Ce diaporama a bien été signalé.
Le téléchargement de votre SlideShare est en cours. ×

New PPTX Presentation (2).pptx

Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Chargement dans…3
×

Consultez-les par la suite

1 sur 2 Publicité

Plus De Contenu Connexe

Publicité

New PPTX Presentation (2).pptx

  1. 1. KARAKTERISTIKAT E PRODUKTIT Cilësi e keqe ushqyese Ultra processed foods • Emri i zakonshëm: NUTELLA • Sasia: 600g • Paketimi: Kavanoz qelqi dhe kapak plastic • Brandi: Ferrero, Nutella • Etiketat, certifikatat, çmimet: Pa gluten, Vaji i Palmës së Qëndrueshme, Hallall
  2. 2. Përbërësit • sheqer, vaj palme, lajthi 13%, qumësht i skremuar pluhur 8,7%, kakao pa dhjamë7.4%, emulsifikuesit: lecitina [sojë] vanilinë. Substancat ose produktet që shkaktojnë alergji ose intolerancë: Qumësht, Arra, Soje Analiza e përbërësve: → Analiza bazohet vetëm në përbërësit e listuar dhe nuk merr parasysh metodat e përpunimit. Aditivët: E322i - Lecithin Përbërësit nga vaji i palmës: Vaj palme Kushtet e ruajtjes: Ruani në një vend të thatë larg nxehtësisë. Mos e vendosni në frigorifer.

×