Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
İÇİNDEKİLER:
• Maroon  5 24Hr Coke Session nedir?
• Kimler, nasıl katılacak?
• Blogger’lardan beklentiler
• Yarışma mekan...
Maroon 5 24Hr Coke Session Nedir? 5 24Hr Coke Session Nedir?
             Maroon
              ...
Milyonlarca Maroon 5 hayranı Coca-Cola ile rock tarihinin en büyük deneyine imza
atacak. Hayranların ve blogger’ların dest...
Sosyal medyada ilk kez yapılıyor olmasıyla Maroon 5 24Hr Coke
Session'ın önemi büyük.
Maroon 5 24Hr Coke Session, Coca...
Maroon 5 24Hr Coke Session, eğlence
odaklı olmasının yanı sıra büyük bir
sosyal sorumluluk projesi.

Etkinlik sonunda yara...
www.cokenmusic.com /maroon5
www.cokenmusic.com /maroon5
22 Mart’ta cokenmusic.com/maroon5 sayfasına giren herkes Maroon 5 24Hr
Coke Session’ı canlı olarak izleyebilecek.

Bu sayf...
Coca-Cola’nın resmi Twitter adresinden sorular sorulacak.
Kullanıcıların tweet ve hashtag’leri oy yerine geçecek. Tüm
bu o...
Coca-Cola’nın resmi Facebook
 sayfasından Maroon 5 24Hr Coke
 Session ile ilgili haberler yayınlanırken
 izleyicilere s...
Katılacak Bloglar
               Koray Caner  Olcay Özkan
Zeynep Okyay  WaxpoeticG
Maroon 5 24Hr Coke Session’da Blog’ların Yeri

 • Maroon 5 ve  hayranları arasındaki köprüyü
 kuracak olan, müzik tarihin...
Çünkü:
• Blogger’lar Coca-Cola’nın mutlu enerji
                   ruhunu
yansıtan bu deneyimin en öneml...
Maroon 5 24Hr Coke Session Nedir?
                  BLOGGER’LARDAN
                 ...
Blogger’ların kendi mecraları için
kurguladığımız 2 yarışmamız var.

İlk yarışmayla kendileriyle beraber
Maroon 5 konserin...
Diğer yarışmanın sonucuna bağlı olarak da 1 adet
backstage ve grupla fotoğraf çektirme hakkı, 1
adet de tek kişilik daveti...
+1 Seçme Yarışması

• Bloggerlar, +1 ödüllerini, “Maroon 5 ve Coca-Cola ürünü” ile beraber
aynı fotoğraf karesinde en yara...
Time Plan 13 Mart      14 – 22 Mart      28 Mart – 7 Nisan   8 – 14 Nisan
          Blogger Ya...
Maroon 5 İstanbul Konserinin Sosyal Medya Ayağı
Maroon 5 İstanbul Konserinin Sosyal Medya Ayağı
Maroon 5 İstanbul Konserinin Sosyal Medya Ayağı
Prochain SlideShare
Chargement dans…5
×
Prochain SlideShare
Circles practice 1
Suivant

3

Partager

Maroon 5 İstanbul Konserinin Sosyal Medya Ayağı

Mccan Erickson Istanbul'un Maroon 5 İstanbul Konserinin Sosyal Medya Ayağında blogger'lar icin hazirladigi sunum.

Maroon 5 İstanbul Konserinin Sosyal Medya Ayağı

 1. 1. İÇİNDEKİLER: • Maroon 5 24Hr Coke Session nedir? • Kimler, nasıl katılacak? • Blogger’lardan beklentiler • Yarışma mekanizmaları • Bloglardan dağıtılacak hediyeler • Zaman Planı
 2. 2. Maroon 5 24Hr Coke Session Nedir? 5 24Hr Coke Session Nedir? Maroon Maroon 5 24Hr Coke Session 22 Mart’ta Coca-Cola sponsorluğunda Londra’da gerçekleşecek. Maroon 5 daha önce hiçbir grubun yapmadığını yaparak 24 saat boyunca stüdyoda dünya üzerindeki tüm hayranları ile birlikte bir şarkı besteleyecek. Tüm bunlar interaktif bir ortam üzerinden, hayranların katılımıyla gerçekleşecek.
 3. 3. Milyonlarca Maroon 5 hayranı Coca-Cola ile rock tarihinin en büyük deneyine imza atacak. Hayranların ve blogger’ların desteğinden ilham alınarak 24 saatin sonunda ortaya çıkacak olan bu şarkı tarihinde bir ilk olma gururunu yaşıyor.
 4. 4. Sosyal medyada ilk kez yapılıyor olmasıyla Maroon 5 24Hr Coke Session'ın önemi büyük. Maroon 5 24Hr Coke Session, Coca-Cola'nın müzik alanında şimdiye kadar üstlendiği en iddialı deney. Olabildiğince çok insanı hem bu deneyimin bir parçası yapmak, hem de onları harika müzik yapmanın aşamaları hakkında bilgi sahibi etmek amacıyla yeni teknolojiler geliştildi.
 5. 5. Maroon 5 24Hr Coke Session, eğlence odaklı olmasının yanı sıra büyük bir sosyal sorumluluk projesi. Etkinlik sonunda yaratılan şarkının tüm geliri, dünyada temiz su, sağlık koruması ve hijyen eğitiminden yoksun insanlara yardım eden Global Water Challenge’a bağışlanacak.
 6. 6. www.cokenmusic.com /maroon5
 7. 7. www.cokenmusic.com /maroon5
 8. 8. 22 Mart’ta cokenmusic.com/maroon5 sayfasına giren herkes Maroon 5 24Hr Coke Session’ı canlı olarak izleyebilecek. Bu sayfaya girenler canlı yayını, YouTube’a yüklenen videoları, Twitter’dan gelen soruları görebilecek ve Twitter hesaplarını kullanarak oy verebilecekler.
 9. 9. Coca-Cola’nın resmi Twitter adresinden sorular sorulacak. Kullanıcıların tweet ve hashtag’leri oy yerine geçecek. Tüm bu oylar grubun ne yiyeceğinden tutun da şarkının nasıl olması gerektiğine kadar etki edecek. twitter.com/CocaCola
 10. 10. Coca-Cola’nın resmi Facebook sayfasından Maroon 5 24Hr Coke Session ile ilgili haberler yayınlanırken izleyicilere sorular sorup onların da katılımı sağlanacak. facebook.com/CocaCola
 11. 11. Katılacak Bloglar Koray Caner Olcay Özkan Zeynep Okyay WaxpoeticG
 12. 12. Maroon 5 24Hr Coke Session’da Blog’ların Yeri • Maroon 5 ve hayranları arasındaki köprüyü kuracak olan, müzik tarihinin bir parçası olma şansını yakalayan blogger’lar “mutlu enerji” ruhuna en çok yakışan sayılı aday arasından özenle seçildi. • Coca-Cola ve blogger’ların desteğinden ilham alınarak 24 saatin sonunda ortaya çıkacak olan bu şarkı, tarihinde bir ilk olma gururunu yaşıyor. • Coca-Cola’nın müzik tutkusunu hayata geçirecek olan bu deneyimde blogger’lar grup ve dinleyicilerinin birebir iletişimi kendi tarzlarıyla sağlayacaklar.
 13. 13. Çünkü: • Blogger’lar Coca-Cola’nın mutlu enerji ruhunu yansıtan bu deneyimin en önemli parçası. • Blogger’lar kayıt stüdyolarının duvarlarını yıkan bu etkinliğe verecekleri destekle dünyanın dört bir yanındaki Maroon 5 hayranlarını bir araya getirerek, onlara unutulmaz bir anı yaşatmalarını sağlayacaklar. •Milyonlarca Maroon 5 hayranı Coca-Cola ile rock tarihinin en büyük deneyine blogger’larla imza atacak.
 14. 14. Maroon 5 24Hr Coke Session Nedir? BLOGGER’LARDAN BEKLENENLER
 15. 15. Blogger’ların kendi mecraları için kurguladığımız 2 yarışmamız var. İlk yarışmayla kendileriyle beraber Maroon 5 konserine gelecek ve Blogger’s Lounge’da onlara eşlik edecek kişiyi seçecekler.
 16. 16. Diğer yarışmanın sonucuna bağlı olarak da 1 adet backstage ve grupla fotoğraf çektirme hakkı, 1 adet de tek kişilik davetiye vermeleri istenecek.
 17. 17. +1 Seçme Yarışması • Bloggerlar, +1 ödüllerini, “Maroon 5 ve Coca-Cola ürünü” ile beraber aynı fotoğraf karesinde en yaratıcı şekilde yer alacak kullanıcılara vereceklerini duyururlar. • Maroon 5 ve Coca-Cola ürünü/logosu, fotoğraf karesinde herhangi bir şekilde yer alabilir (poster, cd kapağı, bilgisayar monitöründe açık bir fotoğraf, vb.) • Her bloggera yollanan fotoğraflar arasından en beğenileni (McCann onayı ile) seçilerek, konsere gelmeye hak kazanır. Backstage Pass + Hatıra Kartı Yarışması + Afiş • Bloggerlar, seçtikleri bir Maroon 5 şarkısının ilk satırını Türkçe/İngilizce olarak bloglarına koyarlar. • Takipçilerinden, şarkı sözünü, kendi istedikleri gibi devam ettirmelerini (devamını yazmaları) isterler. Devamını nasıl yazacaklarına dair herhangi bir kısıtlama getirilmez. • Her blogger, en beğendiği şarkı sözü yazarına backstage pass, ikinci en beğendiğine ise konser hatıra kartı hediye eder. (McCann Onayı ile)
 18. 18. Time Plan 13 Mart 14 – 22 Mart 28 Mart – 7 Nisan 8 – 14 Nisan Blogger Yarışması 1 Blogger Yarışması 2 BBase Etkinliği CC Twitter Yarışması (+1im olur musun?) (Backstage) Konser Maroon 5 15 Nisan 24Hr Coke Session 22 Mart
 • pume08

  Aug. 26, 2012
 • olguuysal

  Nov. 7, 2011
 • anilerensoy

  Oct. 16, 2011

Mccan Erickson Istanbul'un Maroon 5 İstanbul Konserinin Sosyal Medya Ayağında blogger'lar icin hazirladigi sunum.

Vues

Nombre de vues

1 346

Sur Slideshare

0

À partir des intégrations

0

Nombre d'intégrations

180

Actions

Téléchargements

0

Partages

0

Commentaires

0

Mentions J'aime

3

×