SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  7
Diagrammid ja nende kasutamine
Ülevaade projektist
Töö planeerimine
Töö näidised ja tagasiside
Õpetaja abivahendid
Hindamine ja standardid
Õpetaja tööjuhend
Juhised meeskonna loomiseks
Office’i koolitusmaterjalid
Õppeaine
Vanus
Eesmärgid
Tarkvara
Kirjeldus
Matemaatika
12-15 aastased õpilased
Õpetada lastele diagrammide lugemist ja koostamist
Näidata, kuidas saab arvandmeid näitlikult esitada
Anda lastele arvuti mõistliku kasutamise kogemusi
MS PowerPoint, MS Excel, MS Intenet Explorer, Hot Potatoes
Õppetunnid on mõeldud läbiviimiseks 6.klassis. Õpilased on tulp-
ja sektordiagrammide lugemist ja koostamist varem õppinud,
käesolevad tunnid on kordamiseks. Sobib ka üldistavate teemade
loetellu 9.kl lõpueksamiks kordamisel. Lisaks virtuaalsele
õppematerjalile kasutatakse tunnis ka traditsioonilisi meetodeid,
s.h. diagrammide joonestamist. Põhirõhk on pandud analüüsile.
Autor Allar Veelmaa, Loo Keskkool, Harjumaa
Oled uus? Klõpsa siia
Diagrammid ja nende kasutamine
Ülevaade projektist
Töö planeerimine
Töö näidised ja tagasiside
Õpetaja abivahendid
Hindamine ja standardid
Õpetaja tööjuhend
Juhised meeskonna loomiseks
Office’i koolitusmaterjalid
Töö planeerimine ja administreerimine
Töö planeerimine
Pildid klassist
Tegevuse analüüs
Projekti taust ja
planeerimine
Pildid klassist
Tegevuse analüüs
Diagrammid ja nende kasutamine
Ülevaade projektist
Töö planeerimine
Töö näidised ja tagasiside
Õpetaja abivahendid
Hindamine ja standardid
Õpetaja tööjuhend
Juhised meeskonna loomiseks
Office’i koolitusmaterjalid
Töö näidised, õpetaja ja õpilase tagasiside
Dokumendid
Õpetaja
tagasiside
Õpilaste
arvamused
Diagrammid ja nende kasutamine
Ülevaade projektist
Töö planeerimine
Töö näidised ja tagasiside
Õpetaja abivahendid
Hindamine ja standardid
Õpetaja tööjuhend
Juhised meeskonna loomiseks
Office’i koolitusmaterjalid
Õpetaja abivahendid
Õpetaja poolt koostatud slaidiprogramm
küsimuste, ülesannete ja tööjuhenditega
Diagrammid
Diagrammid ja nende kasutamine
Ülevaade projektist
Töö planeerimine
Töö näidised ja tagasiside
Õpetaja abivahendid
Hindamine ja standardid
Õpetaja tööjuhend
Juhised meeskonna loomiseks
Office’i koolitusmaterjalid
Hindamine ja standardid
Klõpsa allpool oleval dokumentidel, et näha selle õpiprojekti
hindamiskriteeriume ja standardeid.
Lisa hindamismaterjale, mida oled selle projekti raames
valmistanud.
Hindamiskriteeriumid: hindamiskriteeriumide näited on toodud
illustreerimaks, kuidas projekti hinnati.
Standardite kaardistamine: projekti õpieesmärkide kaardistamine
vastavuses õppekava standarditega.
Dokumendid Standardite
kaardistamine
Diagrammid ja nende kasutamine
Ülevaade projektist
Töö planeerimine
Töö näidised ja tagasiside
Õpetaja abivahendid
Hindamine ja standardid
Õpetaja tööjuhend
Juhised meeskonna loomiseks
Office’i koolitusmaterjalid
Õpetaja tööjuhend
Klõpsa slaidi allosas olevatel dokumentidel, et saada rohkem
teada selle projekti kohta ning et luua oma projekt:
Lähtepunkt: küsimused, mida meeles pidada selle projekti
analüüsimisel.
Mudeli kasutamine: küsimused, millele keskenduda enne, kui
hakkad looma Virtuaalse Õppetunni projekti integreeritult
tehnoloogiaga.
Autentne hindamine: arusaamine, et hindamine peab muutuma
tõepärasemaks, mis omakorda muudab õppimise õpilase jaoks
tähendusrikkamaks.
Projekti teostamine: mõned küsimused, millele pöörata tähelepanu
õpiprojekti teostamise faasis.
Märgi üles oma mõtted: dokument, kus jäädvustad oma mõtted ja
arvamused, kui lood oma õpiprojekti.
Dokumendid
Lähtepunkt Jäädvusta oma
mõtted
Autentne
hindamine
Projekti
teostamine
VÕ mudeli
kasutamine
Diagrammid ja nende kasutamine
Ülevaade projektist
Töö planeerimine
Töö näidised ja tagasiside
Õpetaja abivahendid
Hindamine ja standardid
Õpetaja tööjuhend
Juhised meeskonna loomiseks
Office’i koolitusmaterjalid
Õpetaja tööjuhend
Klõpsa slaidi allosas olevatel dokumentidel, et saada rohkem
teada selle projekti kohta ning et luua oma projekt:
Lähtepunkt: küsimused, mida meeles pidada selle projekti
analüüsimisel.
Mudeli kasutamine: küsimused, millele keskenduda enne, kui
hakkad looma Virtuaalse Õppetunni projekti integreeritult
tehnoloogiaga.
Autentne hindamine: arusaamine, et hindamine peab muutuma
tõepärasemaks, mis omakorda muudab õppimise õpilase jaoks
tähendusrikkamaks.
Projekti teostamine: mõned küsimused, millele pöörata tähelepanu
õpiprojekti teostamise faasis.
Märgi üles oma mõtted: dokument, kus jäädvustad oma mõtted ja
arvamused, kui lood oma õpiprojekti.
Dokumendid
Lähtepunkt Jäädvusta oma
mõtted
Autentne
hindamine
Projekti
teostamine
VÕ mudeli
kasutamine

Contenu connexe

Similaire à Diagramm

Projektijuhtimise kiirkursus
Projektijuhtimise kiirkursusProjektijuhtimise kiirkursus
Projektijuhtimise kiirkursusMartin Sillaots
 
Hindamismudel kujundava hindamise toetamiseks
Hindamismudel kujundava hindamise toetamiseksHindamismudel kujundava hindamise toetamiseks
Hindamismudel kujundava hindamise toetamiseksaluojalaine
 
Magistritöö seminar I
Magistritöö seminar IMagistritöö seminar I
Magistritöö seminar IHans Põldoja
 
Uurimistoo ja ikt
Uurimistoo ja iktUurimistoo ja ikt
Uurimistoo ja iktOlga Popova
 
Sissejuhatus kursusesse: IFI6207.DT Interaktsioonidisain
Sissejuhatus kursusesse: IFI6207.DT InteraktsioonidisainSissejuhatus kursusesse: IFI6207.DT Interaktsioonidisain
Sissejuhatus kursusesse: IFI6207.DT InteraktsioonidisainHans Põldoja
 
Projektipauna I päev
Projektipauna I päevProjektipauna I päev
Projektipauna I päevguest46a99d
 
Projektipauna Ipaev
Projektipauna IpaevProjektipauna Ipaev
Projektipauna Ipaevteele
 
Digipädevuste tasemetöös
Digipädevuste tasemetöösDigipädevuste tasemetöös
Digipädevuste tasemetöösMart Laanpere
 
Sissejuhatus kursusesse
Sissejuhatus kursusesseSissejuhatus kursusesse
Sissejuhatus kursusesseHans Põldoja
 
Infop2ev2015
Infop2ev2015Infop2ev2015
Infop2ev2015mkusmin
 
Õppedisaini alused 2: analüüs ja kontseptsioon
Õppedisaini alused 2: analüüs ja kontseptsioonÕppedisaini alused 2: analüüs ja kontseptsioon
Õppedisaini alused 2: analüüs ja kontseptsioonMart Laanpere
 
1 uurimistöö koostamise ja vormistamise põhimõtted (1)
1 uurimistöö koostamise ja vormistamise põhimõtted (1)1 uurimistöö koostamise ja vormistamise põhimõtted (1)
1 uurimistöö koostamise ja vormistamise põhimõtted (1)Mikk Leiner
 
Õpimarkide kasutamine hindamises
Õpimarkide kasutamine hindamisesÕpimarkide kasutamine hindamises
Õpimarkide kasutamine hindamisesHans Põldoja
 
Ideelaat - kujundav hindamine
Ideelaat - kujundav hindamineIdeelaat - kujundav hindamine
Ideelaat - kujundav hindaminealuojalaine
 
Haridustehnoloogilise pädevuse enesehindamine
Haridustehnoloogilise pädevuse enesehindamineHaridustehnoloogilise pädevuse enesehindamine
Haridustehnoloogilise pädevuse enesehindamineurmaso
 
O pimapp kui kujundava hindamise yks vahend
O pimapp kui kujundava hindamise yks vahendO pimapp kui kujundava hindamise yks vahend
O pimapp kui kujundava hindamise yks vahendFibi
 

Similaire à Diagramm (20)

Projektijuhtimise kiirkursus
Projektijuhtimise kiirkursusProjektijuhtimise kiirkursus
Projektijuhtimise kiirkursus
 
Hindamismudel kujundava hindamise toetamiseks
Hindamismudel kujundava hindamise toetamiseksHindamismudel kujundava hindamise toetamiseks
Hindamismudel kujundava hindamise toetamiseks
 
Magistritöö seminar I
Magistritöö seminar IMagistritöö seminar I
Magistritöö seminar I
 
Uurimistoo ja ikt
Uurimistoo ja iktUurimistoo ja ikt
Uurimistoo ja ikt
 
Sissejuhatus kursusesse: IFI6207.DT Interaktsioonidisain
Sissejuhatus kursusesse: IFI6207.DT InteraktsioonidisainSissejuhatus kursusesse: IFI6207.DT Interaktsioonidisain
Sissejuhatus kursusesse: IFI6207.DT Interaktsioonidisain
 
Projektõpe
ProjektõpeProjektõpe
Projektõpe
 
Projektipauna I päev
Projektipauna I päevProjektipauna I päev
Projektipauna I päev
 
Projektipauna Ipaev
Projektipauna IpaevProjektipauna Ipaev
Projektipauna Ipaev
 
Tutvustus
TutvustusTutvustus
Tutvustus
 
Digipädevuste tasemetöös
Digipädevuste tasemetöösDigipädevuste tasemetöös
Digipädevuste tasemetöös
 
Sissejuhatus kursusesse
Sissejuhatus kursusesseSissejuhatus kursusesse
Sissejuhatus kursusesse
 
Infop2ev2015
Infop2ev2015Infop2ev2015
Infop2ev2015
 
Projektijuhi finantskoolitus, projekti tulude, kulude ja rahakäibe eelarvesta...
Projektijuhi finantskoolitus, projekti tulude, kulude ja rahakäibe eelarvesta...Projektijuhi finantskoolitus, projekti tulude, kulude ja rahakäibe eelarvesta...
Projektijuhi finantskoolitus, projekti tulude, kulude ja rahakäibe eelarvesta...
 
Õppedisaini alused 2: analüüs ja kontseptsioon
Õppedisaini alused 2: analüüs ja kontseptsioonÕppedisaini alused 2: analüüs ja kontseptsioon
Õppedisaini alused 2: analüüs ja kontseptsioon
 
1 uurimistöö koostamise ja vormistamise põhimõtted (1)
1 uurimistöö koostamise ja vormistamise põhimõtted (1)1 uurimistöö koostamise ja vormistamise põhimõtted (1)
1 uurimistöö koostamise ja vormistamise põhimõtted (1)
 
Õpimarkide kasutamine hindamises
Õpimarkide kasutamine hindamisesÕpimarkide kasutamine hindamises
Õpimarkide kasutamine hindamises
 
Projektijuhtimine
ProjektijuhtimineProjektijuhtimine
Projektijuhtimine
 
Ideelaat - kujundav hindamine
Ideelaat - kujundav hindamineIdeelaat - kujundav hindamine
Ideelaat - kujundav hindamine
 
Haridustehnoloogilise pädevuse enesehindamine
Haridustehnoloogilise pädevuse enesehindamineHaridustehnoloogilise pädevuse enesehindamine
Haridustehnoloogilise pädevuse enesehindamine
 
O pimapp kui kujundava hindamise yks vahend
O pimapp kui kujundava hindamise yks vahendO pimapp kui kujundava hindamise yks vahend
O pimapp kui kujundava hindamise yks vahend
 

Diagramm

  • 1. Diagrammid ja nende kasutamine Ülevaade projektist Töö planeerimine Töö näidised ja tagasiside Õpetaja abivahendid Hindamine ja standardid Õpetaja tööjuhend Juhised meeskonna loomiseks Office’i koolitusmaterjalid Õppeaine Vanus Eesmärgid Tarkvara Kirjeldus Matemaatika 12-15 aastased õpilased Õpetada lastele diagrammide lugemist ja koostamist Näidata, kuidas saab arvandmeid näitlikult esitada Anda lastele arvuti mõistliku kasutamise kogemusi MS PowerPoint, MS Excel, MS Intenet Explorer, Hot Potatoes Õppetunnid on mõeldud läbiviimiseks 6.klassis. Õpilased on tulp- ja sektordiagrammide lugemist ja koostamist varem õppinud, käesolevad tunnid on kordamiseks. Sobib ka üldistavate teemade loetellu 9.kl lõpueksamiks kordamisel. Lisaks virtuaalsele õppematerjalile kasutatakse tunnis ka traditsioonilisi meetodeid, s.h. diagrammide joonestamist. Põhirõhk on pandud analüüsile. Autor Allar Veelmaa, Loo Keskkool, Harjumaa Oled uus? Klõpsa siia
  • 2. Diagrammid ja nende kasutamine Ülevaade projektist Töö planeerimine Töö näidised ja tagasiside Õpetaja abivahendid Hindamine ja standardid Õpetaja tööjuhend Juhised meeskonna loomiseks Office’i koolitusmaterjalid Töö planeerimine ja administreerimine Töö planeerimine Pildid klassist Tegevuse analüüs Projekti taust ja planeerimine Pildid klassist Tegevuse analüüs
  • 3. Diagrammid ja nende kasutamine Ülevaade projektist Töö planeerimine Töö näidised ja tagasiside Õpetaja abivahendid Hindamine ja standardid Õpetaja tööjuhend Juhised meeskonna loomiseks Office’i koolitusmaterjalid Töö näidised, õpetaja ja õpilase tagasiside Dokumendid Õpetaja tagasiside Õpilaste arvamused
  • 4. Diagrammid ja nende kasutamine Ülevaade projektist Töö planeerimine Töö näidised ja tagasiside Õpetaja abivahendid Hindamine ja standardid Õpetaja tööjuhend Juhised meeskonna loomiseks Office’i koolitusmaterjalid Õpetaja abivahendid Õpetaja poolt koostatud slaidiprogramm küsimuste, ülesannete ja tööjuhenditega Diagrammid
  • 5. Diagrammid ja nende kasutamine Ülevaade projektist Töö planeerimine Töö näidised ja tagasiside Õpetaja abivahendid Hindamine ja standardid Õpetaja tööjuhend Juhised meeskonna loomiseks Office’i koolitusmaterjalid Hindamine ja standardid Klõpsa allpool oleval dokumentidel, et näha selle õpiprojekti hindamiskriteeriume ja standardeid. Lisa hindamismaterjale, mida oled selle projekti raames valmistanud. Hindamiskriteeriumid: hindamiskriteeriumide näited on toodud illustreerimaks, kuidas projekti hinnati. Standardite kaardistamine: projekti õpieesmärkide kaardistamine vastavuses õppekava standarditega. Dokumendid Standardite kaardistamine
  • 6. Diagrammid ja nende kasutamine Ülevaade projektist Töö planeerimine Töö näidised ja tagasiside Õpetaja abivahendid Hindamine ja standardid Õpetaja tööjuhend Juhised meeskonna loomiseks Office’i koolitusmaterjalid Õpetaja tööjuhend Klõpsa slaidi allosas olevatel dokumentidel, et saada rohkem teada selle projekti kohta ning et luua oma projekt: Lähtepunkt: küsimused, mida meeles pidada selle projekti analüüsimisel. Mudeli kasutamine: küsimused, millele keskenduda enne, kui hakkad looma Virtuaalse Õppetunni projekti integreeritult tehnoloogiaga. Autentne hindamine: arusaamine, et hindamine peab muutuma tõepärasemaks, mis omakorda muudab õppimise õpilase jaoks tähendusrikkamaks. Projekti teostamine: mõned küsimused, millele pöörata tähelepanu õpiprojekti teostamise faasis. Märgi üles oma mõtted: dokument, kus jäädvustad oma mõtted ja arvamused, kui lood oma õpiprojekti. Dokumendid Lähtepunkt Jäädvusta oma mõtted Autentne hindamine Projekti teostamine VÕ mudeli kasutamine
  • 7. Diagrammid ja nende kasutamine Ülevaade projektist Töö planeerimine Töö näidised ja tagasiside Õpetaja abivahendid Hindamine ja standardid Õpetaja tööjuhend Juhised meeskonna loomiseks Office’i koolitusmaterjalid Õpetaja tööjuhend Klõpsa slaidi allosas olevatel dokumentidel, et saada rohkem teada selle projekti kohta ning et luua oma projekt: Lähtepunkt: küsimused, mida meeles pidada selle projekti analüüsimisel. Mudeli kasutamine: küsimused, millele keskenduda enne, kui hakkad looma Virtuaalse Õppetunni projekti integreeritult tehnoloogiaga. Autentne hindamine: arusaamine, et hindamine peab muutuma tõepärasemaks, mis omakorda muudab õppimise õpilase jaoks tähendusrikkamaks. Projekti teostamine: mõned küsimused, millele pöörata tähelepanu õpiprojekti teostamise faasis. Märgi üles oma mõtted: dokument, kus jäädvustad oma mõtted ja arvamused, kui lood oma õpiprojekti. Dokumendid Lähtepunkt Jäädvusta oma mõtted Autentne hindamine Projekti teostamine VÕ mudeli kasutamine

Notes de l'éditeur

  1. Käesolev “Virtuaalse õppetunni” mall on esitatud nii, et selle baasil saad luua omaenda “Virtuaalseid õppetunde”. Kasuta seda malli selliste õpiprojektide salvestamiseks, mis on sinu tundides eriti edukaiks osutunud. Sel viisil võid jagada oma projekte teiste õpetajatega nii oma koolis, piirkonnas ja kaugemalgi. Juhised: Järgi slaididel ja juurdelisatud Word’i dokumentidel olevaid viiteid, kui hakkad oma projekti puudutavat infot lisama. Kui oled kogu vajaliku info sisestanud, kustuta viited. Aktiveeri need ja vajuta Kustutusklahvi (Delete) klahvi. Märkus: Oma Virtuaalsele Õppetunnile pealkirja sisestamiseks vali Vaade, Juhteksemplar, Juhtslaid (View, Master, Slide Master), ja kirjuta see ilmunud slaidile. Seejärel klõpsa Sulge juhtslaid (Close Slide Master). Nüüd ilmub sama pealkiri kõigil slaididel. Fail (File) menüüst vali Salvesta nimega (Save As…) ja salvesta dokument PowerPoint seansina (PowerPoint Show-na). (Kasuta failitüüpi: rippmenüüst vali PowerPointi seanss (PowerPoint Show)). Nii saab oma Virtuaalset õppetundi ka levitada.
  2. Manusta planeerimisdokumendid. Ava Word’i dokumendid slaidi allosas tehes ikoonil hiirega topeltklõps. Järgi viiteid (kollases kastis) oma õpiprojekti kohta käiva informatsiooni sisestamiseks.
  3. Ava Word’i dokumendid slaidi allosas tehes ikoonil hiirega topeltklõps. Järgi viiteid (kollases kastis) oma õpiprojekti kohta käiva informatsiooni sisestamiseks. Lisa sellele slaidile ka näidiseid õpilaste töödest. Tee seda nii: Tee kindlaks, et näidistöö on Microsoft Office’i dokument. Lisa (Insert) menüüst vali Objekt (Object….) Klõpsa Loo failist (Create from File…) valikul ja seejärel Sirvi (Browse….) Otsi üles see fail, mida soovid lisada ja klõpsa Ok (OK). Vali Kuva ikoonina (Display as icon) ja klõpsa valikul Muuda ikooni (Change Icon…) ja lisa ikoonile sobiv nimi. Nime lisamiseks klõpsa Ok (OK) ja faili manustamiseks samuti Ok (OK). Kui näidistöö ikoon on valitud, siis vali Slaidiseanss (Slide Show) menüüst Toimingusätted (Action Settings….) Klõpsa valikul Objekti toiming (Object action) ja rippmenüüst võta Ava (Open). Klõpsa Ok (OK). Paiguta Õpilase näidistöö ikoon slaidi allossa. Sa võid minna Vaade, Koordinaatvõrk ja juhikud (View, Grid and Guides), ja klõpsata Kuva koordinaatvõrk ekraanil (Display Grid on Screen), see toob slaidile abijoonte võrestiku ikoonide paremaks paigutamiseks.
  4. Sellele slaidile manusta õpilase jaotusmaterjal ja projekti jaoks loodud abivahendid. Mõned näited on ülevaade õpilase projektist, Internet ja teised abivahendid, juhised kunstiprojektideks või juhised õpilasele projektide kaastoimetamiseks. Abivahendite manustamiseks toimi järgnevalt: Hoolitse, et abivahendite dokument oleks kättesaadav. Lisa (Insert) menüüst vali Objekt (Object). Klõpsa valikul Loo failist (Create from File…) ja seejärel Sirvi (Browse….) Otsi üles see fail, mida tahad lisada ja klõpsa Ok (OK). Vali Kuva ikoonina (Display as icon) ja klõpsa Muuda ikooni (Change Icon…) ning lisa ikoonile sobiv nimi. Pealkirja sisestamiseks klõpsa Ok (OK) ja faili manustamiseks samuti Ok (OK). Paiguta dokumendi ikoon slaidi allossa. Sa võid minna Vaade, Koordinaatvõrk ja juhikud (View, Grid and Guides), ja klõpsata Kuva koordinaatvõrk ekraanil (Display Grid on Screen), see toob slaidile abijoonte võrestiku ikoonide paremaks paigutamiseks.
  5. Sellele slaidile võiks lisada igasuguseid hindamismaterjale, mida oled selle projekti raames valmistanud. Kas su projekt vastab riikliku õppekava standarditele? Hoolitse, et abivahendite dokument oleks kättesaadav. Lisa (Insert) menüüst vali Objekt (Object). Vali Loo failist (Create from File…) ja klõpsa valikul Sirvi (Browse…) Otsi üles see fail, mida soovid lisada ja klõpsa Ok (OK). Vali Kuva ikoonina (Display as icon) ja klõpsa valikul Muuda ikooni (Change Icon…) ning lisa sobiv pealkiri. Pealkirja lisamiseks klõpsa Ok (OK) ja faili manustamiseks samuti Ok (OK). Paiguta dokumendi ikoon slaidi allossa. Sa võid minna Vaade, Koordinaatvõrk ja juhikud (View, Grid and Guides), ja klõpsata Kuva koordinaatvõrk ekraanil (Display Grid on Screen), see toob slaidile abijoonte võrestiku ikoonide paremaks paigutamiseks. Lisamaks kogu õpiprojekti läbivaid standardeid ava dokument Standardite kaardistamine ja lisa oma standardid dokumendi lõppu. Sinna on juurde lisatud viited, mis aitavad leida kohaliku õppekava ja tehnoloogia standardeid.
  6. Kui soovid saada rohkem informatsiooni “Virtuaalse õppetunni” loomise kohta, siis ava ja loe läbi slaidile lisatud Word’i dokumendid. Nende avamiseks tee ikoonil topeltklõps.