Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Porady Metrohouse: Kupujemy okazyjnie mieszkanie. Co sprawdzić?

1 501 vues

Publié le

Metrohouse radzi, co należy sprawdzić przy zakupie okazyjnej cenowo oferty.

Publié dans : Immobilier
  • Soyez le premier à commenter

Porady Metrohouse: Kupujemy okazyjnie mieszkanie. Co sprawdzić?

  1. 1. Kilkadziesiąt tysięcy ofert nieruchomości w jednym miejscu: www.metrohouse.pl Rada 1: Sprawdź stan techniczny Okazyjna cena może oznaczać ukryte wady mieszkania, które znacznie utrudniają korzystanie z nieruchomości. Przykłady można mnożyć, dlatego przed zakupem „okazyjnego” mieszkania warto przyjrzeć się mu bliżej w asyście fachowca. W przypadku starszego budownictwa problemem może być pogarszający się stan techniczny infrastruktury budynku, zdarza się starannie ukrywany grzyb na ścianach, wady w izolacjach termicznych dachu lub wymagająca kosztownych remontów wymiana instalacji. Rada 2: Przyjrzyj się okolicy Nie tylko samo mieszkanie może stać się powodem atrakcyjnej ceny. Warto zwrócić uwagę na bliższe i dalsze sąsiedztwo. Powodem szybkiej sprzedaży mogą być konflikty sąsiedzkie. Dobrze jest jeszcze przed zakupem poznać swoich potencjalnych sąsiadów, porozmawiać z nimi, poznać bliżej strukturę mieszkańców budynku. Jednak nie tylko głośni sąsiedzi mogą stać za dziwnie niską ceną. Właściciele mieszkań starają się wyprzedzać plany związane z ich okolicą. Zdarza się, że po uzyskaniu informacji o budowie drogi w pobliżu bloku starają się jak najszybciej sprzedać mieszkanie, wiedząc, że chętnych do pozbycia się problemu może być więcej. Rada 3: Zweryfikuj właściciela Przy okazyjnej cenie więcej uwagi należy poświęcić na prześwietlenie osoby właściciela nieruchomości. Na rynku nie brakuje oszustów, którzy podając się za właścicieli próbują sprzedać mieszkanie posługując się sfałszowanymi dokumentami własności, zaświadczeniami czy pełnomocnictwami. Oczywiście nie są oni na tyle naiwni, aby wystawiać cenę bardzo odstającą od realiów rynkowych, jednak zwykle to właśnie cena przyciąga potencjalnych nabywców. Jest wiele sposób na wyłudzenia na rynku mieszkaniowym. Często spotykanym modelem działania oszustów jest doprowadzenie do przekazania jak najwyższej kwoty zadatku podczas sporządzanej w lokalu (na podstawie sfałszowanych dokumentów) umowy przedwstępnej. Rada 4: Sprawdź dokładnie stan prawny Warto wiedzieć, że część mieszkań pomimo okazyjnej ceny można zaliczyć do grupy niesprzedawalnych. Powodów jest wiele – np. skomplikowany stan prawny lub niemożność porozumienia się spadkobierców. Do najbardziej kuriozalnych przypadków należą Porady Metrohouse Kupujemy okazję. Na pewno?
  2. 2. Kilkadziesiąt tysięcy ofert nieruchomości w jednym miejscu: www.metrohouse.pl sytuacje, kiedy oferent nie potrafi udokumentować swojego prawa własności, co nie wynika z chęci oszustwa, ale z wieloletnich zaniedbań. Nawet dziś zdarza się to przy wystawianiu do sprzedaży gruntów. Rada 5: Przygotuj się na transakcję gotówkową Nie każda oferta oznaczona metką „okazyjna cena” kryje w sobie problem. Czasem po prostu chodzi o szybką sprzedaż wymuszoną sytuacją losową. Wtedy uprzywilejowani w negocjacjach są klienci gotówkowi. Oczekiwaną odpowiedzią na niższą cenę jest gotowość kupującego do jak najszybszego przeprowadzenia transakcji. Przy kilkutygodniowym czasie oczekiwania na kredyt jest mało prawdopodobne, by sprzedający byli zainteresowani oferentem.

×