Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
UNIBRAVO
Finans
Sürece Genel Bakış
Satış Faturasından Müşteriden Ödemesi almaya kadarki süreç
Odoo birden faturalama ve öd...
UNIBRAVO
Aşağıdaki bilgilere sahip bir müşteri faturası yaratalım:
 Müşteri: Agrolait
 Ürün: iMac
 Adet: 1
 Birim Fiya...
UNIBRAVO
Belge, üç bölümden oluşmaktadır:
 Müşteri bilgileri ile faturanın üst bilgisi,
 Faturanın ana gövdesi, ayrıntıl...
UNIBRAVO
Enterprise Versiyon
Faturayı doğruladığınız zaman bu faturaya karşılık gelen muhasebe kayıtları otomatik olarak
o...
UNIBRAVO
Müşteriye faturayı e-postayla gönderin
Müşteri faturası doğrulandıktan sonra, faturayı doğrudan ‘Email ile Gönder...
UNIBRAVO
Ödeme
Odoo’da, bir faturayla ilişkili muhasebe giriş kayıtları ile ödeme giriş kayıtlarıyla uzlaştırıldığında öde...
UNIBRAVO
Uzlaştırmak / Mutabakat yapmak
Haydi şimdi uzlaştırma (mutabakat) yapalım!
Artık her işlem üzerinden gidebilir ve...
UNIBRAVO
Ödeme uygulayın. Aşağıda faturaya ödemenin eklenmiş olduğunu görebilirsiniz.
Ödeme Takipçisi
Daha sonra müşterile...
UNIBRAVO
Odoo sizin takip stratejinizi tanımlamanız için yardımcı olacaktır. Onların ödenmemiş, ödeme bekleyen
faturaların...
UNIBRAVO
Kar ve zarar
Kar ve Zarar tablosu sizin gelir ve gider ayrıntılarınızı görüntüler. Sonuçta, bu size Net Kâr ve Za...
UNIBRAVO
Bilanço
Bilanço zaman içinde belirli bir anda şirket yükümlülüklerinin, aktiflerini ve özkaynağını özetlemektedir...
Prochain SlideShare
Chargement dans…5
×

0

Partager

Télécharger pour lire hors ligne

Satış Faturası nasıl oluşturulur ve tahsilat nasıl yapılır?

Télécharger pour lire hors ligne

Odoo iş uygulamasında Satış Faturası nasıl oluşturulur ve tahsilat nasıl yapılır?

Livres associés

Gratuit avec un essai de 30 jours de Scribd

Tout voir
 • Soyez le premier à aimer ceci

Satış Faturası nasıl oluşturulur ve tahsilat nasıl yapılır?

 1. 1. UNIBRAVO Finans Sürece Genel Bakış Satış Faturasından Müşteriden Ödemesi almaya kadarki süreç Odoo birden faturalama ve ödeme iş akışlarını destekler, böylece seçtiğiniz ve iş ihtiyaçlarınıza uygun olanları kullanabilirsiniz. Tek bir fatura için tek bir ödeme kabul edebilir veya birden fazla faturaya yayılan bir ödeme ve erken ödemeler için indirim alarak ödeme işleyebilirsiniz, işte bütün bunları etkin ve doğru şekilde yapabilirsiniz. Taslak Fatura için Kar ve Zarar Tipik bir 'Siparişten ödemeye’ senaryosu sonunda mal sevk edildikten sonar siz Bir fatura çıkarabilirsiniz; ödeme alırsınız; bu ödemeyi bankaya yatırabilirsiniz; Müşteri Faturası kapalı olduğundan emin olun; Müşterilerin ödemlerini geciktirip geciktirmediklerini takip edin; ve nihayet Kar ve Zarar raporunuzda Gelirinizi ve Bilanço raporunda Varlıklarınızın azaldığını görebilirsiniz. Bir sözleşme yükümlülüğü karşılandığında çoğu ülkede Faturalama oluşur. Bir müşteriye bir mal sevkettiyseniz, sözleşme koşullarına gore onlara fatura kesebilirsiniz. Tedarikçiniz size sevkiyatı gönderirse, o sözleşme şartlarını karşılamış demektir ve size fatura kesebilir. Kutu kamyondan veya kamyona hareket ettiğinde, sözleşme şartları yerine getirilir. Bu noktada, Odoo Depo personeli tarafından bir Taslak Fatura oluşturulmasını desteklemektedir. Fatura oluşturma Taslak faturalar manuel olarak Satış Siparişleri, Satınalma Siparişleri gibi diğer belgelerden elde edilebilir. Buna rağmen eğer isterseniz doğrudan bir taslak fatura oluşturabilirsiniz. Bir fatura sipariş edilen ve teslim edilen mal ve hizmetler için ödeme yapmak için siparişteki gerekli bilgiler ile müşteriye sağlanmalıdır. Ayrıca zamanında ve kesin bir biçimde faturayı ödemek için gerekli diğer bilgileri içermelidir. Taslak faturalar Sistem başlangıçta Taslak durumuna ayarlanır fatura oluşturur. Bu faturalar taslak durumdayken onlar muhasebeye hiçbir etkisi olmaz, onaylanmamış/doğrulanmamış olarak sistem içinde kalır. Kullanıcıların kendi taslak faturalarını oluşturmalarını durdurmak için hiçbir engel yoktur.
 2. 2. UNIBRAVO Aşağıdaki bilgilere sahip bir müşteri faturası yaratalım:  Müşteri: Agrolait  Ürün: iMac  Adet: 1  Birim Fiyatı: 100  Vergiler:% 15 KDV
 3. 3. UNIBRAVO Belge, üç bölümden oluşmaktadır:  Müşteri bilgileri ile faturanın üst bilgisi,  Faturanın ana gövdesi, ayrıntılı fatura satırları ile,  Vergi ve toplamları hakkında detaylar sayfanın altında bulunur. Açık veya Pro-forma faturalar Bir fatura genellikle mal ve / veya hizmetlerin miktar ve fiyatını, tarih, dahil oldupu herhangi bir parti, benzersiz fatura numarası ve vergi bilgilerini içerecektir. Bunu onaylamak için hazır olduğunuzda faturayı "Doğrula/Onayla" butonuna tıklayarak onaylayın. Faturanın durumu Taslak’dan Açık durumuna dönüşür. Bir fatura onaylandığı zaman, Odoo’da tanımlanmış ve değiştirilebilir, sıradaki benzersiz bir numarayı verir. Community Versiyon
 4. 4. UNIBRAVO Enterprise Versiyon Faturayı doğruladığınız zaman bu faturaya karşılık gelen muhasebe kayıtları otomatik olarak oluşturulur. İsterseniz "Diğer Bilgiler" sekmesinde yevmiye girişi/kaydı alanında kaydı/girişi tıklayarak detayları görebilirsiniz.
 5. 5. UNIBRAVO Müşteriye faturayı e-postayla gönderin Müşteri faturası doğrulandıktan sonra, faturayı doğrudan ‘Email ile Gönder ' işlevi ile müşteriye gönderebilirsiniz. Onaylanmış faturanın üretilen tipik bir yevmiye kaydı aşağıdaki gibi görünecektir: Hesap Cari Hesap Bitiş tarihi Borç Alacak Alacak hesapları Agrolait 2015/01/07 115 Vergiler Agrolait 15 Satış 100
 6. 6. UNIBRAVO Ödeme Odoo’da, bir faturayla ilişkili muhasebe giriş kayıtları ile ödeme giriş kayıtlarıyla uzlaştırıldığında ödenmiş olarak kabul edilir. Eğer fatura ile ödeme girişi arasında bir uzlaşma/mutabakat yapılmamışsa siz ödemeyi girene kadar, fatura Açık durumda kalır. Bir ödemeden sonra üretilen tipik bir yevmiye kaydı aşağıdaki gibi görünecektir: Hesap Cari Hesap Bitiş tarihi Borç Alacak Banka Agrolait 115 Alacak hesapları Agrolait 115 Banka hesap özeti üzerinden kısmi bir ödeme almak Odoo’da banka hesap ekstrelerinizi girebilirsiniz ya da muhasebe yerleşimine göre bir csv dosyası veya birçok önceden tanımlanmış diğer biçimleri içeri alabilirsiniz. İlgili yevmiyeyi muhasebe gösterge panosundan bir banka ekstresi (hesap özeti) oluşturun ve 100 $ bir tutar girin.
 7. 7. UNIBRAVO Uzlaştırmak / Mutabakat yapmak Haydi şimdi uzlaştırma (mutabakat) yapalım! Artık her işlem üzerinden gidebilir ve onları uzlaştırabilir veya alt kısmındaki talimatlar ile toplu mutabakat yapabilirsiniz. Tablodaki öğeleri uzlaştırdıktan sonra ilgili fatura şimdi "Bu müşteri için bekleyen ödemeler var. Bu faturayı ödemek için onları uzlaştırabilirsiniz." şeklinde görünecektir.
 8. 8. UNIBRAVO Ödeme uygulayın. Aşağıda faturaya ödemenin eklenmiş olduğunu görebilirsiniz. Ödeme Takipçisi Daha sonra müşterilerin fatura ödemelerinde artan bir eğilim olur. Bu nedenle, tahsilatçılar para toplamak ve daha hızlı toplamak için her türlü çabayı harcarlar.
 9. 9. UNIBRAVO Odoo sizin takip stratejinizi tanımlamanız için yardımcı olacaktır. Onların ödenmemiş, ödeme bekleyen faturalarını ödemeleri için müşterilerine bunu hatırlatmak için, ödemesi gecikmiş ve ciddi duruma gelmiş müşterilere bağlı olarak farklı eylemler tanımlayabilirsiniz. Bu eylemler, bir faturanın vade günü belirli bir süre geçtiğinde tetiklenen takip seviyelerine paketlenmiştir. Aynı müşteri için başka gecikmiş faturalar varsa, en gecikmiş fatura eylemleri uygulanacaktır. "Gecikmiş Ödemeler" içinde müşteri kayıtlarına giderek takip mesajını ve tüm vadesi geçmiş faturaları görürsünüz. Müşteri yaşlandırma raporu (alacak yaşlandırması): Tahsilatçı için müşteri alacak sorunlarını anlamak ve işlerine öncelik vermek için müşteri yaşlandırma raporu ek bir anahtar araç olacaktır. Vadesi geçmiş olan müşterilerin belirlenmesi ve toplama çabalarına başlamak için yaşlanma raporu kullanın.
 10. 10. UNIBRAVO Kar ve zarar Kar ve Zarar tablosu sizin gelir ve gider ayrıntılarınızı görüntüler. Sonuçta, bu size Net Kâr ve Zarar hakkında net bir görüntü verir. Bazen "Gelir Tablosu" ya da "Gelir ve Gider Tablosu." Olarak da adlandırılır
 11. 11. UNIBRAVO Bilanço Bilanço zaman içinde belirli bir anda şirket yükümlülüklerinin, aktiflerini ve özkaynağını özetlemektedir. Örneğin, sürekli muhasebe yöntemini kullanarak envanter yönetmek durumundaysanız malzemeler müşteriye sevk edildikten sonra "Dönen Varlıklar" hesabında bir düşüş beklemelisiniz.

Odoo iş uygulamasında Satış Faturası nasıl oluşturulur ve tahsilat nasıl yapılır?

Vues

Nombre de vues

746

Sur Slideshare

0

À partir des intégrations

0

Nombre d'intégrations

3

Actions

Téléchargements

2

Partages

0

Commentaires

0

Mentions J'aime

0

×