1. Lesvoorbereiding<br />Gegevens stageschool Gegevens student:<br />StageschoolDe KruidenhoekNaam studentEva SchouwenburgPlaatsRotterdamKlas3FStagementorKittyPeriode1Stagegroep1/ 2StagebegeleiderTamarDatum18-3-11Vak taal<br />Vooraf<br />Begin situatieLesruimteDe kringErvaringDe kinderen weten wat een verhaal is <br />Eigen leerdoelenDit is een vrij losse lessituatie waarin waarschijnlijk veel kinderen door elkaar gaan praten, ik wil consequent blijven en iedereen een eerlijke beurt geven. <br />Lesdoelen Vakgerichte doelenDe kinderen ontwerpen met elkaar een verhaal<br />De les<br />IntroductiefaseWat doe ik?IntroducerenIk laat een aantal verhaal boeken zien en vertel dat wij vandaag ons eigen verhaal gaan maken Instrueren Ik vraag aan de kinderen wat je allemaal nodig hebt om een echt boek te maken en wat er allemaal in een verhaal moet staanOrganisatie <br />De kernWat doe ik?Observeren / BegeleidenHet verhaal gaat over een reis door de ruimte en de kinderen mogen alles zelf bepalen. Wel houden we een duidelijke richtlijn over wie het gaat en waar en wanneer het zich afspeelt. Daarna mogen de kinderen zelf het verhaal bedenken door om de beurt iets toe te voegen, ik maak aantekeningen en zet het verhaal later om tot een goed lopend verhaal. Organisatie<br />AfsluitingWat doe ik?Afronden Ik herhaal nog even wat er allemaal in het verhaal gebeurd en verdeel daarna de taken over een aantal kinderen die tekeningen bij het boek mogen gaan maken. <br />Reflectie <br />Wat ging goedWat kan beterIntroductiefase kernAfsluitingNieuwe doelen<br />