Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
 Com a tot arreu, sempre hem tingut alumnes amb dificutats
escolars.
 El nostre centre educatiu està geogràficament aïll...
 Els joves que no tenen èxit a l’escola
 Que es decanten per fer estudis curts
 Que tenen 14 anys al començament dels c...
 Reeixir l’orientació al final del 3er curs de secundària
 Revaloritzar-se
 Aconseguir un títol
 Aconseguir la validac...
MITJANS
 Les 4 pràctiques en alguna empresa
 Els deures adaptats i acompanyats
 Una hora cada setmana per tal de prepar...
BALANÇ
 Dificultats
 Manca de motivació quan tornen de les pràctiques
 Trobar un mestre de pràctiques en contacte amb e...
BALANÇ
 Punts positius
 La revalorització
 El treball fet en els deures adaptats i acompanyats
 L’important implicació...
BALANÇ
 Punts que cal millorar
 El nombre d’alumnes no ha de ser superior a 10
 Més documents escrits quan es fan treba...
Prochain SlideShare
Chargement dans…5
×

03 dal cat

210 vues

Publié le

03 dal cat

Publié dans : Formation
  • Soyez le premier à commenter

  • Soyez le premier à aimer ceci

03 dal cat

  1. 1.  Com a tot arreu, sempre hem tingut alumnes amb dificutats escolars.  El nostre centre educatiu està geogràficament aïllat.  Els nostres alumnes no estan preparats per anar-se’n del cantó i ser interns.  Per tant, calia proposar una estrucuctura adaptada per als alumnes amb dificultats escolars.  Aquesta estrucutra es va anomenar CPA, CLIPA, 3er d’inserció, i avui, Dispositiu Alternança HISTORIAL
  2. 2.  Els joves que no tenen èxit a l’escola  Que es decanten per fer estudis curts  Que tenen 14 anys al començament dels curs  Que estan motivats per formar part del dispositiu PUBLIC BUSCAT
  3. 3.  Reeixir l’orientació al final del 3er curs de secundària  Revaloritzar-se  Aconseguir un títol  Aconseguir la validació del nivell 3 del sòcol comú  Reexir en algunes activitats escolars OBJECTIUS
  4. 4. MITJANS  Les 4 pràctiques en alguna empresa  Els deures adaptats i acompanyats  Una hora cada setmana per tal de preparar el projecte d’orientació  Dues hores de soport (Francès i Matemàtiques)  7 mitges jornades de pràctica científica a «l’Arche» dels oficis (Centre de Cultura científica tècnica i Industrial
  5. 5. BALANÇ  Dificultats  Manca de motivació quan tornen de les pràctiques  Trobar un mestre de pràctiques en contacte amb el projecte professional  Passar a l’escrit
  6. 6. BALANÇ  Punts positius  La revalorització  El treball fet en els deures adaptats i acompanyats  L’important implicació en les experiències a l’ «Arche» dels oficis  Orientació reeixida al final de curs
  7. 7. BALANÇ  Punts que cal millorar  El nombre d’alumnes no ha de ser superior a 10  Més documents escrits quan es fan treballs a l’ Arche» dels oficis  Millorar la comunicació amb l’equip directiu

×