Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
UNIBRAVO
Finans
Ödeme Vadesi
Ödeme vadeleri fatura ödemeleri ve tahsilatları için koşulları tanımlar. Ödeme vadeleri müşte...
UNIBRAVO
Ödeme Vadeleri kullanma
Müşteriler için ödeme vadeleri
Ödeme koşulları ayarlanabilir:
 Müşteri: Bu müşteri için ...
UNIBRAVO
Hesap Vade tarihi Borç Alacak
Alacak Hesapları 3 Ocak 10
Alacak Hesapları 30 Ocak 90
Gelir 100
Müşteri hesap özet...
Prochain SlideShare
Chargement dans…5
×

0

Partager

Télécharger pour lire hors ligne

Odoo'da Ödeme Vadeleri nasıl tanımlanır?

Télécharger pour lire hors ligne

Odoo iş uygulamasında ödeme vadeleri nasıl tanımlanır?

Livres associés

Gratuit avec un essai de 30 jours de Scribd

Tout voir
  • Soyez le premier à aimer ceci

Odoo'da Ödeme Vadeleri nasıl tanımlanır?

  1. 1. UNIBRAVO Finans Ödeme Vadesi Ödeme vadeleri fatura ödemeleri ve tahsilatları için koşulları tanımlar. Ödeme vadeleri müşteri ve tedarikçi faturaları için uygulanır. Örnek, belirli bir fatura için:  10 gün içinde % 50 ödeyin  30 gün içinde kalan bakiyeyi ödeyin Not Ödeme vadeleri birçok kez faturalamadan farklıdır. Belirli bir sipariş için iki parçada müşteri faturalandırabilirsiniz, bu bir vade değildir ama fatura koşuludur. Yapılandırma Finans uygulamasının Yapılandırma menüsünden genel ödeme vadelerinizi yapılandırın. Ödeme vadesinin açıklaması faturada veya satış siparişinde görünür. Bir ödeme vadesi tek bir satır veya birkaç satır olabilir (%10’u 3 gün içinde ve kalanı 21 gün içinde) (21 gün ex) gibi : Eğer birkaç satır ile bir ödeme vadesini oluşturursanız, en geç bir bakiye olduğundan emin olun. (yuvarlama ile, tam olarak% 100 yapamazsınız, çünkü 10 gün içinde% 50 ve 21 gün içinde% 50 yapıyor kaçının)
  2. 2. UNIBRAVO Ödeme Vadeleri kullanma Müşteriler için ödeme vadeleri Ödeme koşulları ayarlanabilir:  Müşteri: Bu müşteri için yeni satış siparişleri veya faturalar otomatik olarak bu ödeme vadesini uygulamak. Bu müşterinin gelecekteki tüm siparişler için bu ödeme vadesini vermek durumunda müşterilerin ödeme koşullarını ayarlayın.  Bir tırnak: Bu tırnak veya satış amacıyla oluşturulan tüm faturalarda bu ödeme vadesini uygulamak, ancak diğer alıntılar üzerinde etmek  Fatura: Bu faturada ödeme vadesini uygulamak için sadece Bir fatura ödeme terimini varsa, faturaya ilişkin yevmiye kaydı farklıdır. Vade veya vergi olmadan 100 $ bir fatura bu günlük girdisi üretecek: Hesap Vade tarihi Borç Alacak Alacak Hesapları 100 Gelir 100 Eğer 3 gün içinde% 10'luk bir ödeme dönemi ve 30 gün içinde dengesi bir fatura Ocak 1st yaparsanız, aşağıdaki yevmiye alıyorum: Hesap Vade tarihi Borç Alacak
  3. 3. UNIBRAVO Hesap Vade tarihi Borç Alacak Alacak Hesapları 3 Ocak 10 Alacak Hesapları 30 Ocak 90 Gelir 100 Müşteri hesap özetinde farklı vade tarihli iki satır göreceksiniz. Satıcı faturaları için ödeme vadeleri Satıcı faturaları ödeme koşullarını yönetmek için en kolay yolu tasarı üzerinde bitiş tarihi kaydetmektir. Sadece ödeme tarihi yeterli bir ödeme vadesini atamanız gerekmez. Birkaç taksit satıcı koşullarını yönetmek gerekiyorsa Ama, yine de tam olarak müşteri faturalarda olduğu gibi, ödeme koşullarını kullanabilirsiniz. Eğer satıcı faturası ödeme terimini ayarlarsanız, bir bitiş tarihi ayarlamak gerekmez. Tüm taksitler için kesin vadesi otomatik olarak oluşturulur.

Odoo iş uygulamasında ödeme vadeleri nasıl tanımlanır?

Vues

Nombre de vues

195

Sur Slideshare

0

À partir des intégrations

0

Nombre d'intégrations

1

Actions

Téléchargements

3

Partages

0

Commentaires

0

Mentions J'aime

0

×