SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  10
Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів
У світі казки чарівної
Виховний захід
Підготувала Смірнова В.О.,
вчитель-логопед, спеціаліст
вищої категорії, старший
вчитель
м. Знам᾽янка
2014 р.
Тема. Цей цікавий світ казок.
Мета: розвивати читацький інтерес школярів, викликати бажання читати,
спілкуватися з книжкою. Розвивати навички правильного усного мовлення,
збагачувати словник дітей, коригувати процеси мислення, пам’яті.
Обладнання: мультимедійна система, навчальні плакати, предметні
малюнки, загадки, «чарівна квітка», «чарівна торбинка», «казковістрави»,
ляльковий театр, книжкова виставка.
Хід заходу
Любі діти! Сьогодні ми зібралися тут, щоб зазирнути на хвилиночку до
цікавого світу казок. З казкою ми зустрічаємося ще немовлятами, слухаючи
ніжну оповідку матусі про курочку-рябу та сороку-білобоку.
А з чим зустрічаємося в улюблених книжках, дитячих телепередачах? Теж
із мудрим другом та вчителем – цікавою казкою.
А чи знаєте ви, діти, де живе казка? Так, вона живе в книгах, книжки
знаходяться в бібліотеці. Є, навіть, поличка, де розміщені ці привабливі
книги.
Існує книг багато на землі,
Вони цікаві, мудрі та повчальні.
Та кожен з нас, дорослий чи малий,
Казки читає – дуже вони гарні.
1). Які бувають казки?
Казки існують з давніх-давен в усіх народів земної кулі. Слово «казка»
утворено від «казати» (розповідати). Казки – це усне народне оповідання про
вигадані події. Вигадка пов’язана з життям людей і їхніми мріями про краще
майбутнє. Казки завжди закінчуються перемогою доброї сили над злою,
правди - над кривдою. Нам всім відомі казки, в яких розповідається про
хитру лисичку-сестричку, грізну козу-дерезу, полохливого зайчика-
побігайчика, жадібного хижого вовка, незграбного ведмідя тощо.
Тварини своєюповедінкою нагадують людей: вони розмовляють,думають,
сміються, плачуть. Це казки про тварин: «Колобок», «Рукавичка», «Пан
Коцький», «Котик і Півник», «Лисичка-Сестричка та Вовк-Панібрат»,
«Солом’яний Бичок».
У багатьох казках засуджується жадібність. Жорстокість. Бездушність
людей, висміюються ледарі, скнари, боягузи, дурні; розповідається, як бідні
своїм розумом і дотепністю перемагають багатих. Це соціально-побутові
казки: «Добрі брати», «Мудра дівчина», «Хліб і золото».
Є казки фантастичні – про незвичайні події. Героями цих казок
здебільшого виступають сміливі, наділені нечуваною силою люди, здатні на
дивовижні вчинки. Вони перемагають лютого змія, хащика невмерущого та
інші злі сили, визволяють невільників, захищають скривджених. Таким,
наприклад, є Іван-богатир, Микита Кожум’яка, Котигорошко.
Часто в казках зустрічаємо чудодійні предмети – жива і мертва вода,
сопілка, що промовляє людським голосом, чоботи-скороходи, шапка-
невидимка, шабля-самобійка, килим-самоліт («Котигорошко»,»Кирило
Кожум’яка», «Килим-самоліт»).
З’явились казки задовго до того, як люди навчилися писати і друкувати.
Одна людина складе, скажімо, казку, потім перекаже її іншим, а ті ще комусь.
Передаючи казки із уст в уста, люди могли їх змінювати, додавати своє,
поліпшувати. Ім’я першого автора забувалося, а всі, хто змінював,
удосконалював, ставали теж його безіменними авторами.
Так і з’явилися народні казки.
За роки навчання у школі ви читали оповідання, вірші,казки, пісні. Ці
твори написали талановиті люди – письменники. Їхні прізвища вказують на
книжках. Друковані твори називаються літературними, від слова «літера»
(буква).
Ми всі знайомі з такими літературними казками, що притулилися на нашій
поличці. Придивіться уважніше до книжкової виставки, привітайте наших
добрих друзів. (На виставці книжки: Ш.Перо «Кіт у чоботях», «Червона
Шапочка»,»Попелюшка»; М.Носов «Пригоди Незнайка»; О.Толстой
«Золотий ключик»; Г.К.Андерсен «Дюймовочка», «Снігова королева»;
О.С.Пушкін «Казка про рибака та рибку»).
2). Знайомство з казками В.О.Сухомлинського.
Казки пишуться і в наш час. Я хочу познайомити вас з творами гарної
людини, нашого земляка, письменника, вчителя, колишнього директора
Павлишської середньої школи Василя Олександровича Сухомлинського.
Він написав понад 700 цікавих розповідей про дітей і для дітей. Серед них
є цікаві, розумніказки, які вчать бути чуйними, добрими, боротися з різними
недоліками.
а). Інсценівка казки.
Подивіться та послухайте казку «Найледачий у світі кіт».
Лежав на підлозі кіт. Дівчинка принесла і поставила перед ним дві миски:
одну зі сметаною, другу – з молоком. Кіт подумав: «Це дівчинка принесла
мені частування. Але що краще: сметана чи молоко?» Кіт зібрався
подумати,що краще, але не міг думати – такий він був ледачий. Коли це у
відчинене вікно залетів горобець. Залетів, сів на стіл та клює там якісь
крихти. Тепер перед котом було вже три смачні речі: сметана, молоко і
горобець. Та хіба легко зважитись, що з цих трьох речей смачніше? Кіт
збирався подумати, що краще, заплющив очі та й заснув. Це був найледачий
у світі кіт.
б). Народна мудрість.
- Що висміює ця казка?
- Що говорить народна мудрість про ледарів?
Ледачому хоч три дні не їсти, аби з печі не злізти.
Для того і муха в світі, щоб ліниві удень не спали.
в). Казка - цікавинка.
3). Складають казки казкарі.
Всі діти люблять слухати та читати казки. Деякі з них фантазують і
складають свої твори.
Лише на мить чарівниками себе уявіть. І ви побачите, і ви почуєте, що
навкруги лише казки та чудові , незвичайні пригоди. Ось яка пригода
трапилась в лісі біля старого пенька.
Дивна пригода
Гриб у лісі заблукав,
Бо листок на нього
впав.
Глянув вліво він і вправо
Та й подумав: "Кепськісправи".
Тут горобчикпролітав
І листочокз гриба зняв.
А тепер ми пропонуємо вам скласти невелику казку.
З планом підказкою - це дуже легко зробити.
Цікава пригода в осінньомулісі.
План
1. Прийшла красуня осінь.
2. Осінній листопад.
3. Вітерець-пустунець.
4. Чому маленький опеньок злякався?
5. Година в темряві.
6. Веселий горобчик.
7. А поруч вже сімейка.
Сподобалося?Гарнаказка! Ти справжній чарівник!
Цікава пригода.
Непомітно прийшла красуня осінь .
З дерев почали опадати листочки.
Непосидько-вітерець великимлисткомнакривгрибок-опеньок.
Грибзлякався, бо настала темрява.
Він розгубився і тремтів цілу годину.
Повз старий пеньок пролітавгоробчик. Він зняв листок з оксамитової
шапочки гриба.
Опеньок відкривочі і побачив,щобіля нього з’явилися маленькі братики –
опеньки.
4 . Де ти, Осінь, заховалась у казках?
Якщо уважно придивитися, можнапереконатися, що вона заховалась у
наших улюблених казках. Требатільки її там розшукати. Давайте разом
спробуємо. Пригадайтеказку та, можливо, у згадці про врожай, погоду,
осінні природніявища ви і знайдете осінь.
1. Казка Івана Франка"Ріпка".Пам'ятаєте, як починається казка? Ріпка
вирославелика. Чим були зайняті герої казки, що вони робили?Коли це
буває? Тепер здогадалися, деОсінь заховалася? (врожайріпи збирають
восени)
2. Українськанароднаказка "Івасик Телесик". Пригадайте, в яку біду
потрапив Івасик. Хто йому допоміг врятуватися від відьми та її дочки?
Ви здогадались, деОсінь заховалась, про яке осіннє явище згадується в цій
казці? (птахи летять у теплі краї).
3. Українськаказка "Колосок". Пам'ятаєтепівник-трудівник знайшов
колосок, а потім його обмолотив, відніс зерно до млина та намолов
борошна, і, нарешті, пиріжків напік? Ви теж вважаєте, що це відбувалося
наприкінці літа та на початку осені? Отже, виходить, що казка ця також
осіння.
4. Українськаказка "Кривенькакачечка". Згадайте, якпочинається казка.
Про які осінні дари згадується в ній? Назвіть, які осінні грибимогли
збиратив лісі дід та баба. Куди летіли качки табунцем?
5. Українськаказка "Пан Коцький". Звичайно,видобрепам'ятаєте
історію, як лисичка побралася з котом та назвала його паном Коцьким.
Тодіви легко знайдете Осінь в цій казці, якщо пригадаєте, з яких осінніх
дарів звірі приготували котові частування.
а). « Схованки»
В чарівному яблучку заховалися і осінні місяці. Відшукайте їх.
5).Чарівна квітка.
У казковому лісі зацвіла гарна квітка, пелюстки якої повторюють кольори
веселки. Вона пропонує нам назвати ім’я казкового героя. Частинки імені
на пелюстках змив веселий дощик. Чи впізнаєш їх ти?
Коза–(дереза) Півник- (Голосистегорличко)
Івасик-(Телесик) Пан (Коцький)
Кривенька(качечка) Мишенята (Круть і Верть)
Баба (Яга)
Фізкультхвилинка
Казковеозеро дарує нам веселий танок та вмить перетворюєвсіх на
маленьких каченят.
6). Упізнай казку.
Героїв казки відгадали , а всі казки ви згадали? Про яку казочку читаю?
Маленьке, сіреньке, біди наробило.
Щось біле, кругленьке хвостиком розбило.
Плаче бабуся, дідусь витирає сльозу,
А курочка кудакче: «Я вам простезнесу».
(«КурочкаРяба»)
Розкажу вам, діти, казку
Я про кішку, про собачку,
І про діда, про бабусю,
І про мишку, і про внучку.
Я скажу, а ви згадайте,
Назву казки відгадайте.
(«Ріпка»)
7). Казковітаємниці.
Ми потрапили на галявину таємниць. Будь уважним, малюнки розглядай –
таємниці відгадай!
а). До якої казки ілюстрація-силуети?
б). Знайди помилку художника.
8). «Чарівна торбинка».
На казковій галявині знайшла я торбинку. Не проставона, а чарівна. Там
лежать загублені речі. З якої вони казочки?
Яйце – «КурочкаРяба».
Рукавиця –«Рукавичка».
Пір’ячко та грибочки – «Кривенькакачечка».
Колосок – «Колосок».
9). Лялькова вистава «Курочка Ряба».
Сьогодніми Казку до нас запросили,
Щоб бачити Казку і слухать гуртом.
А Казка у школі десь заблукала –
Давайте її погукаєм разом.
- Казко, до нас прийди!
В тепле із сінця гніздечко
Курочка знесла яєчко.
Захотіла вона вмить
Діда й Бабу пригостить.
- Це моє! – сказала Баба.-
Дуже я яєчку рада.
- Ні, моє! Не поділюсь,-
Відповів старий Дідусь.
Рябадума: що робити?
Як яєчко поділити?
Мудра Курочкабула:
Ще одне яйце знесла.
Як яєчко віддавала,
Про таке їх попрохала:
- Діду й Бабо, помиріться,
За яєчко не сваріться.
Дід і Баба помирились,
Більш ніколи не сварились.
Тільки інколи яйце
Їм нагадує про це!
- Чому вчить нас ця казка?
10). Ресторан «Дивовижністрави».
Казка запрошує нас на гостину. Почастує смачним коктейлем та салатами.
Колобок скочив їй на язик та й почав співати. А лисичка увязла зубами.
Ніяк не вирветься. Баба дідові сказала, дід укинув у погріб і лисичку. От
поліз Рак у хату та й питається: «А хто, хто в зайчиковій хатці?» А Коза з
печі: «Я Бичок-третячок, з соломи зроблений, соломою засмолений».
Відгадай, з яких компонентів веселі страви?
11) . Подарунок на згадку.
На жаль, час дуже швидко проминув, треба вертатися у звичайне шкільне
життя. На згадку казка дарує веселий танок «каченят».
у світі казки

Contenu connexe

Tendances

Презентація до уроку: "Образ чутливого до краси хлопчика Михайлика, сприйнятт...
Презентація до уроку: "Образ чутливого до краси хлопчика Михайлика, сприйнятт...Презентація до уроку: "Образ чутливого до краси хлопчика Михайлика, сприйнятт...
Презентація до уроку: "Образ чутливого до краси хлопчика Михайлика, сприйнятт...Яна Іванова
 
Другорядні члени речення. тренувальні вправи
Другорядні члени речення. тренувальні вправиДругорядні члени речення. тренувальні вправи
Другорядні члени речення. тренувальні вправиNatalya Kunashenko
 
"Подорож до країни доброти"
"Подорож до країни доброти""Подорож до країни доброти"
"Подорож до країни доброти"Alyona Bilyk
 
Презентація до уроку
Презентація до уроку Презентація до уроку
Презентація до уроку lena karuk
 
Конспект уроку усний твір-опис
Конспект уроку усний твір-описКонспект уроку усний твір-опис
Конспект уроку усний твір-описlarisanishchyk
 
Презентація до конспекту уроку "Усний твір-опис природи за власним спостереже...
Презентація до конспекту уроку "Усний твір-опис природи за власним спостереже...Презентація до конспекту уроку "Усний твір-опис природи за власним спостереже...
Презентація до конспекту уроку "Усний твір-опис природи за власним спостереже...larisanishchyk
 
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз твору
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз творуА.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз твору
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз творуAdriana Himinets
 
Положення про батьківські збори
Положення про батьківські збориПоложення про батьківські збори
Положення про батьківські збориalyonka24112
 
Гра - подорож "Сторінками улюблених казок"
Гра - подорож  "Сторінками улюблених казок"Гра - подорож  "Сторінками улюблених казок"
Гра - подорож "Сторінками улюблених казок"dtamara123
 
Однорідні члени реченння
Однорідні члени реченнняОднорідні члени реченння
Однорідні члени реченнняtanchaska
 
Випускний для 9 класу (Радовець Н.Я.)
Випускний для 9 класу (Радовець Н.Я.)Випускний для 9 класу (Радовець Н.Я.)
Випускний для 9 класу (Радовець Н.Я.)Andy Levkovich
 
Презентація до уроку читання з теми: Л.Глібов "Зозуля і Півень"
Презентація до уроку читання з теми: Л.Глібов "Зозуля і Півень"Презентація до уроку читання з теми: Л.Глібов "Зозуля і Півень"
Презентація до уроку читання з теми: Л.Глібов "Зозуля і Півень"Ольга Голованова
 
Афоризми Сковороди
Афоризми СковородиАфоризми Сковороди
Афоризми Сковородиadmin admin
 
Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Alyona Bilyk
 
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківРозробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківКовпитська ЗОШ
 
о. олесь заспів україна в старовину похід на царгород
о. олесь заспів україна в старовину похід на царгородо. олесь заспів україна в старовину похід на царгород
о. олесь заспів україна в старовину похід на царгородОльга Звегінцева
 
План Тижня початкових класів
План Тижня початкових класівПлан Тижня початкових класів
План Тижня початкових класівAlla Kolosai
 

Tendances (20)

Презентація до уроку: "Образ чутливого до краси хлопчика Михайлика, сприйнятт...
Презентація до уроку: "Образ чутливого до краси хлопчика Михайлика, сприйнятт...Презентація до уроку: "Образ чутливого до краси хлопчика Михайлика, сприйнятт...
Презентація до уроку: "Образ чутливого до краси хлопчика Михайлика, сприйнятт...
 
Другорядні члени речення. тренувальні вправи
Другорядні члени речення. тренувальні вправиДругорядні члени речення. тренувальні вправи
Другорядні члени речення. тренувальні вправи
 
"Подорож до країни доброти"
"Подорож до країни доброти""Подорож до країни доброти"
"Подорож до країни доброти"
 
Презентація до уроку
Презентація до уроку Презентація до уроку
Презентація до уроку
 
Конспект уроку усний твір-опис
Конспект уроку усний твір-описКонспект уроку усний твір-опис
Конспект уроку усний твір-опис
 
будова шкірки цібулі
будова шкірки цібулібудова шкірки цібулі
будова шкірки цібулі
 
Презентація до конспекту уроку "Усний твір-опис природи за власним спостереже...
Презентація до конспекту уроку "Усний твір-опис природи за власним спостереже...Презентація до конспекту уроку "Усний твір-опис природи за власним спостереже...
Презентація до конспекту уроку "Усний твір-опис природи за власним спостереже...
 
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз твору
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз творуА.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз твору
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз твору
 
Положення про батьківські збори
Положення про батьківські збориПоложення про батьківські збори
Положення про батьківські збори
 
Гра - подорож "Сторінками улюблених казок"
Гра - подорож  "Сторінками улюблених казок"Гра - подорож  "Сторінками улюблених казок"
Гра - подорож "Сторінками улюблених казок"
 
Однорідні члени реченння
Однорідні члени реченнняОднорідні члени реченння
Однорідні члени реченння
 
Випускний для 9 класу (Радовець Н.Я.)
Випускний для 9 класу (Радовець Н.Я.)Випускний для 9 класу (Радовець Н.Я.)
Випускний для 9 класу (Радовець Н.Я.)
 
Презентація до уроку читання з теми: Л.Глібов "Зозуля і Півень"
Презентація до уроку читання з теми: Л.Глібов "Зозуля і Півень"Презентація до уроку читання з теми: Л.Глібов "Зозуля і Півень"
Презентація до уроку читання з теми: Л.Глібов "Зозуля і Півень"
 
Афоризми Сковороди
Афоризми СковородиАфоризми Сковороди
Афоризми Сковороди
 
Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"
 
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківРозробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
 
о. олесь заспів україна в старовину похід на царгород
о. олесь заспів україна в старовину похід на царгородо. олесь заспів україна в старовину похід на царгород
о. олесь заспів україна в старовину похід на царгород
 
План Тижня початкових класів
План Тижня початкових класівПлан Тижня початкових класів
План Тижня початкових класів
 
Казкова вікторина
Казкова вікторинаКазкова вікторина
Казкова вікторина
 
дієслово 2 клас
дієслово 2 класдієслово 2 клас
дієслово 2 клас
 

Similaire à у світі казки

у світі казки
у світі казкиу світі казки
у світі казкиmolchanovanata
 
урок читання казки
урок читання казкиурок читання казки
урок читання казкиjuliaplusch
 
У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.olyasmetyukh
 
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)Alyona Bilyk
 
3 um e_2020-2
3 um e_2020-23 um e_2020-2
3 um e_2020-24book
 
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2kreidaros1
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казокSvetaMytchenko
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казокSveta Mutchenko
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казокSveta Mutchenko
 
Умій дружити і добро творити
Умій дружити і добро творити  Умій дружити і добро творити
Умій дружити і добро творити library_darnitsa
 
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття  казкова майстерня маленьких фантазерівЗаняття  казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерівAnhelina Mytsura
 
департамент освіти і науки
департамент освіти і наукидепартамент освіти і науки
департамент освіти і наукиKseniya Ponomar
 

Similaire à у світі казки (20)

у світі казки
у світі казкиу світі казки
у світі казки
 
урок читання казки
урок читання казкиурок читання казки
урок читання казки
 
У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.
 
Казка в гості запросила
Казка в гості запросилаКазка в гості запросила
Казка в гості запросила
 
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
 
Тварини – герої книг .pdf
Тварини – герої книг  .pdfТварини – герої книг  .pdf
Тварини – герої книг .pdf
 
Літературні казки
Літературні казкиЛітературні казки
Літературні казки
 
книги з країни дитинства
книги з країни дитинствакниги з країни дитинства
книги з країни дитинства
 
74
7474
74
 
3 um e_2020-2
3 um e_2020-23 um e_2020-2
3 um e_2020-2
 
1
11
1
 
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
 
Казкарі світу дітям
Казкарі світу дітямКазкарі світу дітям
Казкарі світу дітям
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казок
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казок
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казок
 
сучасна дит.проза
сучасна дит.прозасучасна дит.проза
сучасна дит.проза
 
Умій дружити і добро творити
Умій дружити і добро творити  Умій дружити і добро творити
Умій дружити і добро творити
 
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття  казкова майстерня маленьких фантазерівЗаняття  казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
 
департамент освіти і науки
департамент освіти і наукидепартамент освіти і науки
департамент освіти і науки
 

Plus de Вікторія Смірнова

Автоматизація звука [с] в мовленні.
Автоматизація звука [с] в мовленні.Автоматизація звука [с] в мовленні.
Автоматизація звука [с] в мовленні.Вікторія Смірнова
 
Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]
Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]
Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]Вікторія Смірнова
 
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Вікторія Смірнова
 
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Вікторія Смірнова
 
Розвиток дрібної моторики в дітей із мовленнєвими порушеннями за допомогою пр...
Розвиток дрібної моторики в дітей із мовленнєвими порушеннями за допомогою пр...Розвиток дрібної моторики в дітей із мовленнєвими порушеннями за допомогою пр...
Розвиток дрібної моторики в дітей із мовленнєвими порушеннями за допомогою пр...Вікторія Смірнова
 
причини затримки мовлення в дітей
причини затримки мовлення в дітейпричини затримки мовлення в дітей
причини затримки мовлення в дітейВікторія Смірнова
 
скільки слів повинна знати ваша дитина
скільки слів повинна  знати ваша дитинаскільки слів повинна  знати ваша дитина
скільки слів повинна знати ваша дитинаВікторія Смірнова
 

Plus de Вікторія Смірнова (20)

Весела подорож до міста звуків.
Весела подорож до міста звуків.Весела подорож до міста звуків.
Весела подорож до міста звуків.
 
Автоматизація звука [с] в мовленні.
Автоматизація звука [с] в мовленні.Автоматизація звука [с] в мовленні.
Автоматизація звука [с] в мовленні.
 
казкова осінь
казкова осіньказкова осінь
казкова осінь
 
Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]
Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]
Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]
 
Дітям про всесвіт
Дітям про всесвітДітям про всесвіт
Дітям про всесвіт
 
дрібна моторика
дрібна моторикадрібна моторика
дрібна моторика
 
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
 
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
 
Розвиток дрібної моторики в дітей із мовленнєвими порушеннями за допомогою пр...
Розвиток дрібної моторики в дітей із мовленнєвими порушеннями за допомогою пр...Розвиток дрібної моторики в дітей із мовленнєвими порушеннями за допомогою пр...
Розвиток дрібної моторики в дітей із мовленнєвими порушеннями за допомогою пр...
 
Математична країна
Математична країнаМатематична країна
Математична країна
 
Подорож-гра "Математична країна"
Подорож-гра "Математична країна"Подорож-гра "Математична країна"
Подорож-гра "Математична країна"
 
осінні фантазії
осінні фантазіїосінні фантазії
осінні фантазії
 
АТО
АТОАТО
АТО
 
майстер клас бісер
майстер клас бісермайстер клас бісер
майстер клас бісер
 
Домашні тварини - ліки для дітей
Домашні тварини - ліки для дітейДомашні тварини - ліки для дітей
Домашні тварини - ліки для дітей
 
маленька країна дитинства
маленька країна дитинствамаленька країна дитинства
маленька країна дитинства
 
зарядка для язика
зарядка для язиказарядка для язика
зарядка для язика
 
розвиток рухової сфери дитини.
розвиток рухової сфери дитини.розвиток рухової сфери дитини.
розвиток рухової сфери дитини.
 
причини затримки мовлення в дітей
причини затримки мовлення в дітейпричини затримки мовлення в дітей
причини затримки мовлення в дітей
 
скільки слів повинна знати ваша дитина
скільки слів повинна  знати ваша дитинаскільки слів повинна  знати ваша дитина
скільки слів повинна знати ваша дитина
 

у світі казки

  • 1. Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів У світі казки чарівної Виховний захід Підготувала Смірнова В.О., вчитель-логопед, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель м. Знам᾽янка 2014 р.
  • 2. Тема. Цей цікавий світ казок. Мета: розвивати читацький інтерес школярів, викликати бажання читати, спілкуватися з книжкою. Розвивати навички правильного усного мовлення, збагачувати словник дітей, коригувати процеси мислення, пам’яті. Обладнання: мультимедійна система, навчальні плакати, предметні малюнки, загадки, «чарівна квітка», «чарівна торбинка», «казковістрави», ляльковий театр, книжкова виставка. Хід заходу Любі діти! Сьогодні ми зібралися тут, щоб зазирнути на хвилиночку до цікавого світу казок. З казкою ми зустрічаємося ще немовлятами, слухаючи ніжну оповідку матусі про курочку-рябу та сороку-білобоку. А з чим зустрічаємося в улюблених книжках, дитячих телепередачах? Теж із мудрим другом та вчителем – цікавою казкою. А чи знаєте ви, діти, де живе казка? Так, вона живе в книгах, книжки знаходяться в бібліотеці. Є, навіть, поличка, де розміщені ці привабливі книги. Існує книг багато на землі, Вони цікаві, мудрі та повчальні. Та кожен з нас, дорослий чи малий, Казки читає – дуже вони гарні. 1). Які бувають казки? Казки існують з давніх-давен в усіх народів земної кулі. Слово «казка» утворено від «казати» (розповідати). Казки – це усне народне оповідання про вигадані події. Вигадка пов’язана з життям людей і їхніми мріями про краще майбутнє. Казки завжди закінчуються перемогою доброї сили над злою, правди - над кривдою. Нам всім відомі казки, в яких розповідається про хитру лисичку-сестричку, грізну козу-дерезу, полохливого зайчика- побігайчика, жадібного хижого вовка, незграбного ведмідя тощо. Тварини своєюповедінкою нагадують людей: вони розмовляють,думають, сміються, плачуть. Це казки про тварин: «Колобок», «Рукавичка», «Пан Коцький», «Котик і Півник», «Лисичка-Сестричка та Вовк-Панібрат», «Солом’яний Бичок». У багатьох казках засуджується жадібність. Жорстокість. Бездушність людей, висміюються ледарі, скнари, боягузи, дурні; розповідається, як бідні своїм розумом і дотепністю перемагають багатих. Це соціально-побутові казки: «Добрі брати», «Мудра дівчина», «Хліб і золото». Є казки фантастичні – про незвичайні події. Героями цих казок здебільшого виступають сміливі, наділені нечуваною силою люди, здатні на
  • 3. дивовижні вчинки. Вони перемагають лютого змія, хащика невмерущого та інші злі сили, визволяють невільників, захищають скривджених. Таким, наприклад, є Іван-богатир, Микита Кожум’яка, Котигорошко. Часто в казках зустрічаємо чудодійні предмети – жива і мертва вода, сопілка, що промовляє людським голосом, чоботи-скороходи, шапка- невидимка, шабля-самобійка, килим-самоліт («Котигорошко»,»Кирило Кожум’яка», «Килим-самоліт»). З’явились казки задовго до того, як люди навчилися писати і друкувати. Одна людина складе, скажімо, казку, потім перекаже її іншим, а ті ще комусь. Передаючи казки із уст в уста, люди могли їх змінювати, додавати своє, поліпшувати. Ім’я першого автора забувалося, а всі, хто змінював, удосконалював, ставали теж його безіменними авторами. Так і з’явилися народні казки. За роки навчання у школі ви читали оповідання, вірші,казки, пісні. Ці твори написали талановиті люди – письменники. Їхні прізвища вказують на книжках. Друковані твори називаються літературними, від слова «літера» (буква). Ми всі знайомі з такими літературними казками, що притулилися на нашій поличці. Придивіться уважніше до книжкової виставки, привітайте наших добрих друзів. (На виставці книжки: Ш.Перо «Кіт у чоботях», «Червона Шапочка»,»Попелюшка»; М.Носов «Пригоди Незнайка»; О.Толстой «Золотий ключик»; Г.К.Андерсен «Дюймовочка», «Снігова королева»; О.С.Пушкін «Казка про рибака та рибку»). 2). Знайомство з казками В.О.Сухомлинського. Казки пишуться і в наш час. Я хочу познайомити вас з творами гарної людини, нашого земляка, письменника, вчителя, колишнього директора Павлишської середньої школи Василя Олександровича Сухомлинського. Він написав понад 700 цікавих розповідей про дітей і для дітей. Серед них є цікаві, розумніказки, які вчать бути чуйними, добрими, боротися з різними недоліками. а). Інсценівка казки. Подивіться та послухайте казку «Найледачий у світі кіт». Лежав на підлозі кіт. Дівчинка принесла і поставила перед ним дві миски: одну зі сметаною, другу – з молоком. Кіт подумав: «Це дівчинка принесла мені частування. Але що краще: сметана чи молоко?» Кіт зібрався подумати,що краще, але не міг думати – такий він був ледачий. Коли це у відчинене вікно залетів горобець. Залетів, сів на стіл та клює там якісь крихти. Тепер перед котом було вже три смачні речі: сметана, молоко і горобець. Та хіба легко зважитись, що з цих трьох речей смачніше? Кіт
  • 4. збирався подумати, що краще, заплющив очі та й заснув. Це був найледачий у світі кіт. б). Народна мудрість. - Що висміює ця казка? - Що говорить народна мудрість про ледарів? Ледачому хоч три дні не їсти, аби з печі не злізти. Для того і муха в світі, щоб ліниві удень не спали. в). Казка - цікавинка. 3). Складають казки казкарі. Всі діти люблять слухати та читати казки. Деякі з них фантазують і складають свої твори. Лише на мить чарівниками себе уявіть. І ви побачите, і ви почуєте, що навкруги лише казки та чудові , незвичайні пригоди. Ось яка пригода трапилась в лісі біля старого пенька. Дивна пригода Гриб у лісі заблукав, Бо листок на нього впав. Глянув вліво він і вправо Та й подумав: "Кепськісправи". Тут горобчикпролітав І листочокз гриба зняв.
  • 5. А тепер ми пропонуємо вам скласти невелику казку. З планом підказкою - це дуже легко зробити. Цікава пригода в осінньомулісі. План 1. Прийшла красуня осінь. 2. Осінній листопад. 3. Вітерець-пустунець. 4. Чому маленький опеньок злякався? 5. Година в темряві. 6. Веселий горобчик. 7. А поруч вже сімейка. Сподобалося?Гарнаказка! Ти справжній чарівник! Цікава пригода. Непомітно прийшла красуня осінь . З дерев почали опадати листочки. Непосидько-вітерець великимлисткомнакривгрибок-опеньок. Грибзлякався, бо настала темрява. Він розгубився і тремтів цілу годину. Повз старий пеньок пролітавгоробчик. Він зняв листок з оксамитової шапочки гриба. Опеньок відкривочі і побачив,щобіля нього з’явилися маленькі братики – опеньки. 4 . Де ти, Осінь, заховалась у казках? Якщо уважно придивитися, можнапереконатися, що вона заховалась у наших улюблених казках. Требатільки її там розшукати. Давайте разом спробуємо. Пригадайтеказку та, можливо, у згадці про врожай, погоду, осінні природніявища ви і знайдете осінь. 1. Казка Івана Франка"Ріпка".Пам'ятаєте, як починається казка? Ріпка вирославелика. Чим були зайняті герої казки, що вони робили?Коли це буває? Тепер здогадалися, деОсінь заховалася? (врожайріпи збирають восени)
  • 6. 2. Українськанароднаказка "Івасик Телесик". Пригадайте, в яку біду потрапив Івасик. Хто йому допоміг врятуватися від відьми та її дочки? Ви здогадались, деОсінь заховалась, про яке осіннє явище згадується в цій казці? (птахи летять у теплі краї). 3. Українськаказка "Колосок". Пам'ятаєтепівник-трудівник знайшов колосок, а потім його обмолотив, відніс зерно до млина та намолов борошна, і, нарешті, пиріжків напік? Ви теж вважаєте, що це відбувалося наприкінці літа та на початку осені? Отже, виходить, що казка ця також осіння. 4. Українськаказка "Кривенькакачечка". Згадайте, якпочинається казка. Про які осінні дари згадується в ній? Назвіть, які осінні грибимогли збиратив лісі дід та баба. Куди летіли качки табунцем? 5. Українськаказка "Пан Коцький". Звичайно,видобрепам'ятаєте історію, як лисичка побралася з котом та назвала його паном Коцьким. Тодіви легко знайдете Осінь в цій казці, якщо пригадаєте, з яких осінніх дарів звірі приготували котові частування. а). « Схованки» В чарівному яблучку заховалися і осінні місяці. Відшукайте їх. 5).Чарівна квітка. У казковому лісі зацвіла гарна квітка, пелюстки якої повторюють кольори веселки. Вона пропонує нам назвати ім’я казкового героя. Частинки імені на пелюстках змив веселий дощик. Чи впізнаєш їх ти? Коза–(дереза) Півник- (Голосистегорличко) Івасик-(Телесик) Пан (Коцький) Кривенька(качечка) Мишенята (Круть і Верть) Баба (Яга) Фізкультхвилинка Казковеозеро дарує нам веселий танок та вмить перетворюєвсіх на маленьких каченят. 6). Упізнай казку. Героїв казки відгадали , а всі казки ви згадали? Про яку казочку читаю? Маленьке, сіреньке, біди наробило. Щось біле, кругленьке хвостиком розбило. Плаче бабуся, дідусь витирає сльозу, А курочка кудакче: «Я вам простезнесу». («КурочкаРяба») Розкажу вам, діти, казку Я про кішку, про собачку, І про діда, про бабусю,
  • 7. І про мишку, і про внучку. Я скажу, а ви згадайте, Назву казки відгадайте. («Ріпка») 7). Казковітаємниці. Ми потрапили на галявину таємниць. Будь уважним, малюнки розглядай – таємниці відгадай! а). До якої казки ілюстрація-силуети? б). Знайди помилку художника. 8). «Чарівна торбинка». На казковій галявині знайшла я торбинку. Не проставона, а чарівна. Там лежать загублені речі. З якої вони казочки? Яйце – «КурочкаРяба». Рукавиця –«Рукавичка». Пір’ячко та грибочки – «Кривенькакачечка». Колосок – «Колосок». 9). Лялькова вистава «Курочка Ряба». Сьогодніми Казку до нас запросили, Щоб бачити Казку і слухать гуртом. А Казка у школі десь заблукала – Давайте її погукаєм разом.
  • 8. - Казко, до нас прийди! В тепле із сінця гніздечко Курочка знесла яєчко. Захотіла вона вмить Діда й Бабу пригостить. - Це моє! – сказала Баба.- Дуже я яєчку рада. - Ні, моє! Не поділюсь,- Відповів старий Дідусь. Рябадума: що робити? Як яєчко поділити? Мудра Курочкабула: Ще одне яйце знесла. Як яєчко віддавала, Про таке їх попрохала: - Діду й Бабо, помиріться, За яєчко не сваріться. Дід і Баба помирились, Більш ніколи не сварились. Тільки інколи яйце Їм нагадує про це! - Чому вчить нас ця казка? 10). Ресторан «Дивовижністрави». Казка запрошує нас на гостину. Почастує смачним коктейлем та салатами.
  • 9. Колобок скочив їй на язик та й почав співати. А лисичка увязла зубами. Ніяк не вирветься. Баба дідові сказала, дід укинув у погріб і лисичку. От поліз Рак у хату та й питається: «А хто, хто в зайчиковій хатці?» А Коза з печі: «Я Бичок-третячок, з соломи зроблений, соломою засмолений». Відгадай, з яких компонентів веселі страви? 11) . Подарунок на згадку. На жаль, час дуже швидко проминув, треба вертатися у звичайне шкільне життя. На згадку казка дарує веселий танок «каченят».