Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Case study profeina PR dla Coders Lab

1 213 vues

Publié le

Profeina pracuje dla Coders Lab od lutego 2016 roku. Prezentacja to podsumowanie pierwszych 12 miesięcy współpracy z agencją. Przedstawienie założeń, wyzwań i efektów obsługi tej szkoły programowania.

Publié dans : Business
 • Soyez le premier à commenter

Case study profeina PR dla Coders Lab

 1. 1. Profeina dla Coders Lab Obsługa media relations – podsumowanie 12 miesięcy współpracy (luty 2016 - styczeń 2017)
 2. 2. Cele postanowione przez Coders Lab na 2016 rok, których realizacja wymagała współpracy z mediami: Cele 1. Przybliżać ideę programowania jako nowego pomysłu na życie i karierę. Znajomość programowania ułatwia zmianę zawodu, ponieważ na rynku brakuje programistów (nowa, lepsza praca; duża pewność zatrudnienia). 2. Przekonywać, że bootcamp programistyczny to skuteczny sposób poszerzenia kompetencji, niż studia podyplomowe i nauka samodzielna. 3. Wskazywać, że program kursów Coders Lab odpowiada na zapotrzebowanie pracodawców i realia rynku pracy.
 3. 3. Jak to robiliśmy
 4. 4. Co zaplanowaliśmy Przygotowaniedo współpracy: • Przeprowadzenie wspólnych warsztatów strategicznych. • Opracowanie strategii komunikacji, zawierającej archetyp i cechy marki, „big idea” stojącą za marką, grupy docelowe i konteksty, w których należy osadzać komunikację. • Stworzenie kluczowych przesłań komunikacji. Wybranei stosowane narzędzia: • Media Relations – komunikaty prasowe, artykuły dedykowane, kontakty z wybranymi dziennikarzami, aranżowanie wywiadów; przygotowywanie wypowiedzi eksperckich. • Akcje specjalne – akcja „będę kodować”; hackathon NASA; badanie absolwentów szkół wyższych, przeprowadzone przez SWResearch.
 5. 5. Co zrobiliśmy W 2016 r. komunikowaliśmy: • Programista jako profesja i programowanie jako kompetencja są bardzo poszukiwane przez pracodawców („programowanie to nowy język obcy”, „opłaca się być programistą”). • Dzięki Coders Lab można zmienić swoje życie zawodowe. Bootcamp programistyczny to najbardziej efektywna metoda nauki kodowania, z programem dopasowanym do potrzeb rynku pracy. • Nauka nie musi być nudna i mało efektywna. Nie musi być też przymusem („dość studiowania dla dyplomu”). Zrobiliśmy to za pomocą: • 18 komunikatów prasowych, wysyłanych szeroko do mediów o profilu zgodnym z tematyką danego tekstu. • 4 artykułów dedykowanych, proponowanych na wyłączność wybranym dziennikarzom. • komentarzy eksperckich, związanych z bieżącymi wydarzeniami rynkowymi lub wydarzeniami z życia firmy, proponowanym wybranym redakcjom i kilkunastu wypowiedziom dla mediów, które zgłosiły się do nas z prośbą o uzyskanie komentarza przedstawiciela marki.
 6. 6. Wyzwania, których się obawialiśmy Wyzwania, z którymi faktycznie się zetknęliśmy 1. Kursy programowania są uznawane za niepełnowartościowe w porównaniu z pełnym cyklem kształcenia uniwersyteckiego. Stawia to pod znakiem zapytania walory merytoryczne szkoleń. 2. Cena kursu jest uznawana za wygórowaną i kwestionowana w kontekście dostępności bezpłatnej edukacji w ramach studiów wyższych lub możliwości samodzielnej nauki programowania z książek i materiałów dostępnych online. 3. Popularyzacja idei bootcampów może zaowocować przyśpieszonym rozwojem rynku i pojawieniem się konkurencyjnych firm świadczących podobne usługi. 4. Konkurencja może wykorzystywać podobne / te same przekazy w swojej komunikacji PR. 1. Kursy programowania są uznawane za niepełnowartościowe w porównaniu z pełnym cyklem kształcenia uniwersyteckiego. Stawia to pod znakiem zapytania walory merytoryczne szkoleń. 2. Cena kursu jest uznawana za wygórowaną i kwestionowana w kontekście dostępności bezpłatnej edukacji w ramach studiów wyższych lub możliwości samodzielnej nauki programowania z książek i materiałów dostępnych online. 3. Popularyzacja idei bootcampów może zaowocować przyśpieszonym rozwojem rynku i pojawieniem się konkurencyjnych firm świadczących podobne usługi 4. Konkurencja może wykorzystywać podobne / te same przekazy w swojej komunikacji PR.
 7. 7. Efekty działań
 8. 8. Liczba publikacji ogółem - 297 (luty – grudzień 2016, średnio: 27 / miesiąc) 4 8 35 23 39 19 20 77 43 20 13 0 10 20 30 40 50 60 70 80 90 II III IV V VI VII VIII IX X IX XII Efekty
 9. 9. 4 8 35 23 39 19 20 77 43 20 13 0 10 20 30 40 50 60 70 80 90 II III IV V VI VII VIII IX X IX XII Wnioski Duży event Publikacje wyników badania Materiałvideo Eventy Coders Lab
 10. 10. Liczba publikacji w podziale na media Efekty 0,3% 0,7% 1,3% 1,7% 9,1% 86,9% komentarze wideo telewizja radio prasa portale
 11. 11. Efekty 1 987 306 zł* Wartość ekwiwalentu reklamowego*; nie uwzględnia wzmianek na: blogach, w social mediach i komentarzach, ponieważ jako agencja nie odpowiadaliśmy za kanały społecznościowe. * nie uważamy tego wskaźnika za istotny, ale podajemy go dla tych, którzy mają o nim inne niż my zdanie. 4 395 392 osób Dotarcie; liczba potencjalnych kontaktów z marką w mediach – osób, które miały kontakt z opublikowanymi materiałami prasowymi we wszystkich mediach.
 12. 12. Efekty Marka Coders Lab w 2016 r. była obecna w takich mediach jak:
 13. 13. Wnioski?
 14. 14. Kluczowe czynniki sukcesu • Coders Lab oferuje wysoką jakość szkoleń i spełnia składane obietnice - po ciężkim kursie, faktycznie umożliwia uczestnikom zmianę zawodu i uzyskanie lepszego wynagrodzenia; • Profesjonalne zarządzanie firmą przez jej założycieli i managerów; • Obok działań w zakresie Media Relations - jednoczesne angażowanie się marki w szereg działań, które wspierają budowane wizerunku marki – organizowanie wydarzeń własnych (Coders Day, bezpłatne warsztaty z Wordpressa itp.), prowadzenie kampanii reklamowych, dbanie o wysoką jakość treści na Facebooku (te składowe - po stronie Klienta); • Bezproblemowa współpraca agencji z Klientem; wzajemne zaufanie i współdziałanie; • Spójna i konsekwentna komunikacja kluczowych korzyści marki w wielu kanałach jednocześnie (media relations, social media, eventy); • Umożliwienie agencji kontaktu z absolwentami i kluczowymi osobami w firmie w celu uzgadniania wypowiedzi/ pozyskiwania bezpośrednich relacji od kursantów.
 15. 15. Magdalena Górak tel.: 608 720 649 e-mail: magda@profeina.pl ul. Patriotów 77/15 04-966 Warszawa

×