SlideShare une entreprise Scribd logo
CAN ÇİRİŞOĞLU DANIŞMANLIK LTD ŞTİ İZMİR Slayt geçişi için lütfen tıklayınız!
Yönetim Danışmanlığı Profesyonel yaşamda edinilerek teori ile desteklenmiş yönetim/organizasyon, pazarlama, kurumsal ve bireysel gelişim, kariyer planlama konularındaki bilgi birikimimizi yönetim danışmanlığı hizmeti olarak kurumsallaşmış ve kurumsallaşma yolundaki firmalara sunuyoruz.  Firmanızı üçüncü göz aracılığıyla kontrol etmenin yararlarını öğrenmek istiyorsanız; yönetim danışmanlığı ile sizi tanıştırmak (ücretsiz hizmetimizdir) üzere bizi davetinizden mutlu oluruz.
Kurumsal 1995 yılında Ege'nin incisi İzmir'de Türk ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Uzman Yönetim Danışmanı Can Çirişoğlu tarafından kurulan şirketimiz önde gelen sanayi kuruluşlarına "güvenilir dost" anlayışıyla yönetim danışmanlığı ve bireysel koçluk hizmetleri veriyor. Kurum içi ve bireysel katılıma açık eğitim lerde “kaliteli insan, kaliteli iş” anlayışıyla verimliliği yükseltmeye çalışıyoruz.
Bireysel Koçluk Çağdaş yöneticinin şirketteki verimliliğini arttıracak bireysel koçluk hizmeti, kariyer sınırlarını zorlayanlar için önemli bir destektir. Şirketinizin yarınlarını teslim edeceğiniz yeni kuşak aile bireyleri ni profesyonelce desteklemeyi düşünüyorsanız bizi arayabilirsiniz. Çünkü biz dünyada son yıllarda moda olan hizmeti 1995'den beri veriyoruz; bölgemizdeki aile şirketlerini bugün başarıyla yöneten genç patronlar dün bizimle idi.
Eğitimlerimiz Temelde uzun yıllardır verdiğimiz danışmanlık hizmeti sonucunda yaşanmış olaylardan edinimlerimizi kapsayan gerek kurum içi gerekse bireysel katılıma açık Satış-Pazarlama ve Bireysel Gelişim eğitimlerimiz kaliteli insan yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Pratik deneyimlerle zenginleştirilmiş teorileri kapsayan programlarımız katılımcıların hızlı gelişimini sağlayacak biçimde planlanmıştır.
YYGP modüler eğitim programıdır. Bireysel Gelişim Yönetici Temel 1 Yöneticinin Rolü Kariyer Planlama Yönetici Yetiştirme Geliştirme Programı
İyi yönetici olunur İyi yöneticiler doğmazlar, yaşamın şartları onları yetiştirir. Edinilen iş tecrübesi ve çalışma ortamının gerçekleri öğrenme araçlarıdır. Statü ve yöneticilik becerilerinin gelişmesi karşılaştıkları kişiler ve problemlerin sonucudur. Yoksa; kitaplardaki teoriler ve bilgilerin değil. Yönetici Yetiştirme ve Geliştirme Programı boyunca birlikte gerçekleştirmeye çalışacaklarımız bu düşüncenin ürünü olarak, Yönetim Teorisini açıklamaktan ziyade yöneticinin bakış açısından gerçek hayatı irdelemek olacaktır. Bunu gerçekleştirirken iş hayatınıza olumlu yaklaşmanın ve iyi bir yönetici olmanın pratik rehberini vermeye çalışacağız.
Yöneticilik karmaşıktır İş hayatı ve yöneticilik görevi, birçok etkeni olan karmaşık bir yapıdır. Programımız karmaşıklığın basite indirgenmesinde yardımcı olacak kontrol listeleri, rehber bilgiler, diyagramlar ve tablolar benzeri araçlar kullanılmasının alışkanlık edinilmesini amaçlamaktadır.
Dene, Sapta, Uygula Geçmişte, yöneticilikten; sevk ve idare etmek anlaşılır idi. Ancak, günün gelişen şartları, sistemler görüşünün çok basit olduğunun geniş bir kitle tarafından kabul edilmesini ortaya çıkarmıştır. Hedefimiz, günü yakalamak tır. Olaylar ve kişilerin belirli biçimlerde belirli süre içerisinde planlanıp kontrol edilmesi her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle, mevcut ve ortaya çıkabilecek problemlere yeni yönetim yaklaşımları geliştirerek çözüm sağlanmalıdır. Sürekli denemelerle de bunların doğrulanması gerekir. Dene, Sapta, Uygula unutmamamız gereken üçlü kombinasyondur. Böylece büyüyecek, öğrenecek ve gözlem, pratik yaparak, düşünüp tekrar gözden geçirip, deneyip sorgulayarak daha da iyi yönetici olabileceksiniz.
Yönetim ve İnsan Olayların irdelenmesinde problemin gerçekliğinin yanı sıra kişiler ve verdikleri tepkiler son derece önemli ve değerlidir. Yönetim bir sistem problemi değil ağırlıklı kişiler ile ilgilidir. Organizasyonlar içerisinde kişiler hedefi yakalamak için bir araya gelmişlerdir. Aslında şirketle aranızda görünmeyen bir anlaşma vardır: her gün yaşamınızın belli bir kesitini şirkete verir ve karşılığında sadece yemek kuponu değil yaşamınızı sürdürmeniz için gerekenleri alırsınız. Günün bitiminde siz ve takımınız kendi değerlerinizi bir kez daha doğrulayacak kuvvetlendirecek kavramlar türetebilirsiniz. Böyle zor bir amacı gerçekleştirmenizde yardımcı olacak temel yöntemler de programımız çerçevesinde verilecektir.
Çaylaklar ile Dinozorlar Değişik bölümlerden oluşan modüler Yönetici Yetiştirme ve Geliştirme Programı  ile tüm seviyelerdeki yöneticiler için faydalı olacak kolay anlaşılır rehber bilgilerin modern ve pratik yaklaşımla verilmesi amaçlanmıştır. Özellikle yöneticiliğin temeli sayılabilecek bilgiler içermesi hem yolun başındaki çaylaklara hem de biraz nostalji ile birlikte tecrübelerini yeniliklerle pekiştirmeyi arzu eden dinozorlara yarar sağlamaktadır.
SATICI OKULU 2008 SATICI OKULU bireysel katılıma açık düzenlediğimiz ilk eğitim olup tüm zamanların mesleği satıcılığı öğrenmek ve geliştirmek isteyenlere güncel bilgileri deneyimlerimizle yoğurarak vermektedir. 6 hafta 30 saatlik programımız, Geleneksel Satış anlayışını yıkıp yeni öğretileri edinen son nesil satıcılar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Sinerjik Satış Paradigması ömür boyu gelir getirecek satışlar gerçekleştirmenin rehberi olacaktır. Bu programda; profesyonelliğe alıcıya dostça yaklaşımı ve satış tekniğine psikolojik etkenleri katarak açık, dürüst, güvenilir satıcılık öğretilmektedir.
10 SAATTE SÜPER SATICI İthali yerlisi pazarda birbirinin aynı bu kadar çok ürün varken satış yapmak gerçekten beceri işidir. Hizmette de durum farklı değil, her gün sizin işkolunuzda yeni birileri pazardan pay almak üzere iş yeri açıyorlar. İster ürün ister hizmet satıyor olun, işiniz bugün dünden daha zor!  Satış eğitimi, piyasada rekabet edebilmek için yapılan ön hazırlıktır. Satış elemanlarının günümüzdeki başarısı, satışı etkileyen kişilerle iletişim kurabilmelerine ve ikili ilişkilerini verimli düzeyde sürdürebilmelerine bağlıdır. Kazan-kazan mantığıyla kurulan ilişkiler karşılıklı yarar sağlar. Sadık alıcı-satıcı ilişkisi kazan-kazan anlayışının ürünüdür. Böylece müşteri için, SİZ hangi ürünü sattığınızdan daha önemli olursunuz. SİZ; herkesin olmak istediği kişi: SÜPER SATICI! SÜPER SATICI ,  satış dünyasının sınırlarını zihninin boyutlarıyla belirleyip fark  yaratır .
Can Çirişoğlu Kimdir? Profesyonel yaşamda edindiği tecrübesini daha geniş anlamda hizmete sunmak üzere, 1995’de İzmir’de Can Çirişoğlu Danışmanlık Dış Ticaret ve Turizm Sanayi Limited Şirketi ’ni kurmuştur. Can Çirişoğlu Japon Merkez Bankası’nca Dünya Bankası koordinatörlüğünde finanse edilen Luso Consult / Köln tarafından düzenlenen SCP I (Supplementary Consultancy Programme) programına katılarak Yönetim Danışmanı sertifikası almıştır. SCP II sonucunda ise; Uzman Yönetim Danışmanı olarak sertifikalandırılmıştır. Profesyonelce sürdürdüğü Yönetim / Organizasyon, Pazarlama, Kariyer Planlama, Kurumsal-Bireysel Gelişim alanlarındaki danışmanlık çalışmalarını İstanbul Sanayi Odası Gönüllü Danışmanlar Servisi kanalıyla KOBİ’lere ücretsiz sunup problemlerini gidermeleri yönünde yardımcı olmuştur. KOSGEB havuzuna da kabul edilmiştir.
Yönetim Danışmanı
Uzman Yönetim Danışmanı
Toplumsal sorumluluk Toplumsal sorumluluğun eleştiriden öte taşın altına elini koymayı gerektirdiğini düşünerek kısa bir siyasi tecrübe yaşadıktan sonra, ülkemizin geleceğini kurgulayacak, koruyacak ve bugünden daha ileriye taşıyacak gençliğe katkı sağlayacak sivil toplum hareketlerinde yer almıştır. Halen, ilk öğretimden üniversiteye gençleri geleceğe kaliteli insan olarak hazırlamak amacıyla, kurucu başkanı olduğu Geleceğin Liderleri Grubu adına konferans ve seminerler vermektedir. “ Bilgi paylaşılırsa değerlidir ” anlayışı gereği; [email_address] grubunda birikimlerini ilgilenenler ve gençlerle paylaşmaktadır.
Geçmişi ODTÜ Kimya Mühendisliği mezunu olan Can Çirişoğlu profesyonel yaşamına, 1984’de Dewilux Boya Fabrikaları AŞ’de Ar-Ge Mühendisi olarak başlamış ve radikal bir kararla 1988 sonrası geleceğin alanı olacağına inandığı Pazarlama dalında devam etmiştir. Hipp bebek ek besinlerinin Türkiye pazarına girişi esnasında (1988-89) Hippsan AŞ Satış Müdürü, PPG Oto Boyalarının Türkiye lansmanında (1989) Polisan AŞ Ege Bölge Teknik Pazarlama Sorumlusu, (1989-94) Hippsan AŞ Genel Müdürü ve anafirma Karakaya Dış Ticaret Genel Müdür Yardımcısı iken firmanın İzmir dışına taşınması nedeniyle ayrılarak Pazarlama bölümünü kurmak üzere Mopak AŞ'de Pazarlama Müdürü (1994-95) olarak görev almıştır.
İlke ve görüşleri “ Çözüm dostu ” anlayışıyla gelişen karşılıklı güvene dayalı yönetim danışmanı-danışan ilişkisinin gelenekselleşmesi Can Çirişoğlu Danışmanlık için temel prensiptir. Can Çirişoğlu, henüz lisede öğrenci iken başladığı uzun çalışma hayatı boyunca edindiği pratik bilgi birikimini her platformda açıklık, netlik ve dürüstlük içinde paylaşmayı görev bilir. Ülke ekonomisinin temel taşları KOBİlere verilecek desteğin yerel kalkınmaya katkısını önemser; çocuklarımızın geleceği adına ulusal firmaların gelişmesinin gerekliliğine inanır. Sorunların tespit ve çözümünü sağlayacak nitelikli insan gücünü yaratmanın bilgi ve deneyim sahibi her yurttaşın sorumluluğu olduğunu düşünür. Her yaşta ve her yerde eğitim anlayışını evrensel değerlerle özümsemiş çağdaş bir ülkenin yurttaşı olmayı hedef edinmiştir. Gençlerin toplumsal çıkarları bireysel çıkarların önünde tutarak yetişmelerini önemser.
İletişim CAN ÇİRİŞOĞLU DANIŞMANLIK LTD ŞTİ www.cancirisoglu.com Can Çirişoğlu 0532 233 19 22 Faks 0232 248 00 06 [email_address]  [email_address]  [email_address] Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz!

Contenu connexe

Similaire à Can Cirisoglu Ltd

360 mcg one-day mba
360 mcg  one-day mba360 mcg  one-day mba
360 mcg one-day mba
Dr. Ilkay Gultas
 
Kurumsal danışmanlık ve eğitim
Kurumsal danışmanlık ve eğitimKurumsal danışmanlık ve eğitim
Kurumsal danışmanlık ve eğitim
ARSEM ASIKOGLU
 
Online Eğitim Sertifika Programları
Online Eğitim Sertifika ProgramlarıOnline Eğitim Sertifika Programları
Online Eğitim Sertifika Programları
Toptalent.co
 
DemBeDem PR Ajansı 2014
DemBeDem PR Ajansı 2014DemBeDem PR Ajansı 2014
DemBeDem PR Ajansı 2014
Dembedem PR
 
DemBeDem PR Ajansı 2015_mailformat
DemBeDem PR Ajansı 2015_mailformatDemBeDem PR Ajansı 2015_mailformat
DemBeDem PR Ajansı 2015_mailformat
Dembedem PR
 
Owego Ajans - Sunumu
Owego Ajans - SunumuOwego Ajans - Sunumu
Owego Ajans - Sunumu
Fatih Taşdelen
 
Rekabet icın ne yapmalısınız
Rekabet icın ne yapmalısınızRekabet icın ne yapmalısınız
Rekabet icın ne yapmalısınız
Gursoy Erol
 
RADEK GLOBAL İNSAN KAYNAKLARI DANIŞMANLIK
RADEK GLOBAL İNSAN KAYNAKLARI DANIŞMANLIK RADEK GLOBAL İNSAN KAYNAKLARI DANIŞMANLIK
RADEK GLOBAL İNSAN KAYNAKLARI DANIŞMANLIK
MelikeAtik
 
Satış yönetimi broşür
Satış yönetimi broşürSatış yönetimi broşür
Satış yönetimi broşür
Trust Consultancy
 
İnsan Kaynakları Olarak 2015'te Neler Yaptık?
İnsan Kaynakları Olarak 2015'te Neler Yaptık?İnsan Kaynakları Olarak 2015'te Neler Yaptık?
İnsan Kaynakları Olarak 2015'te Neler Yaptık?
Akkök Holding
 
Akkök Holding - İnsan Kaynakları olarak 2015'te neler yaptık?
Akkök Holding - İnsan Kaynakları olarak 2015'te neler yaptık?Akkök Holding - İnsan Kaynakları olarak 2015'te neler yaptık?
Akkök Holding - İnsan Kaynakları olarak 2015'te neler yaptık?
SocialThinks
 
STE 2017 İç İletişim & İnsan Kaynakları Trendleri #ste2017trends
STE 2017 İç İletişim & İnsan Kaynakları Trendleri #ste2017trendsSTE 2017 İç İletişim & İnsan Kaynakları Trendleri #ste2017trends
STE 2017 İç İletişim & İnsan Kaynakları Trendleri #ste2017trends
STE Turkey
 
Engelsiz E-Ticaret
Engelsiz E-TicaretEngelsiz E-Ticaret
Engelsiz E-Ticaret
Hakan TOPUZOĞLU
 
TEDi Eğitim Danışmanlık Eğitim ve Seminer Kataloğu
TEDi Eğitim Danışmanlık Eğitim ve Seminer KataloğuTEDi Eğitim Danışmanlık Eğitim ve Seminer Kataloğu
TEDi Eğitim Danışmanlık Eğitim ve Seminer Kataloğu
ÜMİT ÜNKER
 
Dd business
Dd businessDd business
Dd business
dd-business
 
360 MCG One-day MBA by Dr. Ilkay Gultas
360 MCG  One-day MBA by Dr. Ilkay Gultas360 MCG  One-day MBA by Dr. Ilkay Gultas
360 MCG One-day MBA by Dr. Ilkay Gultas
Dr. Ilkay Gultas
 
SporlabSirketTanitimi2015
SporlabSirketTanitimi2015SporlabSirketTanitimi2015
SporlabSirketTanitimi2015
sporlab
 
Surdurulebilir Kocluk İs Modeli
Surdurulebilir Kocluk İs ModeliSurdurulebilir Kocluk İs Modeli
Surdurulebilir Kocluk İs Modeli
petekkabakci
 
Doret İletişim
Doret İletişimDoret İletişim
Doret İletişim
doret_iletisim
 
Visio Academy Eğitim&Koçluk&Danışmanlık Hizmetleri Şirket Tanıtımımız
Visio Academy Eğitim&Koçluk&Danışmanlık Hizmetleri Şirket TanıtımımızVisio Academy Eğitim&Koçluk&Danışmanlık Hizmetleri Şirket Tanıtımımız
Visio Academy Eğitim&Koçluk&Danışmanlık Hizmetleri Şirket Tanıtımımız
Visio Academy
 

Similaire à Can Cirisoglu Ltd (20)

360 mcg one-day mba
360 mcg  one-day mba360 mcg  one-day mba
360 mcg one-day mba
 
Kurumsal danışmanlık ve eğitim
Kurumsal danışmanlık ve eğitimKurumsal danışmanlık ve eğitim
Kurumsal danışmanlık ve eğitim
 
Online Eğitim Sertifika Programları
Online Eğitim Sertifika ProgramlarıOnline Eğitim Sertifika Programları
Online Eğitim Sertifika Programları
 
DemBeDem PR Ajansı 2014
DemBeDem PR Ajansı 2014DemBeDem PR Ajansı 2014
DemBeDem PR Ajansı 2014
 
DemBeDem PR Ajansı 2015_mailformat
DemBeDem PR Ajansı 2015_mailformatDemBeDem PR Ajansı 2015_mailformat
DemBeDem PR Ajansı 2015_mailformat
 
Owego Ajans - Sunumu
Owego Ajans - SunumuOwego Ajans - Sunumu
Owego Ajans - Sunumu
 
Rekabet icın ne yapmalısınız
Rekabet icın ne yapmalısınızRekabet icın ne yapmalısınız
Rekabet icın ne yapmalısınız
 
RADEK GLOBAL İNSAN KAYNAKLARI DANIŞMANLIK
RADEK GLOBAL İNSAN KAYNAKLARI DANIŞMANLIK RADEK GLOBAL İNSAN KAYNAKLARI DANIŞMANLIK
RADEK GLOBAL İNSAN KAYNAKLARI DANIŞMANLIK
 
Satış yönetimi broşür
Satış yönetimi broşürSatış yönetimi broşür
Satış yönetimi broşür
 
İnsan Kaynakları Olarak 2015'te Neler Yaptık?
İnsan Kaynakları Olarak 2015'te Neler Yaptık?İnsan Kaynakları Olarak 2015'te Neler Yaptık?
İnsan Kaynakları Olarak 2015'te Neler Yaptık?
 
Akkök Holding - İnsan Kaynakları olarak 2015'te neler yaptık?
Akkök Holding - İnsan Kaynakları olarak 2015'te neler yaptık?Akkök Holding - İnsan Kaynakları olarak 2015'te neler yaptık?
Akkök Holding - İnsan Kaynakları olarak 2015'te neler yaptık?
 
STE 2017 İç İletişim & İnsan Kaynakları Trendleri #ste2017trends
STE 2017 İç İletişim & İnsan Kaynakları Trendleri #ste2017trendsSTE 2017 İç İletişim & İnsan Kaynakları Trendleri #ste2017trends
STE 2017 İç İletişim & İnsan Kaynakları Trendleri #ste2017trends
 
Engelsiz E-Ticaret
Engelsiz E-TicaretEngelsiz E-Ticaret
Engelsiz E-Ticaret
 
TEDi Eğitim Danışmanlık Eğitim ve Seminer Kataloğu
TEDi Eğitim Danışmanlık Eğitim ve Seminer KataloğuTEDi Eğitim Danışmanlık Eğitim ve Seminer Kataloğu
TEDi Eğitim Danışmanlık Eğitim ve Seminer Kataloğu
 
Dd business
Dd businessDd business
Dd business
 
360 MCG One-day MBA by Dr. Ilkay Gultas
360 MCG  One-day MBA by Dr. Ilkay Gultas360 MCG  One-day MBA by Dr. Ilkay Gultas
360 MCG One-day MBA by Dr. Ilkay Gultas
 
SporlabSirketTanitimi2015
SporlabSirketTanitimi2015SporlabSirketTanitimi2015
SporlabSirketTanitimi2015
 
Surdurulebilir Kocluk İs Modeli
Surdurulebilir Kocluk İs ModeliSurdurulebilir Kocluk İs Modeli
Surdurulebilir Kocluk İs Modeli
 
Doret İletişim
Doret İletişimDoret İletişim
Doret İletişim
 
Visio Academy Eğitim&Koçluk&Danışmanlık Hizmetleri Şirket Tanıtımımız
Visio Academy Eğitim&Koçluk&Danışmanlık Hizmetleri Şirket TanıtımımızVisio Academy Eğitim&Koçluk&Danışmanlık Hizmetleri Şirket Tanıtımımız
Visio Academy Eğitim&Koçluk&Danışmanlık Hizmetleri Şirket Tanıtımımız
 

Can Cirisoglu Ltd

 • 1. CAN ÇİRİŞOĞLU DANIŞMANLIK LTD ŞTİ İZMİR Slayt geçişi için lütfen tıklayınız!
 • 2. Yönetim Danışmanlığı Profesyonel yaşamda edinilerek teori ile desteklenmiş yönetim/organizasyon, pazarlama, kurumsal ve bireysel gelişim, kariyer planlama konularındaki bilgi birikimimizi yönetim danışmanlığı hizmeti olarak kurumsallaşmış ve kurumsallaşma yolundaki firmalara sunuyoruz. Firmanızı üçüncü göz aracılığıyla kontrol etmenin yararlarını öğrenmek istiyorsanız; yönetim danışmanlığı ile sizi tanıştırmak (ücretsiz hizmetimizdir) üzere bizi davetinizden mutlu oluruz.
 • 3. Kurumsal 1995 yılında Ege'nin incisi İzmir'de Türk ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Uzman Yönetim Danışmanı Can Çirişoğlu tarafından kurulan şirketimiz önde gelen sanayi kuruluşlarına "güvenilir dost" anlayışıyla yönetim danışmanlığı ve bireysel koçluk hizmetleri veriyor. Kurum içi ve bireysel katılıma açık eğitim lerde “kaliteli insan, kaliteli iş” anlayışıyla verimliliği yükseltmeye çalışıyoruz.
 • 4. Bireysel Koçluk Çağdaş yöneticinin şirketteki verimliliğini arttıracak bireysel koçluk hizmeti, kariyer sınırlarını zorlayanlar için önemli bir destektir. Şirketinizin yarınlarını teslim edeceğiniz yeni kuşak aile bireyleri ni profesyonelce desteklemeyi düşünüyorsanız bizi arayabilirsiniz. Çünkü biz dünyada son yıllarda moda olan hizmeti 1995'den beri veriyoruz; bölgemizdeki aile şirketlerini bugün başarıyla yöneten genç patronlar dün bizimle idi.
 • 5. Eğitimlerimiz Temelde uzun yıllardır verdiğimiz danışmanlık hizmeti sonucunda yaşanmış olaylardan edinimlerimizi kapsayan gerek kurum içi gerekse bireysel katılıma açık Satış-Pazarlama ve Bireysel Gelişim eğitimlerimiz kaliteli insan yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Pratik deneyimlerle zenginleştirilmiş teorileri kapsayan programlarımız katılımcıların hızlı gelişimini sağlayacak biçimde planlanmıştır.
 • 6. YYGP modüler eğitim programıdır. Bireysel Gelişim Yönetici Temel 1 Yöneticinin Rolü Kariyer Planlama Yönetici Yetiştirme Geliştirme Programı
 • 7. İyi yönetici olunur İyi yöneticiler doğmazlar, yaşamın şartları onları yetiştirir. Edinilen iş tecrübesi ve çalışma ortamının gerçekleri öğrenme araçlarıdır. Statü ve yöneticilik becerilerinin gelişmesi karşılaştıkları kişiler ve problemlerin sonucudur. Yoksa; kitaplardaki teoriler ve bilgilerin değil. Yönetici Yetiştirme ve Geliştirme Programı boyunca birlikte gerçekleştirmeye çalışacaklarımız bu düşüncenin ürünü olarak, Yönetim Teorisini açıklamaktan ziyade yöneticinin bakış açısından gerçek hayatı irdelemek olacaktır. Bunu gerçekleştirirken iş hayatınıza olumlu yaklaşmanın ve iyi bir yönetici olmanın pratik rehberini vermeye çalışacağız.
 • 8. Yöneticilik karmaşıktır İş hayatı ve yöneticilik görevi, birçok etkeni olan karmaşık bir yapıdır. Programımız karmaşıklığın basite indirgenmesinde yardımcı olacak kontrol listeleri, rehber bilgiler, diyagramlar ve tablolar benzeri araçlar kullanılmasının alışkanlık edinilmesini amaçlamaktadır.
 • 9. Dene, Sapta, Uygula Geçmişte, yöneticilikten; sevk ve idare etmek anlaşılır idi. Ancak, günün gelişen şartları, sistemler görüşünün çok basit olduğunun geniş bir kitle tarafından kabul edilmesini ortaya çıkarmıştır. Hedefimiz, günü yakalamak tır. Olaylar ve kişilerin belirli biçimlerde belirli süre içerisinde planlanıp kontrol edilmesi her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle, mevcut ve ortaya çıkabilecek problemlere yeni yönetim yaklaşımları geliştirerek çözüm sağlanmalıdır. Sürekli denemelerle de bunların doğrulanması gerekir. Dene, Sapta, Uygula unutmamamız gereken üçlü kombinasyondur. Böylece büyüyecek, öğrenecek ve gözlem, pratik yaparak, düşünüp tekrar gözden geçirip, deneyip sorgulayarak daha da iyi yönetici olabileceksiniz.
 • 10. Yönetim ve İnsan Olayların irdelenmesinde problemin gerçekliğinin yanı sıra kişiler ve verdikleri tepkiler son derece önemli ve değerlidir. Yönetim bir sistem problemi değil ağırlıklı kişiler ile ilgilidir. Organizasyonlar içerisinde kişiler hedefi yakalamak için bir araya gelmişlerdir. Aslında şirketle aranızda görünmeyen bir anlaşma vardır: her gün yaşamınızın belli bir kesitini şirkete verir ve karşılığında sadece yemek kuponu değil yaşamınızı sürdürmeniz için gerekenleri alırsınız. Günün bitiminde siz ve takımınız kendi değerlerinizi bir kez daha doğrulayacak kuvvetlendirecek kavramlar türetebilirsiniz. Böyle zor bir amacı gerçekleştirmenizde yardımcı olacak temel yöntemler de programımız çerçevesinde verilecektir.
 • 11. Çaylaklar ile Dinozorlar Değişik bölümlerden oluşan modüler Yönetici Yetiştirme ve Geliştirme Programı ile tüm seviyelerdeki yöneticiler için faydalı olacak kolay anlaşılır rehber bilgilerin modern ve pratik yaklaşımla verilmesi amaçlanmıştır. Özellikle yöneticiliğin temeli sayılabilecek bilgiler içermesi hem yolun başındaki çaylaklara hem de biraz nostalji ile birlikte tecrübelerini yeniliklerle pekiştirmeyi arzu eden dinozorlara yarar sağlamaktadır.
 • 12. SATICI OKULU 2008 SATICI OKULU bireysel katılıma açık düzenlediğimiz ilk eğitim olup tüm zamanların mesleği satıcılığı öğrenmek ve geliştirmek isteyenlere güncel bilgileri deneyimlerimizle yoğurarak vermektedir. 6 hafta 30 saatlik programımız, Geleneksel Satış anlayışını yıkıp yeni öğretileri edinen son nesil satıcılar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Sinerjik Satış Paradigması ömür boyu gelir getirecek satışlar gerçekleştirmenin rehberi olacaktır. Bu programda; profesyonelliğe alıcıya dostça yaklaşımı ve satış tekniğine psikolojik etkenleri katarak açık, dürüst, güvenilir satıcılık öğretilmektedir.
 • 13. 10 SAATTE SÜPER SATICI İthali yerlisi pazarda birbirinin aynı bu kadar çok ürün varken satış yapmak gerçekten beceri işidir. Hizmette de durum farklı değil, her gün sizin işkolunuzda yeni birileri pazardan pay almak üzere iş yeri açıyorlar. İster ürün ister hizmet satıyor olun, işiniz bugün dünden daha zor! Satış eğitimi, piyasada rekabet edebilmek için yapılan ön hazırlıktır. Satış elemanlarının günümüzdeki başarısı, satışı etkileyen kişilerle iletişim kurabilmelerine ve ikili ilişkilerini verimli düzeyde sürdürebilmelerine bağlıdır. Kazan-kazan mantığıyla kurulan ilişkiler karşılıklı yarar sağlar. Sadık alıcı-satıcı ilişkisi kazan-kazan anlayışının ürünüdür. Böylece müşteri için, SİZ hangi ürünü sattığınızdan daha önemli olursunuz. SİZ; herkesin olmak istediği kişi: SÜPER SATICI! SÜPER SATICI , satış dünyasının sınırlarını zihninin boyutlarıyla belirleyip fark yaratır .
 • 14. Can Çirişoğlu Kimdir? Profesyonel yaşamda edindiği tecrübesini daha geniş anlamda hizmete sunmak üzere, 1995’de İzmir’de Can Çirişoğlu Danışmanlık Dış Ticaret ve Turizm Sanayi Limited Şirketi ’ni kurmuştur. Can Çirişoğlu Japon Merkez Bankası’nca Dünya Bankası koordinatörlüğünde finanse edilen Luso Consult / Köln tarafından düzenlenen SCP I (Supplementary Consultancy Programme) programına katılarak Yönetim Danışmanı sertifikası almıştır. SCP II sonucunda ise; Uzman Yönetim Danışmanı olarak sertifikalandırılmıştır. Profesyonelce sürdürdüğü Yönetim / Organizasyon, Pazarlama, Kariyer Planlama, Kurumsal-Bireysel Gelişim alanlarındaki danışmanlık çalışmalarını İstanbul Sanayi Odası Gönüllü Danışmanlar Servisi kanalıyla KOBİ’lere ücretsiz sunup problemlerini gidermeleri yönünde yardımcı olmuştur. KOSGEB havuzuna da kabul edilmiştir.
 • 17. Toplumsal sorumluluk Toplumsal sorumluluğun eleştiriden öte taşın altına elini koymayı gerektirdiğini düşünerek kısa bir siyasi tecrübe yaşadıktan sonra, ülkemizin geleceğini kurgulayacak, koruyacak ve bugünden daha ileriye taşıyacak gençliğe katkı sağlayacak sivil toplum hareketlerinde yer almıştır. Halen, ilk öğretimden üniversiteye gençleri geleceğe kaliteli insan olarak hazırlamak amacıyla, kurucu başkanı olduğu Geleceğin Liderleri Grubu adına konferans ve seminerler vermektedir. “ Bilgi paylaşılırsa değerlidir ” anlayışı gereği; [email_address] grubunda birikimlerini ilgilenenler ve gençlerle paylaşmaktadır.
 • 18. Geçmişi ODTÜ Kimya Mühendisliği mezunu olan Can Çirişoğlu profesyonel yaşamına, 1984’de Dewilux Boya Fabrikaları AŞ’de Ar-Ge Mühendisi olarak başlamış ve radikal bir kararla 1988 sonrası geleceğin alanı olacağına inandığı Pazarlama dalında devam etmiştir. Hipp bebek ek besinlerinin Türkiye pazarına girişi esnasında (1988-89) Hippsan AŞ Satış Müdürü, PPG Oto Boyalarının Türkiye lansmanında (1989) Polisan AŞ Ege Bölge Teknik Pazarlama Sorumlusu, (1989-94) Hippsan AŞ Genel Müdürü ve anafirma Karakaya Dış Ticaret Genel Müdür Yardımcısı iken firmanın İzmir dışına taşınması nedeniyle ayrılarak Pazarlama bölümünü kurmak üzere Mopak AŞ'de Pazarlama Müdürü (1994-95) olarak görev almıştır.
 • 19. İlke ve görüşleri “ Çözüm dostu ” anlayışıyla gelişen karşılıklı güvene dayalı yönetim danışmanı-danışan ilişkisinin gelenekselleşmesi Can Çirişoğlu Danışmanlık için temel prensiptir. Can Çirişoğlu, henüz lisede öğrenci iken başladığı uzun çalışma hayatı boyunca edindiği pratik bilgi birikimini her platformda açıklık, netlik ve dürüstlük içinde paylaşmayı görev bilir. Ülke ekonomisinin temel taşları KOBİlere verilecek desteğin yerel kalkınmaya katkısını önemser; çocuklarımızın geleceği adına ulusal firmaların gelişmesinin gerekliliğine inanır. Sorunların tespit ve çözümünü sağlayacak nitelikli insan gücünü yaratmanın bilgi ve deneyim sahibi her yurttaşın sorumluluğu olduğunu düşünür. Her yaşta ve her yerde eğitim anlayışını evrensel değerlerle özümsemiş çağdaş bir ülkenin yurttaşı olmayı hedef edinmiştir. Gençlerin toplumsal çıkarları bireysel çıkarların önünde tutarak yetişmelerini önemser.
 • 20. İletişim CAN ÇİRİŞOĞLU DANIŞMANLIK LTD ŞTİ www.cancirisoglu.com Can Çirişoğlu 0532 233 19 22 Faks 0232 248 00 06 [email_address] [email_address] [email_address] Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz!