Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

2017 Accenture Dijital Küresel Tüketici Araştırması

26 ülkeden toplam 26.000 tüketici ile yapılan 2017 Accenture Dijital Küresel Tüketici Araştırması’nın Türkiye sonuçları yayınlandı.

  • Soyez le premier à commenter

2017 Accenture Dijital Küresel Tüketici Araştırması

  1. 1. Sürekli değişen beklentiler ve teknoloji merakı 26 ülkede toplam 26.000 tüketici ile yapılan 2017 Accenture Dijital Tüketici Araştırması'nın Türkiye sonuçları ortaya çıktı... YAPAY ZEKA (AI) tüketicilerin hayatlarında merkezi bir rol üstleniyor. Yapay zekanın insan danışmanlarına göre algılanan faydaları 36% akıllı telefonlarda sesli dijital asistan kullanımı ile ilgileniyor 87% yapay zeka ile iletişim kurmanın daha kolay olduğunu düşünüyor 70% sorgularına yanıt veren bir yapay zeka uygulamasıyla rahat 25%Sağlık asistanı 18%Smart trip assistant 23%Kişisel asistan Önümüzdeki 12 ay içinde KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ HİZMETLER için SATIN ALMA oranları 95% online finans işlemlerinin güvenliğinden endişe ediyor 84% kişisel online verilerini gözden geçirmek ve kontrol etmek konusunun onlar için önemli olduğunu söylüyor Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklikte (VR) tüketicilerin ilgisini çeken sebepler Önümüzdeki 12 ay içinde bir akıllı telefon satın almanın EN ÖNEMLİ NEDENLERİ Geliştirilmiş fonksiyonellik Yeni özellikler İLGİ ÇEKİCİ DENEYİMLER akıllı telefonlardaki talebi artırıyor. Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) akıllı telefon SATIN ALMAYA YÖNELTİYOR YENİ ERİŞİM MODELLERİ ortaya çıkıyor 83% eSIM'li cihazlara ilgi duyuyorlar. 45%En büyük nedeni "servis sağlayıcılarını daha kolay değiştirme" özelliği olarak gösteriyor. 88%Yeni bir akıllı telefon satın almayı planlayanlar telefonlarını kiralamaya veya kullanılmış bir modeli satın almaya açık Tüketiciler VERİLERİNİ YÖNETMEK konusunda daha etkili olmak istiyorlar Günümüzün DİNAMİK DİJİTAL TÜKETİCİLERİ'ni yakalamak. 1Doğru kişiselleştirme oyunlarını yapmak için yapay zekadan yararlanın 2Yeni erişim modellerini benimseyin 3Tüketicilerin verilerini yönetmesine yardımcı olun 73% daha iyi kullanma talimatları istiyor 35% 2017 54% 2017 52% 2017 Detaylı bilgi: accenture.com/digitalconsumers İletişim: Erdal Güner, Accenture Digital Ülke Lideri erdal.guner@accenture.com Kaynak: 2017 Accenture CMT Digital Consumer Survey Copyright © 2017 Accenture Tüm hakları saklıdır. Accenture logosu ve High Performance Delivered sloganı Accenture' a aittir. 81% “her zaman erişilebilir” diyor 76% “daha hızlı etkileşim“ diyor 75% “daha kibar iletişim kuruluyor” diyor 38% Yeni Beceriler ÖĞRENMEK 45%Sanal BULUŞMA 34% YEREL BİLGİYE ULAŞMAK 34% Giymeden Giysilerin içinde nasıl durduğunu GÖRMEK kişisel verilerinin güvenliği konusunda en çok telekom servis sağlayacılarına güveniyorlar Daha büyük bir ekrana sahip olmak 32% 2017 45%

×