Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
Ktorá je ideálna
pôžička pre vás?
Revolvingový úver
 Termín “revolvingový” znamená po slovensky “obnovujúci sa”. Pri tomto
type úver je obnoviteľná finančn...
Krátkodobý úver
 Krátkodobé úvery patria medzi bezúčelové typy pôžičiek, ako už z názvu
vyplýva, vyznačujú sa hlavne krát...
Konsolidačný úver
 Za konsolidačný úver sa považuje akýkoľvek úver, ktorý slúži na
konsolidáciu viacerých pôžičiek. Konso...
Eskontný úver
 Ako už z názvu vyplýva, pri eskontnom úvere banka eskontuje (kupuje) od
klientov zmenky pred ich splatnosť...
Lombardný úver
 Lombardný úver je málo známy typ úveru, patriaci medzi rýchle
krátkodobé úvery. Banky pri jeho poskytovan...
Kontokorentný úver
 Kontokorentný typ úveru je úver poskytovaný podnikateľom. Je to
krátkodobý úver, ktorý podnikatelia v...
Prochain SlideShare
Chargement dans…5
×

Pozicka

166 vues

Publié le

Už viete aký druh pôžičky potrebujete?

Publié dans : Business
  • Soyez le premier à commenter

  • Soyez le premier à aimer ceci

Pozicka

  1. 1. Ktorá je ideálna pôžička pre vás?
  2. 2. Revolvingový úver  Termín “revolvingový” znamená po slovensky “obnovujúci sa”. Pri tomto type úver je obnoviteľná finančná rezerva. S každom uhradenou mesačnou splátkou “sporíte” čiastku, ktorú si v prípade potreby môžete opäť požičať a to bez akýchkoľvek zbytočných papierovačiek.  Revolvingový úver je určený pre firmy a podnikateľov k financovaniu potrieb na prevádzkovanie biznisu v podobe obežných finančných aktivít.
  3. 3. Krátkodobý úver  Krátkodobé úvery patria medzi bezúčelové typy pôžičiek, ako už z názvu vyplýva, vyznačujú sa hlavne krátkou dobou splatnosti – väčšinou niekoľko mesiacov, ale pri každej banke/nebankovke je to individuálne, sú aj tzv. SMS pôžičky pri ktorých je splatnosť pôžičky iba 15 dní.  Pri žiadaní o krátkodobý úver nemusíte predkladať zbytočne veľa dokladov o príjme, zamestnaní a často sa stáva že nikto ani nebude kontrolovať Váš register. Celé vybavenie pôžičky prebieha hladko a rýchlo, má to samozrejme ale svoj háčik – pri krátkodobých úveroch sú úroky vyššie ako pri klasických. Navyše, ak Vám nepožičia banka, zostávajú Vám už len nebankové spoločnosti, kde je úrok ešte vyšší.
  4. 4. Konsolidačný úver  Za konsolidačný úver sa považuje akýkoľvek úver, ktorý slúži na konsolidáciu viacerých pôžičiek. Konsolidovať sa dajú všetky rôzne typy pôžičiek. Na tento účel sa zvyknú používať hlavne spotrebné úvery na čokoľvek.  Namiesto viacerých rôznych úverov teda klient v konečnom dôsledku spláca iba jeden, ktorý máva dlhšiu doby splatnosti a nižšiu úrokovú sadzbu. Takisto klient ušetrí na poplatkoch, je výhodnejšie splácať jeden úver ako viacero úverov. Výhodou sú určite aj nižšie mesačné splátky.
  5. 5. Eskontný úver  Ako už z názvu vyplýva, pri eskontnom úvere banka eskontuje (kupuje) od klientov zmenky pred ich splatnosťou. Predajom zmenky dostáva klient eskontný úver, ktorý trvá do posledného dňa splatnosti zmenky.  Pri nákupe banka vychádza z nominálnej hodnoty zmenky, z ktorej odpočítava úrok. Ten je zrazený zo spomínanej zmenky, ktorá je splatná za určitý čas. Banka vypláca klientovi hodnotu zmenky, z ktorej ale predtým odráta svoju províziu a úrok. V čase splatnosti zmenky dlžník splatí banke celú sumu.  Pôžičku teda nebude splácať vlastník zmenky, ale jeho zmenkový dlžník. Ak ju odmietne zaplatiť, potom banka požaduje zaplatenie zmenky od jej predchádzajúceho majiteľa.
  6. 6. Lombardný úver  Lombardný úver je málo známy typ úveru, patriaci medzi rýchle krátkodobé úvery. Banky pri jeho poskytovaní vyžadujú istenie úveru hnuteľným majetkom, ako napríklad cenné papiere, rôzny tovar, práva a pohľadávky, vzácne kovy alebo iné cennosti.  Veľkou výhodou lombardného úver je, že zadĺžený klient nemusí predávať svoj majetok, ale použije ho ako zálohu na získanie tohto úveru. Celá výška pôžičky je úročená bez ohľadu na to, či ju klient využil. Možno práve preto nie je tento typ úveru medzi klientmi bánk moc populárny a príliš sa nevyužíva.
  7. 7. Kontokorentný úver  Kontokorentný typ úveru je úver poskytovaný podnikateľom. Je to krátkodobý úver, ktorý podnikatelia využívajú hlavne na splatenie neočakávaných výdavkov (pohľadávok) a na financovanie zásob.  Úver banky poskytujú na kontokorentný účet klienta – nie je to klasický bežný účet, je tu dohodnutá možnosť čerpať peniaze do debetného zostatku počas dohodnutej doby, úrokovej sadzby a podmienok. Dohodnutý debetný zostatok je ale neprekročiteľný. Úroky sa účtujú iba za dni, kedy bol úver čerpaný. Pôžička môže byť poskytnutá v eurách, ale aj v cudzích menách.

×