Презентація до уроку узагальнення за рік, з історії України 5 клас, автор: Болотіна Тетяна Вікторівна, вчитель історії та правознавства ЗОШ №20, м.Запоріжжя.
"Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України"
1. Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю
Запорізької міської ради Запорізької області
КОНСПЕКТ УРОКУ
З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
на тему: "Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у
збереженні минулого України"
5 КЛАС
Автор: Болотіна Тетяна Вікторівна,
вчитель історії та правознавства,
кваліфікаційна категорія
"спеціаліст вищої категорії",
педагогічнезвання
"учитель-методист"
2015 р.
2. Тема уроку: "Роль громадян, історичноїнауки, музеївта архівів у
збереженніминулогоУкраїни"
Мета:
Узагальнити вивчений матеріал, повторити поняття теми;
Пояснити, що таке історія і що є предметом вивчення історії як науки;
Сформувати уявлення про роль громадян, історичної науки, музеїв,
архівів у збереженні минулого;
Розвити інтерес до історичних знань;
Виховати повагу до культурної спадщини.
Тип уроку: узагальнення
Обладнання: Мультимедійна система, презентація до уроку, підручник
Власова В. "Вступ до історії України", 2013 року.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Учні працюють, виконуючи завдання, розташовані на слайдах презентації, в
кінці уроку заповнюють картку самооцінки.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Слово вчителя. Історія України давня і цікава, як і історія людства. Україна
багата на талановитих людей, в різний пріод тут проживали різні діячі, які по
собі залишили помітний слід. Хто ж вони і чим займалися ми дізналися
вивчаючи курс історії України. А сьогодні узагальнимо свої знання,
виконуючи завдання, використовуючи презентацію, повторимо поняття.
ІІІ. Основний зміст уроку. Узагальнення знань за тему (використання
презентації "Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у
збереженні минулого України").
Завдання № 1. ( Слайд 3)
(із поданихслівдайте визначенняпоняття "історія " та назвіть предмет
вивчення історії)
*минуле, наука, про, це, людства;
*вивчає, всілякі, вона. Великі, досліджує, й малі, Від найдавніших, події, до
дня, часів, вчорашнього, встановлює, Людське, як і чому, життя, як тепер,
змінилося, й удосконалювалося, ставши, таким.
Завдання № 2. (Слайд 4)
(Коли та в якій країні жив історичний діяч, які умови вплинули на його
діяльність?)
3. Завдання № 3. (Слайді 5)
(З поданих малюнків та слів визначте роль козацтва в історії)
Чайка, Кафа, лоцман, Гетьманщина,Богдан Хмельницький, булава
Завдання № 4. (Слайді 6)
(впізнайте особу і визначте її роль в історії)
Завдання № 5. (Слайд 7)
(З поданих слів та малюнків вгадайте поняття)
* Писемні пам’ятки, установа, збирання, зберегання – це...
Завдання № 6. (Слайд 8)
(визначте де зберігаються історичні пам’ятки та їх види)
*В…..
*М…. ї бувають……:
Завдання № 7. (Слайд 9)
(Уважно роздивіться портрети діячів і спробуйте відповісти на питання:
*Хто це?
*Яку роль в історії України вони відіграли?)
Завдання № 8. (Слайд 10)
(Роздивіться фото і зробить висновок:
*Яку роль в історичних подіях різного часу відіграли громадяни країни?)
Завдання № 9. (Слайд 11)
(Роздивіться фото, визначте, що це завинаходи та зробить висновок
про їх роль у житті суспільства)
ІV. Підсумок уроку.
Учні роблять висновки та заповнюють картки самооцінки.
Картка самооцінки
Завдання Бали Підсумок