Ce diaporama a bien été signalé.
Le téléchargement de votre SlideShare est en cours. ×

Shiten Apartamente ne Sarande - Saranda Sunset Residence

Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité

Consultez-les par la suite

1 sur 9 Publicité

Plus De Contenu Connexe

Diaporamas pour vous (20)

Les utilisateurs ont également aimé (19)

Publicité

Similaire à Shiten Apartamente ne Sarande - Saranda Sunset Residence (16)

Shiten Apartamente ne Sarande - Saranda Sunset Residence

  1. 1. 1 SarandaSunsetResidence Porta per te Investuar ne Shqiperi……… Rezidenca Saranda Sunset www.Albania-Estate.com©
  2. 2. 2 SarandaSunsetResidence Pse Shqiperia?  25% ritje ne cmimet e pronave ne Tirane dhe Vlore ne 5 vitet e fundit  22% ritje ne Turizem  20% ritje ne numrin e pasagjereve qe udhetojne nga Aeroporti i Tiranes  Udhetime ditore direkte te British Airways, Lufthansa, Austrian, Alitalia  700 mill Euro investuar ne projekte te ndryshme ne infrastrukture  Anetar ne NATO qe nga viti 2009  Anetar ne EU ne vitin 2014  422 mil Euro nga fondet e EU  10% takse te ardhurash  Jo taksa per pronat  Kosto të ulët jetese  Mundësi për financim kredi  Turizëm të fortë lokal që nënkupton kërkesë për qiradhënie. www.Albania-Estate.com©
  3. 3. 3 SarandaSunsetResidence Natyra dhe ekologjia shqiptare krijon mundësi për zhvillimin e turizmit bregdetar, atij malor, turizmit aventuroz,etj.  Një vend shumë i këndshëm me karakter individual dhe bukuri natyrore, Shqipëria shtrihet përgjatë detit Jon dhe Adriatik. Me mbi 180 ditë me diell në vit Shqipëria është një përzierje interesante e kulturës dhe natyrës, maja malore dhe plazhet e shkreta, bukurinë dhe qytete me shumë jetë.  E karakterizuar nga plazhet e bukura me rërë të artë, vargjet malore dhe pamje mahnitëse, Shqipëria paraqet një mjedis të paprishur dhe të pacënuar. Deri tani Shqiperia ka qenë një sekret i përbashkët vetëm në mesin e pushuesve kureshtar dhe aventureskë. Kjo po ndryshon. Restorante që sigurojnë ushqim të cilësisë më të lartë, bukuri të mrekullueshme natyrore në bollëk, klimë e shkëlqyer, histori interesante, njerëz miqësorë dhe mikpritës – kjo është Shqipëria!  Shqipëria ka një sipërfaqe prej 28.748 km2. Ajo është e pozicionuar në pjesën jug perëndimore të gadishullit Ballkanit dhe kufizohet në veri me Malin e Zi, në veri- lindje me Kosovën, në lindje me Maqedoninë dhe në jug e jug -lindje me Greqinë. Në perëndim vendi laget nga ujërat e deteteve Adriatik dhe Jon. Shqipëria ndahet në katër zona fiziko - gjeografike (Alpet e Shqipërisë, Krahina Malore Qëndrore, Krahina Malore Jugore dhe Ultësira Perëndimore).  Kështu pra me një akses të shpejtë dhe të përshtatshëm, dhe tërheqëse si një parajsë unike e Mesdheut, Shqipëria ofron potencial i pashembullt qoftë si një shtëpi me mënyrë jetese në diell dhe/ose një mundësi për rritjen e investimeve, me qira ose rishitje. www.Albania-Estate.com©
  4. 4. 4 SarandaSunsetResidence Klimë e shkëlqyer gjatë gjithë vitit me temperatura që variojnë nga 22-30 gradë duke krijuar kështu potencial të mirë për qeradhënie.  Shqipëria si shkak i pozitës së saj gjeografike, klimës, bukurive natyrore dhe trashëgimisë së pasur historike e kulturore ofron një potencial të rëndësishme për zhvillimin e industrisë së turizmit. Klima e butë dhe e favorshme bën që vendi të jetë destinacion turistik gjatë 12 muajve të vitit. Gjatë viteve të fundit turizmi shqiptar po jeton një ngritje të vazhdueshme duke u përqendruar në ofrimin e produkteve të ndryshme turistike si turizmi i " diellit dhe detit", " turizmi kulturor" etj.  Turizmi bregdetar është kryesisht i zhvilluar në qytetet e Durrësit, Vlorës, Sarandës dhe Divjakës. Gjatë stinës së verës më shumë se 200.000 turistë frekuentojnë ujërat e detit Adriatik të Durrësit dhe Vlorës, të cilat ofrojnë edhe shërbime hotelerie dhe qendra argëtimi të ndryshme. Durrësi është një destinacion interesant edhe për turizmin historik.  Qyteti bukur i Sarandës është një qendër e rëndësishme turistike jo vetëm për plazhet por edhe për pasuritë e mëdha kulturore e historike. Saranda vizitohet nga shumë turistë ndërkombëtarë, një pjesë e mirë e të cilëve hyjnë nga ishulli grek i Korfuzit.  Turizmi malor është i përqendruar kryesisht në pjesën Jug- Lindore dhe Veriore të Shqipërisë. Fshati i Voskopojës ndodhet 21 km larg qytetit të Korçës, me ajër të pastër dhe ujë kurativ. Pika të tjera janë Alpet e Shqipërisë në veri të vendit (Thethi, Vermoshi, Valbona etj). www.Albania-Estate.com©
  5. 5. 5 SarandaSunsetResidence Saranda–Plazhi i Endrave Tuaja Saranda sa moderne aq dhe e lashtësisë ruan në gjirin e vet thesare e identitete të një kulture e qytetërimi të lashtë. Fillimet e jetës dhe gjurmët e para të vendbanimit datojnë shek.II-të p.k. Per here te pare ne burimet shkruara qyteti permendet ne shekullin e dyte para Krishtit me emrin Angjizmos. Ciceroni, oratori i famshem romak, qe kishte ne rrethinat e Butrintit mikun e tij me te afert, Popon Atikun, kaloi andej duke u kthyer nga Butrinti per ne Rome. Në periudhat e mëvonshme, emri i qytetit Onhezmos, lidhet me emrin e nje ere te favorshme për detarët qe frynte nga juglindja ne gjirin e ketij qyteti. Turizmi arkeologjik vleresohet shume dhe perveç sinagoges ne qytet, Kalase se Lekuresit, Butrintit, keshillohet te vizitohen edhe qyteti antik i Finiqit, manastiri i Mesopotamise etj. Me varke ke mundesine qe te vizitosh bregdetin duke bere keshtu nje udhetim edhe ne gjirin e Kakomese dhe Krorezes. Lundrimi mund te nise nga porti. Ne Ksamil eshte ndertuar edhe shetitorja anes bregut qe eshte vetem per kalimtaret, duke i dhene nje plus me shume qytetit. Syri i kalter eshte nje nga pikat identifikuese kur permend vajtjen ne Sarande. Largesia e kesaj pike nga Saranda eshte 25 minuta dhe per te vajtur atje mund te shfrytezohen gjithashtu autobuset e linjave interurbane. Uji i ftohte dhe hijet e pemeve, kaltersia qe ofrohet ne kete pike, ben qe nje njeri ta perjetoje vertet kuptimin e fjales "pushues". Kalaja e Lekuresit eshte nje tjeter vend per te mos u anashkaluar. E gjendur ne hyrje te qytetit te Sarandes, ajo mund te cilesohet edhe si nje nga pikat me te larta te tij. www.Albania-Estate.com©
  6. 6. 6 SarandaSunsetResidence ........prezanton Saranda Sunset  2 minuta larg plazhit. me kemb  20 minuta larg qendres se qytetit. me kembe  15 minuta larg shetitores me kembe  Distanca nga porti- 5 minuta.  1.5 orë nga Aeroporti in Korfuzit  30 min me anije nga Korfuzi  20 minuta nga fshati bregdetar Ksamili  Butrinti i famshëm arkeologjik është vetëm 20 min nga Saranda  Butrinti qe tani eshte pjese e UNESCO-s ndodhet vetëm 16 kilometra larg.  5 minuta nga Kalaja e Lekursit rekomandohet per tu vizituar, duke ofruar nje pamje te rrale te qytetit dhe gjirit te Sarandes.  Rruges për në Gjirokastër ne rekomandojmë të vizitoni Syri e Kaltër.  Fshatrat ne bregdet tashme jane te lidhura direkt me detin.  30 minuta nga Plazhi në Lukovë dhe Ksamil  1 orë nga fshati bregdetar Qeparo  2 orë nga fshati bregdetar Dhërmi  1 orë nga Gjirokastra www.Albania-Estate.com©
  7. 7. 7 SarandaSunsetResidence Pershkrimi Teknik i Rezidences Saranda Sunset:  Ajer te kondicionuar ne apartament  Dritaret duralumin, me grila dhe me rrjete kunder insekteve.  Muret e jashtme me termoizoli  Dyert e brendshme dhe mobiljet druri.  Shkallet e brendshme jane granit-cilesia e pare.  Kangjella alumini.  Pllaka gress.  Apartamentet e mobiluara jane te patinuara.  Me hipoteke  Ngrohje qendrore, telefon  Cdo kat eshte me Pamje pa pengesa përgjithmonë.  Ashensor ne residence.  Kompleksi residencial i vendosur ne vije te pare  Pamje fantastike te Korfuzit.  Te gjitha dhomat kane te instaluar ajer te kondicionuar (ajer te ngrohte dhe te ftohte) dhe sistem ngrohje uji me panel diellor.  50 metra larg me detin  Afer Kampit te Punetoreve www.Albania-Estate.com©
  8. 8. 8 SarandaSunsetResidence www.Albania-Estate.com©
  9. 9. 9 SarandaSunsetResidence Skedula e Pageses*  Me nenshkrimin e rezervimit – Reservimi / Cmimi I agjencise 2000 EUR  Me nenshkrimin e kontrates 80% I pagohet ndertuesit  Me nenshkrimin e kontrates - 700 EUR paguhen per sherbimet legale  Me perfundimin e apartamentit 15% I pagohen ndertuesit  Me marrjen e hipotekes – 5% I pagohen ndertuesit * Skedula e Pageses ishte e sakte ne kohen e krijimit te broshures. Kjo mund te ndryshoje ne varesi te kohes se perfundimit te blerjes. Per me shume informacion ju lutem na kontaktoni si me poshte: Toll Free: 1-888-414-4536 USA and Canada Sam Dardha - Executive Director Cell: +1-414-852-5513 Email: info@albania-estate.com Albania Ilir Dardha - Albania Director Email: ilir@albania-estate.com www.Albania-Estate.com©

×