Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
Prochain SlideShare
What to Upload to SlideShare
What to Upload to SlideShare
Chargement dans…3
×
1 sur 3

Spojrzenie na historię opon zimowych

0

Partager

Télécharger pour lire hors ligne

Wcześniej opony zimowe były przeznaczone wyłącznie do użytku w trudnych miesiącach zimowych. Ich osiągi były wysokie, o ile opony zimowe były użytkowane na ośnieżonych drogach. Ale czasy się zmieniły, a nowoczesne opony zimowe znacznie się poprawiły. Na rynku znajdziesz opony zimowe z kolcami, które są idealne na mokre, oblodzone drogi, i bezkolcowe opony zimowe przeznaczone na drogi pokryte śniegiem. Po założeniu tych opon do Twojego pojazdu nie będziesz na łasce innych kierowców i pogody zimą.

Plus De Contenu Connexe

Vous Pourriez Aussi Aimer

Spojrzenie na historię opon zimowych

  1. 1. Spojrzenie na historię opon zimowych
  2. 2. Wcześniej opony zimowe były przeznaczone wyłącznie do użytku w trudnych miesiącach zimowych. Ich osiągi były wysokie, o ile opony zimowe były użytkowane na ośnieżonych drogach. Ale czasy się zmieniły, a nowoczesne opony zimowe znacznie się poprawiły. Na rynku znajdziesz opony zimowe z kolcami, które są idealne na mokre, oblodzone drogi, i bezkolcowe opony zimowe przeznaczone na drogi pokryte śniegiem. Po założeniu tych opon do Twojego pojazdu nie będziesz na łasce innych kierowców i pogody zimą. Jeśli pogoda jest zbyt deszczowa lub mroźna, ale drogi nie są pokryte śniegiem, warto zastosować nowoczesne opony zimowe. Pojedynczy przystanek awaryjny na takich drogach nie zniszczy bieżnika opon. Dopóki inwestujesz w najwyższej jakości opony zimowe, dopóty będą miały osiągi niemal identyczne jak opony całoroczne na suchych nawierzchniach. Jednak nie zaleca się użytkowania opon zimowych po zakończeniu sezonu zimowego. Latem nie będziesz w stanie wykorzystać ich pełnego potencjału. Wtedy lepiej zastosować opony letnie. W przypadku nowoczesnych opon zimowych wiele rzeczy uległo poprawie, m. in. siła hamowania i prowadzenie. Kiedyś te opony charakteryzowały się miękkością i nieprecyzyjnym prowadzeniem. Podczas jazdy po suchej i mokrej nawierzchni nie zapewniały dobrego wyczucia i dobrej przyczepności. Prawie nie było szans na wydostanie się z poślizgu. Najwyższej jakości opony zimowe, które są obecnie dostępne, oferują takie same właściwości jezdne jak opony całoroczne. Charakterystyka prowadzenia jest bardzo ważna, ponieważ każdy pojazd osobowy posiada system zwany elektroniczną kontrolą stabilności. Opony zimowe nie tylko sprawdzają się doskonale na suchych i mokrych nawierzchniach, ale w ostatnich latach ich osiągi na śniegu również się poprawiły. Sytuacje, w których samochody osobowe utknęłyby w śniegu lub w lodzie przez wiele godzin, są nieliczne z powodu ulepszeń opon zimowych. Przyczepność zarówno na śniegu, jak i lodzie znacząco się poprawiła. Ponadto jazda pojazdem z nowoczesnymi oponami zimowymi bardzo zmniejsza szansę utraty przyczepności lub odholowania, ponieważ te opony opracowano, aby zapobiegać takim sytuacjom. Aby jak najlepiej wykorzystać opony zimowe, musisz wybrać te oferujące najwyższą jakość. Upewnij się, że oceniasz dostępne marki i kupujesz oponę od marki, która jest znana ze sprzedaży wysokowydajnych opon zimowych. Opinie ekspertów i byłych klientów mogą ci bardzo pomóc w trakcie wybierania opon zimowych. Wybór odpowiedniej opony to nie koniec – musisz upewnić się, że zostały poprawnie założone, aby osiągnęły najlepsze osiągi. Przejdź tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat opon zimowych i ich rozwoju z biegiem lat. Odwiedź naszą stronę www.nokiantyres.pl już dzisiaj.
  3. 3. Spojrzenie na historię opon zimowych

×