Ce diaporama a bien été signalé.
Le téléchargement de votre SlideShare est en cours. ×

Apartamente dhe prona per shitje ne Sarande. Saranda Seafront Residence

Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Chargement dans…3
×

Consultez-les par la suite

1 sur 9 Publicité

Plus De Contenu Connexe

Diaporamas pour vous (20)

Les utilisateurs ont également aimé (10)

Publicité

Apartamente dhe prona per shitje ne Sarande. Saranda Seafront Residence

  1. 1. 1 SarandaSeafrontResidence Porta per te Investuar ne Shqiperi……… Rezidenca Saranda Seafront www.Albania-Estate.com©
  2. 2. 2 SarandaSeafrontResidence Pse Shqiperia?  25% ritje ne cmimet e pronave ne Tirane dhe Vlore ne 5 vitet e fundit  22% ritje ne Turizem  20% ritje ne numrin e pasagjereve qe udhetojne nga Aeroporti i Tiranes  Udhetime ditore direkte te British Airways, Lufthansa, Austrian, Alitalia  700 mill Euro investuar ne projekte te ndryshme ne infrastrukture  Anetar ne NATO qe nga viti 2009  Anetar ne EU ne vitin 2014  422 mil Euro nga fondet e EU  10% takse te ardhurash  Jo taksa per pronat  Kosto të ulët jetese  Mundësi për financim kredi  Turizëm të fortë lokal që nënkupton kërkesë për qiradhënie. www.Albania-Estate.com©
  3. 3. 3 SarandaSeafrontResidence Natyra dhe ekologjia shqiptare krijon mundësi për zhvillimin e turizmit bregdetar, atij malor, turizmit aventuroz,etj.  Një vend shumë i këndshëm me karakter individual dhe bukuri natyrore, Shqipëria shtrihet përgjatë detit Jon dhe Adriatik. Me mbi 180 ditë me diell në vit Shqipëria është një përzierje interesante e kulturës dhe natyrës, maja malore dhe plazhet e shkreta, bukurinë dhe qytete me shumë jetë.  E karakterizuar nga plazhet e bukura me rërë të artë, vargjet malore dhe pamje mahnitëse, Shqipëria paraqet një mjedis të paprishur dhe të pacënuar. Deri tani Shqiperia ka qenë një sekret i përbashkët vetëm në mesin e pushuesve kureshtar dhe aventureskë. Kjo po ndryshon. Restorante që sigurojnë ushqim të cilësisë më të lartë, bukuri të mrekullueshme natyrore në bollëk, klimë e shkëlqyer, histori interesante, njerëz miqësorë dhe mikpritës – kjo është Shqipëria!  Shqipëria ka një sipërfaqe prej 28.748 km2. Ajo është e pozicionuar në pjesën jug perëndimore të gadishullit Ballkanit dhe kufizohet në veri me Malin e Zi, në veri- lindje me Kosovën, në lindje me Maqedoninë dhe në jug e jug -lindje me Greqinë. Në perëndim vendi laget nga ujërat e deteteve Adriatik dhe Jon. Shqipëria ndahet në katër zona fiziko - gjeografike (Alpet e Shqipërisë, Krahina Malore Qëndrore, Krahina Malore Jugore dhe Ultësira Perëndimore).  Kështu pra me një akses të shpejtë dhe të përshtatshëm, dhe tërheqëse si një parajsë unike e Mesdheut, Shqipëria ofron potencial i pashembullt qoftë si një shtëpi me mënyrë jetese në diell dhe/ose një mundësi për rritjen e investimeve, me qira ose rishitje. www.Albania-Estate.com©
  4. 4. 4 SarandaSeafrontResidence Klimë e shkëlqyer gjatë gjithë vitit me temperatura që variojnë nga 22-30 gradë duke krijuar kështu potencial të mirë për qeradhënie.  Shqipëria si shkak i pozitës së saj gjeografike, klimës, bukurive natyrore dhe trashëgimisë së pasur historike e kulturore ofron një potencial të rëndësishme për zhvillimin e industrisë së turizmit. Klima e butë dhe e favorshme bën që vendi të jetë destinacion turistik gjatë 12 muajve të vitit. Gjatë viteve të fundit turizmi shqiptar po jeton një ngritje të vazhdueshme duke u përqendruar në ofrimin e produkteve të ndryshme turistike si turizmi i " diellit dhe detit", " turizmi kulturor" etj.  Turizmi bregdetar është kryesisht i zhvilluar në qytetet e Durrësit, Vlorës, Sarandës dhe Divjakës. Gjatë stinës së verës më shumë se 200.000 turistë frekuentojnë ujërat e detit Adriatik të Durrësit dhe Vlorës, të cilat ofrojnë edhe shërbime hotelerie dhe qendra argëtimi të ndryshme. Durrësi është një destinacion interesant edhe për turizmin historik.  Qyteti bukur i Sarandës është një qendër e rëndësishme turistike jo vetëm për plazhet por edhe për pasuritë e mëdha kulturore e historike. Saranda vizitohet nga shumë turistë ndërkombëtarë, një pjesë e mirë e të cilëve hyjnë nga ishulli grek i Korfuzit.  Turizmi malor është i përqendruar kryesisht në pjesën Jug- Lindore dhe Veriore të Shqipërisë. Fshati i Voskopojës ndodhet 21 km larg qytetit të Korçës, me ajër të pastër dhe ujë kurativ. Pika të tjera janë Alpet e Shqipërisë në veri të vendit (Thethi, Vermoshi, Valbona etj). www.Albania-Estate.com©
  5. 5. 5 SarandaSeafrontResidence Saranda–Plazhi i Endrave Tuaja Saranda sa moderne aq dhe e lashtësisë ruan në gjirin e vet thesare e identitete të një kulture e qytetërimi të lashtë. Fillimet e jetës dhe gjurmët e para të vendbanimit datojnë shek.II-të p.k. Per here te pare ne burimet shkruara qyteti permendet ne shekullin e dyte para Krishtit me emrin Angjizmos. Ciceroni, oratori i famshem romak, qe kishte ne rrethinat e Butrintit mikun e tij me te afert, Popon Atikun, kaloi andej duke u kthyer nga Butrinti per ne Rome. Në periudhat e mëvonshme, emri i qytetit Onhezmos, lidhet me emrin e nje ere te favorshme për detarët qe frynte nga juglindja ne gjirin e ketij qyteti. Turizmi arkeologjik vleresohet shume dhe perveç sinagoges ne qytet, Kalase se Lekuresit, Butrintit, keshillohet te vizitohen edhe qyteti antik i Finiqit, manastiri i Mesopotamise etj. Me varke ke mundesine qe te vizitosh bregdetin duke bere keshtu nje udhetim edhe ne gjirin e Kakomese dhe Krorezes. Lundrimi mund te nise nga porti. Ne Ksamil eshte ndertuar edhe shetitorja anes bregut qe eshte vetem per kalimtaret, duke i dhene nje plus me shume qytetit. Syri i kalter eshte nje nga pikat identifikuese kur permend vajtjen ne Sarande. Largesia e kesaj pike nga Saranda eshte 25 minuta dhe per te vajtur atje mund te shfrytezohen gjithashtu autobuset e linjave interurbane. Uji i ftohte dhe hijet e pemeve, kaltersia qe ofrohet ne kete pike, ben qe nje njeri ta perjetoje vertet kuptimin e fjales "pushues". Kalaja e Lekuresit eshte nje tjeter vend per te mos u anashkaluar. E gjendur ne hyrje te qytetit te Sarandes, ajo mund te cilesohet edhe si nje nga pikat me te larta te tij. www.Albania-Estate.com©
  6. 6. 6 SarandaSeafrontResidence ........prezanton Saranda Seafront Albania Estate ka per shitje rezidencen më te mirë në jug të Shqipërisë. Një rezidence prane detit. Apartamente të nje cilësisë së lartë në rezidencen Saranda Seafront. Rezidenca eshte e perfunduar dhe gati per banim. www.Albania-Estate.com©
  7. 7. 7 SarandaSeafrontResidence Karakteristikat Kryesore te Rezidences Saranda Seafront:  Siperfaqet e apartamentit - 84.10m2 dhe 105m2.  Apartamente ne Sarande duke filluar nga 126150 euro.  Nje ndertues me eksperience te madhe ne fushen e ndertimit  Nje residence me kualitet te larte ndertimi  Residenca eshte ne vije te pare  Të gjitha apartamentet me pamje te mrekullueshme te detit.  Pllaka te cilësisë se larte dhe mund te zgjidhni dyshemene prej druri.  Muret e jashtme dhe muret midis apartamente me izolim termik dhe per zhurmat.  TV Satellite & Internet.  Ashensor ne residence  Një plazh i vogël perpara vend banimit.  Insalime kaloriferike  Instalime kondicioneri te brendshme  Sistem alarmi ne cdo apartament  Portat e ballkonit dhe dritaret jane me hapje elektrike  Te gjitha muret te patinuara  Portat te sigurise se larte  Perpara ka bar, lulishte dhe shezllone per te bere plazh klientet  Rezidenca ruhet me roje gjithe vitin www.Albania-Estate.com©
  8. 8. 8 SarandaSeafrontResidence www.Albania-Estate.com©
  9. 9. 9 SarandaSeafrontResidence Skedula e Pageses*  Me nenshkrimin e rezervimit – Reservimi / Cmimi I agjencise 2000 EUR  Me nenshkrimin e kontrates 80% I pagohet ndertuesit  Me nenshkrimin e kontrates - 700 EUR paguhen per sherbimet legale  Me perfundimin e apartamentit 15% I pagohen ndertuesit  Me marrjen e hipotekes – 5% I pagohen ndertuesit * Skedula e Pageses ishte e sakte ne kohen e krijimit te broshures. Kjo mund te ndryshoje ne varesi te kohes se perfundimit te blerjes. Per me shume informacion ju lutem na kontaktoni si me poshte: Toll Free: 1-888-414-4536 USA and Canada Sam Dardha - Executive Director Cell: +1-414-852-5513 Email: info@albania-estate.com Albania Ilir Dardha - Albania Director Email: ilir@albania-estate.com www.Albania-Estate.com©

×