2. План
Понеділок
Заняття Подорож до країни здоров»я
Вівторок
Заняття «Той не хворіє хто руки чисто миє»
Середа
Бесіда «Що дарує здоро»я»
Четвер
Розповідь «Сон- запорука здоров»я»
Дослід «Миття рук з милом і без мила»
П’ятниця
Прислів’я про здоров’я
Загадки
Сюжетно-рольова гра «Лікарня»
3. Понеділок
Заняття
Тема: Подорож до країни здоровʾя
Мета: розвивати навички берегти своє здоров`я, формувати правила гігієнічних навичок,
закріпити отримані знання, виховання інтересу до здорового способу життя, розширити
кругозір дітей, активізувати розумові процеси; розвивати логічне мислення та кмітливість
під час відповіді на запитання; формування навичок співпраці, взаєморозуміння,
доброзичливості, вміння працювати з дидактичним матеріалом, розвивати бажання та
інтерес розповідати за власним бажанням; виховання творчої активності та вміння уважно
слухати один одного, створити радісний настрій.
Матеріали та обладнання: лялькова іграшка лікаря, ширма, мішечок, мило, зубна щітка
та паста, носова хустинка, гребінець, дзеркальце, рушничок, мочалка, пісня «Автобус» (К.
Желєзнової), логоритмічна вправа «Милом мий» з відео.
Хід заняття:
Вихователь:
Добрий день, діти! Сьогодні ми відправимось до країни Здоров`я на казковому автобусі .
У цій країні ми навчимося дбати про своє здоров`я. Займаємо місця та вирушаймо!
1. Відгадування загадок. З`являється лікар Нехворійко та знайомиться з дітьми:
– Добрий день! Я відомий лікар Нехворійко. Я живу у країні Здоров`я. Сьогодні ми разом
навчимось дбати про своє здоров`я.
Наш добрий лікар пропонує пограти у гру, але, спочатку, відгадаймо загадки:
Як купатися ідеш і мене також береш,
Я гладеньке запашне
Ти намилюєш мене (мило).
Коли миюсь чи вмиваюсь,
Потім ним я витираюсь (рушник).
Він по зачісках мостак,
Вас причеше гарно так! (гребінець)
4. Чищу зубки кожен день,
Дуже добре й швидко.
Мені в цьому допоможе моя… (зубна щітка).
– Молодці, шановні дошкільнята, із загадками впорались!
2. Гра «Плутанина». Лікар пропонує заплутати дітей.
Вірно чи ні?
Зранку зуби чищу милом, вірно чи ні?
Витру руки я мочалкою, вірно чи ні?
Мию голову зубною пастою, вірно чи ні?
Причешуся зубною щіткою, вірно чи ні?
– Дуже добре відповідаєте та мене поправляєте. Молодці!
4. Гра «Чарівний мішечок». Лікар звертається до дітей:
– В мене є мішечок, він чарівний та не простий. У цьому мішечку різні предмети гігієни,
якими ви користуєтесь щодня. Треба руку запустити та вгадати, що хочете витягнути. (У
мішечок складаємо: мило, зубна щітка та паста, носова хустинка, гребінець, дзеркальце,
рушничок, мочалка,). Діти витягають з мішечка предмети та говорять, для чого вони
потрібні.
Заключна частина:
Сьогодні, діти, ми були у чудовій країні Здоров`я та грали в ігри, які допомогли нам
пригадати як важливо:
Умиватись треба зранку
Добре, добре милом,
Зуби чистити завжди,
Щоб ставали білі.
Не забудь перед обідом
Руки добре мити,
Ну, а ввечері ще й ноги.
Як у бруді жити?
Заняття закінчується
5. Вівторок
Заняття
Тема. Той не хворіє, хто руки чисто миє
Мета: ознайомити дітей з правилами догляду за руками. Роз’яснити необхідність
виховання культурно-гігієнічних навичок. Дати дітям поняття, що людина може захворіти
через брудні руки. Навчити дітей правильно мити руки. За допомогою рук ми беремо
предмети і втримуємо їх. Дати дошкільникам зрозуміти: щоб руки добре слугували їм,
вони повинні бути сильними. Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: ведмежатко Здоров’ятко, дві миски з водою, два білих рушнички, клубочок
ниток, лялька, яблуко, книжка, альбом, олівець, машинка.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Дітки, давайте з вами привітаємось – «Добрий день!».
Ще раз голосно скажемо – «Добрий день!»
Вправо вліво поверніться,
Одне одному всміхніться,
Ще раз гарно привітались – «Добрий день!».
Давайте з вами утворимо гарне, міцне, дружнє коло. А допоможе нам ось цей «клубочок
дружби».
Дружба, дружба над усе,
Дружба радість нам несе,
Дружба всім нам дорога,
Дружба жити допомога.
Стук у двері. З’являється ведмежатко Здоров’ятко.
6. Добрий день, дорогі малята, любі хлопчики, дівчатка. Я до вас потрапив не випадково, а
щоб запросити вас до країни Валеології.
Діти заплющують очі та під спокійну мелодію вирушають до країни Валеології.
1, 2, 3 – і ми вже тут. Ведмежатко Здоров’ятко, ти нас запросило до себе в гості, а що ж ми
тут будемо робити?
Ось послухайте
Дослід
Дітки, давайте ми з вами уявимо, що злий чарівник зачаклував наші ручки, а Віка хоче
заплести улюблену ляльку, Максим погратися машинкою, Поля з’їсти ось це красиве,
смачне яблучко, Настя намалювати сонечко, Данило – подивитись книжну. Чи зможемо
ми це зробити без допомоги рук?
Тож давайте, ми попросимо чарівника, щоб він роз чаклував наші ручки, а ми покажемо
йому, що вміють наші ручки.
Пальчикова гімнастика «Вийшли пальчики гуляти»
Вийшли пальчики гуляти,
Стали гарно танцювати,
Ось так, ось так
Стали гарно танцювати.
Пальчики гралися
З песиком зустрічалися.
Песик голосно ричить,
Пальчики злякались в мить.
Пальчики злякались
В кулачок з’єднались.
Пес навколо ходить
Пальці не знаходить.
Ну, а пальці танцювати
І вертітись й пустувати.
Все вертілись і вертілись,
Ох як швидко ми стомились.
Зовсім трішки поспимо
Знов свій танок почнемо.
(Заходять два хлопчики з брудними руками).
Бесіда:
А що ви робили?
Де ви забруднили так свої ручки?
Що потрібно зробити щоб руки стали чисті?
Коли ми миємо руки?З чим ми миємо руки?
Чи обов’язково потрібно мити руки з милом?
Діти, а ви знаєте звідки беруться хвороби?
Їх приносять нам мікроби,
Це маленькі розбишаки,
Хулігани, забіяки,
Що живуть усюди,
Там де є багато бруду.
Той хто руки не помиє
7. Їх ковтне і захворіє.
Запам’ятайте діти правила миття рук
Правила миття рук.
1. Намочити руки водою.
2. Нанести мило на всю поверхню рук.
3. Потерти руки долоня об долоню.
4. Потерти правою долонею по поверхні лівої руки з переплетеними пальцями.
5. Потерти руки долоня об долоню з переплетеними пальцями.
6. Зачепити пальці і потерти їх.
7. Ретельно вимити великі пальці кожної руки
8. Потерти долоні пальцями в круговому напрямку.
9. Змити руки водою.
10. Витерти руки рушником.
Дякуємо тобі за цікаву подорож, але нам вже час повертатися додому. Допобачення.
Заняття закінчується
Середа
«Спорт здоров'я дарує»
Бесіда й переказ оповідання «Змагання»
Мета: Поглиблювати знання дітей про те, що для людини головне – здоров’я. Розвивати
бажання вести активний спосіб життя, дбати про свій фізичний розвиток. Виховувати
інтерес до занять спортом, бажання бути завжди здоровим і гарним.
Біля струмочка сиділи жабеня, білченя та їжаченя. — Ніяк не зрозумію, — зітхало
їжаченя. Білченя й жабеня були страшенно незадоволені. Вони посперечалися, хто краще
стрибає, а їжаченя вибрали суддею. Білочка стрибала по гілочці, як рудий веселий м'ячик.
А жабеня застрибувало на середину струмка, на листок латаття, роблячи всілякі
дивовижні піруети. І їжаченя ніяк не могло зрозуміти, хто ж із них кращий стрибун.
Раптом їжаченя здригнулося від різкого голосу. — Усе неправильно! Усе навпаки! —
поряд на горобині каркала ворона. Незнайома. — Усе навпаки! — тупцяла вона туди-сюди
по гілці. — Руда має робити те, що зелена, й навпаки. Білченя й жабеня розгублено
перезирнулися. Але оскільки радить така поважна ворона... І тоді жабеня стрибнуло на
ялинку... І не втрималося, адже на лапках у нього не кігтики, а перетинки. А зі струмочка
вилізло мокре білченя. Латаття не витримало його. — Та ви зовсім не вмієте стрибати!
Обидва! — розкаркалась ворона. Засмутилися звірята. Але тут озвалося їжаченя: —
Капосна ворона все плутає! Ви чудово стрибаєте. Тільки кожен по-своєму! Жабеня у воду,
а білченя — на ялинку.
(За Н. Абрамцевою)
Бесіда за запитаннями:
Як ви розумієте слова їжачка: «Ви чудово стрибаєте. Тільки кожен по-своєму»?
Чи всі звірята можуть успішно займатися однаковим видом спорту?
Чому? А діти?
8. Естафетний біг
Хочеш бути здоровим — бігай!
Хочеш бути гарним — бігай!
Хочеш бути розумним — бігай!
Необхідно швидше пробігти, дотримуючись правил
— біг з картоплею в ложці;
- біг обійнявшись удвох.
Четвер
Дослід “ Миття рук з милом і без мила”
Мета: довести необхідність миття рук з милом).
Хід досліду
Перша дитина миє брудні руки в одній мисці без мила і витирає їх рушником. Вода в
мисці не дуже забруднилася, а на рушнику з’явилися чорні смуги.
Друга дитина миє брудні руки з милом в іншій мисці і також витирає їх рушником.
Відмітити, що вода в другій мисці стала набагато бруднішою, проте рушник залишився
чистим.
Спонукати дітей зробити самостійні висновки щодо миття рук.
Зробити точковий масаж рук, а також навчити дітей робити масаж рук під час їх
витирання .
Розповідь “Сон– запорука здоров’я”
Усім потрібен сон. Він дає змогу організмові відпочити і набратися сил після важкого дня.
Більшість дітей спить вночі 12 годин. Немовлятам треба спати більше, тому що вони
швидко ростуть і їхній організм легко втомлюється.
9. Дорослі більше не ростуть, тому сплять менше. Якщо ми недостатньо висипаємося, то
стаємо дратівливими. Поки дитина спить, усі процеси в її організмі вповільнюються. Це
дає їй можливість відпочити і швидко рости.
Молодці , малята, тепер я бачу що ви навчились правильно мити ручки.
П’ятниця
Прислів’я про здоров’я
Рухайся більше - проживеш довше.
Добрий погляд - ліки.
Добра людина здоровіша злого.
Добрим бути - довго жити.
Їж часник і цибулю - не візьме недугу.
Затхле повітря і брудна вода для здоров'я біда.
.
Здоров'я на хворобу не міняй.
Здоров'я збережеш, від біди підеш.
.
Недосипаєш - здоров'я втрачаєш.
Загадки
Щоб не був кволий, млявий, Не лежав під ковдрою, Не хворів і був в порядку, Роби кожен
день... (Зарядку)
10. Позабудь ти про комп'ютер. Біжи на вулицю гуляти. Для дітей дуже корисно Свіжим
повітрям... (Дихати)
Разгризешь сталеві труби, Якщо будеш чистити... (Зуби)
Оголосили бій мікробам : Миємо руки чисто... (Милом)
В кишені чатує Реву, плаксу і нечепуру, Їм втре потоки сліз, Не забуде і про ніс.
(носовичок)
Гаряча і холодна Я завжди тобі потрібна. Покличеш мене – біжу, Від хвороб березі.
(Вода)
Сюжетно-рольова гра «Лікарня»
Дати атрибути та стимулювати дітей до сюжетно-рольової гри «Лікарня»