Publicité
Publicité

Contenu connexe

Présentations pour vous(20)

Publicité

Similaire à Marketing 360 stopni a Inbound Marketing(20)

Publicité

Marketing 360 stopni a Inbound Marketing

 1. marketing 360° czyli przypuszczamy atak z każdej strony…
 2. kto jest najważniejszy? użytkownik – musisz go poznać lepiej niż siebie…
 3. dane demograficzne? zapomnij o takich wskaźnikach! w 21 wieku metryka nie ma znaczenia…
 4. To co ma znaczenie? behawior, kontekst, trend…
 5. value proposition
 6. problem!?
 7. znaczenie ma to gdzie ich złapiesz* * a raczej ich uwagę…
 8. AIDA czyli model, który działa bez wyjątku…
 9. AIDA a – jak attract attention, czyli jak skupić uwagę
 10. mózg
 11. postrzeganie świata…
 12. limbic first
 13. emocje są najważniejsze
 14. + pie! mózgu "ródmózgowie neocortex Jak dotrze( – nic nowego...
 15. Jak dzia"a(? pie$ mózgu atrakcyjni ludzie ruchdynamika jedzenie
 16. Jak dzia"a(? &ródmózgowie emocjestory relacje twarze
 17. Jak dzia"a(? neocortex porz#dkowa$ doradza$ spo%eczny dowód s%uszno"ci racjonalne wyt%umaczenie – cena!!!
 18. co to jest emocja?
 19. Złożony zespół zmian cielesnych i psychicznych, obejmujący: ‣ pobudzenie fizjologiczne (zmiany neuronalne, hormonalne, mięśniowei trzewiowe), ‣ uczucia (ogólny stan afektywny; dobry-zły, pozytywny - negatywny + specyficzny ton uczuciowy: radość, wstręt), ‣ procesy poznawcze (interpretacje, wspomnienia, oczekiwania), ‣ i reakcje behawioralne (mogą mieć charakter ekspresyjny – płacz, śmiech, lub ukierunkowany na działanie – wołanie o pomoc) wykonywane w odpowiedzi na sytuację spostrzeganą jako ważna dla danej osoby.
 20. Jakie funkcje pełnią emocje?
 21. ‣ Funkcja motywacyjna (gdy odczuwamy przyjemność – pobudzają nas do podjęcia takiego działania) ‣ Ukierunkowują i podtrzymują nasze działanie (zbliżamy się ku pożytecznym bodźcom, unikamy szkodliwych) ‣ Pomagają w organizowaniu naszych doświadczeń, gdyż od nich zależy na co zwracamy uwagę wpływają na to jak spostrzegamy siebie i innych oraz jak interpretujemy i zapamiętujemy
 22. Inbound Marketing… sensowna nowość, czy kolejne puste marketingowe pojęcie?
 23. Definicja Inbound Marketing to tzw. aktywny marketing przychodzący, skupia się on na działaniach w Internecie mających na celu bycie odnalezionym przez klientów. W uproszczeniu obejmuje trzy główne obszary: marketing w wyszukiwarkach, blogi, media społecznościowe.
 24. Źródła ruchu w Inbound Marketingu
 25. 5 filarów Inbound Marketingu ‣ Przyciągaj ruch (do swojego serwisu) ‣ Konwertuj odwiedzających na leady ‣ Konwertuj leady nasprzedaż ‣ Doprowadzaj do ponownego zakupu lub/I zwiększenia marży na kliencie ‣Analizuj ruch, akcje wykonywane przez konsumentów i konwersje sprzedaży by mieć dane do optymalizacji wskaźników.
 26. Najważniejsze obszary ‣ Kontent i jego jakość, jako gł. atrakcja dla potencjalnych, odwiedzjących nas klientów ‣ SEO jako narzędzie, które zapewni nam ruch do naszych treści. Tu szczególnie powinniśmy uwzględnić zasady seowritingu ‣ Social Media jak twierdzi Hubspot, ja rekomendował bym zdecydowanie bardziej PR. Jedno nie wyklucza drugiego, wręcz przeciwnie.
 27. Jakie treści interesują moich klientów?
 28. Zawsze stosuj następujące zasady ‣ Produkuj kontent, którego ludzie potrzebują. ‣ Dbaj o istotne „keywordy” i miejsca gdzie w/w kontent jest zamieszczany.
 29. Narzędzia WoMM Word of Mouth Marketing
 30. Amplifying Internetowy to działania polegające na realizacji celów marki za pośrednictwem mediów UGC (User Generated Content) i bazujące na bezpośredniej interakcji z konsumentami za pomocą – min.: ‣ wątków i wpisów na forach ‣ uczestnictwie w profilowanych klubach społeczności ‣ zamieszczaniu i propagowaniu kontentu na: ‣ serwisach sharingowych (np. YouTube, Slideshare, Vimeo) ‣ serwisach społecznościowych (Facebook, Grono, NK) ‣ komentarzy w różnych formach ‣ współpracy z blogerami ‣ dziennikarstwa obywatelskiego ‣ oficjalnego reprezentowania marki w mediach interaktywnych - eRzecznik
 31. reason to talk magiczny czynnik - powód do rozmów z innymi konsumentami o Twojej marce lub kontencie, który jest z nią bezpośrednio powiązany. RtT to nic innego jak wszystko to, co jest związane z Twoją marką, a powoduje i inicjuje spontaniczne konwersacje na jej temat, i przede wszystkim, stymuluje jej rekomendacje wśród konsumentów.
 32. reason to talk jako filar działań Womm Rason to Talk jest też warunkiem skutecznego amplifyingu internetowego, czyli działania polegającego na bezpośredniej rekomendacji w mediach UGC (User Generated Content) takich jak np. fora internetowe.
 33. kiedy mamy epic fail? Jeśli Twoja marka go nie posiada RTT lub nie wytworzyła go, oznacza to, że konsumenci nie będą się angażować w jej działania: ‣ np. jej profil na Facebooku nie przekroczy niskich wartości rzędu 200 – 300 osób ‣ ruch do Twojego serwisu, generowany przez polecenia konsumentów z innych serwisów będzie bardzo skromny lub bliski zeru ‣ ilość wpisów w sieci na temat Twojej marki będzie znikoma ‣ można przyjąć, że ilość rekomendacji offline również będzie bardzo mała Konsumenci nie będą o Twojej marce dyskutować ani angażować się w jej działania, a co gorsza, nie będą ich łączyły z nią jakieś większe emocje.
 34. marki, które bazują na RTT Jeśli Twoja marka nie ma wyraźnych elementów, które angażowały by konsumentów na tyle, żeby toczyli o niej dyskusje; działa na niezwykle konkurencyjnym rynku; działa na rynku z ograniczeniami (alkohole, papierosy, leki Rx); działa w kategorii produktowej wrażliwej na WoMM.
 35. gwarant skuteczności Twoich kampanii „Reason to Talk” jest gwarantem zbudowania dodatkowej efektywności kampanii, dzięki temu, że generuje duże zaangażowanie emocjonalne konsumentów i skutecznie pobudza naturalną falę rekomendacji. „Reason to Talk” to podstawowy filar zintegrowanych kampanii wykorzystujących technikiWoMM - np. amplifying internetowy i marketing szeptany, marketing rekomendacji czy buzzmarketing.
 36. Marketing szepatany Marketing szeptany to wszelkie działania mające na celu wywołanie u potencjalnych klientów pozytywnych rekomendacji produktu, marki lub usługi. Często zakłada generowanie powodów do rozmawiania o marce, oraz ułatwianie nawiązania konwersacji na ten temat.
 37. Social Media Działania marketingowe w Social Media polegają na wykorzystaniu społeczności internetowych, blogów, serwisów typu wiki i innych mediów generowanych przez użytkowników (UGC) w celach marketingowych, sprzedażowych, ePR- owych oraz np. obsługi klienta.
 38. Product Seeding Product Seeding to dostarczanie lub wypożyczanie oryginalnych, pełnowartościowych produktów lub ich próbek do odpowiednich przedstawicieli grupy docelowej. Często ten rodzaj kampanii nazywany jest trial & seeding. Product seeding ma na celu trial i w dalszej konsekwencji bardzo wiarygodną rekomendację. Często działanie to przeprowadza się na Liderach Opinii, Blogerach.
 39. Liderzy Opinii Liderami Opinii w danej kategorii produktowej – mogą nimi być konsumenci, którzy mają zdecydowanie najsilniejszy wpływ na opinie i tym samym preferencje zakupowe swojego otoczenia lub osoby zawodowo związane z daną kategorią i będące Liderami Opinii z definicji – np. lekarze dla suplementów i leków, mechanicy w kategorii samochodów itd.
 40. Buzz Marketing Buzz marketing to działania pobudzające konsumentów do rekomendacji i rozmawiania o marce, produktach i usługach, oraz ułatwianie im tej rekomendacji.
 41. Cause Marketing Cause marketing to wspieranie przez markę ważnych dla grupy docelowej kwestii społecznych. Pozwala ono zbudować duże zaufanie do marki i poczucie, że marka rozumie wyższe potrzeby konsumenta, jest jego partnerem nie tylko na etapie konsumpcji dóbr i usług. marka TOMS http://www.youtube.com/watch? v=PTQsQUu1Ho8
 42. Evangelist Marketing Evangelist marketing to tworzenie i działania na grupie tzw. Ewangelistów Marki. To grupa konsumentów – „wyznawców„ danej marki. Konsumenci ci bardzo angażują się w aktywne, samoczynne rekomendowanie marki i są niezwykle ważną grupa dla każdego brand managera. Marki posiadające swoich ewangelistów mają bardzo wysoki NSP (Net Promoter Score).
 43. Trendsetting Trendsetting to kreowanie nowych zachowań , sposobów konsumpcji, korzystania z marek i produktów poprzez zaangażowanie do ich promocji osób, które uważane są w grupie celu za kreatorów trendów, osoby godne naśladowania.
 44. Trendologia* *jak się nie pogubić w trendach w 21 wieku
 45. Sprawdźmy waszą wiedzę* *co to jest: mądrość tłumów, ekonomia doświadczeń, liberalny paternalista, transhumanista?
 46. nowy pejzaż ideii Po kilku dekadach uniwersalistycznych idei mamy do czynienia z wysypem nowej waluty – idei opisujących wszystko, co się da…
 47. Antropologia wirtualna Oglądanie siebie nawzajem staje się ulubioną formą rozrywki, a komunikacja peer-to-peer daje mega duży wgląd w bogactwo ludzkich zachowań. The Naked Crowd, czyli budowanie własnej tożsamości poprzez obnażanie się…
 48. curation nation czyli wszystko pod kontrolą – wybieramy odpowiedni styl życia i doprowadzamy do perfekcji wszystko co wpadnie w ręce. Każdy jest artystą i kuratorem.
 49. cyborg i elektronomad technologia zrosła się z nami i jesteśmy elektronomadami, dla których miasto jest siecią
 50. ekonomia doświadczeń dylematy pierwszego świata – własne Ferrari czy też wyprawa na Machu Picchu. Znużeni kieratem konsumpcji przepuszczamy kasę na doświadczenia…
 51. infomania przygotowując tę prezentację ze 30 razy sprawdziłem gmaila, FB, Feedly i Pudelka…bo jestem infomaniakiem, czyli wydaje mi się, że w każdej chwili otrzymam najważniejszą informację, która nie może mi
 52. magazynowanie życia wszystko zapisujemy w formie cyfrowej i realizujemy life-caching… zachowujemy na zawsze najważniejsze chwile czy oddajemy się jakiejść manii?
 53. wojenne porno czyli fotka za fotkę…
 54. Co tu robią kozacy?* *czyli faceci w rajtuzach i na szpilkach podbijają świat
 55. Men are new women wyraźnie wzrasta konsumpcja luksusowych marek przez mężczyzn…
 56. Marketing wirusowy Marketing wirusowy to działanie marketingowe polegające na tworzeniu powiązanych z marką treści, które rozprzestrzeniają między sobą sami konsumenci, głównie za pomocą Internetu.
 57. In the name of research "In the name of research" to rozbudowane działania i kampanie, których mechanizm zakłada formę realnego lub wirtualnego badania konsumentów – Liderów Opinii, którego tematem może być sam produkt lub jakiekolwiek elementy jego otoczenia – np. opakowanie, kampania, event, serwis, itd.
 58. Community marketing Community marketing najczęściej nazywany jest Social Media, jest to wykorzystanie społeczności internetowych, blogów, wiki i innych mediów generowanych przez użytkowników (UGC) w celach marketingowych, sprzedażowych, PR-owych oraz obsługi klienta.
 59. Prosument Prosument to osoba, która ma szeroką wiedzę o produktach i usługach związanych z ulubioną marką i wykorzystuje ja do rekomendacji marki innym konsumentom. Prosument często bierze aktywny udział w tworzeniu produktów marki . Posiada dużo większą świadomość przy podejmowaniu decyzji zakupowych niż przeciętni konsumenci.
 60. eRzecznik marki eRzecznik marki to jedna z form amplifyingu internetowego polegająca na oficjalnym reprezentowaniu marki w dyskusjach sieciowych, głównie na forach.
 61. Eksperci Marki Eksperci Marki to osoby wiedzące o marce więcej niż inni konsumenci i doskonale znające np.: ‣ jej benefity ‣ sposoby używania ‣ fakty z jej historii ‣ skład / konstrukcję ‣ sposób produkcji ‣ anegdoty na jej temat ‣ itd. W/w wiedza stanowi ich „walutę towarzyską”, której używają by budować swój status w grupie odniesienia. Dzięki tej wiedzy są gotowi do rekomendacji marki lub kontentu z nią związanego innym konsumentom.
 62. ANATOMIA LANDING PAGE
 63. treść odpowiada reklamie czyli zapewniamy miekkie lądowanie…
 64. zastanów się czego potrzebujesz
 65. C-T-A
 66. prościej się nie da! czyli KISS keep it simple, stupid…
 67. Treść i copy dostosuj do odbiorcy
 68. testuj! A/B
 69. hall of fame czyli najlepsi z najlepszych
 70. ANATOMIA eMAILA
 71. wyzwania w eMAIL marketingu…
 72. eMAIL marketingu musi ewoluować…
 73. wyzwania w eMAIL marketingu…
 74. content… czyli mądrzy poloniści w natarciu…
 75. zyskuję, bo… czyli powiedz mi co ja mam z Twoich maili i nie ściemniaj…
 76. nie wymądrzaj się… czyli unikaj żargonu, nowomowy marketingowej i banału…
 77. pisz z pasją… czyli pokaż, że Ci naprawdę na mnie zależy…
 78. pamiętaj jak ja mam na imię… w końcu od tego masz bazy w CRM…
 79. ma być ładnie… czyli dawaj maile w HTMLu
 80. linkuj poprawnie… czyli przygotuj odpowiednie landing page lub formularze…
 81. w miłości i mailingu ważny jest dobry timing czyli opracuj najbardziej optymalne dni i godziny wysyłki dla swojej grupy docelowej…
 82. w miłości i mailingu liczy się wzajemność… czyli daj mi coś fajnego za subskrypcję…
 83. podsumowując wszystko to będzie opierało się na pasji, miłości i mądrości…
Publicité