Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
Work Plan 2015 | Trends 2015
Cloud Computing
1 
לא ברור מאליו שכולם מבינים את גודל ההזדמנות שטמונה במחשוב ענן. רבים עדיין 
מסתכלים על כך כעל- מחסן. אבל מתוך ההתבוננות ...
הענן הפרסונאלי על פי -The Era of Personal Cloud זהו עידן הענן הפרסונאלי 
חברת המחקר גרטנר יזיז אותנו בשיחה מחשיבה על מכשיר...
Power of Information
2 
כבר ידוע כי הכוח של הדטה משמעותי יותר מאי פעם, וכי מותגים חכמים מסוגלים ללמוד 
שהם משאירים אחריהם. דטה היא Data בפועל ל...
3D Printing
3 
משמח אותי שחברות כמו גרטנר חושבות כמוני על המשמעות העמוקה של מדפסות תלת 
ממדיות כמגמה שתשנה את חיינו. על פי חברת המחקר ...
Connected
4 
נראה לי שכבר קלטתם, אם אתם עוקבים אחר הבלוג שלי- שאני מאמינה בעולם 
מחובר. מימוש החזון הזה למעשה יחבר את כל המיליארדים ...
Mixed
5 
מי שמכיר את צורת החשיבה שלי יודע שאני מאתגרת כבר תקופה ארוכה את הרעיון 
שאנשים לא רוצים להיות במעורבות עם מותגים מסחריי...
Globalization
6 
"העולם משתטח !" את זה כתב תומס פרידמן לפני כעשור. אבל היום אנחנו רואים זאת 
הלכה למעשה, כשזה קורה בפועל. היציאה של עליב...
Storytelling
7 
בכל שנה כשאני נוסעת לפסטיבל הקריאטיב בקאן אני מבינה יותר ויותר את חשיבותו של 
שילוב הסיפור בעולמו התדמיתי של המותג. לית...
Personalization & Customization
8 
אחד הטרנדים העולים שהתפתחו בשנים האחרונות הינו- פרסונליזציה וקסטומיזציה. זה 
אומר לתת פתח ליכולתו של הלקוח לבטא את הצד ...
Communication
9 
לא נראה שיש מי שיתווכח על כך שהתקשורת שלנו השתנתה 
מקצה לקצה וסביר להניח שאף תמשיך להשתנות. אבל לצד 
השינויים צצות הזדמ...
Social
10 
עולם הרשתות החברתיות השפיע עלינו בתחומים רבים, מֵעֵבֶר לדרך בה אנחנו 
מתקשרים אחד עם השני. סביב הרעיון של הסושייל קמות...
e-Commerce
11 
בכל יום שעובר אנחנו מתרגלים לרכוש יותר שירותים ומוצרים באמצעים 
דיגיטליים. האמצעים הללו משנים את הדרך בה אנחנו כצרכנים...
DIY
12 
תופעה רווחת בימינו היא שרבים האנשים שמתרגלים לעשות דברים בעצמם: לבנות לעצמם 
אתרים, לפרסם בבלוגים פרטיים, ובמקביל מצוי...
אנחנו, כל אחד מאתנו מסתובב כיום עם כוח מחשוב עתיר יכולות- כוח מחשוב 
שבשנות השישים והשבעים היה חשוף רק למספר קטן של אנשים,...
The End
Trends 2015
Prochain SlideShare
Chargement dans…5
×

Trends 2015

Trends 2015

 1. 1. Work Plan 2015 | Trends 2015
 2. 2. Cloud Computing
 3. 3. 1 לא ברור מאליו שכולם מבינים את גודל ההזדמנות שטמונה במחשוב ענן. רבים עדיין מסתכלים על כך כעל- מחסן. אבל מתוך ההתבוננות על המתרחש חשוב שתבינו גם אתם מה זה אומר לגביכם, ותבינו כיצד הדברים מתפתחים- איך חברות מייצרות שירותים קחו בחשבון שהעולם של שירותי המחשוב עובר .Cloud ומוצרים חדשים בתפיסת תמורות, כך שכיום אפשר לשכור על בסיס כמות השימושים : שטחי אחסון, דטה, פלטפורמות ואף תוכנות. זה אומר שאפשרות הכניסה שלכם והיכולת לפיתוח יכולות חדשות רק גדלה כל הזמן- והמחסומים, קטנים. ומה שהיה כרוך בעבר בְּעָלוּת מאוד גבוהה יכול לעלות לכם הרבה פחות. כמו כן זה אומר שאתם משלמים בפועל רק על שמאפשרים לעסקים קטנים SalesForce של CRM השימושים. ישנם הרבה שירותי ענן כמו וגדולים לפתח פלטפורמות ומתוכן שיטות- שמחזקות את הקשר עם הלקוח ואת ניהול המסע של הלקוח, על בסיס מערכות מתוחכמות שחשוב להזכיר- מתעדכנות כל הזמן בגרסאות חדשות. כמו כן, לצד השירותים העסקיים ישנו פלייליסט אדיר של שירותים Hightail ,Evernote ,Dropbox : עבור המשתמש הפרטי- או עבור מקום העבודה- כמו ועוד ועוד, שירותים בחלקם חינמיים שלא היו זמינים לנו בעבר, ומאפשרים לנו לעשות בפועל הרבה יותר.
 4. 4. הענן הפרסונאלי על פי -The Era of Personal Cloud זהו עידן הענן הפרסונאלי חברת המחקר גרטנר יזיז אותנו בשיחה מחשיבה על מכשירים, אל חשיבה על שירותים. משתמשים חכמים ימנפו את השיטה המושתתת על זיקה להרבה מאוד מכשירים, אבל הם לא יסתמכו על הצמדות למכשיר אחד אלא יעדיפו להיכנס אל הענן הפרטי שלהם ומשם יעבדו ללא תלות במסך בו הם נמצאים. ברור שמצב זה ישנה לחלוטין את הדרך שבה אנו בכלל מתייחסים למחשבים מבשר שינוי בדמוקרטיזציה של העסקים - SAAS -PAAS -IAAS ולחומרה. עידן ה ומאפשר לכל חברה קטנה כגדולה להגיע ליישור קו שוויוני מבחינת היכולות והגישה לתשתיות. מדובר על שינוי משמעותי בקצב שבו נכנסים שחקנים חדשים שלקראתו מוטב לכם SWOT - לתמונה- שינוי מהיר שמייצר סוג חדש של להתכונן, לברור מתוכו את החלקים הטובים, ולהגיב במהירות לחלקים המאיימים. The Era of Personal Cloud שימו לב כי אנחנו נוטים לחשוב שמדובר בשינוי כאבולוציה בעולם הטכנולוגיה, אבל זו אינה הכוונה. השינוי חל על הנכונות לעבור לשיטה יצירתית של בניית הצעת הערך שלנו, ועל האופן שבו התחרות מתקיימת. לפנינו נפרשת אפשרות שלא היה נגיש לנו אי פעם. TTM חדשה לגמרי ליצירת יכולת אחרת ב
 5. 5. Power of Information
 6. 6. 2 כבר ידוע כי הכוח של הדטה משמעותי יותר מאי פעם, וכי מותגים חכמים מסוגלים ללמוד שהם משאירים אחריהם. דטה היא Data בפועל למה זקוקים הצרכנים, בזכות שובל ה אפוא כלי חזק שמתפקד כאוזן קשבת אותנטית שמאפשרת לנו ללמוד, לבחון- ולהיות אקטיביים אל מול מה שלמדנו. זה מכריח אותנו לעבוד בצורה שונה, הרבה יותר גמישה, עם תרבות של טסטינג, ותוך התמקדות בניסיונות קטנים ולאו דווקא בהפקות גדולות ופרויקטים עתירי זמן וכסף וזאת על מנת שנוכל ללמוד תוך כדי תנועה מהדטה ולפעול קדימה מתוך הלימוד. בפועל יש בכך יתרונות רבים : כשאנו משתמשים בדטה לטובת הצרכן- נוכל להשביח את המסר שהוא מקבל וכתוצאה מכך הוא יגלה יותר מעורבות כשהמסר יהיה קשור בו באופן ישיר. ישנן לא מעט דוגמאות לכלים, שירותים ושיטות שמושתתות על דטה, ויש לקחת בחשבון את כוחו של המידע, שכאשר הוא משולב עם טכנולוגיות משוכללות הוא הופך את הדטה לכלי תובנה כזו שתעצב את עולם הסחר בשנים הקרובות. כל ארגון בלי יוצא מן הכלל צריך לבחון את מקומו במסגרת המגמה הזו ולברר איך הוא יכול להשתמש בדטה הקיימת בצורה חכמה יותר, איך הוא יכול לאסוף דטה חדשה ומאילו מקורות הוא יכול לשכור דטה שתשרת אותו למטרות נקודתיות או ארוכות טווח, כמו כן- כל ארגון חייב להתיימן ביכולת ולעשות לה ויזואליזציה שמקרבת מידע עם תובנות אל העובדים Data לנתח את ה הרלוונטיים בחברה.
 7. 7. 3D Printing
 8. 8. 3 משמח אותי שחברות כמו גרטנר חושבות כמוני על המשמעות העמוקה של מדפסות תלת ממדיות כמגמה שתשנה את חיינו. על פי חברת המחקר מתברר כי בממדים עולמיים תחום המדפסות התלת ממדיות יתרחב ויגדל ב 75 אחוז בשנת 2014 ! ותופעה זאת תלוּוֶה בהכפלת השימוש במכשירים להדפסה תלת ממדית בשנת 2015 . אם כן, אולי הגיע הזמן להתייחס ברצינות למגמה הדוהרת לכיוון הזה ? עדיין אין דיווח מספיק על המגמה הזו, ואולי זה הזמן להקדיש מחשבה ויתר תשומת לב כדי לבדוק איך זה משפיע בפועל על התעשיות בהן אתם פעילים. עבורכם... Wake up Call - זהו למעשה שימו לב שכבר כיום ישנם עסקים שמוקמים על בסיס הקונספט של מדפסות תלת ממד. שמושתתות על אנשים פרטיים שלוקחים את -Fab Lab כמו כן ישנן דוגמאות של ההזדמנות לטובת יצירת מציאות חדשה. באותה מידה גם מותגים גדולים כמו נסטלה וקוקה קולה קופצים על העגלה ומתנסים בהשמת הרעיון לשם התמודדות עם נתוני השטח. בכך הם נענים לצורך בחיכוך, נסינות, מעורבבות ויחסי ציבור.
 9. 9. Connected
 10. 10. 4 נראה לי שכבר קלטתם, אם אתם עוקבים אחר הבלוג שלי- שאני מאמינה בעולם מחובר. מימוש החזון הזה למעשה יחבר את כל המיליארדים שעדיין אינם מחוברים לרשת בכל העולם, באופן שיחבר בין מכשירים לבין עצמם, בין אנשים למכשירים- וישליט היגיון חדש עם פונקציונליות רב ממדית בתחום המוצרים והמפגש בין האדם לאריזה. בעיני, זאת אחת המגמות החשובות ביותר שצפויות לשנות לנו את החיים בעשור הקרוב, וכל עסק חייב לשקול איך ולמה מצב זה פוגש אותו. אמרו בצורה חכמה וחשוב מכך- IoT האחרון בברצלונה-שבעתיד כל חברה, כל מותג יהיה עסק GSMA ב יהפוך לתשתית שמספקת שירותים. עסקים שונים, מ-קמעונאים, יצרנים IoT כל עסק ועד נותני שירותים חייבים לשקול איך להשתלב במגמה הזו: כיצד הם מנצלים את העובדה ששכבת האינטרנט מסוגלת להוסיף זוויות פונקציונאליוֹת חדשות למוצרים, ולאפשר לגולשים לתפעל יותר חפצים מרחוק. במקביל, חשוב להכיר את הנושא כדי לבנות על בסיס הדטה שנאגרת באמצעותו, זו שיטה שתאפשר לנו לפתח בסיס עסקי מסועף, שמבשר חדשנות ופיתוח עסקים חדשים הלכה למעשה.
 11. 11. Mixed
 12. 12. 5 מי שמכיר את צורת החשיבה שלי יודע שאני מאתגרת כבר תקופה ארוכה את הרעיון שאנשים לא רוצים להיות במעורבות עם מותגים מסחריים. בעיני, אנשים רוצים להיות מעורבים במיזמים שמיטיבים את איכות חייהם ומאפשרים להם נוֹחוּת מרבית. ומה זה אומר בפועל ? זה אומר שהמותג צריך להיות מספיק חכם ולייצר כלים בהם הלקוח, הצרכן, מעורבב הודות לצרכים שלו עצמו, במסגרת הנכסים של המותג. ברגע שצרכן ירגיש שהוא משפיע באופן אישי על איכות חייו- הוא ישתף פעולה. מעורבבות הינה בעיני אחת המגמות החשובות ביותר עליהן צריך לתת את הדעת בתכנון טווח ארוך לשנת הפעילות הבאה. מותגים שיֵדעו לייצר פתרונות שמאפשרים לאנשים להגדיר את הצרכים שלהם ובכך להיות יותר קונטקסטואליים- יזכו בתשומת ליבו של הצרכן.
 13. 13. Globalization
 14. 14. 6 "העולם משתטח !" את זה כתב תומס פרידמן לפני כעשור. אבל היום אנחנו רואים זאת הלכה למעשה, כשזה קורה בפועל. היציאה של עליבאבא להנפקה בבורסה בארה"ב, והעובדה שיש ביכולתנו כצרכנים לרכוש מוצרים מכל העולם באמצעות חברות הענק- אמזון ואיביי, ומאתרי סחר אחרים. היכולת שבידי כל נותן שירות וכל יצרן, קטן כגדול לפתוח לעצמו נוכחות גלובאלית בכלים חדשים לגמרי- גורמת לכך שעולם הסחר משנה את פניו. כך אפשר לתקשר עם אנשים מכל קצוות העולם באמצעות כלים חדשים כמו ורשתות חברתיות. כל אלו גורמים לכך שהגאוגרפיות מתקרבות IM אפליקציות ומצטמצמות. אמנם האיומים במגרש התחרותי גדלים, ואף הסכנות- אבל לצד אלו צצות גם הרבה מאוד הזדמנויות. למעשה, כל עסק שמגדיר את עצמו כמי שפעיל בממדים לוקאליים שתחומים בגבולות מדינה אחת יכול להתחיל לחשוב במונחים גלובאליים כי מוכנה ומזומנת לו הפלטפורמה, התשתית שמובנית מראש לעשות זאת למענו. אך מעל לכל - כיום מקובל על עסקים וצרכנים שהדברים כבר אינם נראים רחוקים כשהיו עד כה, ושהמדיה החדשה מצמצמת את טווח האינטראקציה.
 15. 15. Storytelling
 16. 16. 7 בכל שנה כשאני נוסעת לפסטיבל הקריאטיב בקאן אני מבינה יותר ויותר את חשיבותו של שילוב הסיפור בעולמו התדמיתי של המותג. ליתר דיוק , הדגש מושם על החשיבות של מספרי הסיפורים. נכון לעכשיו, היכולת לספר סיפור טוב נעשית מורכבת למֶדַי, וזאת בשל העובדה שכיום הקרנסי של התוכן, כלומר ההשפעה שנובעת מכוח הסיפור כבר אינה שייכת רק למותגים: בעצם כל אדם יכול לשתף אחרים כמספר הסיפורים ובכך להתחרות עם המותג על הנדל"ן ברשתות החברתיות בפיד של הגולש. אבל מצד שני יש גם למותג הזדמנויות חדשות ורבות לספר על המותג ולהעשיר את שכבת התוכן שלו באמצעות פתרונות שיתייחסו לדפוסי ההתנהגות החדשים של הגולשים, תוך שימוש בטכנולוגיה ולהעביר את המסר דרך מסכים הרבה יותר אישיים וקונטקסטואליים. על המותגים לבדוק כיצד ליצור קשר שיהיה אטרקטיבי מֵעֵבֶר למכירות, כיצד לצאת באמירה שהיא חלק מתרבות השיתוף עצמה באמצעות הכלים החדשים ולנוכח העובדה שאנשים רוצים להיות מעורבים ולקבל במה כדי להשפיע ישירות על איכות חייהם. מספרי הסיפורים הם אלו שישרדו את התקופה הזו שמלאה בכל כך הרבה גופים מתחרים שמגיעים ממקורות לא צפויים. ומותג שרוצה להתקדם ברוח הזמן צריך לספק- כחלק אינטגראלי מהעבודה שלו, את הסיפור הקונסיסטנטי אודות פעילותו יום יום, דקה דקה.
 17. 17. Personalization & Customization
 18. 18. 8 אחד הטרנדים העולים שהתפתחו בשנים האחרונות הינו- פרסונליזציה וקסטומיזציה. זה אומר לתת פתח ליכולתו של הלקוח לבטא את הצד שלו, כך שיהיה בכוחו להחליט מה הוא יראה על המדף, או מה יקרה עם המוצר שהוא קונה. היכולת הכי בולטת, שתגדיר מותגים כמערבים הינה אותה אפשרות שניתנת ללקוחות להחליט מצד אחד על הדרך בה המותג יפנה אליהם ) באופן שהופך ליותר ויותר פרסונאלי ומוטה צרכים אישיים(, ומצד שני הזמנת הלקוח להשפיע על המוצרים אותם הוא רוכש ולקסטם אותם על פי מידה. חידוש זה כמובן אינו יכול להתקיים בכל תעשייה, אבל בהחלט זהו כיוון חשיבה שצריך לשמש כנר לרגלכם. עוד חשוב לציין שהחוויה של קסטומיזציה יכולה לקבל תפקיד משמעותי גם באופן בו הלקוח שולט באינפורמציה שהוא מוצא בנכסים שאתם בונים: מעצם העובדה שאתם נותנים לו כלים לעיצוב החוויה- המעורבות האקטיבית מצדו גוברת פי כמה.
 19. 19. Communication
 20. 20. 9 לא נראה שיש מי שיתווכח על כך שהתקשורת שלנו השתנתה מקצה לקצה וסביר להניח שאף תמשיך להשתנות. אבל לצד השינויים צצות הזדמנויות חדשות שמאפשרות לנו כמותגים מסחריים להיות בקשר עם הלקוחות דווקא דרך אותם הכלים שבהם הצרכנים בוחרים לקיים את התקשורת שלהם- כל הזמן ובכך )באמצעות המסכים והשיטות החדשות( לייצר בידול ושוני בגישה מול קהל הצרכנים. כלים כמו וואצאפ וטוויטר הופכים בימינו לזירות שיחה ערניות בהם הלקוח רוצה לבטא את עצמו בין אם במסגרות גלויות ובין אם פרטיות. מותגים חכמים צריכים למסד יכולות חדשות מסוג זה, שיציעו שירות לקוחות בכל אותם כלים, ולמסד במערך הפנימי של הארגון שיטות חדשות בכל הקשור להקשבה, לימוד וניהול הקשר עם הלקוח.
 21. 21. Social
 22. 22. 10 עולם הרשתות החברתיות השפיע עלינו בתחומים רבים, מֵעֵבֶר לדרך בה אנחנו מתקשרים אחד עם השני. סביב הרעיון של הסושייל קמות חברות חדשות שמביאות איתן סוג חדש של שירותים. שירותים אלה מתבססים על האומץ שמגלים האנשים לעשות עסקים אחד עם השני- ועל היכולת של הטכנולוגיה לתפקד כמתווך שמאפשר לאנשים למכור זה לזה משאבים פנויים. על רקע זה הולך וניבנָה דור חדש של מוצרים ושירותים, ומה שחשוב יותר- צורת הסחר משנה את דפוסי ההתנהגות של האנשים. עסקים חכמים צריכים לשאול את עצמם איך לשלב את העוצמה של הסושייל כמרכיב שמוטמע בקו מפתחים הצעות ערך UBER - האסטרטגי של החברה. יותר ויותר עסקים כדוגמת שמושתתות על הרעיון של בניית פלטפורמה המפגישה צרכים עם צרכנים. תפקיד הסושייל כבר אינו מוגבל לשמש רק ככלי תקשורת, ובמובנים רבים הוא מקובל כדרך חדשה לעסקים וצרכנות. ולכן, מותגים שידעו להשתמש בסושייל מתוך ההבנה הזו יגלשו "באופן חלק" על מגמה טבעית שהופכת להיות יותר ויותר חלק מחיינו.
 23. 23. e-Commerce
 24. 24. 11 בכל יום שעובר אנחנו מתרגלים לרכוש יותר שירותים ומוצרים באמצעים דיגיטליים. האמצעים הללו משנים את הדרך בה אנחנו כצרכנים עושים דברים וזה כמובן מחייב את ריענון השיטות שעליהן קמעונאים, נותני שירותים ויצרנים צריכים לבסס את הנגיעה שלהם בלקוח. הסחר האלקטרוני, )עם ההבנה שהסחר באופן כללי משתנה( הולך ותופס מקום מרכזי יותר בחיינו, כשהצרכן כיום יכול להיות מושפע ישירות ממסרים ומתכנים- וגם לפעול בזירות ובמסכים שונים. ממצב זה נגזרת אמירה ברורה- כל עסק מבלי יוצא מן הכלל חייב לבסס לעצמו אסטרטגיית פעולה איקומרסית ולבדוק היטב אילו פעולות, אילו תכנים, אילו מוצרים ושירותים צריכים להיות מונכחים בזירה הדיגיטלית. המסקנה הזו חייבת להישען על הצגה ברורה של הצעת הערך של המותג ועל רגישות לקהל מולו הוא פעיל. קווי פעולה אלו יכתיבו כמובן את הווליום, את גודל ההשקעה ואת המקומות הנכונים בהם כדאי למותג להיות פעיל ולבסס נוכחות ססטיינבילית ומתפתחת.
 25. 25. DIY
 26. 26. 12 תופעה רווחת בימינו היא שרבים האנשים שמתרגלים לעשות דברים בעצמם: לבנות לעצמם אתרים, לפרסם בבלוגים פרטיים, ובמקביל מצויים עסקים קטנים שבונים נוכחויות של סחר הגולשים גם התרגלו לקבל תשובות במדיום הדיגיטלי, .ETSY אלקטרוני באתרים כמו איבי ו לבצע פעולות עצמאיות באתר הבנק, או לסגור על טיסות באתרי תיירות שונים. מצב עניינים זה מאפשר לבנות סוג חדש של שירותים, שימשוך את הלקוח גם בהוזלת המחיר וגם בהעצמת החוויה של הלקוח המודרני שמעוניין לעשות דברים בעצמו. אין זו מגמה חולפת אלא תופעה שמתרחבת ומתגברת ולתוכה נימהלות מגמות חדשות כדוגמת קהילות של שבהגדרה מחפשות לעשות דברים וליזום באופן עצמאי. על הבסיס הזה קמות Makers שמאפשרות לאותם "מייקרים" בעלי היוזמה לבנות כלים -Fab Lab מעבדות שנקראות ולעשות בעצמם על גבי תשתיות שבעבר היו חשופות רק למתי מעט ולמומחים.
 27. 27. אנחנו, כל אחד מאתנו מסתובב כיום עם כוח מחשוב עתיר יכולות- כוח מחשוב שבשנות השישים והשבעים היה חשוף רק למספר קטן של אנשים, באוניברסיטאות מובילות. העובדה הזו, שאנשים רוצים לעשות דברים לבד ומסוגלים לשלוט טוב יותר בכוח הקניה שלהם וביכולתם להפוך לצרכנים חכמים צריכה להכתיב לכם סוג חדש של שירותים. איקאה למשל בראה את רעיון הרהיטים המיועדים להרכבה עצמית, צרכנים כיום מזמינים באיביי חלפים לרכב ובכך מוזילים את המחיר. אתם, כעסקים מתפתחים שרוצים להדביק את הפער ולהיות חדשניים, צריכים לזרום עם הגישה בזו ולבנות פתרונות שמתכתבים עם רוח התקופה ועוזרים גם לכם וגם ללקוחות לצאת נשכרים מהמגמה שכובשת לה מקום בעולם הסחר המודרני. Do it Yourself
 28. 28. The End

×