Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

08 Testy První Matematické Lekce

 • Identifiez-vous pour voir les commentaires

 • Soyez le premier à aimer ceci

08 Testy První Matematické Lekce

 1. 1. Každý budoucí inženýr se učí matematický zápis sumy dvou racionálních čísel, například : lze takto jednoduše napsat. Tato forma je špatná pro svoji banalitu a svědčí o nedostatcích ve vzdělání . První matematická lekce
 2. 2. V prvních semestrech se učí : a dále proto všichni ví, že
 3. 3. a tedy rovnici můžeme jednoduše napsat a , sám(a) musíš uznat – vypadá to podstatně srozumitelněji a vědečtěji .
 4. 4. Současně je samozřejmé, že : a také
 5. 5. z toho vyplývá, že a rovnice se dá napsat jednoduchým a samozřejmým způsobem :
 6. 6. Musíme ještě zohlednit, že a opačná mocnina mocniny převrácené se rovná převrácené mocnině mocniny opačné; za předpokladu jednorozměrného prostoru a při použití vektoru , se zřetelem na to, že :
 7. 7. jestli tedy potvrdíme, že a také tak logicky dostaneme :
 8. 8. při použití předcházejících výrazů : tak dostaneme výraz v elegantní a čitelné podobě, současně jednoduché a pro každého srozumitelné : V tomto okamžiku je samozřejmé, že tato rovnice je podstatně srozumitelnější než :
 9. 9. Bylo by možné ještě ukázat hodně jiných možností zápisu výrazu Přistoupíme k nim v okamžiku, kdy začneme přesně chápat jednoduché principy předcházející metody . ElPeplo Pošli tento e-mail chytrému , inteligentnímu inženýrovi. Pokud takového neznáš, pošli ho svému známému nebo příteli .....

×