Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Social Media Po Godzinach: Skuteczna sprzedaż w social media cz.2

Dowiedz się, jak sprzedawać w social media!

 • Identifiez-vous pour voir les commentaires

 • Soyez le premier à aimer ceci

Social Media Po Godzinach: Skuteczna sprzedaż w social media cz.2

 1. 1. S O C I A L M E D I A P O G O D Z I N A C H Skuteczna sprzedaż w social media
 2. 2. N I E T Y L K O F A C E B O O K S P R Z E D A J E
 3. 3. Z A I N S P I R U J N A Klient, który trafił do sklepu z Pinterest, wydaje przeciętnie 140$ (osoba, trafiająca z Facebooka, wydaje przeciętnie 60$).
 4. 4. D Z I Ę K I P I N T E R E S T O W I M A S Z M O Ż L I W O Ś Ć D O T R Z E Ć D O P O T E N C J A L N Y C H K L I E N T Ó W N A C A Ł Y M Ś W I E C I E . P O Ł O W A U Ż Y T K O W N I K Ó W , K T Ó R Z Y K O R Z Y S T A J Ą Z T E J P L A T F O R M Y , Z A R A B I A P O N A D 5 0 T Y Ś . $ R O C Z N I E .
 5. 5. J A K D Z I A Ł A P I N T E R E S T ? Wróć na chwilę wspomnieniami do młodości i wyobraź sobie, jak przypinałeś wszystkie warte zapamiętania rzeczy na korkowej tablicy. Pinterest przenosi całe to doświadczenie do wirtualnej rzeczywistości.
 6. 6. 7 0 % osób kupi chętnie dany produkt, na który trafi podczas korzystania z Pinteresta. użytkowników, którzy przypinają dany produkt na swojej tablicy, wyraża zainteresowanie jego zakupem. 5 0 %
 7. 7. Połącz Pinterest ze swoim sklepem Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zainstalowanie odpowiednich wtyczek w swoim sklepie internetowym. Taka operacja spowoduje, że odwiedzający Twoją witrynę będą mogli za pomocą jednego kliknięcia śledzić Twój profil oraz przypinać Twoje produkty do swoich tablic. J A K Z W I Ę K S Z Y Ć S P R Z E D A Ż N A P I N T E R E S T ?
 8. 8. Z O B A C Z , J A K R O B I Ą T O N A J L E P S I Case Study: Etsy
 9. 9. P O Z N A J O D B I O R C Ó W I I C H Z A I N T E R E S O W A N I A Odbiorcy 81% to kobiety Najpopularniejsze kategorie Jedzenie i picie DIY oraz wyroby rzemieślnicze Home Decor Wakacje i wydarzenia
 10. 10. N O W E F U N K C J E R E K L A M O W E Promoted Pins Pinterest Buy Button Promowane piny wyglądają tak samo jak zwykle piny, z tym, ze trzeba za nie zapłacić, aby zwiększyć widoczność pina. W momencie, kiedy marka opublikuje na Pinterest produkt, jednym kliknięciem dodasz go do listy życzeń na Amazon lub zakupisz go bezpośrednio z poziomu platformy.
 11. 11. P O K A Z S W Ó J P R O D U K T N A Na Instagramie co sekundę lajkowane jest średnio 8500 zdjęć oraz pojawia się średnio 1000 komentarzy.
 12. 12. D L A C Z E G O O B S E R W U J E M Y M A R K I N A I N S T A G R A M I E ? Iconosquare.com w swoich badaniach zauważyło, że użytkownicy obserwują daną markę, ponieważ: - lubią ją, - chcą odkrywać coś nowego, - liczą na zabawne oraz interesujące treści.
 13. 13. S P O N S O R E D A D S Format kwadratowy Format poziomy Format video kwadrat Format video poziom Format karuzela
 14. 14. K O N T A B I Z N E S O W E Firmy, posiadające konta na Instagramie, mają możliwość prowadzenia swoich działań z poziomu profili biznesowych. Profile biznesowe udostępniają opcje bezpośredniego kontaktu użytkowników Instagrama z firmami: możliwość kontaktu telefonicznego, wysyłanie wiadomości tekstowych, czy e-maili. Instagram umożliwia firmom, prowadzącym profile biznesowe, dostęp do narzędzi analitycznych. Instagram daje również możliwości reklamowe. Najlepiej konwertujące, czy angażujące użytkowników treści mogą zostać przekształcone w reklamy Nowość!
 15. 15. J A K M O N E T Y Z O W A Ć D Z I A Ł A N I A N A I N S T A G R A M I E ? Polska aplikacja Lettly przezwycięża problem braku bezpośrednich linków 1. link przekierowujący do sklepu online, 2. mail - gdy fani marki polubią zdjęcie na Instagramie, dostaną maila z produktami ze zdjęcia z możliwością zakupu. Dwie funkcjonalności
 16. 16. J A K M O N E T Y Z O W A Ć D Z I A Ł A N I A N A I N S T A G R A M I E ? 1 2 3
 17. 17. J A K M O N E T Y Z O W A Ć D Z I A Ł A N I A N A I N S T A G R A M I E ? 1 2 Mailing
 18. 18. Z W I Ę K S Z S P R Z E D A Ż P R Z E Z W I D E O Każdego dnia ludzie spędzają setki milionów godzin na YouTubie i generują miliardy wyświetleń.
 19. 19. V I D E O W E - C O M M E R C E Materiał video bierze udział w 70% wszystkich procesów sprzedaży 96% respondentów w USA uznało video za użyteczne przy zakupie produktów online
 20. 20. C O Z R O B I Ć , A B Y Y O U T U B E G E N E R O W A Ł Z A M Ó W I E N I A W S K L E P I E I N T E R N E T O W Y M ?
 21. 21. W S P Ó Ł P R A C A Z V L O G E R A M I Spróbuj wejść we współpracę ze znanymi vlogerami, dzięki którym będziesz w stanie wypromować swoje produkty. Wybieraj vlogerow nie tylko ze względu na zasięgi, ale także ze względu na ich styl komunikacji i wyznawane wartości.
 22. 22. V I D E O N A K A R C I E P R O D U K T U Strona produktowa w Twoim sklepie internetowym powinna zawierać piękne zdjęcia tego, co oferujesz. Dodatkowo, pomyśl o tym, aby umieśić tam także krótki film o danym produkcie. Według Zappos, konwersja sprzedaży potrafi wzrosnąć nawet do 30%.
 23. 23. V I D E O N A K A R C I E P R O D U K T U
 24. 24. V I D E O T U T O R I A L E Inną formą edukacji potencjalnego klienta, na którą warto zwrócić uwagę, są video tutoriale. Nagrania tego typu okazują się często dużo bardziej przyswajalne i łatwiejsze w odbiorze niż czysty tekst, który sprawia, że czytający po chwili zasypia przed monitorem. Video tutoriale pomogą Ci też przekonać niezdecydowanego użytkownika do zakupu, dzięki czemu być może zdobędziesz swoją pierwszą sprzedaż.
 25. 25. T U T O R I A L
 26. 26. K A M P A N I E T R U E V I E W YouTube pozwala Ci promować swoją markę za pomocą reklam TrueView. Aby zacząć, musisz stworzyć swoje konto Adwords i połączyć je z profilem YouTube.
 27. 27. T R U E V I E W I N S T R E A M Reklamy InStream są jak reklamy w telewizji - platforma emituje je przed puszczeniem docelowego materiału. Oglądający może ją pominąć po 5 sekundach, dlatego tak ważne jest to, aby maksymalnie wykorzystać początek reklamy i zachęcić widza do obejrzenia całości. InStream rozliczany jest w modelu ‘cost-per-view’, dlatego jako reklamodawca zapłacisz dopiero wtedy, kiedy użytkownik obejrzy przynajmniej 30 sekund Twojego materiału.
 28. 28. T R U E V I E W I N S T R E A M
 29. 29. T R U E V I E W D I S P L A Y Ten typ kampanii obejmuje następujące formaty: - nakładkę na promowane filmy wideo w YouTube, - sugestie dla promowanych filmów wideo i podobnych filmów, - reklamy Google „kliknij, aby odtworzyć”. Za reklamę zapłacisz tylko wtedy, gdy użytkownik postanowi obejrzeć Twoją reklamę i kliknie w daną miniaturę.
 30. 30. D Z I Ę K U J Ę Z A U W A G Ę ! Aleksandra Dejnarowicz www.szkoleniasocialmedia.com ola@szkoleniasocialmedia.com -- FB: @AleksandraDejnarowicz Insta: @olenkad

×