Ce diaporama a bien été signalé.
Le téléchargement de votre SlideShare est en cours. ×

Social mediowa checklista przed eventem

Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Chargement dans…3
×

Consultez-les par la suite

1 sur 39 Publicité

Social mediowa checklista przed eventem

Télécharger pour lire hors ligne

Prezentacja pt. „Social mediowa checklista przed eventem - czyli jakie działania powinno się podjąć w mediach społecznościowych, aby skutecznie sprzedać bilety”; Eventcepcja, Evenea, 23.06.2015 Warszawa

Prezentacja pt. „Social mediowa checklista przed eventem - czyli jakie działania powinno się podjąć w mediach społecznościowych, aby skutecznie sprzedać bilety”; Eventcepcja, Evenea, 23.06.2015 Warszawa

Publicité
Publicité

Plus De Contenu Connexe

Les utilisateurs ont également aimé (18)

Similaire à Social mediowa checklista przed eventem (20)

Publicité

Plus par Bartlomiej Rak (15)

Plus récents (20)

Publicité

Social mediowa checklista przed eventem

 1. 1. Social Mediowa checklista
 przed eventem czyli jakie działania powinno się podjąć w mediach społecznościowych SPOŁECZNOŚCIOWYCH, aby skutecznie sprzedać bilety Bartłomiej Rak Eventcepcja Warszawa, 23.06.2015
 2. 2. Prezentacja jest formą checklisty. Gotową do wydrukowania i wdrożenia od zaraz.
 3. 3. 1.Przed wydarzeniem Zakładamy, że wydarzenie ma swoją stronę / landing page w sieci.
 4. 4. Wybierz kanały społecznościowe, które preferuje Twoja grupa docelowa. Facebook, Twitter, a może Snapchat?
 5. 5. Dobierz odpowiednie instancje w wybranych kanałach. Wydarzenie dla eventów jednorazowych, fanpage dla cyklicznych.
 6. 6. Przygotuj identyfikację graficzną i wzorce, które będziesz wykorzystywał. Wcześniejsze przygotowanie takich materiałów pozwoli zaoszczędzić czas w przyszłości i wpłynie na profesjonalny wizerunek wydarzenia.
 7. 7. Utwórz hashtag, który będzie integrował całą komunikację. Pamiętaj żeby był unikatowy. #tagi uniwersalne wykorzystaj jako wsparcie.
 8. 8. Ustaw narzędzia do monitoringu internetu - na nazwę, skrót i hashtag. Brand24 ❤
 9. 9. Podkreśl znaczenie kanałów społecznościowych na stronie eventu. Staraj się tworzyć ekosystem treści. Tak, aby osoba, która zainteresuje się wydarzeniem mogła utwierdzić się w przekonaniu, że jest ono godne uwagi.
 10. 10. Przygotuj relację z wcześniejszej edycji. Ważne żeby pokazywała uczestników. Krótkie wywiady, fragmenty wystąpień, statystyki…
 11. 11. Już na początku wciągnij osoby zainteresowane w kreowanie eventu. Daj ludziom możliwość wypowiedzenia się - jakie tematy ich interesują, kogo chcieliby zobaczyć na scenie itp.
 12. 12. Stopniowo, za pomocą wartościowego contentu, zdradzaj agendę i prowadzących. Kuratela treści dotyczących tematyki wydarzenia, najlepiej pochodzących od prowadzących / partnerów.
 13. 13. Pokaż przygotowania, backstage, pracujących ludzi oraz miejsce. Najlepiej jeżeli materiały będą „surowe”.
 14. 14. Na wydarzenie, w charakterze gości, zaproś web influencerów. Najlepiej w spersonalizowany sposób. Ich obecność to darmowy buzz w sieci.
 15. 15. Opublikuj materiały z innych wystąpień prelegentów. Poproś ich o przygotowanie treści dedykowanych. To mogą być artykuły, zajawki przygotowywanych prezentacji, zaproszenia w formie wideo itd.
 16. 16. Na 2 tygodnie przed wydarzeniem zwiększ aktywność - minimum jeden post / kanał dziennie. Jeżeli masz za mało materiałów na taką aktywność to znaczy, że nie robisz wszystkiego co zaplanowałeś.
 17. 17. Najlepsze treści promuj - do fanów; dotychczasowych uczestników; osób, które były na Twojej stronie; osób z bazy mailingowej. Promocja na Facebooku daje ogromne możliwości targetowania i jest stosunkowo tania.
 18. 18. Na Facebooku utwórz miejsce i uzupełnij w profesjonalny sposób. Zachęcaj uczestników do check-inów. Może geolokalizacja to nie najpopularniejsza aktywność, ale to kolejna, tania forma promocji.
 19. 19. 2.W trakcie wydarzenia Pamiętaj o różnej aktywności w różnych kanałach.
 20. 20. Hashtag to swiętość. Powinien być obecny w jak największej liczbie lokalizacji. Świetne miejsce to kubek z kawą (oczywiście darmową).
 21. 21. Bądź aktywny już od wieczora poprzedzającego wydarzenie. Przypominaj, pokaż gotowość, sprawiaj wrażenie pozytywnie nakręconego.
 22. 22. Przypominaj agendę. Zapraszaj na poszczególne wystąpienia, zapowiadaj prelegentów.
 23. 23. Cytuj najważniejsze elementy wystąpienia. Na przygotowany wcześniej schemat (najlepiej wizerunek eksperta) w czasie rzeczywistym (ASAP) nakładaj najważniejsze cytaty, wnioski, przemyślenia prowadzącego.
 24. 24. Publikuj dużo zdjęć. Nie czekaj na materiał od fotografa. Telefon w dłoń i „transmituj”.
 25. 25. Staraj się tagować prowadzących. Od razu po wystąpieniu będą mieli materiały do „lansu”.
 26. 26. Wykorzystaj #tagi i ideę second screen. Na ekranie sąsiadującym z prowadzącym wyświetlaj dyskusję pod danym hashtagiem. Zachęcaj publiczność do komentowania i zadawania pytań.
 27. 27. W trakcie przerw wyświetlaj na ekranach zdjęcia z wydarzenia. Najlepiej zrobione i udostępnione przez uczestników.
 28. 28. Cały czas dyskutuj. Z uczestnikami, obserwatorami, prelegentami, influencerami. Stwórz równoległą platformę wymiany informacji.
 29. 29. Jeszcze tego samego dnia opublikuj galerię ze zdjęciami. Ludzie uwielbiają podglądać jak wypadli.
 30. 30. 3.Po wydarzeniu
 31. 31. Jako pierwszy opublikuj relację. Najlepiej od razu z prezentacjami z wystąpień. Umieść je na Slideshare.
 32. 32. Przygotuj infografikę przedstawiającą wydarzenie w liczbach. Wykorzystaj najlepsze statystyki. Począwszy od ilości wypitej kawy, a skończywszy na zasięgu komunikatów opublikowanych w ramach relacji.
 33. 33. Publikuj kolejne recenzje i opinie. W dalszym ciągu zerkaj do narzędzia monitorującego internet.
 34. 34. Przygotuj relację w formie wideo. Wykorzystaj wszystkie wartościowe materiały jakie masz. Merytoryczne wypowiedzi uzupełnij o muzykę z powerem.
 35. 35. Rozpocznij dyskusję nad składowymi kolejnego wydarzenia i elementami do poprawy. Wykorzystaj crowdsourcing. Wciągnij obserwatorów w organizację.
 36. 36. Prowadź bloga. Jeżeli promujesz wydarzenie cykliczne nie dawaj o sobie zapomnieć przez cały rok.
 37. 37. W Social Media sprzedaje się
 cały czas,
 a nie tylko przed wydarzeniem!
 38. 38. Dziękuję za uwagę bartlomiej@socjomania.pl fb.com/bartlomiejrak

×