Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Thashetheme 29 shtator

873 vues

Publié le

www.shqiptarja.com

Publié dans : Actualités & Politique
 • A Proven Drug Free Holistic System For Reversing Vitiligo And Related Skin Disorders. 》》》 https://bit.ly/3kTNHDZ
     Répondre 
  Voulez-vous vraiment ?  Oui  Non
  Votre message apparaîtra ici
 • Heal Vitiligo In 21 Days? ▶▶▶ https://bit.ly/3kTNHDZ
     Répondre 
  Voulez-vous vraiment ?  Oui  Non
  Votre message apparaîtra ici

Thashetheme 29 shtator

 1. 1. MATEUS FRROKU DIELLZA KOLGECI S SINQERISHT E THEM PRAPASKENAT E “ “ME SHUME TE DUA” “BJESHKEVE TE NEMUNA” WWW.SHQIPTARJA.COM Suplementi i së shtunës te SHQIPTARJA.com THASH& THEM NR. 34 E shtunë, 29-09-2012 E-mail: thashethem@shqiptarja.com rja.com ENCA HAnXsHtiInA ë e BLEONA E ëmbël rafik e ri fotog QERETIZHGENJEHET NE KONCERT NGUSHELLOHET NE PUB KRENAR EVENTI ELA MARTIN I TIRANA ANXH AHMETI LJA SEKSI ART DAY Heq uniformën SU PERMODE ANE R NE TSITRISTËVE prezanton NE 4 TEETSFOLATËS SË 4 IL “Miss Globe” VJEN JA PJESË I BUKUROSH MIRIAM CANI Jo vetëm në TASE & “The Voice” dhe RRAPUSHI BALERINI ITALIAN KENGETARET KUROREZOJNE ARRESTOHET SIMONE ILIDHJET E REJA TE DAFITTUNES DHE ARGJENTINES ne prezantim DASHURINE NE NJE DASEM MADHESHTORE “DANCING WITH THE STARS”
 2. 2. 14 E shtunë, 29 shtator 2012 WWW.SHQIPTARJA.COM THASH& THEM Në foto: Modelja Anxhela Matrini asdasdasdANXHELA MARTINI Supermodelja seksi Bashkia e Tiranës. Modelja seksi Berisha, ku ajo shfaqet nudo dhe vjen për sfilatë në Tiranë Anxhela Martini, është menduar të nxjerr në pah format e saj trupore. jetë e ftuara speciale e këtij eventi. Ndërsa pak ditë më parë ka qarkullu- Përveçse një modele e njohur, e cila ar në rrjetet sociale Twitter e Face- ka pozuar dhe sfiluar për emra të book, një foto mes saj dhe Afërdita njohur të modës, Anxhela Martini Dreshaj, në një shtrat. Të dyja buku- në muajin korrik ka lançuar edhe roshet janë të mbuluara me çarçaf,M odelja shqiptare , e cila je pjesë në sfilatën e katër stilistëve Turqi, Fevziye Çamer. Koleksionet e linjën e saj të veshjeve, duke u kthy- por të lenë përshtypjen sikur nuk ton dhe është e njohur për Mirela Nurçe, Ema Savahl, e cila reja të stilistëve do të paraqiten në er në këtë mënyrë edhe një stiliste të kanë veshur asgjë poshtë tij. " Natën projektet e saj në Amerikë, jeton dhe punon në Shtetet e Bash- festën "Tirana Art Day", aktivitet ky suksesshme. Kohët e fundit Martini e mirë nga Nju Jorku", është mbish-Anxhela Martini do të vij në 4 tetor kuara të Amerikës, stilistja nga Ko- që do të zgjas tre ditë nga data 4 deri ka realizuar edhe një set fotografik me krimi i fotografisë ku bukuroshetnë Shqipëri. Bukuroshja do të marr sova, Krenare Rugova dhe stilistja në në 6 tetor dhe që organizohet nga fotografin e mirënjohur shqiptar Fadil shfaqen shumë sensuale dhe seksi. KRENAR AHMETI: detyrë e lehtë kur del për herë të parë në skenë, por ky fakt do të zbulohej në javët në vijim. Përveç turit të kthyer traditë tash- më nëpër trevat historike dhe turistike të "Heq" uniformën dhe gradat Shqipërisë, vajzat konkurente do të jenë protagoniste edhe në dy spektakle të mëdha, njëri në Kosovë dhe tjetri në prezanton "Miss Globe" Maqedoni. Sipas organizatorit shqiptar të këtij eventi, producentit Petri Bozo, deri tani kanë dhënë konkfirmimin e pjesë- marrjeses 34 vajza nga vende të ndry- E ra e festimeve për 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë do të ndi- het edhe në spektaklin ndërkombëtar një përgjegjësi shumë i madh për mua . I pyetur nëse kjo ishte një ëndërr e tij ai tha se, "nuk mund ta quaj ëndërr sepse nuk shme, numër që pritet të shkojë në 58, më i madh se çdo vit tjetër. Mbrëmjen e 10 nëntorit në Pallatin e Sportit në Vlorë të bukurisë, "Miss Globe 2012". "De- është ky profesioni im dhe nuk pretendojë do të mbahet spektakli i madh, në të cilin liart Association", e cila e organizon për të bëhem prezantues, por mua më pëlqen Shqipëria do të përfaqësohet nga buku- të nëntin vit këtë event në Shqipëri ka shqipja e bukur". Pyetjes së suplementit roshja Kleoniki Delijorgji, fituese e edicio- menduar të vij ndryshe këtë vit. Jo TH&TH nëse do të kishte një partnere në ni të këtij viti të "Miss Shqipëria". Ndërsa vetëm në turin që do të zhvillojë për krahë, Bozo iu përgjigj se patjetër që do Kosova do të prezantohet nga Miss Di- vajzat, por edhe për prezantuesin e kishte një partnere pasi kjo nuk ishte një aspora bukuroshja, Loreta Abdyli. përzgjedhur që këtë vit do të një emër i njohur në policinë shqiptare, por jo në art siç është ai i Krenar Ahmeti. "Kemi Në foto: menduar të sjellim diçka ndryshe këtë Krenar vit dhe Ahmeti nuk është vetëm imazhi Ahmeti i policisë por njëkohësisht edhe një imazh social", u shpreh gjatë konfer- encës për shtyp producenti Petri Bozo. "Është një kënaqësi e madhe që këto shtojzavalle ti prezatojmë në Vlorën tonë të bukur e heroike, ku para 100 vjetësh u ngrit flamuri jonë dhe sot pas kaq vitesh ai flamur, do të shoqërohet edhe nga 50 flamuj të tjerë" tha krye- polici Ahmeti. Ai shtoi se " pa dashur të fshehim emocionin ky prezantim është
 3. 3. 15 THASH& THEM WWW.SHQIPTARJA.COM E shtunë, 29 shtator 2012 MIRIAM CANI:Do më shihni jo vetëm në "TheVoice", por dhe në prezantim"Jeta familjare me Albanin do të jetë jashtë Shqipërisë" konkurrentët e vitit të kaluar ? SUADA DACI Absolutisht që i kam ruajtur mar- rëdhëniet me finalistët e ekipit tim. Ne jetën tonë private e kemiE kemi njohur me grupin "Pre Gjithë puna që ne bëmë vjet nuk do ndërtuar jashtë. Unë kam familjen luders", por karriera e saj kishte kuptim nëse ajo do të kishte në Gjermani, ndërsa Albani e ka solistike rezultoi akoma edhe filluar dhe mbaruar aty. Puna u dukmë e suksesshme. Miriam Cani figu- kur mbaroi "The Voice", ku secili prej në Itali më shumë na lidh punara më e ëmbël të panelit të jurisë së tyre nxorri nga një këngë. Ata nuk në Shqipëri. Kështu që për një"The Voice of Albania", rrëfen eksk- ishin vetëm këngëtar coverash, por të ardhme familjare, mendojluzivisht për THASH&THEM, pas secili këndoi nga një këngë të veten që shumicën e kohës do tëkuintat e sezonit të dytë të talent që ishte shkruar për stilin e tyre dhe jemi jashtë Shqipërisëshout të njohur, karrierën e saj muz- unë mbeta e kënaqur me ta. Taniikore si dhe historinë 5-vjeçare të jemi duke punuar për një këngë tëdashurisë me këngëtarin, Alban dytë me secilin prej tyre.Skënderaj. Çifti i mirënjohur do tëprezantojë një koncert gala në Vlorë, Do të donit që fituesi këtë vitme rastin e 100 vjetorit të pavarësisë. të ishte nga skuadra juaj? Për mua nuk ka rëndësi kjo gjë. E ta prezantojmë në Vlorë , do të jetë stilin përkatës. Njëra drejton një pro- shumta për të hyrë në tregun e muz-Duke u ndalur te grupi "Preluders",Bukuroshja Miriam Cani thotë se nuk rëndësishme është që në këto 4 muaj një shfaqje e madhe me të ftuar per- gram të vetin në radion më të madhe ikës. Të rinjëve iu hapet një portë përdo të rikthehen bashkë, pasi secila ka unë arrij të shpalos aftësitë e mia dhe sonazhe të njohur në Shqipëri dhe do në Gjermani, një tjetër luan mjuz- të promovuar talentin e tyre. kandidatët e ekipit tim të krijojnë një të ketë një orkestër që do të perfor- ikëll, një tjetër jeton në Amerikë.krijuar tashmë një karrierë të vetenbrenda dhe jashtë muzikës. karakter. Kjo është për mua e rëndë- mojë live. Është një event që ne e Ju vet e keni patur më të le- sishme sepse e gjithë puna nuk është kemi marr totalisht përsipër, po Jeni prej vitesh e dashuruar htë në Gjermani apo në Sh- Miriam si ju duket ky edicio- kush fiton, por kush vazhdon të mbe- bëjmë rolin e autorit, producentit me Alban Skënderaj, si po sh- qipëri, për të hyrë në këtë tregni i dytë i "The Voice"? tet në treg, të bëhet personazh, sepse prezantuesit por jemi edhe pjesëmar- kon lidhja juaj? muzikor? pas disa vitesh nuk do mbahet mend rës në të. Gjithçka shumë shumë mirë, Shqipërinë unë e kam parë gjith- Absolutisht që është i njëjti nivel se kush fitoi, por ai që është aktiv në bashkëjetojmë, punojmë bashkë, je- një si një vend pak më "special". Kamsiç ka qenë një vit më parë. Ndryshi-mi këtë vit është që ka më shumë pru- treg, pra për mua vlen jetëgjatësia. Le të ndalemi pak tek kënga tojmë bashkë , pra gjërat i bëjmë ardhur vetëm për projekte të veçantarje në stil, ajo që edhe unë e e re, do të jetë duet ? bashkë në një mënyrë shumë të dhe nuk ka qenë synimi im që të ndër-dua më shumë. Për mua Do të nxjerr një këngë mirë. toja një karrierë këtu. E kam parë përvlen më shumë një zë kar- vetëm, por ende nuk e kemi gjëra më speciale sidomos tani që jam përfunduar. Është një këngë Pra tani jetoni më tepër në edhe prej 5 vitesh e lidhur me Alba-akteristik, me një ngjyrë mëtë veçantë, sesa një zë që ka që po e bën Albani dhe që do Shqipëri? nin, kam qenë më e pranishme këtushumë shtrirje por që nuk të shoqërohet edhe me një klip. Me projektin e " The Voice" jam pasi mund të rrimë bashkë. Por edhe më tepër në Tiranë. për faktin që Albani këtu e ka ndërtu-identifikohet dhe aq lehtë. Është një baladë? ar karrierën e tij, ndërkohë që unë e Nuk do të thoja baladë por Meqënëse edhe ju vet keni kam ndërtuar andej. Por më të lehtë Edhe vitin e kaluarkëtë keni dashur të evi- as tempo, mund të jetë diçka marr pjesë në talent show të til- nuk do të thoja në asnjë vend sepse tëdentoni? miks (qesh). la, si ju duken këto formate në dyja kërkojnë punë, impenjime, kësh- Shqipëri? tu që e lehtë nuk është, sidomos në Sot në botë ajo ecën. Ata Ku ndiheni më mirë Absolutisht që më duken pro- Gjermani që më ka kërkuar vite punë.që kanë ecur janë ata qëkanë arritur të formojnë një në balada apo diçka më grame shumë frytdhënëse, që nukkarakter të veçantë dhe të të fortë? vlejnë vetëm për pjesëmarrësit por Me Albanin jeni në dy for- Nuk do të përcaktoja një edhe për publikun që e ndjek, sepse i mate të ndryshme, sa e ndiqnijenë origjinal. Nëse gjithë stil. Natyrisht unë mendoj çdo jep një shembull të mirë që njeriu du- dhe këshilloni njëri-tjetrin?bota e bën edhe ne duhet ti artist ka atë mënyrën e vet të het të punojë për ëndrrat e veta. Për- Për ne është diçka shumë intere-afrohemi këtij stili. të kënduarit, por ka disa stile sa i përket kandidatëve është një sante, që jemi në dy formate që nd- Si ju duken konku- ku unë qëndrojë mirë vokal- mundësi shumë e mirë, pasi në Sh- jekin të njëjtin fenomen. Na bën që isht. Nuk do thoja vetëm bal- qipëri mundësitë nuk janë edhe aq të të flasim më shumë e ta këshillojmërentët që keni përz-gjedhur deri tani? adat, por pak a shumë qëndroj njëri- tjetrin për të njëjtën gjë. Unë Në fakt ka qenë vetëm tek pop rock, RnB. nuk kam lenë emision pa parë të Xdita e parë, kemi akoma el- Factor po edhe Albani nuk ka hum-ementë për të përzgjedhur dhe për të Cilat janë projektet e afërta bur asnjë puntatë të "The Voice". Embushur ekipet. Deri tani jam shumë Me fillimin e " The Voice" në Gjermani? këshillojmë dhe kritikojmë njëri-e kënaqur me zgjedhjet e mia, por edhe ju vet qëndroni për një Në Gjermani deri para pak jav- tjetrin se çfarë duhet të bëjmë mëjam kurioze të shoh çfarë do të ketë kohë më të gjatë në Shqipëri? ësh kam qenë pjesë e një mjuzikëll mirë.në ditët e ardhshme. Unë shumicën e kohës duhet të që titullohej "Hair", e cila ka qenë jem këtu sepse e kërkon programi. gati 1 herë në javë përreth 1 vit. Kjo Çdo të premte Lounge Bar, Karrierën tuaj e keni zhven- me çmime 200L Lounge Drink, dosur në Gjermani, ndërsa Al- Si ndiheni përkrahë kolegëve Duhet të përzgjedh materialet ndër- shfaqje mbaroi, por do të filloj në Çdo të shtune Karaoke Nighttuaj? sa më pas bëhen xhirimet për emi- nëntor dhe unë do të jem sërish. Ky me Kelly, Blerina dhe Graciela bani në Shqipëri, në momentin Eksperienca me tre kolegët e pan- sionin, kështu që gjithë javën jam e është projekti më afatgjatë dhe Çdo ditë një menu e pasur që do të mendoni për një hap tëelit vitin e kaluar ka qenë shumë pozi- angazhuar me këtë projekt. Por nuk konkret atje. me gatime shtepie dhe Italiane. mëtejshëm të marrdhënies suaj Çdo ditë Menu ofertë 500L-tive dhe po kështu do të jetë edhe këtë i kam lenë pas dore angazhimet e ku është e përfshirë një pjatë e parë, (një martesë), ku do të jetoni?vit. Madje më e mirë, sepse jemi tjera të mia, siç janë projektet në Në Shqipëri të kemi njohur pjatë mishi ose gatime shtëpie, dhe një pije. Këtë nuk e kemi vendosur, por nefamiljarizuar, njohim me njëri- Gjermani. Në nëntor do të nxjerr një me grupin "Preluders", i ruani Catering të shpejtë në shtëpinë tuaj jetën tonë private e kemi ndërtuartjetrin. E veçanta tek paneli jonë ësh- këngë të re dhe bashkë me Albanin kontaktet me vajzat e grupit jashtë. Unë kam familjen në Gjer-të që ne jemi 4 karaktere krejt të kemi një projekt konkret për rastin e dhe e keni menduar për një rik- RRUGA "MUSTAFA MATOHITI", mani, ndërsa Albani e ka në Itali mëndryshëm nga njëri- tjetri kështu që 100 vjetorit. thim mes jush? shumë na lidh puna në Shqipëri. PËRBALLË PALLATIT ME BIRRILAsecili ndjek stilin e tij, por në tërësi Nuk mendoj që do të rikthehemi , Kështu që për një të ardhme famil-prapë jemi një. Ruani ende kontakte me Çfarë do të jetë ky event? Do të jetë një koncert gala që do por jemi ende mikesha. Tani pas kaq vitesh secila ka krijuar botën e vet me Cel. 0696070651 jare, mendoj që shumicën e kohës do të jemi jashtë Shqipërisë.
 4. 4. 16 E shtunë, 29 shtator 2012 WWW.SHQIPTARJA.COM THASH& THEM GJYSTE VULAJ Sfidon motrat dhe kunatën K ëngëtarja seksi Gjyste Vulaj nuk lë rast pa treguar lin- jat e saj. Këtë radhë ajo është fotografuar së bashku me motrat e saj si dhe kunatën. Vulaj binte më shumë në sy se pjesëtaret e tjera të familjes së saj. Ajo kishte veshur një fustan të shkurtër ngjyrë floriri, i cili nxjerr në pah këmbët e saj të bukura dhe të ZANA KUÇI bonifikuara. Një tjetër bionde seksi DIELLZA KOLGECI dhe e talentuar Ja prapaskenat Z ana Kuçi është një imazh i ri që do ti shtohet tor kosovar e të huaj. Në mua- jin nëntor do të sjell një këngë e "Bjeshkëve skenës shqiptare. Bjondja sim- patike e cila prej vitesh jeton në Suedi pritet të bëj boom me me Genc Prevukaj, ndërkohë që po punon për incizimin e tre singëllave të rinj. Ajo do të re- të Nëmuna" paraqitjen e saj. Kjo për faktin sepse do të realizojë një sërë bashkëpunimesh me kompozi- alizojë edhe një videoklipe nga M-production si dhe një cover nga Alicia Keys. A ktorja dhe prezantuesja simpatike Diell za Kolgeci, i është rikthyer xhirimeve të film- it të saj "Dashuria e Bjeshkëve të Nëmuna". Në këto foto na serviren disa nga prapaskenat e realizimit të produksionit kinematografik me regjizor Ekrem Kryeziun. E veshur me një palë pantallona xhins të shkurtra, bukuroshja koso- vare vërteton edhe njëherë për publikun se është në formën e saj më të mirë. Eliza so arkitektesh. ën gë tar ja ko K pam- ELIZ A x- vjen me një vare Eliza Ho se rio ze ar gjith- je më ha ka pohu nd rys he ng a ajo a pa- një se një ng çka jemi më suar ës htë sio ne t e sa j HOXrkitAkte H në tu ra . ta sh oh im dh e ar kit ek skenë. Nuk dihet r kë të Dë sh mi pë në se kë ng ët ar ja këto janë bërë edhe et do të sjellë nd on- a e faq foto ku ajo sh së Një të ri , jë pr oj ek t në SH .B .A muzikor. grup bashku me një në karrierë
 5. 5. 17 THASH& THEM WWW.SHQIPTARJA.COM E shtunë, 29 shtator 2012 XHULIA KARAVELLA dhe për faktin që në krye të tij ësh-I ka munguar skenës prej disa ko të një emër si Ardit Gjebrea, njeri hësh por ka vendosur të rikthe që jep gjithë fuqitë e tij në të mirë het me një duet në Kënga të këtij eventi. Mua më pëlqen tëMagjike. Mateus Frroku dhe Xhesi- jem në një konkurs serioz ku njerëz-ka Polo, të dy të këngëtar të zbuluar it janë serioz e të përkushtuar. Kjonga talent show-ut, “X Factor” dhe më bën të jem edhe unë i vlerësuar.“Ethet e së premtes Mbrëma”, bash- MATEUS FRROKU:kohen të dy në një baladë pop rrok. Si ju ka pritur publiku nëNë një intervistë për suplementin daljen tuaj e parë?THASH&THEM, Frroku flet për Si rrallë herë kam marrë me-bashkëpunimin me Xhesikën si dhe sazhe pafund në telefonin tim, Sinqerisht e thempritshmëritë në këtë event muzikor. telefonata pa fund dhe ajo që kup-Kënga "Më shumë të dua" sipas tij, tova ishte se këtë herë kam qëllu-është një këngë shumë e sinqertë. ar në shenjë. Kjo ishte një fjali që e lexoja shpesh në mesazhet e "Më shumë të dua" Na trego pak për këngën me miqve të mi. Kjo gjë më gëzon, kamtë cilën je prezentuar tek "Kën- përshtypje se publiku do e pëlqejëga Magjike" në këtë edicion? sepse ka një histori, është një Kënga ka ardhur krejt rastësisht, këngë e punuar me shpirt. Mua mënuk ka qenë diçka e planifikuar. E pëlqen shpesh herë ta quaj "këngëkam dëgjuar në variantin demo në e sinqertë".studion e mikut tim Elgit Dodës dheqë prej atij momenti mendova të Ka kohë që bëni muzikë liveringjitesha në skenën e "Këngës por jeni shumë pak i ekspo- Dueti me Xhesika Polon,Magjike". Kisha krijuar një simpati zuar në media, cila është ar-shumë të madhe për Xhesika Polon syeja e kësaj zgjedhje?tek ndiqja puntatat e "X Factor" në Kjo është e vërtetë por mendojTv Klan dhe menjëherë në mend-jen time filloj të finalizohej i gjithëprojekti. Kontaktova menjëherë prezantohet në "Kënga Magjike" se ka një arsye, performancat e mia live me grupin janë shumë të shpeshta kjo për shkak të suksesitme Xhesikën dhe të dy bashkë pasi që kemi në këtë formë. Gjithashtue pëlqyem këngën, vendosëm të shkak është edhe se jemi të pran-bashkohemi në këtë projekt. ishëm 2-3 herë në Tiranë dhe jash- të saj me publikun që pëlqen muz- Po përsa i përket bashkëpunë- ikën live, ndërsa eventet në televiz-torëve ç`mund të na thoni? ion janë disi më të rralla. Ka dhe një I gjithë produksioni është i Elgit arsye tjetër unë shpesh herë kamDodës, muzika, teksti dhe orekstri- ndier mungesën e një materiali tëmi. Elgiti është një mik i vjetër i imi mirë. Kjo e bënte pak të vështirëdhe unë pata shumë besim tek ai. pjesëmarjen në një festival. NëseDuke qenë se ai i njeh shumë mirë jam i bindur që kënga vlen, atëherëmundësitë e mia vokale dhe isha i vendos të jem i pranishëm në njësigurt që do realizohej diçka e bukur. event.Meqë më jepet mundësia e falen-deroj vërtetë shumë për gjithë Cilët janë planet tua në tëpërkushtimin dhe seriozitetin që ka ardhmen?treguar në këtë material. Ende nuk jam shumë i sigurt të them të drejtën, jam në pritje të ec- Çfarë prisni nga ky event? urisë që kënga do të ketë këtë vit në Të them të drejtën nuk eci kurrë "Kënga Magjike". Por besoj dheme një strategji të përcaktuar në dëshiroj që në muajin janar do tëeventet ku marr pjesë, mundohem prezantohem me një këngë të re, eqë aq sa kam në dorë, ta realizoj sa cila do të shoqërohet me një klip.më mirë dhe të jem i plotësuar. Mëpas jo shumë gjëra janë në dorën Kam përshtypje se Si po ecën jeta jote private,time është publiku ai që vendos, dimë që je në një lidhje, men-unë jam në pritje të vendimit të tij. publiku do e don se ka ardhur koha ta bëshKënga deri në momentin që po pëlqejë këngën madhe të konkurentëve kam një publike?flasim është një këngë e pëlqyer dhe sepse ka një marrëdhënie shoqërore, kështu që Një pyetje surprizë për mua. Nukkjo më gëzon pa masë. Gjithashtu histori, është një nuk besoj se ka arsye të ndihem në më pëlqen të komentohem përmë jep të drejtën ti falenderoj të këngë e punuar vështirësi mes tyre. Le të mundohe- jetën private pasi ajo është e tillë.gjithë pa masë për vëmendjen dhe me shpirt mi të gjithë të tregojmë nga pak tal- Dua të diskutohem për këngët e miadashamirësinë që tregojnë ndaj entin dhe mundësitë tona. Të për potencialet e mia në muzikë dhemeje. dhurojmë show. për atë çfarë bëj në jetën artistike. Por megjithatë është e vërtetë që Mendon se do ia dalësh Pse zgjodhët "Këngën unë kam një marrdhënie shumëduke patur parasysh konkur- Magjike" për tu prezantuar? pozitive me një vajzë nga Tirana,rencën? bëjnë në lidhje me muzikën. Gjithç- talitetet dhe potencialet që ka gjith- Sepse këtu ndihem shumë mirë. kjo më bën të jem i lumtur dhe i Unë të gjithë i shoh si miq, si ka është një garë është bukur kur secili në muzikë. Mua më pëlqen të Më bën të ndihem ndryshe ky event plotësuar. Është një lidhje që unë ekolegë dhe i respektoj për atë çfarë përplasen idetë mendimet men- jem në garë dhe me pjesën më të dhe ndaj jam besnik i tij. Ndoshta dua dhe e respektoj gjithmonë.
 6. 6. 18 E shtunë, 29 shtator 2012 WWW.SHQIPTARJA.COM THASH& THEM XHULIA KARAVELLAL idhjet e dashurisë janë pjesë e jetës së çdo individi, por kur vjen fjala tek vipat ato marrinnjë tjetër rëndësi. Kohët e funditkemi dëgjuar histori dhe ver-sione nga më të ndryshmetrreth tyre, duke bërë që të in-teresohemi më shumë rrethdisa personazheve specifik.Në fokusin e suplementit"THASH&THEM" janë trebukuroshe të skenës, të cilatme performancat dhe spek-taklin që dhurojnë, bëjnë që tëflitet gjithnjë për to. Bukuroshjae parë është këngëtarja Dafina Ze-qiri, aq shumë e diskutuar dhe e për-folur në media për lidhjet e saj.Duket se për të nuk ka qenë një pe- KENGETARETriudhë shumë me fat, të paktën sa ipërket fushës sentimentale. Pasdarjes nga i dashuri Krenar Çoçaj ajou lidh me reperin e njohur të grupit Dashuritë e reja në jetën eSkillz Ledri Vula, me të cilin ka bash-këpunuar edhe në disa materialemuzikore si "Po mpëlqen" apo "To-night". Gjithsesi as kjo lidhje nukrezultoi e gjatë për Dafinën, ku pasrrahjes së Ledrit nga Krenari çifti i Dafinës, Argjentinës dhe Tunësdha fund historisë. Megjithatë duketse këngëtarja ka gjetur ngushëllimnë krahët e dikujt tjetër. I dashuri isaj i ri quhet Albin Gashi dhe Dafi-na mësohet se ndihet mjaft mirë metë. Urojmë që lidhja e re këngëtarestë jetë e duhura dhe të zgjasë sa mëshumë. Kohët e fundit Duffy kandryshuar edhe pamjen e saj duke iprerë flokët shkurt, një model i ng- Lidhjet e reja të vipave shqiptarejashëm me atë të Rihannës. Ndërkohë një tjetër këngëtare Argjentina ka nisur një histori të re ikore "Threedots Production". takël të jetë sa më i mbarë përsimpatike është edhe Argjentina Ra- dashurie me stilistin dhe make-up Urojmë që ajo të kthehet në një hit artisten dhe pse jo, të gjejëmosaj, e cila prej kohësh ka qenë në artistin, Armend Gashin. Mësohet ashtu siç kanë qenë edhe projektet faktorin X 2. Këngëtarjanjë lidhje me Valonin dhe prej disa nga burime të afërta me të se Ar- e tyre të mëparshme. shfaqet gjithnjë me njëkohësh se çifti është ndarë. Duket se mendi ka qenë i fejuar me një vajzë Edhe këngëtarja maqedonase pamje mjaft të kuruar.Ramosaj pas këngës aq të suk- të quajtur Brikena, të cilën ai e ka Altuna Sejdiu ka patur dallgëzime Gjithashtu disa ditë mësesshme "Si Shiu", parandjeu për- braktisur për bukuroshen Ramosaj. në jetën e saj sentimentale. Së fun- parë është publikuarfundimin e kësaj lidhjeje. Megjith- Sa i përket jetës artistike këngëtar- di kjo këngëtare ekstravagante ësh- një video amatore tëatë për të gjithë fansat e saj të cilët ja do të vij së shpejti me një duet të parë në shoqërinë e Cozman, një një koncerti të saj nëmund të shqetësohen për jetën e saj me këngëtarin Vedat Ademi. Kën- prej anëtarëve të Babastars. Nuk e Gjilan, ku pas disasentimentale ju njoftojmë se ga e tyre i është besuar studios muz- dimë se si do të jenë takimet e çiftit kërcimeve pro- të ri, pasi Tuna do të nisë së shpejti vokuese nga Tuna angazhimin e saj televiziv në X Fac- fansi përballë saj tor Albania 2, si një prej anëtarëve nuk rezistoj pa e të jurisë. Shpresojmë që ky spek- prekur. Në fokusin e suplementit "THASH&THEM" janë tre bukuroshe të skenës, të cilat me performancat dhe spektaklin që dhurojnë, bëjnë që të flitet gjithnjë për to
 7. 7. 19 THASH& THEM WWW.SHQIPTARJA.COM E shtunë, 29 shtator 2012 BLEONA QERETI :Zhgënjehet në koncertngushëllohet në pubArtistja së bashku me bashkëshortin Gani BardhaT urit të koncerteve të këngëtares Bleo orë dhe bukuroshja e skenës shqiptare, Ble- na Qereti, në hapësirën mbarë sh ona Qereti u ngjit disa herë në skenë, për të qiptare, duket se i ka ardhur fundi, por performuar këngët e albumit të saj në an-jo me një mbyllje si ajo e kishte dëshiruar. glisht, për të cilin ajo ka bashkëpunuar me Në sheshin "Nënë Tereza", ku këngëtar- producentin amerikan Timbaland. Koncertija ka realizuar edhe koncertin e saj përm- u hap nga këngëtari kosovar Hekuran Kras-byllës, nuk u përkrahë aq sa duhet nga pub- niqi, me të cilin këngëtarja ka bashkëpunu-liku kryeqytetas, i cili mesa duket rezultoi ar për hitin e saj, "Mandarin", pjesë e albu-më "indiferent", në krahasim me qytetet e mit "Boom Boom".tjera. Edhe rrjetet sociale si Facebook apo Edhe në këtë koncert përmbyllës nukTwitter, nuk kanë lenë pa komen- mund të mungonte as grupi "Etnotuar koncertin e këngëtares Ëngjuj", të cilët e kanë shoqëruarQereti. Bleonën edhe në koncertet e Disa prej tyre e kanë tjera, Dj. Freestyle dhe përcilësuar atë si një divë herë të parë erdhi në Tiranëtë muzikës shqiptare, edhe reperi amerikan,disa të tjerë një dësh- D.K. Më pas këngëtarjatim të saj të radhës, është ngjitur vet në skenë,por ka patur edhe duke kënduar jo vetëmnga ata që nuk kanë këngët e repertorit e saj tëqenë në dijeni të ri, por edhe këngë sh-këtij eventi muz- qiptare shumë të dashuraikor. Të enjten në për publikun. "Proud tombrëmje bukuro- be albanian", (Krenarë qëshja e skenës sh- jam shqiptar), kënga qëqiptare është fo- Grupi "Etno Ëngjujt" kanëtografuar në një klu- realizuar disa vjet më parë kabet e reja të Tiranës në ndezuar sheshin "Nënë Tere-prani të bashkëshortit të za". E veshur me kostumin e sti-saj Ganiut. Ajo ishte veshur luar posaçërisht për të me simboletme një fustan të shkurtër me e flamurit tonë kombëtar, Bleona katemina dhe ishte shoqëruar nga 4 bo- kënduar bashkë me djemtë e grupit.digardë. Ajo është përshendur edhe me Të ftuar special në këtë event ka qenëkëngëtaren Valbona Mema, që mesa duket edhe grupi francez " The Gipsy King", tëedhe nga foto është në formë shumë të mirë cilët kanë performuar këngë nga repertorifizike. Këtë fakt ia vuri në dukje edhe vet i tyre muzikor. Edhe pse francez grupi ështëBleona, e cila e prezantoi me bashkëshort- i njohur për këngët e tyre latine, duke qipëri këngëtarja i dedikoi bashkëshortit të Elbasan, Prishtinë e Tetovë. Nuk e dimëin e saj. Çifti ka qëndruar shumë afër njëri- veçuar këtu këngën "Bamboleo", "Volare" saj, edhe këngën " Because you love me", nëse këngëtarja do të largohet nga Sh-tjetrit, duke hedhur poshtë zërat për një nel pinto del blu, etj. Por këngëtarja u ngjit (Sepse me dashuron). i cili ishte i pran- qipëria me avionin privat të miliarderitndarje mes tyre. në skenë me ta, me një nga këngët më të ishëm në koncert. Turi i Bleonës ka nisur Haskel, me të cilin erdhi. Ajo ka kënduar Koncerti i para disa ditëve në sheshin bukura të grupit "The Eagles", "Hotel Cal- në fund të muajit gusht, me koncertin e saj për të në Afrikën e Jugut, për festat e fun-"Nënë Tereza", zgjati për më shumë se dy ifornia". Gjatë mbrëmjes së fundit në Sh- në Vlorë për të vijuar më pas në Shkodër, dit vitin e kaluar. DITËLINDJA & 10 VJETORI I PUNËS Stilisti Armend Ramadani organizon mbrëmje gala me të ftuar "Vip" N jë mbrëmje për të mos u har ruar asnjëherë, ka qenë festa e ditëlindjës së 30-të që ka festuar njohur kishin ardhur për të nderu- ar punën dhe për ti uruar ditëlind- jen atij. Nga Tirana, Prishtina e di- cila kishte udhëtuar nga Zvicra posaccërisht për festën, banorët e BB5 Meti Alshiqi dhe Arbër Zeka, që ka rënë në sy ishte edhe prania stilisti shqiptarë nga Maqedonia, Ar- aspora, ishin aty motrat Stefa deputetja Ermira Mehmeti me bash- e modeles së Victorias Secret Ka- mend Ramadani i cili ka festuar (Rovena & Elisa) të cilat njihen si këshortin Shenoll Devaja (Zv. Am- tarina Ivanovska, e cila kishte ardhur njëherësh edhe 10 vjetorin e karri- mikesha të tij, këngëtarët Shpat basador i Maqedonisë në Tiranë), enkas për mikun e saj në Shkup. erës së tij. Mes shumë të ftuarve Kasapi, Bertan Asllani, Tamara Artan Grubi (Shef i kabinetit të kry- Stilisti Ramadani ka falenderuar të nga skena shqiptare dhe ajo maqe- Todevska, Adelina Tahiri, Elena etarit të BDI-së), stilistë, grimerë dhe atin e tij të ndjerë, i cili e ka ndih- donase, njerëz të biznesit, politi- Petreska, Mentor Haziri, Sanja shumë personazhe të tjerë të njo- muar për të qenë në majën e karri- kanë, këngëtarë e personazhe të Lefkova, modelja Buqe Çitaku e hur ishin mbledhur në Shkup. Ajo erës së tij.
 8. 8. 20 E shtunë, 29 shtator 2012 WWW.SHQIPTARJA.COM THASH& THEMROZANARADI ERJON TASE & Sa më ROZETA RRAPUSHI shumë njeh Kurorëzojnë d as njerëzit, aq një dasëm ma hurinë në më shumë dhështore do kafshët B jondja simpatike, Roza na Radi është fotografuar me një mace persiane që mesa duket është shumë e afeksion- uar. E veshur sport Rozi është duke i dhuruar një puthje të gjithë atyre që janë duke shijuar foton e saj. Këngëtarja do të marr pjesë të dielën në "Këngën e Magjike", K ku do të prezantojë këngën e sh- ëtë të dielë pri kruar prej saj, "sa i poshtër". Një tet të kurorë zohen në marte ka prenotuar në këngë kjo që i kushtohet të gjitha i njohur në fus së një çift mjaft resortin “Palma femrave. Kënga mendohet të nga Mc Kresha. Miqtë e të treguar dhe demonstruar në hën e gazetar Nova” në Tiran Erjon Tase, ish isë. ë dhe pritet që -kryeredaktor dasmë të jenë në jetë një baladë e ndjerë dashu- këngëtares pohojnë se ajo do skenë dhimbjen, që një femër “Gazetës Shqip i të pranishëm më rie, që ajo ia kushton ndarjes të vishet me një fustan të zi, për ndjen kur braktiset nga ai që do. tare” dhe Roze shumë se 300 Rrapushi, redak ta të ftuar. Fustani tore e politikës nuses do të me i gazetën “Koha në rret nga “Ti Sp Jonë” do të zh si”. Çifti, i cili ka o- lojnë ditën e die vil- qenë i lidhur pre lë disa vjetësh, më j dasmës së tyre, ceremoninë e AKTORJA Dushku në fund ka ven- e cila do të jetë dosur ta kuror përbashkët. Sip e ëzojë historinë as burimeve, dashurisë me e çifti një dasmë madhështore. Të dy këto pe sonazhe janë r- Tekanozja Eliza emra mjaft të njo hur në gazetar - inë shqiptare. të suplementit Ne “TH&TH” i urojm ë N dodhet përpara dy pjatave, zyrtare në Facebook, këtë foto një jetë sa më të lumtur. me një fytyrë shumë tekan- shumë gazmore, ku duket si joze që po e venë në dilemë, një fëmijë i përkëdhelur dhe te- ose të ha ose ka ngrënë dhe kanjoz. Nuk e dimë cili është nuk është ngopur. Aktorja me ushqimi i preferuar i saj, por me origjinë shqiptare, Eliza Dush- siguri që duhet të ketë shije ku ka publikuar në faqen e saj edhe në këtë drejtim. FOTOT E ëmbla Enca Haxhia K ëngëtarja Enca Haxhia ka re alizuar një set të ri fotografik, ku shfaqet shumë e ëmbël dhe simpa- tike. Në këto foto të bëra nga fotografi renuar Locaj, Enca vjen me një look të ri dhe mjaft të këndshëm. 17 vjeçarja duket se po i ngjit me sukses hapat e karrierës dhe shumë shpejt do ta sho- him në një duet me reperin Big Basta, në festivalin e Këngës Magjike.BALERINI K ëto fotografi që tre gojnë balerinin ital- ian Simone Pigliacelli shpalosur një tjetër talent të tij, siç është edhe muz- ika. Klipi është xhiruarArrestohet në pranga janë marrë nëpër Tiranë dhe i është nga klipi, që ai pritet të besuar "Threedots Pro-Simone i "Dancing publikojë pas dy javësh. duction". Pjesë e klipit do Me një këngë tepër rit- të jenë edhe shumëWith The Stars" mike në gjuhën shqipe balerinë shqiptarë, pjes- Simone është duke ëmarrës në DWS.

×