Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
Prochain SlideShare
What to Upload to SlideShare
What to Upload to SlideShare
Chargement dans…3
×
1 sur 6

Nie czekaj zbyt dlugo ze zmiana opon

0

Partager

Télécharger pour lire hors ligne

Mówienie, że czas jest najważniejszy, ma dużą wartość, jeśli chodzi o odpowiedni czas zmiany opon z letnich na zimowe. Opony letnie są świetne latem, ale kiedy nadchodzi zima, opony letnie mają bardzo niewiele do zaoferowania, jeśli chodzi o osiągi. Bez odpowiedniej przyczepności pojazd nie będzie mógł przyspieszać ani hamować zgodnie z przeznaczeniem, ponieważ opony najprawdopodobniej wpadną w poślizg. Właśnie dlatego czas zmiany będzie bardzo ważny, abyś miał opony zimowe w samochodzie przed nadejściem zimy.

https://www.nokiantyres.pl/opony/samochody-osobowe/opony-zimowe/

Nie czekaj zbyt dlugo ze zmiana opon

  1. 1. NIE CZEKAJ ZBYT DŁUGO ZE ZMIANĄ OPON
  2. 2. NIE CZEKAJ ZBYT DŁUGO ZE ZMIANĄ OPON • Mówienie, że czas jest najważniejszy, ma dużą wartość, jeśli chodzi o odpowiedni czas zmiany opon z letnich na zimowe. Opony letnie są świetne latem, ale kiedy nadchodzi zima, opony letnie mają bardzo niewiele do zaoferowania, jeśli chodzi o osiągi. Bez odpowiedniej przyczepności pojazd nie będzie mógł przyspieszać ani hamować zgodnie z przeznaczeniem, ponieważ opony najprawdopodobniej wpadną w poślizg. Właśnie dlatego czas zmiany będzie bardzo ważny, abyś miał opony zimowe w samochodzie przed nadejściem zimy. • Zima zaczyna się już wtedy, gdy temperatura spada poniżej zera, i wtedy opony letnie będą miały gorsze osiągi niż opony zimowe. Opony zimowe są zaprojektowane na niskie temperatury i mają dodatki, które uelastycznią gumę nawet w bardzo niskich temperaturach. Dodatki te nie występują w oponach letnich, ponieważ nie są przeznaczone do zamierzonego zastosowania. Nie mają również bieżnika zoptymalizowanego pod kątem śniegu i lodu, więc mają bardzo niewiele do dodania, jeśli chodzi o zapewnienie dobrej przyczepności i kontroli w warunkach zimowych.
  3. 3. NIE CZEKAJ ZBYT DŁUGO ZE ZMIANĄ OPON • Trudno jest ustalić najlepszy moment, ponieważ jest on różny w poszczególnych regionach, a także z roku na rok. Zawsze jednak lepiej jest zmienić nieco za wcześnie niż za późno. Podobnie lepiej jest wrócić do opon letnich nieco później niż za wcześnie. Zawsze bezpieczniej jest jeździć z oponami zimowymi poza zimą niż z oponami letnimi w warunkach zimowych. Powiedziawszy, że nie zaleca się używania opon zimowych przez cały rok, ponieważ szybko się zużyją. Po sezonie zimowym musisz wrócić do opon letnich.
  4. 4. NIE CZEKAJ ZBYT DŁUGO ZE ZMIANĄ OPON • Po zmianie opony bardzo ważne jest sprawdzenie ciśnienia w oponie, ponieważ temperatura wpływa na ciśnienie w oponie. Spadek temperatury zmniejsza również ciśnienie w oponach. Więc jeśli masz duże spadki temperatury, musisz sprawdzić, czy ciśnienie jest nadal w porządku. Zbyt niskie ciśnienie w oponach zwiększa zużycie opon i zużycie paliwa, więc zapomnienie o sprawdzeniu i kontynuowaniu jazdy może być kosztowne. Dlatego podczas tankowania samochodu sprawdź ciśnienie w oponach.
  5. 5. NIE CZEKAJ ZBYT DŁUGO ZE ZMIANĄ OPON • Aby uzyskać więcej informacji na temat optymalnych opon i czasu na zmianę, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/
  6. 6. NIE CZEKAJ ZBYT DŁUGO ZE ZMIANĄ OPON

×