek, bu stratejiye paralel şekilde dönüşüm projeleri ortaya koymak ve bu projeleri şirket dinamiklerine göre ilişkilendirerek önceliklendirmekten geçiyor. KoçSistem: Dijital Dönüşümün Anahtarı KoçSistem olarak “insanı” merkeze koyduğumuz bir dijital dönüşüm stratejisi benimsiyoruz. Bu bağlamda müşterilerimize yaşattığınız deneyimi mükemmelleştirecek doğrultuda işlerini dijital olarak yeniden tanımlıyoruz.
 9. 9. Bu doğrultuda, müşterilerimizin yukarıda bahsi geçen zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak üzere dönüşüm için gerekli olan tüm adımları tanımladığımız ve “Dijital Dönüşüm Anahtarı” olarak adlandırdığımız bir modelimiz var. Çok özet şekilde anlatacak olursak, dijital dönüşümde ilk aşamayı “farkındalık fikir fırsat” olarak adlandırıyoruz. ”Dijital Olmayı” şirketin ana odaklarından biri haline getirmeyi ve farkındalık yaratmayı, müşterilerin, sektör kurumlarının, rakiplerin, iş ortaklarının kısaca içinde bulunduğumuz ekosistemdeki herkesin fikirlerini süzgeçten geçirerek kendi dönüşüm vizyonunu oluşturmayı öneriyoruz. İkinci adım “Tanımla”. Dijital dönüşümü hangi iş ihtiyaçlarını adresleyerek şekilde, hangi kaynaklarla, hangi yöntemlerle yapacaksınız, nereye ulaşacaksınız bunları belirlemek ve bu yol haritasını izleyerek ilerlemek önemli. Üçüncü adım “Tasarla”, hangi iş ihtiyaçlarınızı hangi teknolojileri kullanarak gerçekleştireceğinize dair projeleri oluşturmak gerektiğini anlatıyor. Dördüncü adım “önceliklendir” adımı. Bu adımda tasarladığınız projeleri ilişkilendirmeniz ve önceliklendirmeniz gerek. Bunun için de tabii ki bir metodolojiniz olmalı uygulama kolaylığı, ekonomik değer, riskler, kültürel uygunluk, stratejilere uygunluk, kullanılacak teknolojiler gibi pek çok farklı eksende değerlendirme yaparak projeler arasındaki ilişkilendirmeyi ve sonrasında da önceliklendirmeyi yapabilirsiniz. Son ve en keyifli bulduğumuz adım: “Gerçekleştir”. Bu noktada ise projeyi gerçekleştirmenin yeterli olmayacağını gerçekleştirilen projelerin yaşam yönetimini yapmanın yani proje gerçekten iş ihtiyacını karşıladı mı, kullanım oranları, herhangi bir ek geliştirme ihtiyacı var mı gibi sorgulamaların her daim yapılması gereltiğinin altını çiziyoruz. KoçSistem olarak tüm bu adımlarda sunduğumuz değerlerle müşterilerimizin dijital dönüşümdeki yol arkadaşı olmak hedefiyle ilerliyoruz. Dönüşüm Sürecini Başarıyla Yönetmek Dijital dönüşüm her ne kadar son yılların en önemli gündem maddelerinden olsa ve her yerde bu konuya dair konuşmalar, yazılar vs. olsa da aslında pratikte pek çok firmanın dönüşümün henüz “farkındalık” aşamasında olduklarını görüyoruz. Bu anlamda şirketlere dönüşüm konusunda tecrübeli, onların farkındalığını artırırken şirketin dönüşümüne hız kazandıracak iş ortaklarından faydalanmalarını öneriyoruz. Çünkü dönüşüm dalgası çoktan geldi, bu dalgaya kapılıp sürüklenmek yerine, KoçSistem gibi, bu dalgayı önceden görüp hazırlıklarını yapmış bir yol arkadaşı ile ilerlemek şirketlere hem hız hem etkinlik ve dolayısıyla verimlilik de sağlıyor. Son olarak, dijital dönüşüm bitip giden, “evet şimdi dönüştük” diyebileceğimiz bir şey olmadığından, sürekli yenilikleri işimize adapte etmek, dijital dönüşümü yaşayan bir süreç olarak kabul etmek ve hayatın bir parçası haline getirmek gerekiyor.
 10. 10. PORTFÖYÜMÜZDEN Hedef Ki ̇tleni ̇ze Ulaşmanın En Kolay Yolu: Pi̇xage Digital Signage KoçSistem tarafından geliştirilen Pixage Digital Signage uygulaması ile mesajlarınızı hedeflediğiniz kitleye internet üzerinden anlık olarak iletebilir ve dijital olarak hazırladığınız içeriği dilediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz. Televizyon, sinema ve mobil telefonların ardından hayatımızdaki dördüncü ekran olarak da adlandırabileceğimiz Sayısal Yayıncılık (Digital Signage) uygulamalarına alışveriş merkezlerinde, bankalarda, hastanelerde, üniversitelerde, stadyumlarda, otellerde, zincir mağazalarda, kısaca günlük hayatımızdaki her yerde rastlıyoruz. Dijitalleşen dünyada Billboard ilanları gibi geleneksel reklam çözümleri sarf edilen kâğıt masraflarının yanı sıra doğru mesajı, doğru hedef kitlesine, doğru zamanda aktarabilme konusunda artık yetersiz kalmaktadır. Dijital ortama kolayca bilgi aktarılabilmesi, içeriğin anında güncellenebilmesi, çok fazla noktanın merkezi olarak yönetilebilmesi ve farklı noktalarda farklı mesajlar sunulabilmesi gibi özellikleri Pixage Digital Signage çözümünü öne çıkarmaktadır. Pixage Digital Signage çözümünün avantajları; Kolay İçerik Yönetimi Hedef Kitleye Göre Özelleştirilen Mesajlar Zengin Medya İçeriği İnteraktif Yayın Farklı Uygulamalarla Entegrasyon Kolay Raporlama KoçSistem, tamamen kendi kaynakları ile geliştirdiği Pixage Digital Signage çözümü ile 25 adet İngiltere Premier Ligi stadyumunun, 10 adet Almanya Bundesliga stadyumunun dijital dönüşümünü gerçekleştirerek, maç izleme aktivitesine
 11. 11. yepyeni bir boyut kazandırdı. Taraftarlar kulüplerinin hazırladıkları tanıtım filmlerini, maç önü ve sonrasındaki röportajları tek bir platformdan yönetilen ekranlardan takip ederek stadyumda daha fazla zaman geçiriyor. Diğer yandan sponsor firmaların tüketicilerle iletişime geçebilecekleri yepyeni dijital bir mecra yaratılarak kulüplerin reklam gelirlerinde önemli bir artış sağlanıyor. KoçSistem, karşılıklı kazan-kazan ilişkisi temelinde devam eden bu etkileşim modeli ile doğru zamanda doğru kişilere mesajların dijital olarak kolayca aktarılabildiği ve dinamik, ilgi çekici içeriklerle taraftar deneyiminin bir üst boyuta taşındığı bu yurtdışı örneklere artık Türkiye’de uyguladığı projeleri de ekledi. Galatasaray Türk Telekom Arena, LED ekranlar, perimeter board (saha kenarındaki elektronik panolar) ve dijital skorboard’lar aracılığı ile taraftarlara dijital bir deneyim sunan stadyuma dönüştü, Fenerbahçe Ülker Sports Arena ‘da kurulan LED ekranlar ve asma video skorboard ile bir yandan maç ile ilgili canlı bilgiler aktarılırken, diğer yandan videolar ses sistemi ile entegre bir şekilde oynatılarak taraftarın oynanan oyunun bir parçası olması sağlanıyor. Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Beşiktaş Vodafone Arena stadyumunda ise akıllı kiosk ekranları ile taraftarların sadece maç izlemesini değil tutku ile bağlı oldukları kulübü ile temasa geçebilmesi Pixage teknolojisi ile sağlanıyor.
 12. 12. KISAKISA
 13. 13. * KoçSistem olarak 100’ün üzerinde müşteriye başarıyla hizmet verdiği Yönetilen Güvenlik Hizmetlerimiz ile MEA bölgesinde, IBM’in en başarılı iş ortağı ödülüne layık görüldük. * Avaya Türkiye’nin geleneksel olarak düzenlediği yeni yıl organizasyonunda KoçSistem olarak “Türkiye Best Partner of The Year 2015” kategorisinde ödüle layık görüldük. * Türkiye’nin en önemli yöneticilerini ve liderlerini bir araya getiren Yönetim ve Liderlik Zirvesi’nde, Geleceği Yönetmek başlıklı panele KoçSistem Genel Müdürümüz Mehmet Nalbantoğlu panelist olarak katıldı. * HPE ile birlikte ev sahipliğini üstlendiğimiz HANA as a Service etkinliğimizi 22 Nisan Cuma günü Raffles Hotel’de gerçekleştirdik. Etkinlikte, HANA’nın getirdiği yenilikler ve KoçSistem olarak sunduğumuz HANA as a Service hizmetimizin ana özellikleri ile avantajları katılımcılara aktarıldı. * Cisco’nun 8-10 Mayıs tarihlerinde Çeşme’de gerçekleştirdiği geleneksel “İş Ortakları Zirvesi’nde, KoçSistem “Mimari Başarı; Güvenlik” ödülüne layık görüldü. * KoçSistem Ailesi olarak, Çanakkale Biga’da TEMA Vakfı’nın katkılarıyla hayat bulan KoçSistem 70. Yıl Hatıra Ormanı’nı ziyaret ettik. Ormanımıza sembolik olarak fidanlarımızı diktik. BİZ’den doğaya, gelecek nesillere 5000 ağaçtan oluşan kalıcı bir doğa varlığı bırakmanın sevincini paylaşıyoruz.
 14. 14. KoçSistem Bilgi ve iletişim Hizmetleri A.Ş. Ünalan Mahallesi, Ayazma Caddesi Çamlıca İş Merkezi B3 Blok Üsküdar / İstanbul Tel : (0216) 556 11 00 Fax : (0216) 556 11 88 444 0 262 www.kocsistem.com.tr

×