Vacances d'estiu mates activitat 2

Marta Gasset Sala
Marta Gasset SalaEducadora Social à CRAE Fundació Cots

Activitat número 2, matemàtiques. Conversió d'unitats i càlcul.

VACANCES D’ESTIU !!!!!!!! Oct. 2014. Marta Gasset Sala 
ACTIVITAT Nº2 MATEMÀTIQUES 
Una tarda de divendres tot el grup es troba a la piscina. Encara no tenen clar on anar de vacances però si saben que en qualsevol cas serà el més econòmic possible. Per això, comencen a elaborar una llista amb els aliments i utensilis necessaris per anar de càmping: el fogonet i les tendes les demanarà el Munir al centre excursionista, la nevera la portarà el Marc i els coberts la Lua. La resta de material i aliments cal comprar-los. 
Al supermercat hi ha els productes necessaris al següent preu: 
o Llumins: 0.8€ (1 caixa). 
o Oli: 3.67€ (1l), la segona unitat té un 40% de descompte. 
o Plats de plàstic:0.92€ (15 unitats). 
o Tovallons de paper: 1,8€ (30 unitats), el segon paquet de 30 unitats té un 25% de descompte. 
o Macarrons: 0.64€ (500g). 
o Tomàquet: 0.49€ (200g). 
o Formatge: 3. 89€ (0,309 kg). 
o Blat de moro: 2. 45€ (450 g). 
o Llenties: 1.04€ (625 g). 
o Galetes de xocolata: 2.04€ (425g), la segona unitat té un 50% de descompte. 
o Arròs: 0.56€ (1 kg). 
o Llet: 0.37€ (1l).
ACTIVITAT Nº2 CONTINUACIÓ CONVERSIÓ D’UNITATS, CÀLCUL MATEMÀTIQUES 
Calcula quant els hi costarà comprar els productes següents: dos caixes de llumins, dos litres d’oli, tres paquets de plats, dos paquets de tovallons, dos kilograms de macarrons, sis-cents grams de tomàquet, un kilogram de 
formatge, vuit-cents grams de llenties, quatre paquets de quatre-cents vint-i-cinc grams de galetes de xocolata, dos kilograms d’arròs, i vuit litres de llet.
ACTIVITAT Nº2 CONTINUACIÓ CONVERSIÓ D’UNITATS, CÀLCUL MATEMÀTIQUES 
Per últim, penseu quants diners necessitaran per comprar just abans de marxar i durant les vacances els aliments frescos com la carn, la fruita, el pa, ... Cal que elaboris una llista com la anterior per tal d’aproximar-te al preu més real possible. 
Quants diners preveus que necessitaran en total?

Contenu connexe

Plus de Marta Gasset Sala

Test autoavaluacióTest autoavaluació
Test autoavaluacióMarta Gasset Sala
179 vues5 diapositives
GlosgterGlosgter
GlosgterMarta Gasset Sala
204 vues1 diapositive

Plus de Marta Gasset Sala(19)

Test autoavaluacióTest autoavaluació
Test autoavaluació
Marta Gasset Sala179 vues
Com referenciar segons APACom referenciar segons APA
Com referenciar segons APA
Marta Gasset Sala102 vues
Mapa conceptual -  Qui viu més a prop?Mapa conceptual -  Qui viu més a prop?
Mapa conceptual - Qui viu més a prop?
Marta Gasset Sala165 vues
Autoavaluacio pac2 nticAutoavaluacio pac2 ntic
Autoavaluacio pac2 ntic
Marta Gasset Sala152 vues
Autoavaluacio pac3 nticAutoavaluacio pac3 ntic
Autoavaluacio pac3 ntic
Marta Gasset Sala221 vues
GlosgterGlosgter
Glosgter
Marta Gasset Sala204 vues
Activitat final mates Activitat final mates
Activitat final mates
Marta Gasset Sala391 vues
Activitat final d'avaluació català Activitat final d'avaluació català
Activitat final d'avaluació català
Marta Gasset Sala338 vues
Informe  activitat 1 (1)Informe  activitat 1 (1)
Informe activitat 1 (1)
Marta Gasset Sala118 vues
El león dormidoEl león dormido
El león dormido
Marta Gasset Sala153 vues
Activitat  6 gramàtica (1)Activitat  6 gramàtica (1)
Activitat 6 gramàtica (1)
Marta Gasset Sala1.6K vues
Activitat 6 matemàtiques Activitat 6 matemàtiques
Activitat 6 matemàtiques
Marta Gasset Sala307 vues
Activitat 5 matematiquesActivitat 5 matematiques
Activitat 5 matematiques
Marta Gasset Sala723 vues
Activitat 4 matemàtiques (1)Activitat 4 matemàtiques (1)
Activitat 4 matemàtiques (1)
Marta Gasset Sala283 vues
Activitat 5 expressió escritaActivitat 5 expressió escrita
Activitat 5 expressió escrita
Marta Gasset Sala622 vues
Activitat  4 comprensió lectoraActivitat  4 comprensió lectora
Activitat 4 comprensió lectora
Marta Gasset Sala2K vues
Activitat 3 peluActivitat 3 pelu
Activitat 3 pelu
Marta Gasset Sala181 vues
Activitat  3 gramàticaActivitat  3 gramàtica
Activitat 3 gramàtica
Marta Gasset Sala371 vues
Vacances a la piscina català num2Vacances a la piscina català num2
Vacances a la piscina català num2
Marta Gasset Sala172 vues

Dernier

4 RATLLES DESEMBRE.pdf4 RATLLES DESEMBRE.pdf
4 RATLLES DESEMBRE.pdfSuperAdmin9
13 vues5 diapositives
PGA 23-24 PGA 23-24
PGA 23-24 zerlaparellada
7 vues48 diapositives
Pràctica 1.pdfPràctica 1.pdf
Pràctica 1.pdfRaulGomez822561
24 vues6 diapositives

Dernier(8)

Notícies de la setmana.pdfNotícies de la setmana.pdf
Notícies de la setmana.pdf
RaulGomez82256142 vues
4 RATLLES DESEMBRE.pdf4 RATLLES DESEMBRE.pdf
4 RATLLES DESEMBRE.pdf
SuperAdmin913 vues
16/11/2023 Què passa al món?.pdf16/11/2023 Què passa al món?.pdf
16/11/2023 Què passa al món?.pdf
RaulGomez82256158 vues
ELECTRÒNICA ANALÒGICAELECTRÒNICA ANALÒGICA
ELECTRÒNICA ANALÒGICA
Lasilviatecno 8 vues
PGA 23-24 PGA 23-24
PGA 23-24
zerlaparellada7 vues
Pràctica 1.pdfPràctica 1.pdf
Pràctica 1.pdf
RaulGomez82256124 vues
Reflexió personal.pdfReflexió personal.pdf
Reflexió personal.pdf
RaulGomez82256147 vues
FIGURES RETÒRIQUES 2023-2024 BO .pptFIGURES RETÒRIQUES 2023-2024 BO .ppt
FIGURES RETÒRIQUES 2023-2024 BO .ppt
MARIBEL SOSPEDRA56 vues

Vacances d'estiu mates activitat 2

  • 1. VACANCES D’ESTIU !!!!!!!! Oct. 2014. Marta Gasset Sala ACTIVITAT Nº2 MATEMÀTIQUES Una tarda de divendres tot el grup es troba a la piscina. Encara no tenen clar on anar de vacances però si saben que en qualsevol cas serà el més econòmic possible. Per això, comencen a elaborar una llista amb els aliments i utensilis necessaris per anar de càmping: el fogonet i les tendes les demanarà el Munir al centre excursionista, la nevera la portarà el Marc i els coberts la Lua. La resta de material i aliments cal comprar-los. Al supermercat hi ha els productes necessaris al següent preu: o Llumins: 0.8€ (1 caixa). o Oli: 3.67€ (1l), la segona unitat té un 40% de descompte. o Plats de plàstic:0.92€ (15 unitats). o Tovallons de paper: 1,8€ (30 unitats), el segon paquet de 30 unitats té un 25% de descompte. o Macarrons: 0.64€ (500g). o Tomàquet: 0.49€ (200g). o Formatge: 3. 89€ (0,309 kg). o Blat de moro: 2. 45€ (450 g). o Llenties: 1.04€ (625 g). o Galetes de xocolata: 2.04€ (425g), la segona unitat té un 50% de descompte. o Arròs: 0.56€ (1 kg). o Llet: 0.37€ (1l).
  • 2. ACTIVITAT Nº2 CONTINUACIÓ CONVERSIÓ D’UNITATS, CÀLCUL MATEMÀTIQUES Calcula quant els hi costarà comprar els productes següents: dos caixes de llumins, dos litres d’oli, tres paquets de plats, dos paquets de tovallons, dos kilograms de macarrons, sis-cents grams de tomàquet, un kilogram de formatge, vuit-cents grams de llenties, quatre paquets de quatre-cents vint-i-cinc grams de galetes de xocolata, dos kilograms d’arròs, i vuit litres de llet.
  • 3. ACTIVITAT Nº2 CONTINUACIÓ CONVERSIÓ D’UNITATS, CÀLCUL MATEMÀTIQUES Per últim, penseu quants diners necessitaran per comprar just abans de marxar i durant les vacances els aliments frescos com la carn, la fruita, el pa, ... Cal que elaboris una llista com la anterior per tal d’aproximar-te al preu més real possible. Quants diners preveus que necessitaran en total?