Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
53% Specjalistów jest zniechęconych do aplikowania na daną
ofertę pracy z powodu niejasności co do stanowiska.
Business Co...
Prochain SlideShare
Chargement dans…5
×

Jak napisać dobre ogłoszenie o pracę?

1 839 vues

Publié le

Zastanawiasz się jak napisać ogłoszenie o pracę, które przyciągnie do firmy najlepszych kandydatów? Poznaj 6 niezawodnych praktyk, które warto stosować tworząc ogłoszenie o pracę.

Publié dans : Recrutement & RH
  • Soyez le premier à commenter

Jak napisać dobre ogłoszenie o pracę?

  1. 1. 53% Specjalistów jest zniechęconych do aplikowania na daną ofertę pracy z powodu niejasności co do stanowiska. Business Consultant Specjalista do spraw obsługi Klienta źle dobrze 1. ZACZNIJ OD JASNEJ NAZWY STANOWISKA Powinna być precyzyjna i odzwierciedlać zadania, za które pracownik będzie odpowiedzialny w firmie. 51% Kandydatów niechętnie odpowiada na ogłoszenia, które zawierają nieprecyzyjny opis tego, co firma oferuje pracownikom. 2. ZWRÓĆ UWAGĘ NA DŁUGOŚĆ OFERTY Nie stosuj zbyt lakonicznych, ogólnych opisów. Optymalnie będzie, jeśli każda część ogłoszenia będzie składać się z ok. 5 podpunktów. 40% Kandydatów niechętnie aplikuje na ogłoszenia, które zawierają wygórowane wymagania. 3. WYMAGAJ TEGO, CO REALNE Zakres obowiązków w ogłoszeniu nie musi być wyczerpujący. Wymagania warto podzielić na te konieczne oraz mile widziane. 30% Kandydatów chciałoby, aby w ogłoszeniu podana była wysokość wynagrodzenia. 4. UMIEŚĆ INFORMACJĘ O WYNAGRODZENIU Przełam opory i umieść proponowane widełki płacy. Przekonasz się, że zupełnie inaczej rekrutuje się kandydatów przygotowanych na ofertę, jaka na nich czeka. 16% Kandydatów twierdzi, że nieznajomość firmy może być powodem do rezygnacji z aplikowania. 5. ZAPOZNAJ KANDYDATA Z FIRMĄ Zastanów się, co cenią w Twojej firmie obecni pracownicy i wyeksponuj to w ogłoszeniu o pracę. 6. PAMIĘTAJ O WYGLĄDZIE OGŁOSZENIA Ważny jest odpowiedni wygląd ogłoszenia. Kandydat, widząc szatę graficzną, ma już wstępne zdanie o pracodawcy, który je opublikował. Dopracuj graficznie szablon ogłoszenia i pamiętaj, że powinno być ono adekwatne do grupy docelowej, do której jest kierowane. Wyniki badania zaprezentowane w infografice pochodzą z badania „Specjaliści na rynku pracy” przeprowadzonego przez Pracuj.pl w październiku 2014 r. JAK NAPISAĆ DOBRE OGŁOSZENIE O PRACĘ? Decyzję o tym, czy aplikować na dane stanowisko pracy czy nie, kandydat podejmuje najczęściej w ciągu kilku sekund.W pierwszej kolejności ma na to wpływ ogłoszenie o pracę. Poznajcie 6 niezawodnych praktyk, które warto stosować tworząc ogłoszenie o pracę.

×