Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Ese

2 174 vues

Publié le

Publié dans : Formation
  • Soyez le premier à commenter

Ese

  1. 1. Sa dite te bukura qe kalon njeriu por si kjo asnjehere perse duhet te jete hidherim kur shume mire mund te mblidheshim per gezim ,perse nuk e kuptojme sa e dhimbshme eshte te mesohesh me mendimin qe nuk ekziston me ,e shikon sa pyetje bejme ,a e kupton c’dhimbje u ke shkaktuar te gjithve ,e pra sa lot qe shuhen dita dites vuajne skane kurajo me te ecin perpara e aq me teper te kthehen pas esht si ajo stina e dimrit qe iku edhe tani po perballemi me pranveren e keshtu do te ikin e vijne muaj e stinet bashke por ti sdo mund te kthehesh me kurre … A,e di ti per cfare jam sot ketu jam per te te thene se kurr nuk do te harroj ato gjerat e bukura qe benim bashke sa here ziheshim e pajtoheshim me disa fjale qe shume vone I kujtojme ,ajo qe me te vertet me duket e pa besueshme eshte ikja jote ashtu si drute kur digjen edhe mbetet vetem hiri ashtu … Ndoshta e kuptojme shume vone njeriun e mire dhe shume heret e harrojme gje qe kjo per ty sdo te ndodh kurre… Neqoftese ketu nuk ishe I lumtur ,perpiqu te jesh atje… Ne qofte se ketu ishe I shqetesuar ,perpiqu te qetesohesh atje…. Se ke idene sa veshtire te shkruash dhe duke ditur qe sje me prane nesh sepse po ta dinim fjalet sdo kishin fund por as fillim… Veshtire te mendosh se me ske jete por ajo qe vertet me mungon tek ti eshte shoqeria jote edhe fjalet e bukura edhe me vlere ,nuk e di ndoshta atje ku je po me degjon se di a te kujtohet ate dite qe me the ka qene fiks data 2 janar po he se ne do te shihemi serisht une sdo te largohem edhe nga ajo dite une ste pashe me ,daja me mungon shume madje edhe kur vij nga shkolla hedh syta nga puna jote se mos t e et shoh edhe koka me mbetet mbrapa a e kupton c’dhimbje ke shkaktuar … E pra e sheh sa te lenduar , Te flasesh ne ato momente kur kerkohet eshte shume e arsyeshme. Te heshte ne raste te caktuara eshte zgjidhje e mire. Te degjosh aq me shume meson … Keto jane tre fjalet e bukura qe do te doja ti degjoje … Ajo qe me te vertet lendon faktin qe me sje eshte se do te doja qe ti t e gjendeshe prane meje kur un te merrja diploimen time te anglishtes sepse ti ishe I pari ne listen e te ftuarve te mi… Por edhe dasma e julit me s’shihet sepse ti je I pari qe hape dasmen edhe fotot me nuk shihen sepse ne cdo cep te saj gjendesh ti ,edhe fotoja qe te kisha rregulluar me duket sikur ti vertet ekziston sikur vertet te mos kesh humbur edhe po lufton ne nje beteje me plot ankth,frike,negocizem per te arritur me shume brenda vetes un mendoj se eshte e mundur te deshtosh ne shume menyra...perderisa te kesh sukses eshte e mundur vetem ne nje menyre,mbaj mend qe kete fjali ma the ti duke u bazuar ne fakte e argument te sakta… Por gjithsesi me mungon shum edhe te gjith do te donim te ishe prane nesh ne keto caste…(I pa harruar qofsh per ne o daj gjithmone do mbetesh ne zemrat tona)

×