SlideShare a Scribd company logo
1 of 3
HOGESCHOOL ROTTERDAM             LESBESCHRIJVING
                                          PABO

                            Propedeuse en Hoofdfase        Jongere kind - Oudere kind*

                             Semester 1 - 2 - 3 - 4 - 5*
Student: Eva Schouwenburg                                  Studentnummer:0844964
                                                                                  Stageschool + BRIN:De
Paboklas: 3F                             Datum: 9-6-11
                                                                                  Kruidenhoek
Stagebegeleider: Tamar v Israel                            Mentor:    Kitty Molenaar                    Groep:1/ 2

Vak: wereldorientatie                                      Onderwerp: Pluk vd Petteflet
                                                                                   * omcirkelen wat van toepassing is
Persoonlijke doelen die bij deze activiteit extra aandacht hebben:
(zie je POP, reflecties e.d.)

In deze les wordt veel gesproken en hebben de kinderen veel sturing nodig, ik wil ze wel echt dingen leren dus
proberen er diep op in te gaan en op de juiste manier te sturen



Aspecten van onderwijs:

1. Verantwoording
De kinderen zijn bezig met het thema Mexico
2. Leerstof
De verschillen tussen Mexico en Nederland
3. Beginsituatie
De kinderen hebben al een aantal dingen over Mexico geleerd
4. Leefwereld
Ik breng het onderwerp door te vergelijken met een meisje van hun leeftijd uit Mexico, dus speelt het binnen de
leefwereld
5. Leerdoelen
De kinderen kunnen verschillen opnoemen tussen Mexico en Nederland
6. Onderwijstijd
kwartier
7. Klassenmanagement
Ik bespreek duidelijk met de kinderen dat ze goed naar elkaar en mij moeten luisteren, als ze iets willen zeggen leggen
ze hun vuist op hun knie
8. Pedagogisch klimaat
De kinderen moeten goed naar elkaar luisteren, 3 waarschuwing is niet naar buiten
9. Introductie
Ik introduceer door middel van een foto van een meisje uit Mexico


                                                  Didactische route

Tijd           Leerstof                            Leerling                               Leefwereld
Inleiding
              Er staat een foto op tafel en ik vraag de kinderen of ze weten wat dit is? Ik wacht wat antwoorden af en
              vul ze daarna aan of vertel zelf over het meisje op de foto. Haar naam is Arelli en ze is 6 jaar oud ze
              woont in Mexico. Wat was Mexico ook alweer? Waarom is dit meisje denk je anders dan jullie? Via deze
              manier wil ik met de kinderen een gesprek voeren over de verschillen tussen hen en Arelli. Ik wil sturen
Kern          waar nodig is, omdat ik een aantal dingen wil benoemen, het hoeft niet erg diepzinnig te zijn over
              armoede enzovoorts, maar ik wil dingen benoemen als een ander land, een andere taal, hoe het eruit
              ziet, wat voor een gewoontes zij daar hebben ed. Ook wil ik op de wereldbol laten zien waar Mexico ligt
              en waar Nederland ligt, hiermee wil ik ook laten zien hoe groot Mexico is en hoe klein Nederland is.
              Hierna stuur ik of koppel ik terug naar een Mexicaans feest, ik vertel over de pinjata’s en lijdt hiermee de
Afsluiting    opdracht voor de werkles in.




Bron: Ontwerpen van onderwijs, C. de Munnik en K. Vreugdenhil


Lesevaluatie
Zijn je lesdoelen behaald?
Zijn je persoonlijke doelen behaald?
Welke actiepunten stel je op n.a.v. deze les?




Feedback mentor:




Conclusie:
Kring mexcio 9 juni

More Related Content

Viewers also liked

Schaduwles
SchaduwlesSchaduwles
Schaduwles
evaaa17
 
Kring 22 maart
Kring 22 maartKring 22 maart
Kring 22 maart
evaaa17
 
Kring middag 18maart
Kring middag 18maartKring middag 18maart
Kring middag 18maart
evaaa17
 
Kring middag 18 april
Kring middag 18 aprilKring middag 18 april
Kring middag 18 april
evaaa17
 
Kring taal do 12 mei
Kring taal do 12 meiKring taal do 12 mei
Kring taal do 12 mei
evaaa17
 
Gymles woensdag 20 april
Gymles woensdag 20 aprilGymles woensdag 20 april
Gymles woensdag 20 april
evaaa17
 
Kring taal do 12 mei
Kring taal do 12 meiKring taal do 12 mei
Kring taal do 12 mei
evaaa17
 
Gymles donderdag 21 april
Gymles donderdag 21 aprilGymles donderdag 21 april
Gymles donderdag 21 april
evaaa17
 
Taal kring 31
Taal kring 31Taal kring 31
Taal kring 31
evaaa17
 
Kring 18 maart
Kring 18 maartKring 18 maart
Kring 18 maart
evaaa17
 

Viewers also liked (14)

Schaduwles
SchaduwlesSchaduwles
Schaduwles
 
Kring 22 maart
Kring 22 maartKring 22 maart
Kring 22 maart
 
Kring middag 18maart
Kring middag 18maartKring middag 18maart
Kring middag 18maart
 
Kring middag 18 april
Kring middag 18 aprilKring middag 18 april
Kring middag 18 april
 
Kring taal do 12 mei
Kring taal do 12 meiKring taal do 12 mei
Kring taal do 12 mei
 
Eva 1
Eva 1Eva 1
Eva 1
 
Gymles woensdag 20 april
Gymles woensdag 20 aprilGymles woensdag 20 april
Gymles woensdag 20 april
 
Kring taal do 12 mei
Kring taal do 12 meiKring taal do 12 mei
Kring taal do 12 mei
 
Gymles donderdag 21 april
Gymles donderdag 21 aprilGymles donderdag 21 april
Gymles donderdag 21 april
 
Taal kring 31
Taal kring 31Taal kring 31
Taal kring 31
 
Schrijven Pp
Schrijven PpSchrijven Pp
Schrijven Pp
 
Kring 18 maart
Kring 18 maartKring 18 maart
Kring 18 maart
 
In The Noah's Ark
In The Noah's ArkIn The Noah's Ark
In The Noah's Ark
 
Apachetas
ApachetasApachetas
Apachetas
 

Similar to Kring mexcio 9 juni

Gymles 9juni
Gymles 9juniGymles 9juni
Gymles 9juni
evaaa17
 
Gymles 10 maart
Gymles 10 maartGymles 10 maart
Gymles 10 maart
evaaa17
 
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
Silkead
 
Gym 12 mei
Gym 12 meiGym 12 mei
Gym 12 mei
evaaa17
 
Sarah de wael leerreflectie doorsturen
Sarah de wael  leerreflectie  doorsturenSarah de wael  leerreflectie  doorsturen
Sarah de wael leerreflectie doorsturen
sarah_de_wael
 
Muziekles 10juni
Muziekles 10juniMuziekles 10juni
Muziekles 10juni
evaaa17
 
Lesvoorbereidingsformulier kimspel(1)
Lesvoorbereidingsformulier kimspel(1)Lesvoorbereidingsformulier kimspel(1)
Lesvoorbereidingsformulier kimspel(1)
sarah_de_wael
 
Leerreflectie
LeerreflectieLeerreflectie
Leerreflectie
AmberMeys
 
Intro module actief_leren_1011
Intro module actief_leren_1011Intro module actief_leren_1011
Intro module actief_leren_1011
nisa_luypaert
 
Intro module actief_leren_1011
Intro module actief_leren_1011Intro module actief_leren_1011
Intro module actief_leren_1011
nisa_luypaert
 
Reflectie donderdag 1 maart 2012
Reflectie donderdag 1 maart 2012Reflectie donderdag 1 maart 2012
Reflectie donderdag 1 maart 2012
Yente.Depaepe
 
ssga_nieuwsbrief_25 (1)
ssga_nieuwsbrief_25 (1)ssga_nieuwsbrief_25 (1)
ssga_nieuwsbrief_25 (1)
Tacey Benig
 
E learning sova antwoord op de vraag over generalisatie
E learning sova antwoord op de vraag over generalisatieE learning sova antwoord op de vraag over generalisatie
E learning sova antwoord op de vraag over generalisatie
Incontexto
 

Similar to Kring mexcio 9 juni (20)

Gymles 9juni
Gymles 9juniGymles 9juni
Gymles 9juni
 
Gymles 10 maart
Gymles 10 maartGymles 10 maart
Gymles 10 maart
 
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
 
Gym 12 mei
Gym 12 meiGym 12 mei
Gym 12 mei
 
Sarah de wael leerreflectie doorsturen
Sarah de wael  leerreflectie  doorsturenSarah de wael  leerreflectie  doorsturen
Sarah de wael leerreflectie doorsturen
 
Muziekles 10juni
Muziekles 10juniMuziekles 10juni
Muziekles 10juni
 
Informatieavond groep 3 b
Informatieavond groep 3 bInformatieavond groep 3 b
Informatieavond groep 3 b
 
Lesvoorbereidingsformulier kimspel(1)
Lesvoorbereidingsformulier kimspel(1)Lesvoorbereidingsformulier kimspel(1)
Lesvoorbereidingsformulier kimspel(1)
 
Leerreflectie
LeerreflectieLeerreflectie
Leerreflectie
 
GO! News 001-001
GO! News 001-001GO! News 001-001
GO! News 001-001
 
Deleerschooltour 2010
Deleerschooltour 2010Deleerschooltour 2010
Deleerschooltour 2010
 
Omgaan met verschillen in de klas
Omgaan met verschillen in de klasOmgaan met verschillen in de klas
Omgaan met verschillen in de klas
 
Intro module actief_leren_1011
Intro module actief_leren_1011Intro module actief_leren_1011
Intro module actief_leren_1011
 
Intro module actief_leren_1011
Intro module actief_leren_1011Intro module actief_leren_1011
Intro module actief_leren_1011
 
Infoavond september nieuw sjabloon2018 2019 met visie5 a
Infoavond september nieuw sjabloon2018 2019 met visie5 a Infoavond september nieuw sjabloon2018 2019 met visie5 a
Infoavond september nieuw sjabloon2018 2019 met visie5 a
 
Reflectie donderdag 1 maart 2012
Reflectie donderdag 1 maart 2012Reflectie donderdag 1 maart 2012
Reflectie donderdag 1 maart 2012
 
Aansluiting po-vo op JCU conferentie '10
Aansluiting po-vo op JCU conferentie '10Aansluiting po-vo op JCU conferentie '10
Aansluiting po-vo op JCU conferentie '10
 
ssga_nieuwsbrief_25 (1)
ssga_nieuwsbrief_25 (1)ssga_nieuwsbrief_25 (1)
ssga_nieuwsbrief_25 (1)
 
E learning sova antwoord op de vraag over generalisatie
E learning sova antwoord op de vraag over generalisatieE learning sova antwoord op de vraag over generalisatie
E learning sova antwoord op de vraag over generalisatie
 
De stille leerling is het haasje
De stille leerling is het haasjeDe stille leerling is het haasje
De stille leerling is het haasje
 

More from evaaa17

Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleutersCactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
evaaa17
 
Maya msk
Maya mskMaya msk
Maya msk
evaaa17
 
Memorie mexico
Memorie mexicoMemorie mexico
Memorie mexico
evaaa17
 
Stage pluk donderdag
Stage pluk donderdagStage pluk donderdag
Stage pluk donderdag
evaaa17
 
Maandag dinsdag planning stageweek lente
Maandag dinsdag planning stageweek lenteMaandag dinsdag planning stageweek lente
Maandag dinsdag planning stageweek lente
evaaa17
 
Stage maandag 21 maart
Stage maandag 21 maartStage maandag 21 maart
Stage maandag 21 maart
evaaa17
 
Stage donderdag 17 maart 2011
Stage donderdag 17 maart 2011Stage donderdag 17 maart 2011
Stage donderdag 17 maart 2011
evaaa17
 
Stagedag donderdag 24 februari 2011
Stagedag donderdag 24 februari 2011Stagedag donderdag 24 februari 2011
Stagedag donderdag 24 februari 2011
evaaa17
 
Schaduwen
SchaduwenSchaduwen
Schaduwen
evaaa17
 
Ruimte werkboekje
Ruimte werkboekjeRuimte werkboekje
Ruimte werkboekje
evaaa17
 

More from evaaa17 (14)

Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleutersCactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
 
Maya msk
Maya mskMaya msk
Maya msk
 
Memorie mexico
Memorie mexicoMemorie mexico
Memorie mexico
 
Stage pluk donderdag
Stage pluk donderdagStage pluk donderdag
Stage pluk donderdag
 
Maandag dinsdag planning stageweek lente
Maandag dinsdag planning stageweek lenteMaandag dinsdag planning stageweek lente
Maandag dinsdag planning stageweek lente
 
Pop pap 2
Pop pap 2 Pop pap 2
Pop pap 2
 
Pop pap 2
Pop pap 2 Pop pap 2
Pop pap 2
 
Eva
EvaEva
Eva
 
Eva2
Eva2Eva2
Eva2
 
Stage maandag 21 maart
Stage maandag 21 maartStage maandag 21 maart
Stage maandag 21 maart
 
Stage donderdag 17 maart 2011
Stage donderdag 17 maart 2011Stage donderdag 17 maart 2011
Stage donderdag 17 maart 2011
 
Stagedag donderdag 24 februari 2011
Stagedag donderdag 24 februari 2011Stagedag donderdag 24 februari 2011
Stagedag donderdag 24 februari 2011
 
Schaduwen
SchaduwenSchaduwen
Schaduwen
 
Ruimte werkboekje
Ruimte werkboekjeRuimte werkboekje
Ruimte werkboekje
 

Kring mexcio 9 juni

  • 1. HOGESCHOOL ROTTERDAM LESBESCHRIJVING PABO Propedeuse en Hoofdfase Jongere kind - Oudere kind* Semester 1 - 2 - 3 - 4 - 5* Student: Eva Schouwenburg Studentnummer:0844964 Stageschool + BRIN:De Paboklas: 3F Datum: 9-6-11 Kruidenhoek Stagebegeleider: Tamar v Israel Mentor: Kitty Molenaar Groep:1/ 2 Vak: wereldorientatie Onderwerp: Pluk vd Petteflet * omcirkelen wat van toepassing is Persoonlijke doelen die bij deze activiteit extra aandacht hebben: (zie je POP, reflecties e.d.) In deze les wordt veel gesproken en hebben de kinderen veel sturing nodig, ik wil ze wel echt dingen leren dus proberen er diep op in te gaan en op de juiste manier te sturen Aspecten van onderwijs: 1. Verantwoording De kinderen zijn bezig met het thema Mexico 2. Leerstof De verschillen tussen Mexico en Nederland 3. Beginsituatie De kinderen hebben al een aantal dingen over Mexico geleerd 4. Leefwereld Ik breng het onderwerp door te vergelijken met een meisje van hun leeftijd uit Mexico, dus speelt het binnen de leefwereld 5. Leerdoelen De kinderen kunnen verschillen opnoemen tussen Mexico en Nederland 6. Onderwijstijd kwartier 7. Klassenmanagement Ik bespreek duidelijk met de kinderen dat ze goed naar elkaar en mij moeten luisteren, als ze iets willen zeggen leggen ze hun vuist op hun knie 8. Pedagogisch klimaat De kinderen moeten goed naar elkaar luisteren, 3 waarschuwing is niet naar buiten 9. Introductie Ik introduceer door middel van een foto van een meisje uit Mexico Didactische route Tijd Leerstof Leerling Leefwereld
  • 2. Inleiding Er staat een foto op tafel en ik vraag de kinderen of ze weten wat dit is? Ik wacht wat antwoorden af en vul ze daarna aan of vertel zelf over het meisje op de foto. Haar naam is Arelli en ze is 6 jaar oud ze woont in Mexico. Wat was Mexico ook alweer? Waarom is dit meisje denk je anders dan jullie? Via deze manier wil ik met de kinderen een gesprek voeren over de verschillen tussen hen en Arelli. Ik wil sturen Kern waar nodig is, omdat ik een aantal dingen wil benoemen, het hoeft niet erg diepzinnig te zijn over armoede enzovoorts, maar ik wil dingen benoemen als een ander land, een andere taal, hoe het eruit ziet, wat voor een gewoontes zij daar hebben ed. Ook wil ik op de wereldbol laten zien waar Mexico ligt en waar Nederland ligt, hiermee wil ik ook laten zien hoe groot Mexico is en hoe klein Nederland is. Hierna stuur ik of koppel ik terug naar een Mexicaans feest, ik vertel over de pinjata’s en lijdt hiermee de Afsluiting opdracht voor de werkles in. Bron: Ontwerpen van onderwijs, C. de Munnik en K. Vreugdenhil Lesevaluatie Zijn je lesdoelen behaald? Zijn je persoonlijke doelen behaald? Welke actiepunten stel je op n.a.v. deze les? Feedback mentor: Conclusie: