1. Kassiskulptuur
TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus 2x45
KLASS: 5D, 5C
TUNNI TEEMA: Kassiskulptuur
EESMÄRGID: Õpilane oskab savist välja voolida kavandi järgi kassi. Oskab ka oma töölaua ümbruse savist puhtana hoida.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: kavandid, savi, voolimispulgad, voolimis alused.
TUNNI KÄIK:
Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus
1. Häälestus 8. 15 Tunni alustamine püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks
• Tunni organiseerimine „Tere, istuge“ õpetaja märguande peale tunni algusest.
• Eesmärgi püstitamine 8. 18 Räägin õpilastele kõigepealt natuke Õpilased kuulavad tähtsat Õpilased saavad teada, mida
• Õpilaste motiveerimine savist. informatsiooni savi kohta, et nad nad peaksid täpsemalt
• Eelteadmiste, huvide Mida ei tohi teha ja mida tohib. oskaksid vigu vältida ja teha töö, mis tegema, et nende skulptuur
aktiveerimine Kõike tuleb teha ühest tükist, ei tohi ei praguneks ja ei läheks katki hiljem. katki ei läheks.
savi tükke juurde panna, kuna võivad
• Iseseisvale tööle
kuivamise käigus küljest ära kukkuda
tagasideme andmine
jne. Seletan õpilastele savi tehnilist
• sissejuhatus
poolt.
Seejärel räägin ka seda, et töökoht Õpilased saavad ka meeldetuletuse,
peab olema täiesti puhas kui te klassist et nad peavad töökohad korras
lahkute.Peate ära koristama savist oma hoidma.
laua katte, laua pealse ja laua aluse.
1
2. Kassiskulptuur
Ütlen ka õpilastele, et nad peaksid täna
selle skulptuuri valmis saama.
2. Õppimine 8. 23 Seejärel saavad õpilased oma kavandid Õpilased saavad kätte oma kavandid, Saviga töötamine on
• Huvi hoidmine kätte ning võtavad endale alused. tuletades meelde, millist kassi nad õpilastele väga hea vaheldus
• Õpilaste toetamine, Kui see on tehtud jagan jagan koos tegema hakkavad ja võtavad endale lihtsalt joonistamisele. Sest
julgustamine õpetajaga õpilastele savi tükid. ka savi alused.. savist saab teha ruumilist asja
• Uue info sidumine Seejärel koos teise õpetajaga aitame Kui õpilastel on savi tükid käes ning siis peab üldse
varasema teadmisega õpilasi kassi skulptuuri tegemisel. hakkavad nad voolima skulptuuri ja teistmoodi mõtlema, ning see
• Seoste loomine 9.00 Hakkab vahetund ja õpilased saavad saavad küsida abi õpetajalt. jälle arendab laste mõtlemist
• Mõistmine minna sööma ja puhkama. ja on väga kasulik käelisele
9. 10 Hakkab tund ja õpilased jätkavad oma Õpilased jätkavad oma tööd. arengule. Samas on savi ka
• Tähenduse loomine
skulptuuride tegemust. Samal ajal aitan rahustama toimega.
koos teise õpetajaga õpilasi.
3. Reflektsioon 9. 50 Tund hakkab vaikselt lõppema ja lasen Õpilased hakkavad oma kohti Õpilased peavad oma
• Millised on võimalused õpilastel oma töökohad ära koristada. koristama. töökohad ära koristama, et
teadmiste rakendamiseks 9. 55 Kui kõigil õpilastel on töökohad Õpilased lahkuvad tunnist, kui klass järgmine klass saaks tulla
• Tervikpildi loomine korras, saavad õpilased vahetundi on ära koristatud tehtud. puhtasse klassi.Enda järelt
• Kokkuvõtted, hinded minna. koristamise harjumuseks
• Tagasisedeme andmine tegemine on väga oluline osa.
• Iseseisev töö põhjendusega
• Uute eesmärkide
püstitamine
2