Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Sunu141.pp [repaired]

309 vues

Publié le

 • Identifiez-vous pour voir les commentaires

 • Soyez le premier à aimer ceci

Sunu141.pp [repaired]

 1. 1. GÖRÜNTÜLEME MERKEZLERİ Dr. Ayhan CİNGİSonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı Kadıköy / İstanbul Kuruluş 1992
 2. 2. Görüntüleme Merkezleri Doğru, Kesin Teşhis Koyulabilmesine yönelik ve Tedavinin Yönlendirilmesi amacıyla yapılan Tıbbi Görüntüleme ve Girişimsel İşlemlerin yapıldığı Kompleks Merkezlerdir. ATT yönetmeliğinde “MÜESSESE” olarak tanımlanmışlardır.
 3. 3. GÜNÜMÜZDE İDEAL GÖRÜNTÜLEME MERKEZLERİNİN OLMAZSA OLMAZLARI MR (1.5 Tesla) Çok Kesitli CT (Minimum 64) Doppler US Sintigrafi (Nükleer Tıp) Digital Mamografi Digital Röntgen Girişimsel Radyoloji (US ve CT eşliğinde) Kemik Dansitometresi Laboratuvar (Pet CT)
 4. 4. TERCİH EDİLEN BİR GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ OLABİLMENİN KOŞULLARI EN İLERİ TEKNOLOJİ EN İYİ İŞGÜCÜ EN İYİ PAZARLAMA EN İYİ OTELCİLİK HİZMETİ EN İYİ YÖNETİM
 5. 5. Görüntüleme Merkezlerinin Birincil Hedef Kitlesi DOKTORLARDIR.
 6. 6. Görüntüleme Merkezleri Direkt Olarak SGK ile Anlaşma YapamazlarÖzel Hastaneler ve Tıp Merkezleri ile yapılan Hizmet Alım Sözleşmeleri aracılığı ile SGK’lı Hastalara Hizmet verebilirler.
 7. 7. ACR STANDARTLARI
 8. 8. Mükemmel, Aranılan, Tercih Edilen bir Görüntüleme Merkezi Olmak ve bunu Sürdürebilmenin Maliyeti Yüksek, Karlılığı ise Düşüktür.Örneğin bir MR incelemesinin maliyeti 228 TL’dir.
 9. 9.  Radyoloji Uzmanı maliyeti Radyoloji Teknisyeni maliyeti Cihaz Bakım maliyetleri Diğer personel maliyetleri DSF ve Hizmetler maliyetleri ….
 10. 10. Görüntüleme Merkezlerinde Sadece Radyoloji Uzmanı mı Olmalı?EKO ?Miyokard Perfüzyon Sintigrafi ?CT Coroner Anjiografi ?
 11. 11. Dikkatiniz ve Sabrınız için Teşekkür Ederim. Dr. Ayhan CİNGİ Sonomed Kadıköy/İstanbul

×