Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Zarabianie na telefonach w Play, czy to się opłaca?

879 vues

Publié le

W dniu dzisiejszym postanowiłem przeanalizować ofertę – Nowa Formuła Play Unlimited przy miesięcznym abonamencie wynoszącym 29,99 złotych. Do wyboru w tej ofercie jest aktualnie dostępnych 46 modeli telefonów różnych producentów m.in Samsung, Sony, HTC, Apple, Nokia. Ze względu na to, że zbliża się termin zakończenia mojej umowy w sieci komórkowej Plus oraz posiadam kompletnie nowy, sprawny telefon LG Nexus 4 postanowiłem sprawdzić, który model telefonu posiada największe prawdopodobieństwo wygenerowania zysku, biorąc pod uwagę wyłącznie zakup w celu sprzedaży. Podkreślę kilka istotnych faktów, zanim przejdę do przedstawienia moich spostrzeżeń oraz wniosków.

Publié dans : Technologie
 • Soyez le premier à commenter

Zarabianie na telefonach w Play, czy to się opłaca?

 1. 1. wirt ualny-wo jo wnik.pl http://wirtualny-wo jo wnik.pl/zarabianie-na-telefo nach-w-play/ Zarabianie na telefonach w Play, czy to się opłaca? przez W dniu dzisiejszym postanowiłem przeanalizować of ertę – Nowa Formuła Play Unlimited przy miesięcznym abonamencie wynoszącym 29,99 złotych. Do wyboru w tej of ercie jest aktualnie dostępnych 46 modeli telef onów różnych producentów m.in Samsung, Sony, HT C, Apple, Nokia. Z e względu na to, że zbliża się termin zakończenia mojej umowy w sieci komórkowej Plus oraz posiadam kompletnie nowy, sprawny telef on LG Nexus 4 postanowiłem sprawdzić, który model telef onu posiada największe prawdopodobieństwo wygenerowania zysku, biorąc pod uwagę wyłącznie zakup w celu sprzedaży. Podkreślę kilka istotnych f aktów, zanim przejdę do przedstawienia moich spostrzeżeń oraz wniosków. Cre ate d b y d d p avumb a 1. Of erta skierowywana jest dla osób w znajdujących się w podobnej sytuacji, pamiętaj, że po podpisaniu umowy jesteś zobowiązany do opłacania miesięcznego abonamentu przez okres 24 miesięcy od momentu podpisania umowy. 2. To nie jest wpis sponsorowany, tworzę go na własne potrzeby oraz dla osób, które przy okazji mogą skorzystać z przedstawionych inf ormacji tutaj zawartych. Artykuł zawiera linki af iliacyjne, które mogą wygenerować zysk dla mnie, wyłącznie jeśli zdecydujesz się na zakup, któregoś modelu telef onu. Możesz po prostu w ten sposób odwdzięczyć się za wysiłek, który włożyłem w ten wpis, abyś również mógł w ten sposób zarobić. 3. Z astrzegam, iż nie ponoszę odpowiedzialności za szkodę powstałą w wyniku zastosowania się do zawartych tu porad. Dokonujesz decyzji na własną odpowiedzialność. Z aznaczę, iż kompletnie lekceważę of erty chwilowo niedostępnych telef onów.Aktualizacja z dnia 28 Listopada 2008 roku oraz inf ormacje znajdujące się tutaj – Wirtualna of erta telef onów Play, jasno dają do zrozumienia, dlaczego tak uważam.Natomiast, biorę pod uwagę telef ony znajdujące się w kategorii wyprzedaż. Co to oznacza? Wyprzedaż telef onów w Play – jak mam to rozumieć? Inf ormacje uzupełniające – dane pochodzące z Allegro Porównanie maksymalnego zysku, który można otrzymać przy zakupie telef onu za przysłowiową złotówkę Porównanie maksymalnego zysku jaki można osiągnąć przy zakupie telef onu z przedziału cenowego 29,00 – 800,00 złotych Porównanie maksymalnego zysku jaki można osiągnąć przy zakupie telef onu z przedziału cenowego 800,00 złotych – 2519,00 złotychtP Podsumowanie sprzedaży telef onów w sieci Play – czy to się opłaca?
 2. 2. Wyprzedaż telef onów w Play – jak mam to rozumieć? Istnieje możliwość zaznaczenia opcji – Wyprzedaż,podczas wyszukiwania dostępnych telef onów w sklepie internetowym Play - co mam przez to rozumieć? Są to telef ony, które zostały zwrócone przez klientów sieci Play, zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce (10 dni od daty zakupu) Dodatkowo telef ony zostały poddane weryf ikacji wewnątrz systemu Play. Towar traf ia z powrotem do sprzedaży wyłącznie jeśli pomyślnie przejdzie przez test jakości w 10 kategoriach, otrzymując sumę punktów przekraczającą granicę pułapu 100 punktów. Inf ormacje uzupeł niające – dane pochodzące z Allegro Cre ate d b y Mas te r is o late d imag e s 1. Pozyskane inf ormacje z Allegro mają na celu wyłącznie przybliżenie sytuacji sprzedażowej danych modelów telef onów. Przedstawiam wyłącznie cene (kup teraz) z najwyższą liczbą sprzedanych modeli telef onów. Oczywiste jest to, że ceny pochodzą w większości z listy promowanych of ert, gdzie górują f irmy zajmujące się sprzedażą hurtową. Co to oznacza dla Ciebie? 2. Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności, pozytywne opinie, doświadczenie i odpowiednio sporządzoną of ertę handlową, możesz konkurować z tymi of ertami przez co zmaksymalizujesz zysk płynący z sprzedaży danego modelu. 3. Jeśli nie posiadasz konta na Cre ate d b y Mas te r is o late d imag e s allegro, bądź odpowiedniego doświadczenia, nie martw się. Przygotowałem of erty przedstawiające ceny skupu telef onów, więc również bez wkładu jakim jest w tym przypadku czas, można bez problemu również zarobić sporą sumę pieniędzy.
 3. 3. 4. Z czasem rozbieżność cenowa poszczególnych modeli, może być porażająca. Wszystkie dane, które udało mi się zebrać w tym miejscu, pochodzą z dnia 10 listopada 2013 roku, bierz to pod uwagę, podczas czytania, ponieważ jest to istotne. Of erty dostępnych modeli telef onów w sieci Play również nawiązują do tej daty. Porównanie maksymalnego zysku, który można otrzymać przy zakupie telefonu za przysłowiową złotówkę Aktualne modele telefonów dostępne w sklepie Play. Modele telef onów znajdujący się w tym przedziale cenowym : myPhone 1070 chiaro Samsung S5610 myPhone 5300 Forte Samsung C3350 Solid Nokia 301 Alcatel 20.10 aQooQoo LOCO
 4. 4. emporia ELEGANCE HT C HD Mini Motorola Gleam + Motorola Def y Mini Samsung Ch@t 350 Nokia C2-02 Akt ualne of ert y sprzedażowe t elef onów w kat egorii 0,09 złot ych – 1,00 złot ych bazując na serwisie Allegro.pl Jak widać na pierwszy rzut oka, Samsung C3350 Solid cieszy się ogromną popularnością oraz całkiem przyzwoitą opinią (4,3 gwiazdki – 55 wystawionych opinii – bazując na serwisie Ceneo ). W tym przedziale cenowym ze względu na swoją popularność jest odpowiednim pretendentem do zajęcia pierwszego miejsca dla najbardziej opłacalnego telef onu na sprzedaż. Przedstawiony zysk w tej sytuacji jak już wspomniałem wcześniej jest zależny od kilku czynników. Samsung C3350 Solid świetnie sprzedaje się na allegro, ponad 52 osoby zakupiły ten model, podczas przeglądania aktualnie znajdujących się of ert z dnia 10 listopad 2013 roku. Bardzo korzystną inf ormacją jest również to, że ten model można dobrowolnie oddać w ręce autorów strony http://www.skup-telef onow.net za kwotę 250,00 złotych. Warto zorientować się, czy of erta jest nadal aktualna wysyłając e-mail’a z prośbą o sprostowanie aktualnej of erty znajdującej się na ich stronie. Strategia sprzedaży tego telef onu powinna być już f ormalnością. Proponuję poświęcić kilka minut na sporządzenie godnej uwagi of erty handlowej, następnie wystawić telef on na allegro, tablica, gumtree w cenie 275,00 złotych i liczyć na to, że się sprzeda. W innym wypadku pozostaje skorzystanie z of erty skupu, która jest również atrakcyjna i nie pozostawia wiele do życzenia. Sytuacja w tym wypadku jest o tyle przyjemna, iż mamy ogromne pole manewru, biorąc pod uwagę f akt, że ten model jest nadzwyczaj, intensywnie rozchwytywany przez typowych właścicieli mikro przedsiębiorstw. Podobno jest nie do zdarcia! Właściciele podążają płytkim, uzasadnionym tokiem myślenia – skoro jest taki wytrzymały, prosty, solidny, łatwy w obsłudze. Wytrzyma długo oraz doskonale spełni swoją f unkcję! Biorę go w ciemno!
 5. 5. Drugie, zaszczytne miejsce najbardziej opłacalnego telef onu w sieci Play w przedziale cenowym do przysłowiowej jednej złotówki, znajduje się Samsung S5610. Liczba pozytywnych opinii świadczy o tym, że jest to popularny, doświadczony weteran na polu bitwy. Wiele osób zachwala jego możliwości bojowe oraz wytrzymałość, podobno nawet do 7 dni. Mnie interesuje zupełnie inna kwestia, ile jestem w stanie za niego otrzymać? Przy dobrych wiatrach i sprzyjających f alach zysk oscylować będzie w granicach 240-260 złotych. Jeśli mam liczyć na stabilny przypływ natychmiastowej gotówki, mogę skorzystać ponownie z skupu telef onu, jednak w tym przypadku sytuacja nie jest już taka kolorowa i propozycja ceny ustalona jest na poziomie 200,00 złotych. Jak widzisz różnica jest ogromna, widoczna gołym okiem. Wniosek z tego bardzo prosty, jeśli już jesteś posiadaczem Samsung S5610 wystaw aukcje na allegro i postaraj się przebić konkurencję, aby zyskać na tym kilka do kilkunastu złotych. Jeśli stoisz przed dokonaniem wyboru, stawiaj w ciemno na Samsung C3350 Solid, którego możesz równie dobrze sprzedać jaki i skupić. Cre ate d b y Salvato re Vuo no Akt ualne of ert y skupu t elef onów w kat egorii 0,09 złot ych – 1,00 złot ych Z ałącznik zawierający tabele do ściągnięcia na dysk twardy Porównanie sprzedaży telef onów w sieci komórkowej Play na Allegro, włącznie z możliwością skupu danych modeli Porównanie maksymalnego zysku jaki można osiągnąć przy zakupie t elef onu z przedziału cenowego 29,00 – 800,00 złot ych.
 6. 6. Modele telef onów znajdujące się w tym przedziale cenowym (29 – 800) : LG Swif t L3 II Nokia Asha 501 Nokia Asha 210 Nokia 515 Sony Xperia E Z T E Blade III Pro LG Swif t L5 II E460 Nokia Lumia 520 Z T E Blade G Alcatel one touch Star Samsung Galaxy Trend S7560 LG Swif t L7 II P710 Samsung Galaxy Core LG Swif t L9 Nokia Lumia 625 LG Swif t F5 HT C Desire 500 Sony Xperia L Akt ualne of ert y sprzedażowe t elef onów w kat egorii 29,00 złot ych – 800,00 złot ych bazując na serwisie Allegro.pl
 7. 7. Inf ormacje, które udało mi się zebrać z Allegro są f ascynujące, jednak jak wiadomo, stale zmieniają się, żyją swoim życiem. W tym przedziale cenowym, zaznaczyłem zielonym kolorem trzy propozycje telef onów, które przyciągnęły szczególnie moją uwagę i Twoją też powinny. Dlaczego tak uważam? Spójrz na obydwie tabelki, jak już wcześniej wspominałem, jedna dotyczy prawdopodobieństwa sprzedaży telef onu na Allegro względem obecnych cen, które podaję na zasadzie tych najbardziej ef ektywnych. (względem ilości sprzedaży) Wyraźnie LG Swif t L3 II jest of ertą godną uwagi, jeśli ktoś pref eruje gwarantowany zysk, wynoszący w tym wypadku 241,34 złotych (Greengo.pl ) Dodatkowo, zachęcam do stworzenia aukcji na allegro, ponieważ zainteresowanie tym modelem jest stabilne oraz sprzedaż prawdopodobnie korzystna. Wszystko zależy od tego ile czasu poświęcisz na zbudowanie solidnej, unikalnej aukcji. Jeśli uważasz, że przedział 30-50 złotych nie jest tego warty, wyślij email’a z pytaniem czy obecna of erta jest nadal aktualna. (mam na myśli cenę skupu, jaką proponuje na dzień dzisiejszy Greengo) Kolejną wyśmienitą okazją i wydaje mi się, jedną z najlepszych jest zakup (inwestycja 139,00 złotych) w telef on wykonany przez Nokie, model 515. Na allegro rozbieżność cenowa jest ogromna i zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Skup-telef onow.net proponuje nam od ręki za ten model 400,00 złotych, więc przy inwestycji 139,00 wychodzimy na tym na czysto 261,00 złotych. Całkiem przyzwoity wynik jak za kilka podpisanych papierków i wizytę w najbliższej placówce Poczty Polskiej. Akt ualne of ert y skupu t elef onów w kat egorii 29,00 złot ych – 800,00 złot ych
 8. 8. Gwarancja zysku najważniejsza! Gwarancja sprzedaży jest dla mnie bardzo istotna, taką możliwość of eruje kilka witryn internetowych zajmujących się skupem telef onów. W tym przedziale cenowym, nie ma żadnej niespodzianki. Pierwsze miejsce należy do wysłużonego modelu telef onu Nokia 515 ( 8/10 Ocena – 247 głosów – tech.wp.pl) Skuptelef onow.net of eruję cenę 400,00 złotych za ten model w stanie doskonałym, nie używanym (nie śmiganym) Oznacza to, dla Ciebie czysty zysk w postaci 261,00 złotych, biorąc pod uwagę wyłącznie skup telef onu. Kolejny model telef onu godny uwagi w celu wyłącznie Cre ate d b y js c re atio nz s sprzedaży to LG Swif t L3 II (Ocena 8/10 – 6586 głosów – tech.wp.pl) o którym wspominałem już kilka linijek wyżej. Witryna Greengo.pl of eruje na ten moment 270,34 złotych za nowy, nieużywany telef on. Jest to największa of erowana cena za skup tego modelu. Otwierający zwykły kalkulator w Windows’ie można po kilku wykonanych operacjach stwierdzić, iż zysk w tym wypadku wynosi 241,34 złotych. Całkiem przyzwoity wynik, biorąc pod uwagę inwestycje 29,00 złotych. Ostatnia propozycja nie jest już tak zachwycająca i nie powala na kolana, jednak, zdaję sobie sprawę z tego, że są osoby, które ten model telef onu posiadają. Mam na myśli LG Swif t L5 II E460 (ocena 9/10 – 79 głosów – tech.wp.pl ) mówiąc krótko i na temat, zysk przy zakupie tego telef onu wynosi 191,00 złotych. Natomiast inwestycja w tym wypadku wymaga wkładu 219,00 złotych. Skuptelef onow.pl chętnie przyjmuje świeżutkie modele tych telef onów w cenie 410,00 złotych. Z ałącznik zawierający całą tabele w rozszerzeniu .xls : Sprzedaż dostępnych telef onów w sieci Play w przedziale cenowym 29-800 Porównanie maksymalnego zysku jaki można osiągnąć przy zakupie t elef onu z przedziału cenowego 800,00 złot ych – 2519,00 złot ych.
 9. 9. Modele telef onów znajdujące się w tym przedziale cenowym (800-2519) BlackBerry Z 10 Samsung Galaxy Tab 2 7.0 LG Swif t G Samsung Galaxy Note II Sony Xperia Z HT C One LG G2 ( 16 GB ) Samsung Galaxy Mega iPhone 4S 16GB Sony Xperia Z 1 Samsung Galaxy S4 Sony Xperia Z Ultra
 10. 10. Akt ualne of ert y sprzedażowe t elef onów w kat egorii 800,00 złot ych – 2519,00 złot ych bazując na serwisie Allegro.pl Wiele osób w tym momencie analizy sprzedaży telefonu, może doznać szoku. Spodziewałem się takiego wyniku, szczególnie biorąc pod uwagę wyłącznie abonament na kwotę 29,99 złotych na miesiąc. Czy inwestycja 1069,00 złotych ( cena LG Swif t G ) dla podkreślam – PRAWDOPODOBNEGO zysku 370,00 złotych jest opłacalna? Dokładnie to samo mogę powiedzieć w przypadku BlackBerry Z 10. Sytuacja nie wygląda ciekawie i jest dosyć ryzykowna. Skusiłbym się jedynie, biorąc pod uwagę ryzyko zatrzymania telef onu dla własnego użytku ze względu na jego niewielką sprzedaż. W tym przypadku cały artykuł, nie miałby najmniejszego sensu, jeśli każdy by podążał tym tokiem myślenia. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat ! Przejdźmy do analizy skupu telef onów w tym przedziale cenowym. Przeważający kolor czerwony w tabeli, mówi sam za siebie. Istnieją jedynie dwa modele telef onów, które przynoszą zwrot z inwestycji, jednak jest to kwota, którą otrzymują ludzie stojący z tacą na rynku w Wrocławiu przez kilka godzin, więc zysk nie jest warty zachodu. Z awsze możesz spróbować wystawić BlackBerry Z 10 na allegro z nadzieją sprzedaży za kwotę 1188,00 złotych, wtedy zysk przybiera na wadze i wynosi 329,00 złotych. Mam jednak przykrą wiadomość dla Ciebie drogi czytelniku, iż jeśli proces sprzedaży nie pójdzie po Twojej myśli, pozostanie Ci marny, gwarantowany zysk 91,00 złotych, jeśli zdecydujesz się na skup tego modelu telef onu. Od Ciebie zależy już decyzja, jak postąpisz, jednak jeśli czytasz artykuł od początku, doskonale wiesz, że istnieją opcje sprzedaży z większym zyskiem i mniejszym ryzykiem, więc jak można się w tej sytuacji w ogóle zastanawiać? Do dzieła! Z ałącznik zawiera kompletną tabelę przedstawiającą potencjalny zysk ( raczej jego brak ) telef onów z przedziału 800-2519 : Sprzedaż dostępnych telef onów w sieci Play w przedziale cenowym 8002519 Podsumowanie sprzedaży telefonów w sieci Play – czy to się opłaca?
 11. 11. Z achęcam do zapoznania się z wnioskami, które pojawiły się w mojej głowie tworząc ten obszerny artykuł oparty o analizę sprzedaży telef onów sieci Play na allegro oraz przy użyciu witryn skupujących telef ony. Z acznę od stwierdzenia – Tak to się opłaca! Najbardziej opłacalne modele telef onów znajdują się w przedziale cenowym od 0,09 złotych do 800,00 złotych. Pieniądze, które zapłacę za wybrany model, traktuje jako typowa krótkoterminowa inwestycja. Stawiam na model Samsung C3350 Solid. Cre ate d b y KRO MKRATHO G Z astanawiasz się, dlaczego? Z e względu na popularność tego modelu, doskonale wiem, że mogę wystawić ten telef on na allegro i spodziewać się sprzedaży z ustaloną ceną – 270,00 złotych ( darmowa przesyłka, odpowiednio skonstruowana of erta handlowa ) Inwestycja poza abonamentem, który i tak muszę posiadać wynosi 1,00 złotych. W tym wypadku przy odrobinie szczęścia i odpowiednich umiejętności sprzedaży na allegro, na czysto wpływa na moje konto 269,00 złotych. ( Nie liczę kosztów jakie ponoszę za wystawienie aukcji na allegro – wiem, powinienem ! ) Gdyby okazało się, że nie jestem tak dobrym handlowcem, za którego się uważałem, bądź popularność telef onu drastycznie spadła, skorzystam z możliwości skupu tego modelu. Najlepszą obecną of ertą dysponuje Skup-telef onow.net, który proponuje 250,00 złotych za nowy, nieużywany telef on Samsung C3350 Solid. Świetną propozycją jest również LG Swif t L3 II, który jest dostępny w sieci komórkowej Play za jedyne 29,00 złotych, przy możliwości sprzedaży na allegro w kwocie 304,00 złotych. Gwarantowany zysk przy skupie telefonu wynosi 241,34 złotych. Dla mnie najważniejszy jest właśnie ten czynnik, czyli gwarancja tego, że ktoś tym telef onem jest zainteresowany i mam możliwość automatycznej odsprzedaży przy stabilnym,pewnym zysku. Mógłbym opisywać każdy model telef onu osobno i ustalić prawdopodobieństwo sprzedaży występujące na allegro, jednak, uważam, że przy zdrowym rozsądku, każdy jest w stanie wyciągnąć coś z tych tabeli dla siebie. Z anim zdecydujesz się na zakup telef onu, wyślij zapytania do witryn podanych w teście, aby sprawdzić czy of erty skupu telef onów nadal są aktualne. UA:F [1.9.22_1171] Ocena Proszę poczekać.. Rating: 5.0/5 (1 vote cast) UA:F [1.9.22_1171] Rating: 0 (f rom 0 votes) Z arabianie na telef onach w Play, czy to się opłaca?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

×